Marcin Nowak

Marcin Nowak Handel B2B

Temat: Polonistyka na Wyższej Szkoły Języków Obcych w Phenianie

Komentarz: Jaki jest cel utrzymywania stosunków dyplomatycznych z reżimem Korei Północnej ? Czy dzięki utrzymywaniu stosunków dyplomatycznych np. przez Polskę, polepsza się sytuacja życiowa zwykłych obywateli Korei Północnej ?

---------------------------------------------------------------

Polonistyka na Wyższej Szkoły Języków Obcych w Phenianie

http://www.phenian.polemb.net/index.php?document=36Marcin Nowak edytował(a) ten post dnia 29.07.11 o godzinie 22:41
Jakub Pilch

Jakub Pilch Szukam ciekawej
pracy

Temat: Polonistyka na Wyższej Szkoły Języków Obcych w Phenianie

Decyzją Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego laureatami dyplomów za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie za rok 2009 zostali:

Andżelika Borys, Mirosław Bałka, Prof. Wiktor Choriew, Marjukka Mäyry, Prof. Jan Madey, Prof. Hanaa Abdel Fattah Metwaly, Allen Paul, Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa, Prof. Henryk Skarżyński, Jo Song Mu.

Dyplomy są wyróżnieniem przyznawanym co roku od 1970 r. Pierwsze z nich zostały wręczone Polakom i przedstawicielom Polonii za zasługi dla kultury polskiej w świecie. Począwszy od 1999 r., dzięki nowemu, szerszemu wymiarowi nagrody, laureatem może zostać każda osoba, bez względu na narodowość i kraj pochodzenia, która przyczyniła się do promocji Polski na świecie w takich dziedzinach jak: kultura, polityka, nauka czy gospodarka. Uhonorowane w ten sposób mogą zostać również instytucje oraz organizacje społeczne. Taka formuła dyplomu pozwala dostrzec i podziękować tym wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania rozpoznawalnego i obiektywnego wizerunku Polski na naszym kontynencie i poza nim.

Uroczystość wręczenia dyplomów odbędzie się dnia 26 listopada 2010 r., o godzinie 11.00 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Jo Song Mu - wykładowca języka polskiego na polonistyce w Wyższej Szkole Języków Obcych w Phenianie. W młodości przebywał w Polsce jako tzw. „dziecko wojny koreańskiej” i odebrał tradycyjne polskie wychowanie, które przekazuje koreańskim studentom. Jest członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaźni Koreańsko – Polskiej. Zajęcia z języka polskiego zostały uruchomione głównie dzięki jego zaangażowaniu i potencjałowi – jest jedynym nauczycielem języka polskiego. Jest to też jedyna jednostka oświatowa w KRLD, która prowadzi nauczanie języka polskiego. Pan Song Mu samodzielnie opracował na potrzeby studentów słownik polsko – koreański. Polonistyka została wyposażona w niezbędny sprzęt z środków polskiej pomocy rozwojowej.

http://www.msz.gov.pl/Wreczenie,dyplomow,za,wybitne,za...



Wyślij zaproszenie do