Agata Zaręba

Student, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Wypowiedzi

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Miłośnicy twórczości Terrego Pratchetta w temacie Ricewind, Marchewa czy Babcia Weatherwax?
    7.06.2007, 23:16

    Śmierć zdecydowanie, no i nie możemy zapominać o Pimpusiu

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Nauczyciele w temacie serwis poszukuje nauczycieli...
    26.05.2007, 11:59

    polonistka wyraża gotowość niesienia pomocy:)
    z prostszymi zagadnieniami dot. języka włoskiego też sobie poradzę.Agata Zaręba edytował(a) ten post dnia 26.05.07 o godzinie 12:00

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Muzyka celtycka w temacie Tance
    23.05.2007, 21:42

    Czekam niecierpliwie, bretony są super!

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie poetki i pisarki Młodej Polski w temacie Piotr Odmieniec Włast
    22.05.2007, 22:19

    Co myślicie o Marii Komornickiej? Niesamowita osobowość, niesamowita twórczość...

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Olsztyn moje miasto w temacie wasza ulubiona knajpa/restaurant w Olsztynie

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Olsztyn moje miasto

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Muzyka serc w temacie Stare Dobre Małżeństwo
    22.05.2007, 22:13

    Koncert był niesamowity. Sporo nowych utworów, ale nie zabrakło oczywiście i tych starszych, które śpiewaliśmy wszyscy razem.

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Muzyka celtycka w temacie Tance
    22.05.2007, 22:11

    Generalnie jakakolwiek irlandzka muzyka będzie pasowała. Kroki, które starałam się opisać są składowymi sekwencji, a te z kolei można ułożyć zarówno do rytmu reela (na 4) jak i jiga. Podstawowy krok do jiga z kolei wygląda mniej więcej tak: Z pozycji wyjściowej (prawa noga z przodu) na podskoku obciągniętą stopą uderzamy o kolano lewej nogi od zewnątrz, od wewnątrz, wyrzucamy prawą nogę do przodu po czym robimy dwa podejścia krokiem dostawnym (prawa noga cały czas z przodu), po czym lewą robimy to samo i jeszcze raz prawą( kolano, kolano i hop dwa, trzy). Krok kończy rise&green czyli (jak ja to sobie liczę:kolano, w tył i jeszcze raz w tył)- prawa stopa do lewego kolana po zewnętrznej, prawa stopa za lewą stopę na ziemi, lewa stopa za prawą (prawa znów jest z przodu) i kilka kroczków w miejscu (szczerze mówiąc nigdy nie wiem ile ich jest, grunt żeby zmieścić się w muzyce)
    pozdarwiam

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Muzyka serc w temacie Stare Dobre Małżeństwo
    12.05.2007, 15:37

    SDM gra jutro w Olsztynie w ramach juwenaliów!

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Muzyka celtycka w temacie Tance
    9.05.2007, 21:54

    Zatem, zaczynać powinniśmy od postawy wyjściowej. Plecy proste, łopatki ściągnięte, ręce opuszczone wzdłuż ciała. Stoimy sobie w kaczuszce-pięty razem, palce na zewnątrz.Następnie wchodzimy na point (o tym niżej), po czym wchodzimy na palce i krzyżujemy stopy w kostkach, pamiętając o otwarciu (obie pięty powinny być widoczne). Podstawowym krokiem, a na pewno najłatwiejszym, jest point. Stopa maksymalnie obciągnięta, pięta zwrócona do wewnątrz (tak jakby chciała przywitać się z drugą nogą-czyli cały czas widoczna, proste kolano, noga wysunięta przed siebie. Właściwy krok to uderzenie bokiem (małym palcem) napiętej stopy o podłoże i oderwanie jej dynamicznym ruchem. (Moja nauczycielka porównuje pointy do wbijania gwoździ stopą). Pionty wykonuje się zazwyczaj w sekwencjach po kilka (na przemian jedną i drugą nogą) lub w połączeniu z innymi krokami (np.hop back, siódemka).
    Siódemka jest bardzo popularnym krokiem i tańcząc mamy duże prawdopodobieństwo natrafienia na takową. Stoimy w pozycji (na palcach, piety otwarte, stopy skrzyżowane, kolana włożone jedno w drugie), robimy hop (liczony jako raz)po czym jeśli idziemy w prawo (prawa noga z przodu)przednią nogą robimy krok w bok(dwa)dołączamy nogę tylną(trzy, tak żeby znów się skrzyżowały)i powtarzamy kroki w bok aż do siedmiu.
    W tańcu siódemka może być poszerzona o krok wykańczający czyli np. hop back. Jest to przeniesienie nogi przedniej za tylną z prowadzeniem stopy wysoko koło kolana(pamiętamy by trzymać kolana blisko siebie)zakończone drobnymi krokami w miejscu (oderwanie stopy od podłoża, zazwyczaj robi się trzy takie kroczki(jako pierwszy liczymy postawienie przeniesionej stopy), tak że po skończeniu kroku przednia noga jest wolna)
    Brzmi to skomplikowanie, ale to są na prawdę przyjemne kroki. Ciężko je po prosty na sucho opisać.
    pozdrawiam wszystkich

  • Agata Zaręba
    Wpis na grupie Muzyka celtycka w temacie Tance
    8.05.2007, 22:52

    Witam,
    tańczę nieco w celtyckich rytmach (soft i step. wirtualny opis tańca może być niejasny jeśli nie zna się podstawowych kroków, a tych z kolei najlepiej uczyć się naocznie. Generalnie, jeśli tylko dam radę chętnie poopowiadam o tańcach i krokach.
    pozdrawiam

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do