Wypowiedzi
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy IT Warszawa
-
Warto przeczytac:
http://news.yahoo.com/why-shouldnt-counteroffer-133221...- 2.04.2012, 16:34
-
zainteresownych wynajeciem mieszkania w Warszawie zapraszam do kontaktu!
- 27.01.2012, 12:06
-
projekt w Szwecji dla programisty C++
- 22.07.2011, 16:35
-
Zapraszam do kontaktu programistow .net zainteresowanych praca w Lodzi!
- 5.07.2011, 16:24
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Języki obce a praca
-
a jakie tam są a) podatki b) koszty utrzymania (mieszkanie, jedzenie, ciuchy etc). Do tego b. drogie połączenia lotnicze do Polski.
W internecie mozna znalezc duzo informacji na ten temat, oto kilka najciekawszych linkow:
http://eures.praca.gov.pl/zal/warunki_zycia/Zycie_codz...
http://forum.polacy.ch/viewtopic.php?t=1083
http://szwajcarskakariera.wordpress.com/2010/09/14/kos... -
Rzeczywiscie wymagania co do jezykow sa sprawa bardzo indywidualna i zaleza tylko i wylacznie od wewnetrznych ustalen firmy, niemniej jednak biorac pod uwage, ze przynajmniej w niemieckojezycznej czesci kraju, srednia roczna pensja konsultanta to 120K CHF byc moze warto z powrotem siegnac po niemieckie podreczniki :)
-
Powiem tak ... konsultanci i administratorzy SAP porozumiewają się ze sobą po angielsku. Key userzy też znają angielski jak i oczywiście kadra menadżerska.
W mojej firmie przy wsparciu i projektach pracują ludzie z całej Europy i angielski jest jedynym rozsądnym językiem w jakim mogą się porozumiewać również będąc w CH. Oczywiście znajomość niemieckiego i francuskiego jest na plus ale nie jest wymogiem koniecznym. Ze znajomością angielskiego jest chyba lepiej niż we Francji i Niemczech.
W tej chwili w CH pracuje cała masa Hiszpanów - 20% bezrobocie robi swoje.
Witam,
Szczerze mowiac ja znam sytuacje tylko i wylacznie od strony wymagan klienta, ktorzy niechetnie patrza na CV kandydatow, ktorzy nie mowia po niemiecku- wyglada na to, ze zalezy to od polityki wewnetrznej firm i ich otwartosci. -
Cóż tak przerażającego może być w wielokulturowości i wielojęzykowości? Toż to sama radość:)
Ja się chętnie przeprowadzę ;)
W zupelnosci sie z Panem zgadzam, pewnie nie zastanawialabym sie dlugo gdyby zaproponowano mi prace w Szwajcarii, niemniej jednak dla mnie najwieksza przeszkoda -chyba nie do pokonania bo nigdy nie lubilam niemieckiego:)-bylby jezyk.
Warunkiem podstawowym kazdego pracodawcy jest bardzo dobra znajomosc tego jezyka (przynajmniej na poziomie B2). Jesli szukamy pracy w niemieckojezycznej czesci Szwajcarii (a tutaj wlasnie zapotrzebowanie jest najwieksze) dodatkowo wymagana moze byc przynajmniej bierna znajomosc szwajcarskiego niemieckiego (Schwyzertütsch). Niestety szwajcarski niemiecki nie jest jednorodny, dzieli sie na kilka roznych, regionalnych dialektow i do jego zrozumienia nie wystarcza znajomosc niemieckiego (w telewizji niemieckiej wyswietlane sa napisy, gdy ktos wypowiada sie w szwajcarskim dialekcie). -
Panie Robercie,
Ostatnio wspolpracujemy dosyc blisko ze szwajcarskimi firmami, ktore preferuja zatrudniac ludzi na stale i o opinie na ten wlasnie temat chcialam zapytac. Wiadomo przeprowadzka na stale do innego kraju zawsze bedzie trudna decyzja, niemniej jednak Szwajcaria z racji swojego statutu- nie jest krajem Unii Europejskiej- wymaga dodatkowych work permitow, o ktorych wczesniej wspomnialam oraz roznorodnosci jezykowej- obowiazuja 4 jezyki urzedowe w zaleznosci od czesci kraju, w ktorej sie przebywa, wydaje sie odstraszac wiecej ludzi niz powiedzmy Niemcy czy Francja.
Wracajac jednak do Pana pytania o SAP HR- wiekszosc firm szwajcarskich spojrzy bardziej przychylnym okiem na kogos, kto zna szwajcarski Payroll- modul, ktory paradoksalnie nie jest zbyt popularny nawet wsrod konsultantow tego kraju. Zdarzaja sie takze zapotrzebowania na konsultantow biznesowych z wczesniejszym doswiadczeniem w SAP HR, wtedy bardziej liczy sie ogolne doswiadczenie w HCM oraz znajomosc jezyka niemieckiego na wysokim poziomie by komunikacja z klientem i jego pracownikami byla latwa.
Pozdrawiam,
Anna Czerwonobroda -
Drodzy Konsultanci SAP,
Juz od dluzszego czasu zastanawiam sie jak polscy konsultanci SAP reaguja na propozycje etatow w Szwajcarii.
Biorac pod uwage fakt, ze informatyka jest zdecydowanie jedna z branz, w ktorej relatywnie najlatwiej mozna znalezc zatrudnienie w Szwajcarii oraz to, ze od kwietnia 2006 roku Polacy dostają pozwolenia na prace typu EG-EFTA, czyli takie same jak inni członkowie Unii Europejskiej, interesuje mnie Panstwa opinia na ten temat.
Czy zniechecaja Panstwa dodatkowe formalnosci zwiazane z uzyskaniem work permitu, czy jednak przeraza Was bardziej roznorodnosc jezykowa Szwajcarii? -
nieaktualneAnna Czerwonobroda edytował(a) ten post dnia 29.04.10 o godzinie 16:35