Wypowiedzi
-
Witam serdecznie,
ja wszystko rozumiem, moim zadaniem jest praca na korzyść firmy ale i również jestem po to aby pomagać pracownikom. Pracownica pyta , więc odpowiadam jej co może zrobić . Jako specjalista ds. personalnych mam obowiązek udzielić informacji zgodnych z prawem pracy. Moja dyskusja z Państwem wynikała tylko i wyłacznie z chęci upewnienia się oraz potwierdzenia tego co już wiem a nie z chęci szukania cwanych ( przepraszam za wyrażenie) rozwiązań przeciwko pracodawcy. Bardzo się cieszę, że jest miejsce gdzie mogę podyskutować na nurtujace mnie pytania z mądrymi ludźmi .
Serdecznie pozdrawiam.
Miłego dnia ! -
Jedyne rozwiązanie widzę w zwolnieniach lekarskich , ale tego nie da sie ciągnąć zbyt długo. Ponieważ w firmie niestety sa zwolnienia grupowe, obawiam sie, że jesli wróci otrzyma wypowiedzenie. Szkoda, ze prawo nie chroni mocniej Mamuś.
Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za pomoc. -
Wszystkim pieknie dziękuje za odpowiedź.
Zaproponuję takie rozwiązania pracownicy.
Serdecznie pozdrawiam. -
Przepraszam , ma Pani rację, pisze sie rz ale nie chodzi o wytykanie błędów ortograficznych a o rozwiązanie problemu.Może Pani zna odpowiedź ?
Pani Dagmaro,
procownica wraca do pracy w grudniu 2010 r. Złożyła już wniosek o urlop wychowawczy ale dopiero od lipca 2011 roku. Pracodawca odmówił udzielenia urlopu , kazał złożyć taki wniosek dwa tygodnie przed planowanym urlopem wychowaczym. Do tego czasu pracownica chce świadczyć pracę ale obawia się otrzymania po powrocie teraz w grudniu wypowiedzenia. ( Wiemy, że pracodawca faktycznie chce wręczyć wypowiedzenie).Czy można zrobić coś aby pracodawca nie miał możliwosci wręczenia jej owego wypowiedzenia ? Czytałam , że złożenie wniosku o zmniejszenie wymiaru spowoduje ochronę przez 12 miesiecy. Czy mozna soś w tej sprawie zrobić ?
Pozdrawiam. -
Witam Pana,
bardzo dziękuje za odpowiedź. Ja rozumiem to tak, że pracodawca w przypadku zwolnien grupowych, czy likwidacji stanowiska pracy ma prawo wręczyć pracownicy, która nie korzysta z urlopu wychowawczego po urlopie macieżyńskim wypowiedzenie. Jedak, czy owa pani moze cos zrobić aby uniknąc tego wypowiedzenia. Czy złozenie wniosku o zmniejszenie wymiaru czasu pracy na przykład o jakaś częsc uchroni ją przd zwolnieniem przez 12 miesięcy ?
Pozdrawiam. -
Witam,
bardzo proszę o pomoc. Pracownica po macieżyńskim wraca do pracy .Czy przysługuje jej ochrona przed zwolnieniem. Gdzie są jakies przepisy którymi mozna sie podeprzeć, żeby oczywiście ją chronić. Co zrobic , zeby nie dostała wypowiedzenia ? Czy w przypadku zwolnień grupowych ma jakąś ochrone , czy nie ?
Sprawa pilna !
Pozdrawiam. -
Witam,
dołączam do grona poszukujących pracy w HR - Gdynia.
Kierunkowe wykształcenie, wieloletnie doświadczenie.
Zapraszam na mój profil. Dyspozycyjna od zaraz .
Pozdrawiam. -
Witam,
poszukuję ciekawej pracy jako Specjalista ds. Personalnych. Zależy mi na rozwoju i wykorzystaniu mojej wiedzy . Poszukuje pracy w kadrach , administracji lub w komórce BHP, ponieważ od października rozpoczynam studia podyplomowe z tego tematu. Moje doswiadczeni jest dość obszerne więc proszę o zapoznanie się z moim CV.
Czekam na ciekawe oferty.
Pozdrawiam.Agnieszka Sośnicka edytował(a) ten post dnia 12.08.10 o godzinie 13:57 -
Witam, poszukuję ciekawej pracy w kadrach lub administracji. Posiadam wiedzę, doświadczenie, chętnie poprowadzę biuro.
Pozdrawiam.Agnieszka Sośnicka edytował(a) ten post dnia 12.08.10 o godzinie 13:58 -
Bardzo dziękuję za informacje .POZDRAWIAM.
-
Witam, gdzie w trójmieście znajdę kurs pedagogiczny , uprawniający do prowadzenia szkoleń z zakresu BHP ? Najchętniej w Gdyni i nie długi .
Dziękuję za pomoc . -
A i jeszcze, moim zdaniem , umowa może być zawarta na okres próbny, potem na określony lub od razu na określony. Art. 25 K.p. Myśle,że powinna również odbyć szkolenie BHP na nowym stanowisku.
-
Art. 186 2 K.p. mówi, że w czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
Tak więc zatrudnienie jest możliwe. -
Wszystkim bardzo dziękuje za wypowiedzi , jednak nie rozwialiście moich wątpliwości. Faktem jest że suma dni urlopu za ten rok się zgadza , ale nie o to chodzi. Pewnie, że mogłabym wpisać różne wersje:
1.5 dni urlopu
2.5 dni ekwiwalentu
3. 2 dni urlopu 3 ekwiwalentu
ale według PIP wersja nr 2 jest prawidłowa. Tylko na przykład, co wpisać w sytuacji kiedy pracownik wykorzysta w bieżącym roku np: 10 dni urlopu zaleglego a 5 nabędzie i nic z nim nie zrobi. Przecież wpiszę że otrzyma ekwiwalent za 5 dni niewykorzystanego urlopu z tego roku. Cała sprawa rozbija sie o to czy patrzeć na nabyty urlop i wpisac jak on został wykorzystany , czy patrzec na wpis w kalendarzu. Ja nadal uważam że pracownik wykorzystał w tym roku urlop zaległy i o nim zapominam a patrzę tylko na urlop nabyty w danym roku.Chyba taka jest kolejność.
Pozdrawiam. -
Witam,
pracownikowi skończyła się umowa o pracę 15.02.2010. Jego wymiar urlopu 26, czyli nabył prawo do 5 dniu urlopu za rok 2010. Posiadał również zaległy urlop w wymiarze 2 dni za 2009 rok. W styczniu 2010 wykorzystał jeden dzień urlopu i na początku lutego rówież wykorzystał jeden dzień urlopu. Zatem moim zdaniem wykorzystał zaległy urlop za zeszły rok. W świadectwie pracy wpisałam,że wypłacono mu ekwiwalent za 5 dni. Moja szefowa powiedziała, że to jest źle i mam wpisać, że wykorzystał w 2010 dwa dni urlopu i 3 dni ekwiwalentu. Ale oczywiście zostanie mu wypłacony ekwiwalet za 5 dni. Moje pytanie, czy szefowa ma rację, czy ja ? Ja potraktowałam wykorzystane dni jako urlop zaległy i nie ma o czym gadać, a z nabytych 5 dni za ten rok nie wykorzystał nic , więc wpisałm ekwiwalent za 5 dni. Napisałm nawet do PIP z prośbą o interpretację i czekam na odpowiedź.
Jakie jest Państwa zdanie na ten temat ?
Pozdrawiam !