Wypowiedzi

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne w temacie Uznany sprzeciw od nakazu zapłaty e-sadu.
    10.12.2014, 21:41

    Dziękuję za zainteresowanie, przekazałem pańskie sugestie, komuś kto zobowiązał się pomóc i już pisze pozew. On tak samo twierdzi, że dług powinien być przedawniony (ale ja wiem że nie w Polsce) Pozwolę sobie mniemać, że ten dług jest bankowi nienależny, bo został udzielony wbrew obowiązującemu w Polsce prawu, prawu bankowemu, zasadom współżycia społecznego, banki maja w Polsce statut instytucji zaufanie publicznego itp. Przytoczę tylko takie coś " ocena zdolności kredytowej, kredytobiorcy należy do banku,który udziela kredytu" (banki mają tzw BIK) Pomijając że żona jest chora, już stara - to jak można w 2 lata udzielić kredytów których rata przekracza 2X emeryturę, zabezpieczenie. I tu znowu, prawo? - (w przybliżeniu) umowa, kredytu która już w chwili zawierania mogła budzić wątpliwość co do spełnienia jest nieważna. W Polsce podobne problemy ma ok. (z forum zadłużonych) 3 mln ludzi. pięknie??

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne w temacie Uznany sprzeciw od nakazu zapłaty e-sadu.
    9.12.2014, 21:58

    W wezwaniu z Sadu Rejonowego jest krótkie. "poucza o treści art. 503 par.1 kpc."
    Art. 503. (595) par. 1. (596) Pismo zawierające sprzeciw wnosi sie do Sadu, który wydał Nakaz Zapłaty, a w przypadku nakazu wydanego przez referendarza sadowego - do sądu, przed którym wytoczono powództwo. W piśmie pozwany powinien wskazać, czy zaskarża nakaz w całości, czy w części, przedstawić zarzuty, które pod rygorem ich utraty należy zgłosić przed wdaniem sie w spór co do istoty sprawy, oraz okoliczności i dowody. Sad pomija spóźnione twierdzenia i dowody, chyba, że strona uprawdopodobni, że nie zgłosiła ich w sprzeciwie bez swojej winy lub, że uwzględnienie spóźnionych twierdzeń i dowodów nie spowoduje zwłoki w rozpoznaniu sprawy albo że występują inne wyjątkowe okoliczności.
    Ponadto sad zobowiązuje do uzupełnienia braków sprzeciwu w terminie 14 dni przez:
    - przedstawienie zarzutów, które pod rygorem ich utraty należy zgłosić przed wdaniem się w spór oraz - przedstawienie wszystkich okoliczności faktycznych i dowodów na ich potwierdzenie przed wdaniem się w spór pod rygorem pominięcia spóźnionych twierdzeń i dowodów.

    "Sąd informuje pozwanego, że w przypadku uzupełnienia braków należy je wskazać w piśmie procesowym i złożyć odpis tego pisma celem doręczenia powodowi pod rygorem zwrotu pisma w przypadku złożenia bez podpisu".
    Dalej jest gdzie to złożyć. nic nie ma o kosztach.
    Ja tylko piszę w imieniu żony, nic w swoim imieniu składał nie będę. czy ten druk SP znajde i gdzie, w necie?

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne w temacie Uznany sprzeciw od nakazu zapłaty e-sadu.
    9.12.2014, 16:34

    Powtórzę:
    "Sąd informuje pozwanego, że w przypadku uzupełnienia braków należy je wskazać w piśmie procesowym i złożyć odpis tego pisma celem doręczenia powodowi pod rygorem zwrotu pisma w przypadku złożenia bez podpisu".
    Jakie to braki jak napisać nie wiem dlatego tutaj dopytuję, co i jak?
    W sprzeciwie do E-Sądu w Lublinie napisałem że: powód (easyDEBT NSF IZ.) jest mi nieznany, i żadnych kredytów, czy innych umów cywilnoprawnych nie podpisywałem/am. Sprzeciw został uznany. Więc na jednym z forum zadłużonych, doradzono mi żeby, w Uzupełnieniu Braków Formalnych - piśmie procesowym, rozszerzyć zarzuty, dlaczego uważam że ten dług powodowi się nie należy, bo tylko to co napisałem w sprzeciwie, że "powód jest mi nieznany" może być za mało. Ja wiem jakie zarzuty dodatkowo podnieść, ale: Poetą nie jestem (co widać) prawnikiem także widać, więc nie wiem jak to pismo procesowe, zatytułować, jakieś wprowadzenie (może są jakieś druki?) jaki dać nagłówek, po prostu jak to rozpocząć, dalej dam radę.

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne w temacie Uznany sprzeciw od nakazu zapłaty e-sadu.
    8.12.2014, 19:23

    Sprzeciw złożony i uznany sprawa jest już w Sadzie Rejonowym. proszę dokładnie przeczytać, bo ja piszę trochę?? - jak umiem.

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne w temacie Uznany sprzeciw od nakazu zapłaty e-sadu.
    7.12.2014, 17:46

    Przepraszam. Żona otrzymała Nakaz Zapłaty w Postępowaniu Upominawczym, z e-Sądu. Dotyczył on zadłużenia jej w Getin Banku, przeniesionego cesją, a więc i wszystkie prawa, na rzecz easyDEBT NSF IZ. który wniósł pozew, do e-Sadu o wydanie w/w Nakazu, przeciwko żonie. Do tego nakazu złożyłem sprzeciw, motywując go tym, że powód jest mi nieznany, i żadnych kredytów czy innych umów cywilnoprawnych nie podpisywałem/am. Sprzeciw został uznany, więc e-Sąd skierował sprawę do normalnego postępowania przed Sądem Rejonowym. Obecnie z Sadu Rejonowego przyszło Wezwanie do Uzupełnienia Braków Formalnych: "Sąd informuje pozwanego, że w przypadku uzupełnienia braków należy je wskazać w piśmie procesowym i złożyć odpis tego pisma celem doręczenia powodowi pod rygorem zwrotu pisma w przypadku złożenia bez podpisu". Ja prawnikiem nie jestem więc na jednym z forum zadłużonych doradzono mi żeby, w Uzupełnieniu Braków Formalnych - piśmie procesowym, rozszerzyć zarzuty, dlaczego uważam że ten dług powodowi się nie należy, bo to co napisałem w sprzeciwie, że powód jest mi nieznany może być za mało, dlatego wczoraj wysłałem tamte pytania. Przepraszam że tak chaotycznie, opisuję ale jestem zwykłym "ludkiem" (71 l)

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Bezpłatne Porady Prawne Forum Prawne w temacie Uznany sprzeciw od nakazu zapłaty e-sadu.
    7.12.2014, 00:58

    Witam.
    Sprawa trafiła do Sadu Rejonowego, Sad wzywa do uzupełnienia braków formalnych. w formie pozwu. Dług nie jest przedawniony, cedowany przez Bank, na easyDEBT.NSF IZ. Jak napisać taki pozew.? - Czy są jakieś formularze czy można, go napisać na zwykłym papierze. Czy w pozwie mogę podnieść, że Bank udzielił kredytu, wiedząc z BIK że klient (uzależniony od hazardu) ma już nabrane kredytów w innych bankach, że rata tych kredytów przekracza, dwukrotnie kwotę emerytury na której wszystkie banki zabezpieczały kredyty. Tym samym Bank już w chwili zawierania umowy, mógł wiedzieć, że ten kredyt nie będzie spłacony, a jednak kredytu udzielił. Na razie tyle, w zależności od odpowiedzi będę dopytywał, bo jestem ciemny w tym temacie.

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Geodeta w temacie MODERNIZACJA EWIDENCJI GRUNTÓW
    1.06.2013, 09:43

    "W trakcie modernizacji właściciele zapoznawani są z granicami działek a te nie mogą ulec zmianie więc powierzchnia nie może być
    sprzed modernizacji tylko faktyczna jaką określają przyjęte granice."

    A co jak podczas modernizacji nie oznaczono, nawet palikami, nowych granic nie mówiąc o jakimś "zapoznawaniu", właścicieli działek. Powiadomienie było o modernizacji gr. budowlanych, resztę zrobiono, bez powiadomienia (metodą GPS bez udziału właścicieli) a wyniki mod. wyłożono w starostwie po roku od zakończenia mod. Zgodnie z ustawą, informację o tym wywieszono na tablicy ogłoszeń, w starostwie (po roku kto o tym pamiętał) nikogo nie powiadomiono. O wynikach mod. ludzie dowiedzieli się jak otrzymali wyliczenia podatków tj. dwa lata po mod. Zastąpiono jeden bałagan drugim jeszcze większym, ile rodzin zostało skłóconych????? tym się nikt nie przejmuje, tylko tłumaczą "panie to wina komuny tak wtedy mierzyli" i to mówią ludzie którzy w tamtych czasach robili pomiary.

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Geodeta w temacie Grunty budowlane???
    31.05.2013, 07:31

    Dzięki.
    O to chodzi, że żadnych konsultacji nie było. Modernizacja była przeprowadzana w sposób, delikatnie mówiąc, niedbały po obu stronach, firmy wykonującej jak i zlecającego i odbierającego te prace Starostwa. 1) W powiadomieniu o modernizacji, powiadamiano o modernizacji, gruntów budowlanych, nie o całości. 2) Prace te wykonano, nie z osnowy (nie jestem geodetą) ale po "płotach" np. ja z płotem odsunąłem się od miedzy (granicy) ok. 30 cm aby sąsiad nie zawadzał "orczykiem" podczas orki koniem, nikt podczas pomiarów o tym nie mówił, robiono to jakimś przyrządem?, nic nie podpisywałem. 4).. O dalszych pomiarach reszty, nikt nie powiadamiał (w protokole jest że zrobiono to met. GPS. 3) protokół do wglądu z modernizacji, wyłożony był w Starostwie po roku od zakończenie prac, (kto o tym pamiętał) z mojej wsi nikt go nie oglądał bo nikt nie wiedział, zgodnie z ustawą? Starostwo oprócz wywieszenia na tablicy ogłoszeń, nie musiało powiadamiać. 5). Ani ja i żona nic podczas pomiarów nie podpisywaliśmy, a podpis żony istnieje w protokóle po wykonawczym. Widocznie podczas dostarczania powiadomień, żona nieświadomie podpisała, bo jak pamięta, składała kilka podpisów (co jej podstawiono) po twierdziła to urzędniczka starostwa "oni podpisy pozbierali wcześniej" nikogo to nie obchodzi, tylko "przecież pani podpisała, jak robili "na gruncie" a później też nie wnosiła żadnych pretensji". 6). Ani w protokóle, wykonawczym jak i po wykonawczym nie ma protokółu z przeglądu i porównania, Ksiąg Wieczystych, Aktów Notarialnych itp. Rozpisałem się, można powiedzieć niepotrzebnie ale niech to będzie ostrzeżeniem dla innych, że trzeba czytać 100 razy zanim coś się podpisze, żeby żyć w tym kraju trzeba być prawnikiem, albo mieć na prawnika, w innym wypadku to nie życie ale droga przez mękę. Co z tego że w w/w. sprawie mam korzystny wyrok NSA skoro urzędasy mają z naszych podatków opłacanych prawników, żadnej odpowiedzialności i dalej robią co mogą aby z tym nic nie zrobić. Pozdrawiam.

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Geodeta w temacie MODERNIZACJA EWIDENCJI GRUNTÓW
    13.05.2013, 06:40

    Adam G.:
    Bardzo Was proszę o pomoc. Mam problem ponieważ po modernizacji mam o 2tys metrów mniejszą działkę. Przed modernizacją działka miała 36tys a teraz ma 34tys. Pojechałem do starostwa aby tą sprawę wyjaśnić i usłyszałem, że jest to możliwe, bo teraz dokładniej mierzili i są dokładniejsze pomiary, dla mnie TO BZDURA!!!! na wcześniejszych dokumentach i mapach cały czas jest 36tys metrów, więc po modernizacji powinno być tyle samo, tłumaczenie się że teraz są dokładniejsze pomiary to nie jest tłumaczenie, w tym momencie sąsiad dostał 2tys metrów gratis, a mnie zrobili w balona.
    Proszę Was bardzo co mogę zrobić? gdzie się mogę odwołać?
    Jeżeli jeszcze nic nie zrobiłeś z tym to: pismo do starosty o wyjaśnienie i przywrócenie stanu z przedmodernizacji (na pewno nie będzie na to zgody). Następnie odwołanie do geodety wojewódzkiego (na pewno odmówi) wtedy do Sądu Administracyjnego itd. Droga przez mękę, przerabiałem, to i przerabiam dalej mimo, że wygrałem dopiero w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Urzędasy (przez nas wybierani) mają prawników, za nic nie odpowiadają, za nic nie płacą, więc robią co mogą aby to oni mieli rację. Moja sprawa chyba znowu wróci do sądu.

  • Feliks Wilczyński
    Wpis na grupie Geodeta w temacie Grunty budowlane???
    11.05.2013, 08:45

    Posiadam działkę kupioną w 1988r. 7600 m2, kiedyś służyła jako dodatkowe źródło dochodu, obecnie wiadomo jak z tym jest do tego wiek, zdrowie, a podatki trzeba płacić. Ostatni na dodatek po modernizacji (2006-2007) wyznaczono mi 1200m2 grunty budowlane za które podatek jest wyższy jak wcześniej za całość. Ponieważ chciałem żeby działka od drogi (50m) jakoś wyglądała zrobiłem trawnik, ponasadzałem iglaki, drzewka ozdobne itd. za budynkami żona zrobiła ogród przydomowy, zasadziłem sobie trochę malin, reszta działki leży można powiedzieć odłogiem. Co można zrobić, z tym fantem, przecież wg. rozporządzenia itd. to wszystko to gr. budowlane, wcześniej tego nie było, czy musowo teraz to wszystko zniszczyć, żeby tyle nie płacić czy zostaje tylko sprzedaż.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do