Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Ile wart jest pomysł na biznes? Sam pomysł, nic więcej.
Łukasz Krzysztof P.

Łukasz Krzysztof P. Aude aliquid
dignum...

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Michał Ksiądzyna:
Ile wart jest pomysł na biznes? Sam pomysł, nic więcej.


Czasami bardzo dużo, Panie Michale :-) Jeżeli jest bardzo dobry i może w perspektywie czasu przynieść określone zyski... Hm...

Dobry pomysł plus dobrze obrana strategia może oznaczać wielki sukces...

To tak podobnie jak z rozmowami telefonicznymi. Bardzo dawno temu pewien gość wpadł na pomysł, żeby drutem przesyłać głos. I tak narodziła się telefonia stacjonarna. Później gsm.

A potem jakiś mądry gość wpadł na pomysł, że może oprócz głosu do komórki dołożyć też funkcję przesyłania tekstu...

Ot taki mały bzdurny pomysł, któremu nikt na początku nie wróżył sukcesu...

A wszyscy wiemy jak to się skończyło :-)

Ale to tylko moje skromne zdanie :-)

konto usunięte

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Michał Ksiądzyna:
Ile wart jest pomysł na biznes? Sam pomysł, nic więcej.
Tyle, ile może wynosić jego wartość rynkowa, nie emocjonalna... Pytanie jeszcze ,kto z kupujących-potencjalnych wspólników jest adresatem pomysłu.Nie każdy adresat docenia we właściwy sposób jego wartość.

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Dobrym przykładem bardzo wartościowego pomysłu jest Heyah. Jestem pewien, że dobrze znacie jej historię.

konto usunięte

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Michał Ksiądzyna:
Ile wart jest pomysł na biznes? Sam pomysł, nic więcej.

Dobry pomysł na dobry biznes może być wart baaaardzo dużo

Tak samo jak bardzo dużo może być warta strategia, czy kreacja ale nie każdy rozumie wartość czegoś takiego - co innego Audi Q7

konto usunięte

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Chyba tyle ile ktos bedzie sklonny za niego zaplacic. Z tymze jedna osoba zobaczy potencjal i mozliwosc duzych zyskow a druga stwierdzi, ze to kiepski pomysl i nic z tego nie bedzie. Moze byc tez tak, ze wie, iz ten pomysl jest swietny ale chce za niego zaplacic jak najmniej by jak najwiecej zarobic i specjalnie kreci nosem...:)
Wojciech Reszka

Wojciech Reszka właściciel -
Relacje,

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Cześć,
Sam pomysł - nic.
Rozmawiałem z przedstawicielem funduszu. Powiedział, że tygodniowo dostaje dużo pomysłów. Jak każe te pomysły rozpisać na działania - często zostaje z tego pomysłu niewiele. Jak zostaje dużo, on sam to czyta i sprawdza - znowu - często zostaje niewiele.
Pomysłów rodzi sie wiele. Busiess'ów mało. Z samych pomysłów, z businessplan'ów, ze strategii nie ma pieniędzy.

pozdrawiam
Marek W.

Marek W. Doradztwo
logistyczne,
zarządzanie zapasami

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

SMS też nikomu nie wydawał się pomysłem na biznes. Google też nie. MS-DOS też nie za bardzo (sprzedawał się tylko dzięki basicowi).

Pomysłów milion. Mój przyjaciel dzień po pokazaniu się pierwszej informacji o snowboardzie stwierdził, że toto muci być wcięte. Ja to zignorowałem a po latach okazało się kurą znoszącą złote jaja.

Tak więc idealny pomysł wart jest NIC i wychodzą z niego miliony
Wojciech Reszka

Wojciech Reszka właściciel -
Relacje,

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Cześć

SMS też nikomu nie wydawał się pomysłem na biznes. Google też nie. MS-DOS też nie za bardzo (sprzedawał się tylko dzięki basicowi).

Pomysłów milion. Mój przyjaciel dzień po pokazaniu się pierwszej informacji o snowboardzie stwierdził, że toto muci być wcięte. Ja to zignorowałem a po latach okazało się kurą znoszącą złote jaja.

Tak więc idealny pomysł wart jest NIC i wychodzą z niego miliony

Po to żeby z tych pomysłów zrodziły się miliony, to sztab ludzi musi nad tym pracować i zwykle inwestuje się w nie duże pieniądze. wiesz ile wynosiły inwestycje w telefonie komórkową (SMS)na początku ?

Sam pomysł jest nic nie wart. Pomysł trzeba zrealizować i jeszcze w trakcie realizacji zawsze obarczony jest mnóstwem ryzyk.

Pozdrawiam
Łukasz Krzysztof P.

Łukasz Krzysztof P. Aude aliquid
dignum...

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Dokladnie Panie Marku. Pomysl sam w sobie nie jest nic wart. Wart wiele jest jego potencjal. Pytanie tylko czy ktos ten potencjal zauwazy i pomoze pomyslodawcy. Choc tu bywa bardzo roznie.
Łukasz Krzysztof P.

Łukasz Krzysztof P. Aude aliquid
dignum...

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Byc moze ten sztab ludzi musi kiedys sie pojawic. Ale na poczatku zawsze jest pomysl. A jak bylo z GADU GADU? Niewielki pomysl jakiegos studenta. A teraz? Poza tym bez ryzyka nie ma zabawy. Ryzyko jest zawsze i w kazdym biznesie. Nawet codziennie przechodzac przez jezdnie ryzykujemy. Jesli masz dobry pomysl to go realizuj. Jesli jest faktycznie dobry to ten sztab ludzi z walizka pieniedzy pojawi sie... Nawet nie zauwazysz kiedy...
Łukasz Krzysztof P.

Łukasz Krzysztof P. Aude aliquid
dignum...

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Zacznij realizowac swoj pomysl zanim ktos inny tez na niego wpadnie.
Marek Kubiś

Marek Kubiś programista c#

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Jak to było w jednej sympatycznej reklamie: "potrzeba mieć fantazję i pieniądze, synu".

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Sam pomysł wart jest 0zł 0gr - osoba kompetentna zarobi miliony na "warzywaniaku" (Żabka), za to niekompetentna zmarnuje najlepszy potencjał.

konto usunięte

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Trudne pytanie. Z jednej strony pomysł sam w sobie niesie olbrzymią wartość, bo od niego wszystko się zaczyna. Mnie np. brakuje jakiegoś świeżego, innowacyjnego pomysłu, mimo że zastanawiam się nad tym od dawna.

Z drugiej strony jednak pomysł jest niczym jeżeli nie znajdzie się:
- ktoś kto w niego uwierzy i podejmie ryzyko
- ktoś kto w niego zainwestuje
- ktoś kto wprowadzi go w życie
- ktoś kto sprawnie i efektywnie zarządzi całym przedsięwzięciem
- ktoś kto wreszcie nada temu pomysłowi odpowiednią "otoczkę" rynkową i skutecznie go sprzeda

Więc próbując znaleźć odpowiedź na pytanie ile warty jest pomysł, powiedziałbym że dobry pomysł jest na wagę złota, ale sam w sobie jeszcze złotem nie jest...

konto usunięte

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Łukasz Krzysztof P.:
Dokladnie Panie Marku. Pomysl sam w sobie nie jest nic wart. Wart wiele jest jego potencjal. Pytanie tylko czy ktos ten potencjal zauwazy i pomoze pomyslodawcy. Choc tu bywa bardzo roznie.

Pomysł jest bardzo dużo wart, bo to właśnie potencjalny rynek na produkt/y tworzy ów potencjał

I ważne jest know-how, czyli wiedza jak ten właśnie pomysł skutecznie zrealizować

A w temacie Gadu-Gadu, nie umniejszając niczego nikomu, to po prostu klon z Zachodu. Dla jasności: nie ma potrzeby odkrywania na nowo koła co chwilę ;)
Łukasz Krzysztof P.

Łukasz Krzysztof P. Aude aliquid
dignum...

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Mirek MIRPO Połyniak:
Łukasz Krzysztof P.:
Dokladnie Panie Marku. Pomysl sam w sobie nie jest nic wart. Wart wiele jest jego potencjal. Pytanie tylko czy ktos ten potencjal zauwazy i pomoze pomyslodawcy. Choc tu bywa bardzo roznie.

Pomysł jest bardzo dużo wart, bo to właśnie potencjalny rynek na produkt/y tworzy ów potencjał

I ważne jest know-how, czyli wiedza jak ten właśnie pomysł skutecznie zrealizować

A w temacie Gadu-Gadu, nie umniejszając niczego nikomu, to po prostu klon z Zachodu. Dla jasności: nie ma potrzeby odkrywania na nowo koła co chwilę ;)


Mirku, klon nie klon, ale z tego co się orientuję to znalazł się ktoś kto za niego zapłacił dużą bańkę...

Ja też bym tak chciał umieć klonować :-)
Marek W.

Marek W. Doradztwo
logistyczne,
zarządzanie zapasami

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Wojtek Reszka:
Sam pomysł jest nic nie wart. Pomysł trzeba zrealizować i jeszcze w trakcie realizacji zawsze obarczony jest mnóstwem ryzyk.

Tylko są pomysły, w które mimo wpompowania milionó dalej nic nie dają, więc nic!=nic
Łukasz Krzysztof P.

Łukasz Krzysztof P. Aude aliquid
dignum...

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

Marek W.:
Wojtek Reszka:
Sam pomysł jest nic nie wart. Pomysł trzeba zrealizować i jeszcze w trakcie realizacji zawsze obarczony jest mnóstwem ryzyk.

Tylko są pomysły, w które mimo wpompowania milionó dalej nic nie dają, więc nic!=nic


Hm... Może czasem ktoś niepotrzebnie te pomysły chce za bardzo skomercjalizować :-) Czasem pomysł zamiast pozostać takim fajnym i "swojskim" staje się bardzo sztywny i lekko zalatujący korporacyjnością...

PS. Marku, możesz podać jakieś przykłady?

Temat: Ile wart jest pomysł na biznes?

pomysł moim zdaniem wart jest prawie 0. Ja miałem kilka pomysłów. Najbardziej za mną chodził "cmentarz dla zwierząt" w okresie gdy na Śląsku był 1 i to jakiś malutki. Ale bez czasu aby znaleźć teren, bez kasy aby go kupić i zaaranżować itd ten pomysł był wart 0. Dziś już z tego co wiem powstało ich kilka.

Następna dyskusja:

Ile jest warta kreatywność?




Wyślij zaproszenie do