O grupie
Osoba ubiegająca się o pracę będzie mogła wybrać nową formę zatrudnienia - czyli telepracę. Będzie mogła zmienić sposób i miejsce wykonywania pracy (na telepracę), także w trakcie zatrudnienia.
ZOBACZ TAKŻE:
http://www.msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/jak;o...
Jak oszczędzać na zatrudnianiu
Pracodawca będzie miał obowiązek dostarczenia takiemu pracownikowi niezbędnego sprzętu, pokrycia kosztów jego instalacji, serwisu i konserwacji. Będzie także musiał zapewnić pomoc techniczną, niezbędne szkolenia i ubezpieczenie.
Ustawa zawiera ponadto m.in. zakaz wypowiedzenia przez pracodawcę umowy o pracę z powodu niewyrażenia przez pracownika zgody na wykonywanie telepracy, obowiązek równego traktowania telepracownika z innymi pracownikami w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Praca na czas określony
Umowa o pracę na czas nieokreślony to najbardziej kosztowna i mało elastyczna forma zatrudnienia. Tak postrzegają tego rodzaju umowy nie tylko pracodawcy, ale coraz częściej - pracownicy.
Umowa na czas nieokreślony zabezpiecza pracownika przed szybkim zwolnieniem z pracy, a pracodawcę - przed nagłym odejściem pracownika z firmy. Ochronie stosunku pracy służą dłuższe okresy wypowiedzenia (maksymalnie 3 miesiące) oraz konieczność uzasadnienia wypowiedzenia przez pracodawcę.
Praca na czas określony nie nosi wspomnianych cech. Po pierwsze, okres wypowiedzenia trwa w tym przypadku 2 tygodnie (jeśli strony uwzględnią taką możliwość w umowie zawartej na okres dłuższy niż pół roku), po drugie zaś - pracodawca nie musi wskazywać przyczyny uzasadniającej zwolnienie pracownika.
Za przyjęciem ustawy głosowało 425 posłów, trzech było przeciw a jeden wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.
- Typ:
- Grupa otwarta
- Dołączanie:
- każdy może dołączyć
- Założona:
- 24.08.2007, 22:01
- Kategoria:
- Przedsiębiorcy/biznesmeni
Założyciel:
|
Moderatorzy:
|