O grupie
Porozumienie Bez Przemocy czasem nazywane komunikacją współczucia. Jej celem jest inspirowanie innych do okazywania współczucia i zwracania się do innych ze współczuciem. Ten sposób komunikacji pokazuje nam jak zmienić sposób wyrażania się i słuchania innych poprzez skupianie uwagi na obserwacjach, uczuciach, potrzebach i prośbach.
Język ten opiera się na obserwacji, pozbawionej oceny aby określać zachowania i uwarunkowania, które mają na nas wpływ. Uczy nas słuchać swoich własnych głębszych potrzeb oraz potrzeb innych, oraz określić i wyrazić czego chcemy w danej chwili. Kiedy skupiamy się na tym, co obserwujemy, czujemy i potrzebujemy zamiast diagnozowania i oceniania, odkrywamy głębię naszego współczucia. Dlatego poprzez podkreślanie głębokiego słuchania - siebie i innych - PBP rozpowszechnia szacunek, uwagę i empatię wspierając wzajemną chęć dawania z serca.
Uczymy się tego poprzez naukę konkretnego modelu. Ponieważ nasze kulturowe uwarunkowanie często kieruje naszą uwagę w miejsca, gdzie nie dostaniemy tego, czego potrzebujemy, PBP jest dla nas wiecznym przypomnieniem aby skupić uwagę tam, gdzie istnieje potencjał do zaspokojenia naszych potrzeb - tam gdzie znajdziemy przepływ między nami a innymi opierający się na wzajemnym dawaniu z serca.