Bartosz Lisowski

Specjalista ds. Walidacji

Wypowiedzi

  • Bartosz Lisowski
    Wpis na grupie Jakość w temacie Nadzorowanie wymagań prawnych
    13.10.2017, 11:01

    Cześć Anno.

    Za sprawdzenie zgodności z wymaganiami prawnymi odpowiedzialne są organizacje rządowe lub jednostki certyfikujące - w zależności od typu wymagań i regulacji prawnych. Prowadzą one okresowe kontrole, audyty re-certyfikujące itp.
    Natomiast jeśli chodzi o wewnętrzne nadzorowanie - zazwyczaj odpowiada za to pracownik z odpowiednimi kwalifikacjami/kompetencjami zatrudniony w organizacji.
    Przy wdrażaniu nowych rozwiązań, wymagających otrzymania odpowiednich certyfikatów lub dostosowania do pewnych wymogów prawnych itp. (w przypadku braku odpowiedniej osoby wewnątrz organizacji), popularną praktyką jest korzystanie z różnego rodzaju firm consultingowych.
    Firmy te, oczywiście za odpowiednią opłatą, są w stanie dostarczyć komplet informacji dotyczących obecnego stanu zastanego w organizacji i tego, co należy jeszcze zrobić aby owe wymagania spełnić. Zazwyczaj wygląda to tak, że są to osoby lub zespoły doświadczone w w/w kwestiach, które przeprowadzają audyt w organizacji, dostarczają raport wraz ze wskazówkami co należy zrobić i w jaki sposób uzyskać zgodność z wymaganiami. Następnie na zasadzie konsultacji i nadzoru nad projektami pomagają wprowadzić te zmiany.
    Jeśli chodzi o sprawdzenie wymagań dotyczących bezpieczeństwa, na rynku jest wiele firm z branży BHP posiadających odpowiednie kompetencje.

    Osobiście nie jestem w stanie polecić żadnej firmy consultingowej z branży spożywczej, ale w dobie internetu nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy.
    Mogę tylko podpowiedzieć, że przed rozpoczęciem współpracy, warto sprawdzić referencje firmy i opinie na temat współpracy z nią oraz KRS. Ważną kwestią jest określenie w umowie czego konkretnie oczekuje się od firmy, co i kiedy chcemy uzyskać oraz sposobu postępowania w przypadku niewywiązania się z zapisów umowy. Warto również sprawdzić rynek zagranicznych firm consultingowych oraz kontaktować się z kilkoma firmami w celu porównania ofert.

  • Bartosz Lisowski
    Wpis na grupie Jakość w temacie Studia podyplomowe - JAKOŚĆ
    29.09.2017, 15:51

    Cześć,

    Zgadzam się z Michałem, warto zapoznać się z programem studiów i wybrać te, które najbardziej odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Warto również zwrócić uwagę czy program jest zgodny z profilem działalności Twojej firmy lub potencjalnych firm, z którymi zamierzasz wiązać przyszłość - pod kątem możliwości wykorzystania tych zagadnień w praktyce i możliwości zdobycia doświadczenia w tych obszarach.
    Wg. mnie jeśli jeszcze nie masz doświadczenia w pracy w DJ, dodatkowo jeżeli nie masz doświadczenia w kierowaniu zespołem pracowników, moim zdaniem, na początek z dwóch wymienionych przez Ciebie, lepsze będą studia z zakresu Zarządzania Jakością w Przedsiębiorstwie - mogą stanowić solidną podstawę do rozpoczęcia pracy w DJ, oczywiście w zależności od ich bloku programowego.

    PS. Sam nie miałem styczności z tą konkretną uczelnią i wymienionymi przez Ciebie kierunkami studiów, ale w pracy na co dzień bezpośrednio współpracuję z Działem Jakości (branża medyczna), stąd wiem czym charakteryzuje się ta praca i jak wygląda funkcjonowanie DJ w praktyce.
    Pozdrawiam!

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do