Wypowiedzi
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Tax Professionals
-
z punktu widzenia ustawy o VAT nie ma. Ustawa wprowadza bezwarunkowy termin 150 dni. Jedynym wyjściem jest zawarcie umowy, w której wierzyciel zobowiązuje się do niezastosowania ulgi na złe długi, ale nie ma żadnej gwarancji, że dotrzyma zabowiązania. W tej sytuacji trudno sobie wyobrazić, że uda się wprowadzić zapisy o karach za złamanie tego zobowiązania.
-
Przychody ze sprzedazy nieruchomości nabytych w latach 2007 - 2008 podlegają opodatkowaniu wg przepisów ustawy o PIT obowiązujących w dacie ich nabycia. W tych dwóch latach nie obowiązywało zwolnienie z opodatkowania przychodów z tyt sprzedaży nieruchomości ze względu na przeznaczenie uzyskanych środków. Ze zwolnieznia z opodatkowania mogły i mogą korzystać przychody uzyskane ze sprzedaży budynków mieszkalnych, lokali mieszkalnych, spółdzielczego prawa do lokalu jeśli podatnik był zameldowany w tym budynku lub lokalu na pobyt stały przez okres krótszy niż 12 miesięcy przed datą zbycia. Patrz art 21 ust 1 pkt 126 oraz ust 21 i 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w wersji obowiązaującej w tych latach.
-
Dlaczego nie chcesz być podatnikiem VAT? Świadcząc usługi doradztwa/ pośrednictwa HR na rzecz podatników z innych krajów UE wystawisz fakturę bez naliczania VAT - usługa opodatkowana w miejscu siedziby usługobiorcy. Za to ty możesz odliczyć VAT od zakupów związanych z prowadzoną działalnością (np zakup ogłoszenia na portalach).
-
Zasady i miejsce rozliczenia w dużej mierze będą zależały od tego, gdzie masz zarejestrowaną działalność i tzw ośrodek decyzyjny. Jesli w Polsce, to podatek dochodowy rozliczasz w Polsce, VAT - o ile jesteś podatnikiem tego podatku - zależy na czyją rzecz świadczych usługi. Zakładam, że są to usługi doradcze - miejsce ich opodatkowania określa się na podtsawie miejsca prowadzenia działalności usługobiorcy. Jeśli usługobiorcą jest podmiot polski naliczasz VAT, jeśli zagraniczny - nie naliczas.
-
Podstawowe pytanie na jakie musisz sobie odpowiedzieć, to czy na pewno chcesz zamować się podatkami. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to spokojnie możesz sam przygotować się do egzaminu bazując np na dostępnych opracowaniach. Praktyki na doradcę składają się z 2 części - staż w organach podatkowych - tu kieruje Ministerstwo Finansów na Twój wniosek / prośbę. Staż u doradcy załatwiasz sobie sam, jeśli znasz jakiegoś doradcę, lub na Twoją prośbę doradcę wyznaczy Ci Krajowe Biuro Doradców Podatkowych. Co do wykonywania zawodu - wielka czwórka nie jest niezbędna chyba, że lubisz ich styl pracy, na pewno daje możliwość uzyskania dużego doświadczenie w stosunkowo krótkim czasie, ale zawsze jest to kosztem czegoś ..... Można poszukać pracy w firmach w działach podatkowych (jest to albo w rachunkowości albo w biurze prawnym), można spróbować szczęścia w mniejszych firmach doradczych.....
-
wezwanie jedt kierowane do osoby wyznaczonej do reprezentacji spółki. Najczęściej organy sprawdzają reperezentację zapisaną w KRS