Temat: Asset Management Dom Maklerski DIF Broker SA

Wasze opinie i doświadczenia z Asset Management Dom Maklerski DIF Broker SA
Andrzej Nowicki

Andrzej Nowicki Rynki finansowe,
rynki walutowe,
rynki surowcowe,
inwesty...

Temat: Asset Management Dom Maklerski DIF Broker SA

Oferta i kontakt:
Asset Management Dom Maklerski DIF Broker SA
http://www.difbroker.com/web/pl_pl/investment
kontakt:
http://www.difbroker.com/web/pl_pl/contacts
Anna Diana Dąbrowska

Anna Diana Dąbrowska DIF BROKER Dom
Maklerski

Temat: Asset Management Dom Maklerski DIF Broker SA

WYWIAD Z ZARZĄDZAJĄCYM ASSET MANAGEMENT w domu maklerskim DIF Broker

Formuła znajdywania zwycięzcy, menadżera zarządzającego aktywami: Szukaj zwycięzcy.

Thomas Dorsey kupuje na podstawie jednego pomiaru: Jaka inwestycja jest najlepsza w danej grupie; ‘Czy potrzebuje wiedzieć coś więcej?’

http://online.wsj.com/articles/fund-managers-formula-f...

W czasie lata, pewnego dnia, zarządzający aktywami Thomas Dorsey, wyświetlił na ekranie swojego komputera listę akcji z Indonezji. Zgodnie z prowadzonym rankingiem na czołowej pozycji znajdowały się akcje Perusahaan Perkebunan Londyn Sumatra Indonesia.

Tom Dorsey, ubrany w T-shirt i szorty, odchylił się do tyłu na krześle, uśmiechnął się i powiedział: "Nie mogę tego wymówić, i nie mam bladego pojęcia, co oni robią. Ale wiem, że są nr 1- czy muszę wiedzieć coś jeszcze? "


Obrazek


Dla niektórych, inwestowanie tylko w akcje które posiadają największe wzrosty ceny w danym sektorze, może nie wygladać jak recepta na sukces. Łamie przecież wiele inwestycyjnych kanonów, na przykład przyjętych przez legendarnego Warrena Buffetta. Tom Dorsey nie jest znany poza Wall Street, lecz przez dziesięciolecia, traderzy oraz aktywni inwestorzy śledzą poczynania Toma Dorseya.

Jego strategie inwestycyjne przeszły w alokację na aktywa bezpieczne we wrześniu 1987 roku, miesiąc przed załamaniem na giełdzie. W kwietniu 2000 roku zamknął wszystkie pozycje w akcjach technologicznych, telekomunikacyjnych i internetowych. Pod koniec roku 2008 większość aktywów posiadał już w gotówce. Inwestował w surowce od marca 2009, społki międzynarodowe od kwietnia 2009, oraz w akcje amerykańskie od maja 2010 – wszystkie inwestycje rozpoczął przez największymi wzrostami.


Obrazek


Trzydzieści pięć lat po tym, jak Tom Dorsey rozpoczął odręczne szkicowanie sygnałów kupna i sprzedaży, jego firma Dorsey Wright & Associates, jest zarządzającym 16 funduszy ETF i nadzoruje 5,1 miliardów dolarów w aktywach. Jest to znaczny wzrost, gdyż jeszcze trzy lata temu była to kwota 1,6 miliardów dolarów.

Jay Handy, starszy zarządzający aktywami w SignalPoint portfela Asset Management, jeden z największych posiadaczy funduszy ETF sektorowych zarządzanych przez Dorsey Wright, śledzi rekomendacje Dorseya od ponad 20 lat. "Mam kawał zapisanej historii:" mówi Handy.

Największy fundusz inwestycyjny ETF zarządzany przez Toma Dorsey, to 1,3 miliarda dolarów w funduszu PowerShares DWA Momentum Portfolio, PDP, z wynikiem +62% od początku powstania czyli od 1 marca 2007 roku, w tym samym czasie indeks S & P 500 wzrósł 40%. Fundusz pokonał 92% funduszy ETF w swojej kategorii według Morningstar.

Tom Dorsey, 66 lat, którego firma schowana jest w zalesionym parku biurowym na obrzeżach Richmond, mówi, iż ma podejście które, oddziela go od wielu analityków giełdowych, "zawsze dążyłem do prostoty," mówi. Jego wizję prostoty widać także w jego biurach. Nie ma telewizorów, nie ma garniturów, ani krawatów. Biurka 18 pełnoetatowych pracowników są ustawione w dużym owalu. I nie ma żadnych skomplikowanych formuł do wyszukiwania inwestycji giełdowcyh. W skrócie, Dorsey plasuje inwestycję w oparciu o to jak wypadają one w rankingu siły relatywnej.

Obliczenia są na tyle proste, mowi Dorsey, iż po zaprezentowaniu ich uczniom szkole podstawowej Gates w Chesterfield, VA., zajęło im mniej niż 40 minut aby powielić metodę wyboru akcji. Strategia inwestowania Toma Dorsey łamią wiele konwencjonalnych reguł, takie jak Warena Buffetta, iż najlepszy czas do zakup jest, wtedy gdy wszyscy sprzedają. Lub inne iż jest rozsądnie, zabezpieczyć swoje pozycje tak, że jeśli jedne pozycję pójdą w dół to inne pójdą w górę.

Mówi, iż kupowanie niedowartościowanych akcji może się ładnie zwrócić raz na jakiś czas, ale przez większą część czasu to faworyci wygrywają turnieje. Tom jest gotowy zainwestować wszystko właśnie w zwycięzców, czyli według formuły akcje które wykazały najlepsze wyniki w danej branży czy sektorze aktywów.

Dyscyplina jest tutaj kluczowa: Kiedy zwycięzka inwestycja zaczyna tracić na swojej sile, zostaje ona zamknięta i zastąpiona nową silniejszą inwestycją. "To nie podlega dyskusji". mówi Dorsey. "Nasze działanie są całkowicie oparte na zasadach."

Tom Dorsey podejmuje swoje decyzje inwestycyjne na podstawie wykresów, które odzwierciedlają jedynie cenę danego instrumentu. Wykresy te pomijają wszystkie inne czynniki które są często śledzone przez analityków giełdowcyh, takich jak obrót oraz czas.

Tom Dorsey nie wie, jak długo będzie trwała dany tend oraz kiedy się skończy. "Trend trwa tak długo dopóki nie ulegnie zmianie," powiedział.

Dla niego, czynniki z analizy fundamentalnej, takie jak zyski, dane ekonomiczne są już wyrażone w cenie. Jedyne co naprawdę ważne dla inwestorów: co robi cena.

"Dlaczego mam zwracać uwagę na czynniki analizy fundamentalnej, kiedy wszystkie one są już uwględnione w cenie" mówi Dorsey. "Wierzę iż jedynie" fundamentalne " , jest niepodważalne prawo podaży i popytu."

W przeciwieństwie do tradycyjnego inwestowania zgodnie z momentum, w którym inwestorzy starają się śledzić aktywa których ceny rosną, my śledzimy aktywa, które są liderem.

Aby to obliczyć, porównuje generowane przez niego wykresy dla każdej akcji, dla każdego sektora oraz dla każdej klasy aktywów. W rezultacie otrzymuje potężny ranking akcji, sektorów oraz klas aktywów.


Obrazek


Przyznaje, iż formuła nie zawsze działa, gdy rynek porusza się w wąskim zakresie, nie są generowane dane którymi kierujemy się przy naszych obliczeniach. Przyznaje także iż nie kupuje na samym dole, ani nie sprzedaje na samym szczycie, ale wychwytuje duże ruchy.

Tom Dorsey mówi, że jest "bardzo agresywny" na amerykańskich giełdach, od października 2011, od tego czasu kiedy akcje amerykańskie znajdują się na pierwsze pozycji w globalnym rankingu aktywów inwestycyjnych.

A jak wypadła inwestycja w indonezyjski akcje? Firma Dorseya osiągnęła zysk na Perusahaan Perkebunan Londynie Sumatra Indonesia, ale nie zawahała się sprzedać akcji spółki oleju palmowego kiedy 15 lipca spadła w rankingu siły relatywnej. Od tego czasu akcje straciły na wartości - 11%, podczas gdy iShares MSCI Indonezja ETF - 7%.Ten post został edytowany przez Autora dnia 09.10.14 o godzinie 14:46
Anna Diana Dąbrowska

Anna Diana Dąbrowska DIF BROKER Dom
Maklerski

Temat: Asset Management Dom Maklerski DIF Broker SA

Jak zarządzamy w DIF BROKER
http://www.difbroker.com/web/pl_pl/asset_management

WIDEO KWIECIEN 2015
http://www.difbroker.com/web/pl_pl/w_co_inwestowac
Magdalena Malas

Magdalena Malas Specjalista ds.
obsługi klienta,
ITBC Communication

Temat: Asset Management Dom Maklerski DIF Broker SA

Na stronie RDM mozna poczytac
https://www.rdmwm.pl/

Następna dyskusja:

O Asset Management w Polsce




Wyślij zaproszenie do