Temat: pytania do rozporządzenia

Witam,
mam problem z rozgryzieniem naszych ustawodawców, chodzi o rozporządzenie w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej

1) wzór 1.3 (załącznik 5)- Eel,pom,H jest wg opisu sumą energii elektrycznej końcowej do napędu urządzeń pomocniczych systemu ogrzewania i wentylacji. Natomiast we wzorach 1.30 i 1.31 są dwie pozycje Eel,pom,H i Eel,pom,V. Czy Eel,pom,H we wzorze 1.3 to suma wyników z 1.30 i 1.31?

2) tabela 1.4 str. 25 - co w przypadku kotłowni wolnostojącej?

3) wzór 1.10.2 str. 27 - jak wyznaczyć Htr.adj i Hve.adj - czy są to wielkości tożsame z wielkościami z wzorów 1.14 i 1.16? co oznacza to adj w symbolu?

4) wzór 1.20 str. 31 jaką przyjąć krotność wymiany powietrza w budynku wywołaną różnicą ciśnień 50Pa (n50)? czy można przyjąć wartość z tabeli, w której uzależnione jest to od konstrukcji budynku i stopnia szczelności stolarki (norma PN-EN 12831)?

5) wzór 1.20 str.31 błąd we wzorze? jak wyznaczyć tę wartość - błędne jednostki?

6) tabela 14 str. 38 współczynnik korekcyjny temperatury ciepłej wody kt, czy to znaczy że należy mierzyć temperaturę na wypływie z zaworu czerpalnego?

7) czy współczynniki przenikania ciepła liniowych mostków cieplnych przyjmować wg wartości stabelaryzowanych w normie PN-EN ISO 14383 metodą pomieszczenie po pomieszczeniu? i jak to robić?

8) i dołączam się do pytania o wewnętrzną pojemność cieplną strefy budynku Cm - dlaczego grubość warstw nie może przekraczać 0,1m?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Maciej Majak

Maciej Majak Kierownik Kontraktu,
Kierownik Budowy;
Audytor
Energetycz...

Temat: pytania do rozporządzenia

witam
Pewne kwestie są omawiane w poście "Metodologia sporządzania świadectw energetycznych"

Następna dyskusja:

btr- przyjmujecie z rozpor...




Wyślij zaproszenie do