Już 2 i 8 czerwca odbędą się kolejne spotkania w ramach inicjatywy edukacyjnej MOCne w biznesie prowadzonej przez Polską Fundację Przedsiębiorczości
„MOCne w biznesie” to wspólna inicjatywa Santander Bank Polska oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Jej celem jest wsparcie merytoryczne oraz finansowe przedsiębiorczych kobiet, które prowadzą swój biznes lub planują otworzyć go w przyszłości. Podczas warsztatów prowadzonych on-line swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się inspirujące kobiety.
Już w czwartek 2 czerwca Dominika Bettman oraz Anna Orska opowiedzą o tym, co oznacza, że firma jest zróżnicowana oraz jakie są tego zalety. Przedstawią też różnice w odpowiedzialności ze względu na wielkości firmy i wyjaśnią jak zrównoważony rozwój ma się do zróżnicowania w biznesie. Na zakończenie odpowiedzą na pytania innych uczestniczek webinaru.
Niecały tydzień później, 8 czerwca, Anita Gałek poruszy tematy związane z wpływem zmiennej rzeczywistości na technologię, biznes i społeczeństwo. Uczestniczki poznają odpowiedzi na pytania, jak współczesne wydarzenia wpłynęły na rynek pracy, które czynniki mają największy wpływ na społeczeństwo oraz jakie kompetencje warto rozwijać, by stać się skuteczną liderką.
Kolejne szkolenia – już po wakacjach
Po tych spotkaniach nastąpi wakacyjna przerwa, kolejne szkolenia z cyklu rozpoczną się od 14 września. Podczas pierwszego z nich Kamila Gąsior – doradczyni w programie Firmy Jutra od Google, która od lat zajmuje się marketingiem internetowym, wyjaśni jak najlepiej wykorzystać chmurę w swoim biznesie. Szkolenie podzielone będzie na część teoretyczną, podczas której uczestniczki dowiedzą się czym jest chmura i jakie stwarza możliwości oraz praktyczną, gdzie zostaną pokazane konkretne narzędzia oraz sposoby wykorzystania ich w biznesie. Pełny cykl warsztatów zakończy się w listopadzie 2022, harmonogram jest dostępny na stronie organizatora.
Oprócz wsparcia merytorycznego, zdobycia kompetencji oraz narzędzi potrzebnych podczas prowadzenia własnej firmy, uczestniczki mogą uzyskać również wsparcie finansowe. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz załączyć biznesplan, by wziąć udział w konkursie. Dziesięć osób otrzyma granty rozwojowe o wartości 11.000 zł, a cztery najlepsze pomysły biznesowe dostaną dofinansowanie nawet do 50.000 euro. Szczegóły konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie projektu.