Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
Szkoła Biznesu Politechniki WarszawskiejSzkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej (Warsaw University of Technology Business School) powstała w 1991 roku w wyniku wspólnego przedsięwzięcia Politechniki Warszawskiej i trzech renomowanych szkół europejskich: HEC School of Management Paris - najbardziej prestiżowa szkoła biznesu we Francji, zaliczana do grupy „Grandes Ecoles", 2 pozycja w Europie wg rankingu Financial Times z 2017 roku w zakresie programów Executive MBA, London Business School - druga pozycja na świecie, szósta wśród szkół wg rankingu Financial Times z 2017 roku, Norwegian School of Economics - najlepsza państwowa szkoła handlowa w Norwegii, z której rekrutuje się prof. Finn Kydland, laureat Nagrody Nobla 2004 w dziedzinie ekonomii, 38 miejsce w Europie według Financial Times 2016. MBA Politechniki Warszawskiej to: - 25 lat tradycji edukacji menedżerskiej - międzynarodowa, prestiżowa akredytacja EPAS, czołówki rankingów - szeroki wybór zajęć fakultatywnych do wyboru w Warszawie i w szkołach partnerskich - multikulturowe grono wykładowców ze szkół o światowej renomie - nowoczesne metody dydaktyczne - unikatowa szansa poznania trzech europejskich stylów zarządzania Rankingi: - 1 miejsce w rankingu najlepszych programów MBA według opinii absolwentów - 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji w rankingu najlepszych programów MBA Perspektywy 2016 - 10 miejsce programu Executive MBA w rankingu EDUNIVERSAL BEST MASTERS RANKING w kategorii "Executive MBA" w Europie Wschodniej - wyróżnienie za najlepszy program w rankingu tygodnika WPROST 2016 - 17 pozycja w Europie w rankingu TOP MBA
Nasze kierunki studiów
Dodatkowe informacje o Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
O szkole
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej (Warsaw University of Technology Business School) powstała w 1991 roku w wyniku wspólnego przedsięwzięcia Politechniki Warszawskiej i trzech renomowanych szkół europejskich:
HEC School of Management Paris - pierwsza szkoła biznesu w Europie wg Financial Times 2011, najbardziej prestiżowa szkoła biznesu we Francji, zaliczana do grupy „Grandes Ecoles”
London Business School - pierwsza pozycja na świecie w rankingu Global MBA 2011 wg Financial Times
Norwegian School of Economics - najlepsza państwowa szkoła handlowa w Norwegii, z której rekrutuje się prof. Finn Kydland, laureat Nagrody Nobla 2004 w dziedzinie ekonomii, 31 miejsce w rankingu Financial Times „European Masters In Management 2010"
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej oferuje:
Executive MBA – program utworzony w 1996 roku - to dwuletnie (720 godzin) studia podyplomowe w języku angielskim realizowane w trybie weekendowym. Program studiów został zaprojektowany z myślą o potrzebach wyższej i średniej kadry menedżerskie.
International MBA – program istniejący od 1992 roku – bardzo intensywne (744 godziny) roczne, dzienne studia w języku angielskim. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych od wtorku do piątku. W programie zajęć znajdują się warsztaty korporacyjne oraz praktyki realizowane w formie projektów biznesowych w przedsiębiorstwach.
Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego – jednosemestralne, zaoczne studia podyplomowe prowadzone w języku polskim dla osób pracujących w sektorze farmaceutycznym oraz służby zdrowia.
Akademia Psychologii Przywództwa - jednosemestralne studium prowadzone w języku polskim w zakresie psychologii przywództwa i relacji w biznesie. Słuchacze studium otrzymają unikatowy program uwzględniający praktyczne zastosowanie różnych dziedzin psychologii w zarządzaniu i rozwoju własnym lidera. Cechą wyróżniającą studium jest kompleksowe ujęcie, integrujące akademicki porządek z głęboko praktycznym podejściem- wynikającym z realnych wyzwań i problemów. Program studiów zawiera najnowsze teorie, koncepcje i badania z zakresu psychologii biznesu. Program został wyróżniony w raporcie Gazety Finansowej jako Najlepszych Produktów dla Biznesu 2012 w kategorii Szkoły Biznesu
FBA - Mazowiecka Akademia Firm Rodzinnych (Family Business Academy) to dwusemestralne studium podyplomowe w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości, adresowane do właścicieli i kadry zarządzającej firm rodzinnych na Mazowszu. Zajęcia (180 godzin) realizowane są w języku polskim w sesjach od czwartku do soboty.
Wyróżnienia i akredytacje
Szkoła Biznesu PW jest jednym z liderów edukacji menedżerskiej w Europie, czego wyrazem są liczne wyróżnienia i wysokie lokaty zarówno w polskich, jak i zagranicznych rankingach. Wysoka jakość kształcenia w Szkole Biznesu PW została potwierdzona przez zdobycie:
- pierwszego miejsca w rankingu Home@Market 2011 oraz 2012
- 15. pozycji w Europie w rankingu TOP MBA 2011
- 1 pozycji programu International MBA w Europie Wschodniej wg Eduniversal Best Masters Ranking
- 2 pozycji programu Executive MBA w Europie Wschodniej wg Eduniversal Best Masters Ranking
- Prestiżowego dyplomu Klasy Mistrzowskiej wg ogólnopolskiego ratingu MBA Stowarszyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum 2012
Dodatkowo w 2006 roku oba programy Executive MBA oraz International MBA otrzymały prestiżową międzynarodową akredytację dla programów EPAS (Programme Accreditation System) nadaną przez EFMD (European Foundation for Management Development), organizację skupiającą wiodące światowe szkoły biznesu. Akredytacja jest potwierdzeniem najwyższych, międzynarodowych standardów jakości realizacji programów. W 2011 roku Szkoła ponownie udowodniła, że należy do jednych z najlepszych szkół biznesu w Europie pomyślnie przechodząc proces reakredytacji, który zakończył się przedłużeniem akredytacji dla obu programów MBA na kolejne 3 lata.
Warto wiedzieć
Studia w MBA Szkole Biznesu PW stwarzają unikatową możliwość poznania trzech europejskich stylów zarządzania. Partnerska London Business School od wielu lat uznawana jest za najlepszą europejską szkołę biznesu. W rankingu Financial Times 2011 LBS zajmuje pierwszą pozycję w świecie, HEC School of Management zajęła 1 lokatę w rankingu Masters In management 2010, natomiast Norwegian School of Economics to najlepsza handlowa uczelnia Norwegii.
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej wraz z londyńską Cass Business School prowadzi projekt „Doradztwo biznesowe dla firm”. W każdej edycji udział bierze 25, które korzystają z bezpłatnej usługi doradczej realizowanej przez międzynarodową grupę studentów programów MBA obu Szkół – menedżerów reprezentujących różne firmy i branże. W poprzednich edycja udział wzięli m.in. ING Bank, Polimex-Mostostal S.A., Aegon, C.F. Cefarm S.A., MCX Systems, Wirtualna Polska S.A., Adamed, Muzeum Narodowe w Warszawie, Mazurkas Travel, Drukarnia Offset-Print.
Szkoła Biznesu jest organizatorem cyklu spotkań “Friday@Five” z ludźmi sukcesu oraz ciekawymi osobistościami z życia gospodarczego. W ramach inicjatywy Friday & Five naszą Szkołę odwiedzili między innymi: Marek Belka, Michał Boni, Igor Chalupec, Piotr Czarnecki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Danuta Hűbner, Marek Goliszewski, Aleksander Gudzowaty, Jeremi Mordasewicz, Zbigniew Niemczycki, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Wiesław Rozłucki, Krzysztof Rybiński, Jacek Santorski, Jacek Socha, Cezary Stypułkowski, Józef Wancer.
W szkole stosowane są interaktywne metody dydaktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Są to między innymi: case studies, gry i symulacje komputerowe, warsztaty menedżerskie, laboratoria menedżerskie, sesje wideokonferencyjne, projekty doradcze, sesje wyjazdowe i integracyjne.
W październiku 2012 roku Szkoła Biznesu PW obchodziła 20-lecie swojego istnienia. Podczas dwóch dni obchodów odbyły się uroczystości obrazujące i upamiętniające wieloletnią tradycję Szkoły. Wzięli w nich udział nie tylko przedstawiciele Szkoły oraz jej założyciele ze szkół partnerskich, ale także studenci, absolwenci, wykładowcy, a także oddani przyjaciele, którzy od wielu lat są mocno związani z życiem WUT BS. W programie oprócz oficjalnych obchodów i wieczornego bankietu, miała miejsce uroczystość nadania Doktoratu Honoris Causa Politechniki Warszawskiej Prof. Jean-Paul Larçon'owi z HEC Paris, współtwórcy Szkoły i wieloletniemu Przewodniczącemu Rady Szkoły.
Co nowego w Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
-
? Szukasz możliwości podniesienia kompetencji zawodowych? Chcesz przyspieszyć rozwój międzynarodowej kariery?
➡ Wybierz Executive MBA w Szkole Biznesu PW! To jeden z najlepszych programów dla managerów w Polsce.
➡ Prestiżowe studia dla managerów i przedsiębiorców (akredytacja EPAS) prowadzone są... więcej »- 4.09.2019, 15:40
- Link
-
- 2.09.2019, 16:00
- Link
-
❗ NOWY PROGRAM SZKOŁY BIZNESU PW ❗
ENERGETYKA ODNAWIALNA DLA BIZNESU: TECHNOLOGIE, EKONIMIA, WDROŻENIA
Przedstawiamy nowe studia podyplomowe, które współtworzymy wraz z Instytut Energetyki Odnawialnej. ⬇
✅ WYRÓŻNIKI:
▪ interaktywna i praktyczna analiza projektów w aspekcie rynkowym i finansowym... więcej »- 2.09.2019, 15:59
- Link
-
Michał Pawlik, autor dzisiejszego wyboru do biblioteczki managera, przedstawił nam krótką recenzję: "Jest teraz jedna książka, którą uważam za HIT!". Czytajmy i włączajmy "świadomość biznesową"!
➡ Polecamy lekturę na wolne chwile - "Firma jako CAŁOŚĆ. Porządkowanie chaosu... więcej »- 30.08.2019, 13:04
- Link
-
Zapraszamy na Dni Otwarte w Szkole Biznesu PW:
✅ Executive MBA Katalyst: 10 września ➡ bit.ly/EMBADzieńOtwarty
✅ MBA Digital Transformation: 12 września ➡ bit.ly/MBADzieńOtwarty12września
✅ MBA Finance & Technology: 12 września ➡ bit.ly/MBADzieńOtwarty12września
✅ ACCA Postgraduate Studies... więcej »- 28.08.2019, 15:45
- Link
-
Publikacja portalu pulshr.pl to idealne zestawienie dla menadżerów, którzy właśnie teraz decydują o przyszłości swojej kariery.
- 27.08.2019, 12:56
- Link
-
Miło posłuchać, jeszcze lepiej się zainspirować. ⬇
Relacje i digitalizacja - czy idą w parze?
Dlaczego transformacja technologiczna oznacza "oduczanie i nauczanie się na nowo"?
Z jakiego powodu musimy zdążyć wsiąść do "pociągu digitalizacji", który właśnie rusza z peronu?
Posłu... więcej »- 26.08.2019, 13:29
- Link
-
Czytajmy więcej! Dzisiejsza lista z pewnością przyniesie Wam dużo inspiracji. Może też zachęcić do refleksji, zmian lub nieszablonowego myślenia. Jej autorem jest Marcin Czech, Kierownik programu Interdyscyplinarne Studia Menedżerów Farmacji.
1. Cialdini Robert B. „Wywieranie wpływu na ludzi. Teor... więcej »- 23.08.2019, 11:37
- Link
-
Tegoroczne studia Executive MBA poszerzyliśmy o program edukacyjny New Venture Project, który współtworzony jest z MIT Enterprise Forum CEE. Nasz partner to jeden z czołowych w Europie Środkowo-Wschodniej akceleratorów dla startupów technologicznych, afiliowany przez Massachusetts Institute of Techn... więcej »
- 22.08.2019, 14:22
- Link
-
Trafna interpretacja sprawozdań finansowych to umiejętność, którą powinni posiadać nie tylko dyrektorzy i pracownicy działów finansowych. To także bardzo ważna wiedza dla przedsiębiorców, managerów, marketerów, a nawet pracowników działu HR.
Zapisz się na webinarium "Financial Statements Analy... więcej »- 21.08.2019, 14:37
- Link