Temat: Szkody z tytułu źle obliczonego świadectwa

W RP pojawił się pierwszy artykuł odnośnie danych zawartych w certyfikatach oraz odpowiedzialności certyfikatora/audytora.

W końcu stwierdzono sedno sprawy ceryfikacji, ale jak wyceniać szkodę jeżeli na samym początku w metodologii jest tak duża ilość błędów i nieprecyzyjnych stwierdzeń, które prowadzą do dużej rozbieżności w wynikach? Bardzo ciekawe...

źródło artykułu:
http://www.rp.pl/artykul/230945,428474_Jak_liczyc_szko...Miłosz S. edytował(a) ten post dnia 04.03.10 o godzinie 08:52
Marek J.

Marek J. Project manager

Temat: Szkody z tytułu źle obliczonego świadectwa

Wprowadzenie obowiązkowego OC było jednym z posunięć zabezpieczających zarówno certyfikatora jak i klienta przed błedem przy sporzadzaniu certyfikatów energetycznych.

Oczywiście sprawą nie uregulowaną jest, kto miałby weryfikować tego rodzaju błędy w certyfikatach energetycznych, które z pewnością zdarzają się bardzo często w obecnej sytuacji, gdy jedynym kryterium przy przetargach jest cena. Przy tak założonych warunkach przetargowych zdarzają się wybrane oferty cenowe w których wątpliwa może być pewnośc otrzymanych wyników. Na poprawnie sporządzony certyfikat nalezy poświęcić odpowiednią ilośc czasu i nie da sie tego wykonać za np. 1 zł/lokal. O tym pamiętać zarządcy i pozostali klienci.

Certyfikatorzy powinni pamiętać, iż nawet najlepsze ubezpieczenie nie zabezpieczy ich od możliwości wpisu na minsterialną listę osób, które utraciły uprawnienia ze względu na np. niedopełnienie obowiązków.



Wyślij zaproszenie do