Wypowiedzi
-
Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem, które sobie poradziło z przeczytaniem gml-a bez wiekszych problemow i wyeksportowanie do dxf z zachowaniem "stylistyki" to C-GML . Jest to program płatny, ale koszty mogą okazać się do zaakceptowania.
Dziękuję wszystkim za pomoc. -
Panie Karolu - do tej pory tak właśnie było.
Tym razem natomiast materiał został zamówiony przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego i powiatowy ośrodek geodezji udostępnił dane w gml - zgodnie z tym co przewiduję ustawodawca ( w ramach nieodpłatnego przekazania materiału). DXF-a ten ośrodek traktuję jako dane przetworzone i wymaga odrębnej procedury.
Wniosek mamy taki, jakiego się niestety spodziewałem.
Dziękuję za chęci ;) -
Właśnie symboliki nie ma, jest tylko plik .gml.
Proponowany program, też jest wersją płatną, czy istnieje program darmowy? lub inny sposób ?
Chciałbym z tych baz danych "skleić" mape zasadniczą w sposób, który umożliwiłby prace w środowisku CAD.Ten post został edytowany przez Autora dnia 04.12.18 o godzinie 15:08 -
Witam,
Pytanie teoretycznie pasuję do innej grupy, ale wydaje mi się, że ze względu na charakter sprawy tutaj dostane odpowiedź.Do rzeczy:
Jestem w posiadaniu pliku .gml z danymi PRPOG, GESUT, BDOT 500, EGiB, BDSOG, chciałbym stworzyć z tego fragment mapy zasadniczej, ale oprócz pliku .gml nie mam nic więcej.
Próbowałem wczytać do qgis, obiekty się wyświetlają itp., ale z losowymi stylami, bez etykiet itd. więc eksport do .dxf niewiele pomoże.
Czy znacie może jakiś sposób na przekonwertowanie pliku gml do dxf ? Wujek google sugerował progam C-geo (ma chyba wbudowany "algorytm" czytania tego typu plikow gml pozyskanych z urzedu, ale jest dosyć drogi 1200zł +250 wtyczka.
Pozdrawiam -
Wiem tyle:
Rysowany w Qgis, przenoszony po serwerze sieciowym i pendrive ... więc powróżyliśmy sobie ;)
Dzięki za pomoc -
W takim razie dziękuję wszystkim za pomoc ;).
Może w celu uniknięcia podobnych historii w przyszłości ktoś ze zgromadzanego tutaj grona domyśla się jaki mógłby być powód takiej znaczącej usterki pliku .shp ? -
Tutaj:
https://megawrzuta.pl/download/0667f9f22b98a00d0a0ec764...
lub tutaj(wybierajac wolne sciaganie - mozna to pobrac bez rejestracji):
https://www.easypaste.org/file/6I091aDE/do.wyslania.7z?... -
Witam,
podaje link:
https://wetransfer.com/downloads/75ae95d2c813d227acc3f4...
Są dwie wersje plików:
1. jaką dostałem z błędami topologi obiektów, które są wyświetlane.
2. z poprawionymi błędami topologi obiektów, które są wyświetlane.
Pozdrawiam i dziękuję chęci ;) -
Po kilku godzinach próbowania ww. sposobów w dalszym ciągu brak efektów. Dla nie wyświetlających się obiektów nie da się wyeksportować geometrii. Każdy sposób kończy się na "null geometry".
-
Witam,
Mam plik shp, w którym znajdują się ok. 500 pojedynczych poligonów, z czego wyświetla się ok. połowa. Nie jest możliwe wyeksportowanie kolumny geometrii, ponowne indeksowanie nie przynosi rezultatu - połowa obiektów jest w dalszym ciągu niewidoczna. Jakieś pomysły?
1.Ponadto funkcja naprawy geometrii w ARC-u nie daje rezultatu.
2. Funkcja sprawdzenia geometrii w Arc-u wyrzuca informacje "null geometry" Ten post został edytowany przez Autora dnia 16.11.17 o godzinie 15:05 -
Witam,
Czy ktoś miał kiedyś problem z ustawieniem odpowiedniej kolejności wyświetlania warstw ? chodzi mi o to, że do pliku dgn zostaje dołączone odniesienie dxf np na warstwe o nazwie "0" i priorytecie wyswietlania -500 (menadżer warstw). Inne warstwy dgn mają priorytet 200 lub 100 a pomimo to wyświetlają się pod warstwą o nazwie "0".
Jeśli ktoś zna ew. rozwiązanie to prosiłbym o opis dla osoby ps. ustawiam priorytety zarówno w w samym odniesieniu jak i warstwie w ktorej sie ono znajduje.
początkującej.
EW. czy jest sposób na przekopiowanie pełnej zawartości dgn-a do micro, tak aby zestaw warstw z dgn był podłączony do 1 warstwy w microstation i zachował wszystkie ustawienia linii z pliku dwg... ?
PozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 10.09.17 o godzinie 15:11 -
Jest pięknie, tylko czy mógłby Pan napisać w jaki sposób to zrobić dla innych plików ?
Próbowałem zmieniać plik na bitmapę 0/1 w corelu/photoshopie, ale niestety gubił georeferencje (wg zaleceń P. K. Stachury)
Pozdrawiam -
Przepraszam, ze tak późno, ale mam gorący okres w swoim życiu.
Nadrabiam zaległości bo temat dalej aktualny.
pod tym linkiem wrzuciłame przykladowy plik - cad otwiera mi go z georeferencja.
https://files.fm/u/5nru2ccq
;) -
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób można zapisać raster tiff (wyświetla się jako czarno-biały) ale jest to chyba RGB, w formacie 0/1, tak aby np. CAD mógł wyświetlić tylko czarne linie, biel traktując jako "tło" (zapis chyba jako 1-BIT)
Kiedyś robiłem coś podobnego w ArcGis poprzez reklasyfikacje obrazu rastrowego, chciałbym zrobić to w Qgis, ktoś pomoże ? -
Witam wszystkich. W ostatnim czasie muszę pracować na microstation V8i connect edition i prosiłbym Was o pomoc w rozwiązaniu moich problemów:
1. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak wypełnić obszar (np prostokąt) szrafem o grubości np. 40 jednostek o kącie 45 stopni ? - znalzałem narzedzie do zrobienia czegoś podobnego ale nie da się zdefiniować grubości tej linii która tworzy szraf. Idealnie byłoby również, gdyby ten szraf nie wychodził poza granice obszaru a był do niego przycięty.
2. Czy można z automatu dodać siatkę współrzędnych do wydruku ? najlepiej gdyby to była siatka krzyży (układ 2000)
3. Na koniec banalne pytanie: gdzie znajdę narzędzia do przenoszenia warstw w górę/dół nad/pod obiekty ? Znalazłem tylko możliwość przeniesienia obiektu na samą górę....
Ew. odpowiedzi prosiłbym udzielić jak dla absolutnego laika ;)
pozdrawiam -
Witam,
Czy jest możliwość zapisu wszystkich czczionek i stylów linii używanych w danym projekcie microstation (.dgn) do formatu z którymi autocad by sobie poradził tzn. wyświetlał je tak jak w microstation ?
Zapisanie z microstation do pliku .dwg daje połowiczny efekt (nie wszystkie linie wyświetlane są ze stylem użytym w microstation). Kombinowałem z różnymi opcjami, ale bez oczekiwanego efektu.
Jakieś sugestie ? -
Warto również przetestować wydruk w mniejszej rozdzielczości np 200dpi.
-
Nie ma to jak odpowiedzieć na wiadomość z 2015 r. ;) - musiałem
Wnosząc jednak cokolwiek do nieaktualnego wątku, to jeszcze niedawno były jakieś plany, które robiły zewnętrzne pracownie i nie zdziwiłbym się gdyby jakiś jeden plan był jeszcze wałkowany tak aby udowodnić skuteczność MPU i przyjętą przez Miasto strategię robienia planów na własnym podwórku ;).
pozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 30.03.17 o godzinie 21:07 -
Witam,
mam taki problem załóżmy że kompozycja mapy w QGIS ma wymiary 2000x1000 - w tym wymiarze zawiera się legenda opisy + oczywiście mapa. Chciałbym wydrukować bezpośrednio z programu fragment całej kompozycji tzn z fragmentem tytułu legendy i innych elementów, które zawierają się tylko w kompozycji mapy. Wymiar druku to np jego połowa 1000x1000. Czy jest jakiś sposób na wydruk fragmentu kompozycji mapy bezpośrednio z programu ? Fajnie byłoby gdyby ten fragment można było wskazać.
Jakieś pomysły ?
Ponadto chciałem zapytać, czyda się z automatu wyświetlić symbol legendy np. z etykietą, która byłaby w centroidzie symbolu ?
PozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 15.12.16 o godzinie 08:53 -
w Qgis dokładnie tak:
substr(K,strpos(K,':')+2, length(K)-strpos(K,':')-2)
nie umiem wytłumaczyć dlaczego, ale akurat to działa.
Z tego miejsca dziękuje za pomoc i ostatnim tchnieniem zapytam czy ktoś może poleca jakąś lekturę z zakresu podstawowego SQL-a na potrzeby Qgis ? Jeśli nie ma czegoś dedykowanego do Qgis, to może być to czysty SQL, ale lektura powinna być przyswajalna dla laika ;) ?
- 1
- 2