Dźwięk budzika to najgorsze co może Ci się przytrafić o poranku? Wczesna pobudka to dla Ciebie wyzwanie na miarę zdobywania alpejskich szczytów? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów na poranne wstawanie do pracy, dzięki którym rozpoczęcie dnia będzie dużo przyjemniejsze
Wczesne wstawanie – zmora śpiochów
Sen jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Wyspany pracownik cechuje się większą efektywnością i ma więcej siły do działania i podejmowania wyzwań zawodowych. Niestety wiele osób ma problemy z wczesnym wstawaniem, a dźwięk budzika to dla nich koszmar.
Doba dla każdego ma tylko 24 godziny i to od nas zależy, jak je wykorzystamy. Nie ma czasu do stracenia, tym bardziej że czeka na nas praca i obowiązki zawodowe. Im wcześniej wstaniemy, tym więcej czasu zyskamy w ciągu dnia. Masz problem z poranną pobudką? Na szczęście istnieją sposoby, które mogą ułatwić poranne wstawanie z łóżka. Jakie? Sprawdź poniżej.
Sposoby na poranne wstawanie
O ile ranne ptaszki nie mają problemów ze wstawaniem do pracy o świcie, o tyle nocne marki mogą mieć problem z poranną pobudką. Jak nauczyć się wcześnie wstawać? Zebraliśmy kilka niezawodnych sposobów, które pomogą pozytywnie wejść w nowy dzień razem ze wschodem słońca.
Budzik z dala od łóżka
Dobrze wiesz, że musisz wstać o określonej godzinie do pracy, mimo to nie potrafisz zwlec się z łóżka? Wiele osób ma problem z porannym wstawaniem, jednak wprowadzenie zdrowych nawyków może skutecznie zażegnać ten problem. Jaki jest pierwszy krok do porannej pobudki? Ustaw budzik z dala od łóżka, najlepiej na drugim końcu sypialni. Po co? Kiedy alarm zadzwoni o określonej porze, będzie trzeba wstać spod ciepłej kołdry, żeby go wyłączyć. Ten sposób szybko postawi cię na nogi i pozwoli przejść do porannych czynności bez potrzeby dodatkowej drzemki.
Fazy snu
Jeżeli pobudkę dopasujemy do odpowiedniej fazy snu to łatwiej będzie nam wstać z łózka. Jak to zrobić? Fazy snu następują cyklicznie i trwają mniej więcej 90 minut. Jeżeli zaplanujemy swój czas snu jako wielokrotność 90 minut, to najprawdopodobniej obudzimy się bardziej wypoczęci. W internecie można znaleźć wiele aplikacji, które wspomagają dbanie o dobry sen i pomagają ustawić odpowiednią godzinę na wczesną pobudkę.
Drzemka? STOP
Jeszcze tylko 5 minut… to zdanie pojawia się w głowie wielu śpiochów, którzy codziennie rano słyszą dźwięk budzika. Funkcja drzemki zaraz po przebudzeniu bywa zgubna. Często zamiast dodatkowych 5 minut snu spędzamy w łóżku kolejne pół godziny i ryzykujemy zaspaniem do pracy. Okazuje się również, że dodatkowe drzemki wcale nie sprzyjają lepszemu samopoczuciu w ciągu dnia. Wręcz przeciwnie, wstajemy po nich negatywnie nastawieni. Słyszysz dźwięk budzika? Wstawaj od razu i nie trać czasu na drzemki.
Regularne zasypianie
Jeżeli przyzwyczaimy nasz organizm do regularnego zasypiania, to będzie nam dużo łatwiej wcześnie wstać. Warto planować sobie rytm dnia tak, aby codziennie zasypiać o określonej porze i budzić się o ustalonej godzinie. To naprawdę pomaga we wczesnym wstawaniu do pracy.
Nowy dźwięk budzika
Dla wielu dźwięk budzika to najgorsza melodia na świecie. Na szczęście można to zmienić. Warto zmienić melodię, która będzie nas budzić każdego ranka na coś przyjemnego, a jednocześnie energetycznego. Nowy dźwięk budzika sprawia również, że szybciej się budzimy, bowiem nie jesteśmy przyzwyczajeni do określonej melodii.
Odpowiednia dieta
Warto dbać o odpowiednią dietę, aby rano wstawać w dobrym humorze. Należy unikać jedzenia na noc i picia alkoholu przed pójściem spać. Warto na 2-3 godziny przed snem zrezygnować z podjadania, zwłaszcza ciężkostrawnych posiłków i napojów. To zagwarantuje nam lepszy komfort snu, a to z kolei łatwiejszą pobudkę o świcie.
Zdrowa rutyna
Jeżeli poranne wstawanie doprowadza Cię do szału to pora zmienić swoje poranne rytuały. Zdrowa rutyna i przyjemne czynności o świcie sprawiają, że zwyczajnie – chce nam się wstać z łóżka. Poranna joga, jogging, spacer przy wschodzie słońca czy przejażdżka na rowerze pomagają nam naładować baterię na cały dzień i pozytywnie wkroczyć w nowy dzień.
Jak wcześnie wstawać do pracy?
Poranne wstawanie to dla niektórych koszmar. Niestety obowiązki zawodowe sprawiają, że wylegiwanie się w łóżku do południa w wielu specjalizacjach po prostu jest niemożliwe. Szkoda dnia na narzekanie i doby na dodatkowe drzemki.
Warto pracować nad zdrowymi nawykami i sprawić, by wczesne pobudki nie były przykrym obowiązkiem, tylko codzienną rutyną. Dbanie o dobry sen ma duży wpływ na wydajność i koncentrację, a to przyczynia się do lepszych wyników i większej satysfakcji z wykonywanej pracy.
centrum kariery cv dokumenty aplikacyjne działanie efektywność goldenline GoldenLine od kuchni kariera kariera zawodowa kompetencje marka osobista motywacja nowa praca nowe oferty pracy oferty pracy oferty zatrudnienia personal branding porada porady goldenline porady rekrutacyjne praca praca biurowa praca w IT praca zdalna pracownicy przegląd pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna rozmowa rekrutacyjna rozwój rozwój kompetencji rozwój osobisty rozwój zawodowy rynek pracy sukces szukam pracy szukanie pracy umiejętności weekendowy przegląd pracy wynagrodzenia wynagrodzenie zarobki zatrudnienie zmiana pracy ścieżka kariery