konto usunięte

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

.Piotr Wirski edytował(a) ten post dnia 14.02.09 o godzinie 13:19

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

To dlatego, że ryzyko jest wysokie - musisz najpierw udowodnić, że jesteś dobry.
Beata K.

Beata K. Szczecin

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

.Beata Łuczka edytował(a) ten post dnia 18.07.11 o godzinie 11:52

konto usunięte

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

W wieku 19 lat trudno mieć znaczące doswiadczenie zawodowe, dlatego radzę zacząć karierę od stażu lub praktyk, gdzie wymagania będą adekwatne do wiedzy i doświadczenia.
Dagmara D.

Dagmara D. Field Research
Poland - Badania
rynku - moja miłość.
Wykł...

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Jak ma udowodnić ? Wystarczy, że pokaże jak ciężko potrafi pracować. Nic więcej. Każdy z nas kiedyś zaczynał swoją drogę zawodową.
A do tego by stać się podporą firmy droga jeszcze daleka, oj daleka...Dagmara D. edytował(a) ten post dnia 18.02.08 o godzinie 14:53
Beata K.

Beata K. Szczecin

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

.Beata Łuczka edytował(a) ten post dnia 18.07.11 o godzinie 11:52
Dagmara D.

Dagmara D. Field Research
Poland - Badania
rynku - moja miłość.
Wykł...

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Beata Łuczka:
Dagmaro zgadzam się z Tobą. Jednak żeby pokazać jak ciężko pracuje musi ktoś mu dać szansę na pokazanie.
Mnie ktoś dał i ja częzsto daję takie szanse. Szkoda, że w zamian słyszę "mam za wysokie kwalikikacje, by robić ..." to czy tamto.
Jakiś niefart czy jak ? Na prezesa nie biorą w wieku 19 lat :):)
Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Zacznijmy od tego że wszystko zależy od stanowiska :)
druga sprawa, zgadzam się z marcinem - staże praktyki etc., nie zapominajmy również o ngo'sach - o jest kopalnia doświadczeń, niestety nie koniecznie płatnych...

konto usunięte

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Dlatego pierwsze etapy kariery nalezy potraktować jako inwestycję w przyszłość, która przyniesie efekty finansowe później.
Beata K.

Beata K. Szczecin

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

.Beata Łuczka edytował(a) ten post dnia 18.07.11 o godzinie 11:52
Dagmara D.

Dagmara D. Field Research
Poland - Badania
rynku - moja miłość.
Wykł...

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Beata Łuczka:
Na presesa w wieku 19 lat to napewno nie:)ale nie o takim stanowisku chyba dyskutujemy-chyba że się mylę:))

Ja również zaczynałam swoją karierę od samego dołu "wynieś, przynieś, pozamiataj" i tak zdobywałam kolejne doświadczenia, później awanse ... na a teraz też słyszę, że "mam za wysokie kwalifikacjie.." no i tak dalej sobie szukam pracy:)Beata Łuczka edytował(a) ten post dnia 18.02.08 o godzinie 15:02
Beata, wybacz, ale może ktoś Ci nie chce robić przykrości ? Nie słyszałam, by komukolwiek zaszkodziło doświadczenie. To taka gładka mówka. A żyć trzeba dalej i szukać dalej swojego miejsca. A może załóż firmę i sama się zatrudnij ?

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Piotr Wirski:
Pracodadwcom którzy nie chcą mnie zatrudnić zee względu tylko na to że mam 19 lat mówie stanowcze nie.Młody pracownik jest jak świeża plastelina łatwo ją uformować jest jak nie zapisana kartka wystarczy w niego zainwestować aby stał się choćby nawet podporą firmy. Czyż nie mam racji?

Niestety jest to tylko jedna strona medalu. Pracodawcy faktycznie inwestuja w mlodych pracownikow ale nie oznacza to, ze pracodawca caly czas tylko "inwestuje". Inwestycje sa z reguly planowane i nie zmienia sie z reguly takich planow z dnia na dzien.

Tak jak Marcin sugerowal pomyslalbym o stazach, praktykach itp. na poczatek. Z posta ani z zyciorysy nie wynika o jakie stanowisko chodzi, ubieganie sie o jakiekolkwiek stanowisko na zasadzie "jestem mlody, pelen energii, wszystkiego sie naucze" nie ma w dzisiejszych czasach wielkiego sensu.
Beata K.

Beata K. Szczecin

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

.Beata Łuczka edytował(a) ten post dnia 18.07.11 o godzinie 11:52
Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Zgadzam sie z Andrzejem :) - młodość i dyspozycyjność to atuty i gwarancja pracy fizycznej i przy produkcji :) co do reszty trzeba się specjalizować od samego początku :)

konto usunięte

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

.Piotr Wirski edytował(a) ten post dnia 14.02.09 o godzinie 13:20
Anna  Lankau-Pogorzels ka

Anna
Lankau-Pogorzels
ka
Market Business
Developer

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

ja zaczynalam od recepcjonistki. Mimo wyższego wykształcenia i innych kwalifikacji jakie posiadałam w tym czasie (języki obce, prawo jazdy itp.) byłam świadoma, że od czegoś zacząć muszę. Więc zacisnęłam zęby i pakowałam setki faktur do kopert, tłumiąc trochę swoje wygórowane widzi mi sie. Opłacało się czekać.
Start nigdy nie jest łatwy, ale jeśli się jest konsekwentnym, to warto nawet przez kilka miesięcy pracować na zasadzie "przynieś (pudełko papieru do kopiarki), podaj (segregator z szafy), pozamiataj"
Marek W.

Marek W. Doradztwo
logistyczne,
zarządzanie zapasami

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Pracodawca może mieć wątpliwości w inwestowaniu w młodego gniewnego, bo może się obawiać, że ten młody gniewny ucieknie z wiedzą tam, gdzie dadzą mu większe pieniądze. A mało kto z młodych i niedoświadczonych pracowników zdaje sobie sprawę, że praca po 12 godzin to nie wszystko - czasami osoba doświadczona zrobi to samo za 2 godziny. A poza tym szkolenie kosztuje. Trudno wysłać człowieka na szkolenie za X złotych i natychmiast po tym dać mu podwyżkę, bo pracodawca może na to patrzeć w ten sposób: wydaję na niego dużo pieniędzy a on nie pracuje zbyt efektywnie, mimo że siedzi w robocie po 12 godzin
Ewa Miąsko

Ewa Miąsko Dyrektor/Właściciel

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Anna Lankau:
ja zaczynalam od recepcjonistki. Mimo wyższego wykształcenia i innych kwalifikacji jakie posiadałam w tym czasie (języki obce, prawo jazdy itp.) byłam świadoma, że od czegoś zacząć muszę. Więc zacisnęłam zęby i pakowałam setki faktur do kopert, tłumiąc trochę swoje wygórowane widzi mi sie. Opłacało się czekać.
Start nigdy nie jest łatwy, ale jeśli się jest konsekwentnym, to warto nawet przez kilka miesięcy pracować na zasadzie "przynieś (pudełko papieru do kopiarki), podaj (segregator z szafy), pozamiataj"


Dokładnie, zgadzam sie z Ania.
No i niestety trzeba wziąc pod uwagę ze niestety czesto młozi ludzie nie mają tzw. pokory. Dlatego tez pracodawcy obawiaja sie ich zatrudniac. Łatwiej jest prawac z osobami, które mają za sobą jakis staż. Nie mowię oczywiście o wykorzystywaniu ani mobingu, ale prawda jest taka że często taka osoba ma bardzo wygórowane ambicje zapominając o tym ze powinna umieć też wysłać fax, czy zrobić xero... a dopiero potem mieć ambicję na wyższe, bardziej ambitne zadania.
Co szkolen to bywa bardzo róznie, niektórzy nie maja tego w budżecie, a z drugiej strony musisz wziąc pod uwagę ze pracodawcy obawiają się wydawania jak to określies "pieniązków' naszkolenie oósb, które za chwilę odejda do konkurencji...
Ewa Miąsko

Ewa Miąsko Dyrektor/Właściciel

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Proponowałam kiedyś młodej osobie praktyki z możliwościa pozniejszego zatrudnienia.
Odmowila, stwierdzając ze studiując zarządzanie w turystyce bedzie zarządzac biurem, nie mając zadnych podstaw praktycznych z zakresu turystyki...

Trzeba troszke zainwestowac samemu w siebie, zeby pracodawca mogl zobaczyc czyrzeczywiscie warto w ta osobę zainwestowac.
Beata Suchodolska

Beata Suchodolska Żyje w dobrobycie i
ucze tego innych

Temat: Dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych...

Sugeruje zmienic samo pytanie, wtedy bedzie ono bardziej adekwatne do odpowiedzi dawanych przez moich Przedmowcow.
Co zrobic, zeby pracodawcy chceili zatrudnic mlodego pracownika?
I na to pytanie wlasnie padaja odpowiedzi, ktore ja popieram. A moze wlasnie samo pytanie warto zadac potencjalnemu pracodawcy? On sam bedzie wiedzial najlepiej:)

Pozdrawiam i powodzenia zycze,
Beata



Wyślij zaproszenie do