Wypowiedzi
-
jezeli jest jeden ripok w regionie to chyba pod zasadę bliskosci podchodzi kierowanie tam odpadow zbieranych selektywnie? (mokrych - bio i suchych) taki system omija rozporządzenie i obniża koszty zbiorki. I gdansk chyba juz takie cos pilotuje od roku jako dualny system odbioru odpadow gdzie pojemnik na zmieszane podzielili na dwa i grają kodami odpadow na bramce.
A odrebna kwestia to nie rozumiem dlaczego w projektach sprawozdan nie ma sprawozdania dla ripoka? rozumiem ze jak przetarg na odbieranie i zagospodaarowywanie to takie dane bedzie musial wykazac przedsiebiorca ile odzyskali ze zmieszanych konkretnych odpadow z ripoka, ale jak przetarg na samo odbieranie gdy gmina ma udzial w ripoku to juz sprawozdania wzoru nie ma. zreszta w 1 przypadku tez sprawozdanie raczej jest potrzebne zeby odbierajacy mogl takie wykazac dane ile z MBP dalo sie odzyskac odpadow -
Ja mam pytanie czy w podziale na dualny system odbioru odpadów:
a) (mokre-bio - kuchenne i zielone)
b) suche
można odejść od płacenia na bramie jak za zmieszane i instalacja przyjmuje je jako kod 20 01 99?
mokre polaczenie zielonych i kuchennych więc kod 20 01 99 ?
suche zlepek roznych odpadow wiec 15 01 06 odpada wiec tez zostaje 20 01 99. ?
czy ogolnie budujac system gospodarki odpadami oparty o ZZO (z sortownia selektywnych i kompostownia) najbardziej ekonomicznym wydaje sie podzial na mokre i suche? i tym samym przygotowanie frakcji mokrej pod spalarnie ktore maja powstac?? -
lub ktoś wliczył w to aktualny zysk firm odbierających odpady. Bo logicznym jest, że dotychacasowy koszt zbierania to było koszt całkowity=zbieranie i transport+odzysk unieszkodliwianie (skłądowisko najczęsciej) + zyski dla firmy.
jeżeli ktoś sam nie wyliczył ile kosztuje praca śmieciarki a bazował na bazie aktualnej oplaty sktad taka kwota bo cena odbioru wtedy jest z 2 razy wieksza niz realny koszt.
koszt transportu odpadów komunalnych = (średnia cena usługi odbierania x liczba umów)=(ilość odebranych odpadów w Mg przez firmy x koszt przetworzenia odpadów)
tak kalkując dla miasteczka 50tyś wychodziło mi jakieś do 5zł za mieszkańca
jakby Pan to odniósł do 1Mg bo wspomniane 265zł obejmowało cenę za 1Mg z częst. 1 x tydzień. To jaki jest koszt odbioru i transportu 1Mg opadów wg. Pana wyliczeń dla 50tyś mieszkancow?Artur Modrzejewski edytował(a) ten post dnia 30.03.12 o godzinie 11:39 -
http://www.fotoload.pl/index.php?id=ff4e8b1dfb53005e49...
jest ktoś wstanie powiedziec wg. zalaczonej morfologi pkgo2014r ile na terenie wiejskim ważą mniej więcej śmieci w pojemniku 120l????Artur Modrzejewski edytował(a) ten post dnia 29.03.12 o godzinie 13:57 -
Rozumiem, że praktyki zawodowe czy bezpłatne czy płatne nie wliczają się do tego stażu, ale staż z urzędu pracy zwany dalej "stypendium" już się wlicza w wymagany staż pracy ? Nie chodzi tu o tytuł tylko jeżeli pracodawca wymaga 2 lat doświadczenia (stażu pracy czy praktyki zawodowej) to rozumie przez to umowę o pracę nawet na 1/4 etatu lub staż z urzędu a nie uwzględni bezpłatnej praktyki?
-
Ogłoszeń jest dużo ale większość z 2-3 letnim doświadczeniem w branży. Tylko gdzie je zdobyć? Da się na studiach zdobyć to cenne doświadczenie czy może nie?