Wypowiedzi
-
Sławomir Dziudzik:
To żadna niespodzianka, Pani Danuto:)) Nie ukształtowała się, jak dotychczas, tradycja w zakresie terminów egzaminów. Tym bardziej, że zawirowania w prawie podatkowym sporo mieszały w pracach Szanownej Komisji.
Widać nie ukształtowała się..:-) sugerując się terminami egzaminów koleżanek i kolegów, którzy zdawali przede mną wszystko na to wskazywało..
Co do zawirowań to również nic nowego :-) -
Paweł K.:
poważnie??
Najbliższe egzaminy pisemne są wyznaczone na styczeń 2010.
a to niespodzianka :-)) -
Ania Wiśniewska:
Dziękuję Pani Danuto za odpowiedź:0)
Jeśli chodzi o przygotowania do egzaminu, to jestem na początku tej żmudnej drogi:-0) Nie myślałam jeszcze o terminie, zwłaszcza, że zbliża się "gorący" okres...koniec roku, badanie sprawozdania itp. itd., więc wolnego czasu na naukę też będzie troszkę mniej:-0( Jeśli mogę spytać, ile czasu zajęło Pani przygotowanie się go egzaminu pisemnego?
Witam,
tak może Pani:-) mi zajęło 4 miesiące, ale miałam w tym czasie na prawdę bardzo dużo skomplikowanych spraw na głowie.
Kiedy już się Pani zdecyduje to proszę wcześniej wysłać wniosek o dopuszczenie do egzaminu. Nie zawsze wysłanie go w "ustawowym" terminie będzie Pani gwarantowało, że dostanie się Pani na najbliższy termin..a niestety egzaminy pisemne są tylko 2 razy w roku..Przeważnie III i IX.
Pozdrawiam -
Ania Wiśniewska:
Witam
mam pytanko do osób, które zdawały lub przygotowują się do egzaminu na doradcę podatkowego:
jak najlepiej zorganizować sobie przygotowania do egzaminu? Czy najpierw uczyliście/uczycie się do egzaminu pisemnego, czy równocześnie do pisemnego i ustnego? Z jakich materiałów - oprócz aktów prawnych - korzystaliście/korzystacie? Czy Waszym zdaniem kursy przygotowujące do egzaminu są przydatne?
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma swoje własne metody nauki, ale liczę na cenne wskazówki. Zakres materiału jest ogromny i trzeba to sobie jakoś poukładać.
Pozdrawiam serdecznie:-0)
AniaAnia Wiśniewska edytował(a) ten post dnia 10.11.09 o godzinie 17:27
Witam Panią,
ma Pani racje, każdy ma jakieś swoje metody.
Ja na przykład analizowałam każde pytanie z ustawą.. zajęło to trochę czasu...Krótko przed egzaminem pisemnym powtarzałam pytania testowe do znudzenia.
W moim przypadku zadziałało z dobrym wynikiem.
Jestem właśnie w trakcie nauki do ustnego..jedynym sposobem na jaki wpadłam to plan nauki. Może dzięki temu uda się to wszystko jakoś ogarnąć :-)
Jeśli chodzi o opracowania to korzystałam z Beck'a ale nie byłam zadowolona - dużo błędów.
Według mnie Forum Doradców Podatkowych jest lepsze..
Pozdrawiam
P.S. do którego egzaminu Pani się przygotowuje? -
Krzysztof Niemiec:
Piotr Szulczewski:
Ok...ale w tym przypadku będzie to odpowiedź nieprawidłowa, przecież ustawa jest znowelizowana...mam takich pytań z błędami już kilka.
Ustawa z dnia 5 marca 2009 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych została ogłoszona 07.05.2009r. (wejście w życie 22.05.2009r). Uchwała z pytaniami z 07.05.2009r raczej:) nie mogła zwierać odpowiedzi do zmian które jeszcze nie weszły w życie - tak mi się wydaje
A co z art 2 ust 1 pkt 2 ustawy o rachunkowości? -
Piotr Szulczewski:
21. Podatnik, będący osobą fizyczną, osiągający dochody z działów specjalnych produkcji rolnej jest obowiązany prowadzić księgi rachunkowe, jeżeli:
a) przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 800.000 euro,
b) przychody osiągnięte wyłącznie z działów specjalnych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 250.000 euro,
c) dochód ustalany przy zastosowaniu norm szacunkowych przekroczy w roku podatkowym równowartość w walucie polskiej 250.000 euro.
Ma ktoś pomysł....ja bym powiedział że a) tylko coś tak brak nowelizacji do 1.200.000 euro
Dokładnie!!:-)
Dowiedziałam się, iż rzekomo na egzaminie nie ma tych "wadliwych pytań" - zobaczymy?:-)
A co z pytaniem:
Zgodnie z ustawa pdoof zaliczka pobierana przez ograny rentowe od zasiłków z ubezpieczeń społecznych, wypłacana bezpośrednio przez ten organ wynosi:
a) 19% kwoty zasiłku przez cały rok podatkowy, minus 1/12 ...
b) 19% kwoty zasiłku za miesiąc,....
c) 19% kwoty zasiłku za miesiąc następujący po miesiącu.. -
Małgorzata Dubicka:
To ja poproszę o pomoc z pytaniem 55 z podatku VAT:
Podatnicy podatki od towarów i usług korzystający ze zwolnienia podmiotowego od podatku oraz podatnicy wykonujący czynności wyłącznie zwolnione od podatku od towarów i usług co do zasady:
a) maja obowiązek złożenia zgłoszenia rejestracyjnego tylko w przypadku, gdy dokonują nabyć towarów i usług od podatników tego podatku w kwocie przekraczającej 10.000,00 euro (w skali roku);
b) nie maja obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego ale moga tego dokonać z własnej inicjatywy;
c) maja obowiązek dokonania uproszczonego zgłoszenia, jeżeli chcą realizować zamówienia publiczne.
Jak dla mnie odpowiedź (b) jest prawidłowa. Niestety nie jestem tego pewna. No i z racji siedzenia kilka godzin przy ustawie VAT i testach mózg mi chyba odmawia posłuszeństwa. Ponieważ jestem na 99% pewna, że czytałam o tym w ustawie, ale nie pamiętam gdzie :(...
Proszę o pomoc
Wg mnie również odpowiedź "b" jest prawidłowa ;-) -
Arkadiusz Stanisław W.:
Wieczorem umieszcze jeszcze jeden dział prosze o opracowanie Vat- u tam jest dużo zmian.
Witam,
chciałabym podać nowe pytania z VAT i odpowiedzi. Z uwagi na to, iż treść pytań wraz z odpowiedziami zajmuje sporo miejsca podaje tylko nr pytania i prawidłową odpowiedź. Proszę o weryfikację.
Pyt.41 b
Pyt.42 b
Pyt.43 c
Pyt.44 a
Pyt 45 c
Pyt 46 a
Pyt 47 a
Pyt 54 a -
Magdalena S.:
Szanowni Państwo,
w najbliższym czasie Fundacja udostępni odpowiedzi do pytań testowych z egzaminu Doradca Podatkowy.
Wszystkich zainteresowanych, prosze o kontakt emailowy.
Serdecznie pozdrawiam
Magdalena Socha
A czy mogłabym prosić o e-maila? -
Dawid Woźny:
Tomasso CZ:
dzięki :)
z tymi ustawami to u mnie zawsze problem był wolałem się uczyć z książkami znalazłem takie tytułu może ktoś się z nich uczył które są lepsze ??
- Vademecum doradcy podatkowego tom I + II Autor: Paweł Małecki Marcin Pacyna czy Kolibski M., Wesołowska A., Welsyng-Zielony, Zielonka R., Bejnarowicz P. EGZAMIN NA DORADCE PODATKOWEGO - KAZUSY, Bejnarowicz P., Kolibski M., Szyszka-Olejowska B. EGZAMIN NA DORADCĘ PODATKOWEGO - TESTY , Egzamin na doradcę podatkowego - PYTANIA OTWARTE tak to wygląda czy ktoś się z nich uczył ??? oczywiście wypadało by poczekać na nowe wydanie ale kiedy to będzie???? i w tym roku chyba będzie też nowy wykaz pytań tak mi się zdaje .... a mam jeszcze ile razy w roku jest egzamin pisemny teraz sa w marcu a czy wiadomo z autopsji :) kiedy będą następne i czy wogóle będą bo raczej na marzec nie dam rady zdążyć się przygotować
ile czasu zajmuje wam przygotowanie do egzaminu :) ostanie pytanie
pozdr
Według moich informacji pytania zmienią się po egzaminach marcowych. Wydawnictwo Forum Doradców Podatkowych przygotowuje już odpowiedzi do nowych testów do egzaminu na doradcę podatkowego.. Opracowanie do pytań otwartych i kazusów wyjdzie kilka miesięcy później.
Od 3 lat prowadzę księgarnię internetową i muszę powiedzieć, że książki z FDP sprzedają się znakomicie, natomiast z PAR prawie w ogóle.
Dziękuję za cenną informację. Właśnie wczoraj zastanawiałam się, kiedy pojawią się nowe wydania -
Patrycja Mikuła:
egzamin marcowy bazuje na pytaniach sprzed nowelizacji ustaw podatkowych
dokładnie -
Dagmara K.:
Witam,księgowość interesowała mnie od zawsze.Jednak moja edukacja poszła w innym kierunku-niestety.Mam pytanie czy opłaca się zapisywać na kursy podstaw księgowości?Jestem po 4 latach nauki rachunkowości w liceum oraz po 2latach na studiach.Podstawy nie były dla mnie jakąś wielką trudnością.Proszę o podpowiedź od czego zacząć swoją"karierę" w tym kierunku.
Zależy kto prowadzi te kursy i na jakim poziomie. Czasem dają dużo a czasem nic:-)) -
Katarzyna O.:
Renata G.:
ja zaliczam sie do ludzi lubiacych towarzystwo i bycie wsrod ludzi, uwielbiam imprezy tanczone, rowniez piwne:) wyalienowanym zdecydowanie nie!!!
Podpisuję się pod tym obiema rękoma :)
:-)) też się podpisuję:-) znam nudne i napuszone księgowe ale nie generalizujmy!! ja sie do nich na pewno nie zaliczam:))) -
Witam,
może Pani podać jakieś szczegóły tej oferty?:-) jakie wymagania i zakres obowiązków...
Pozdrawiam -
tak tez właśnie myślałam ale ktoś zaczął mi mówić jakieś inne teorie..
Dziękuję za potwierdzenie:-)
Pozdrawiam -
Czy umorzona pracownikowi pożyczka na cele mieszkaniowe z ZFŚS jest przychodem pracownika?
-
Michał Z.:
http://ecddp.pl - tam prosze przejsc na "Szkolenia" - jestemy podwykonawcami dla BDO
Dziękuje,
troszkę się spóźniłam. Ostatnie szkolenie w tym "pakiecie" jest 18.06 czyli w poniedziałek:-)) -
Witam, czy ktoś może polecić jakąś firmę która prowadzi szkolenia w zakresie MSR i MSFF? Jest mi obojętne w jakim mieście. Niestety na www znajduję tylko szkolenia połączone z wyjazdami (SPA itp), które są bardzo drogie....
Pozdr.
DK