konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Proszę o pomoc!
Co Waszym zdaniem (nawet najbardziej subiektywnym zdaniem) jest naj naj najbardziej warte obejrzenia w Rzymie. Mam 4 dni nie chcę biegać jak szalona od atrakcji do atrakcji bo to nie o to chodzi..
Mam przewodniki, jakieś ogólne założenia po wertowaniu forum, ale potrzebuję opinii "TAMBYLCÓW".


Co Was najbardziej zauroczyło w Rzymie? zaskoczyło? Spowodowało że chcecie tam wrócić?

Czy polecacie jakies knajpki /restauracje gdzie można wśród tubylców hehehe spokojnie delektować się smakowitościami? Takie miejsca sa bardziej wartościowe niż te oblegane przez turystów ;)

Buziaki ;)
Maciej Krzysztoszek

Maciej Krzysztoszek Media i komunikacja
społeczna

Temat: Rzym w cztery dni.....

Osobiście zauroczyły mnie 2 miejsca i właściwie są to 2 wzgórza :)

1. park na wzgórzu przy Piazzale Giuseppe Garibaldi, gdzie ludzie przychodzą posiedzieć na ławkach i delektować się panoramą Rzymu, kilku turystów się trafia, ale są i Włosi, szczególnie w lenie popołudnia starsze pokolenie.

2. a drugie to oczywiście wzgórze przy Piazza del Popolo. Sam plac jest piękny :)

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Dzięki za pomoc ;) Napewno tam się udam!
Andrzej L.

Andrzej L. Queentex Translation
Office

Temat: Rzym w cztery dni.....

Nie na temat, ale ... uważaj na kieszonkowców, grasują dosłownie wszędzie.

A.

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Wróciłem w poniedziałek.
Polecam spacer Via del Corso pomiędzy placem Venezia a Piazza del Popolo. Po drodze jest fontanna di Trevi, schody Hiszpańskie, z drugie strony Panteon, piazza Navona i dużo innych.
Najlepsze jedzenie w Rzymie jest na Zatybrzu (Trastevere). Siadaj tam, gdzie mało wolnych miejsc. Życie zaczyna się po 20:00 :)Marcin Witkowski edytował(a) ten post dnia 16.09.09 o godzinie 10:42

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Przychylam się do opinii przedmówcy - idź zjeść na Zatybrze. To w ogóle moje ulubione m-ce w Rzymie, w którym byłem... 4 dni :)
Kasia Ś.

Kasia Ś. księgowa

Temat: Rzym w cztery dni.....

Ja też się zgadzam, tiramisu na Zatybrzu to poprostu bajka :D
Maciej Krzysztoszek

Maciej Krzysztoszek Media i komunikacja
społeczna

Temat: Rzym w cztery dni.....

no to już mam kolejny powód, żeby wrócić do Rzymu :)

a co do kieszonkowców, polecam noszenie nerek z przodu. Bardzo praktyczne i bezpieczne. Zauważyłem, że wielu turystów w Rzymie je nosiło.
Hanna Cieślak

Hanna Cieślak Rzeczoznawca
majątkowy, mgr inż.
budownictwa, Biegły
sądowy

Temat: Rzym w cztery dni.....

jak dla mnie... obowiązkowo Forum Romanum - można tam spokojnie wracać niemal codziennie, Zatybrze - koniecznie :) + Campo de Fiori o poranku (bo po południu możesz się przerazić ciut bałaganem i śmieciami) no i jeszcze Piazza Navona... i wiele, wiele cudnych zakątków
Zresztą za dużo tego na raz ;) bo przecież w Rzymie zawsze jest do czego wracać
pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Zatybrze i nerki z przodu !!!!!!!
OK
Hehe, już nie mogę się doczekać ! Dzieki

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Witam, za 3 tygodnie wyjeżdżam do Włoch, jadę wraz z mężem spędzimy pełne 7 dni w Rzymie i Wenecji, wyżywienie to śniadania i obiadokolacja bez napoi! Ile mamy zabrać EURO ze sobą? Ile kosztują napoje, piwo i pizza we Włoszech?

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

a ja z czystym sumieniem polecam Pizzerię MonteCarlo przy ulicy Vicolo Savelli. Trzeci rok z rzędu tam byłam, ostatnio w tym tygodniu. Świetne jedzenie, kelnerzy ci sami od 3 lat, szybka obsługa, przystępne ceny. A przede wszystkim, stołują się tam miejscowi.
Poniżej link:
http://www.lamontecarlo.it

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu
Maciej Krzysztoszek

Maciej Krzysztoszek Media i komunikacja
społeczna

Temat: Rzym w cztery dni.....

To ja ze swej strony polecam Ristorante Pizzeria Drink Bar na Via di Pietra 85 :) Świetna obsługa, pyszne jedzenie i całkiem tanio :)

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Kurcze, już nie mogę się doczekać !!!!
Dziękuję Wam bardzo za pomoc!!!!
Wizja tiramisu na Zatybrzu pozwoli mi przetrwać zimę !

;-)

Czy "na" Watykan przeznaczaliście cały dzień?
Korzystaliście z Roma Pass ???

Jakie miejsca odradzacie ? Czy coś Was zniecheciło, rozczarowało?
Jakieś miejsca gdzie nie powinien zaglądać turysta?

A propo noclegów - widzicie konieczność nocowania w centrum czy też z uwagi na rozwiniętą komunikację nocleg gdzieś poza centrum jest dobrym rozwiązaniem?
Michał M.

Michał M. poszukiwacz

Temat: Rzym w cztery dni.....

Roma Pass to bardzo dobre rozwiązanie. Możesz wybrać z zaproponowanej /długiej/ listy dwa muzea (bez watykańskich) + masz przejazdówkę, małą mapę i przewodnik po kulturalnych miejscach Rzymu.

Ciekawie jest w Villi Borghese. Jedno wejście to 2 godziny na zwiedzanie ale przy ładnej pogodzie bardzo przyjemnie jest też w parku obok willi. Rzeźby Berniniego, obrazy Caravaggia i wiele perełek. Z 'górnego pokładu' muzeum św Anioła za to rozciąga się piękna panorama miasta jednak same wystawy nie podobały mi się wyjątkowo. To moje wybory z ostatniego pobytu. Za 3 tygodnie będę miał podobne dylematy.

Noclegi. Zawsze nocuję na via Casilina na wysokości stacji Filarete. Do Termini dojeżdżam tramwajem lub autobusem i jestem bez problemu w centrum. Nie jest źle jeśli jesteś przyzwyczajona do dużego ruchu w środkach publicznej komunikacji (przeczytałem skąd klikasz:) Weź tylko pod uwagę, że nie ma rozkładów, w których podawana jest godzina odjazdów, czasem przejedzie kilka autobusów na raz i potem czeka się trochę na transport. Nocne eskapady przy noclegu oddalonym od centrum mogą być pewnym kłopotem chociaż autobusy (mega zatłoczone) występują.

Jeśli nie znasz jeszcze funkcjonalności googla o nazwie street view to zaplanuj sobie wolny wieczór przed komputerem w domu. Wejdź na mapy.google.pl / znajdź Rzym na mapie satelitarnej i w lewym górnym rogu będziesz miała "żółtego ludzika". Przeciągnij go na ulicę, która Cię interesuje /zaznaczą się na niebiesko/. Najwygodniej poruszać się myszką w obracaniu obrazu+strzałki na klawiaturze do przechodzenia. Możesz sobie zrobić wirtualną wycieczkę przed wyjazdem szlakami, które Cię interesują.

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Rany, Michał dziękuję !!! Jednak rady na GL są na wagę złota!!!
Roma Pass koniecznie, nocleg gdzieś w centrum zaplanowany ( czy Termini to centrum?!)- biegnę dziś po upatrzony przewodnik więc przygotuję się perfekcyjnie do wyjazdu ;)

Czy mogę zadać pytanie z "innej beczki" ? Wątek jest o Rzymie...ale co tam . . .

Planuje lecieć do Ryzmu, stamtąd pociągiem do Florencji potem Bolonia i fruu do domciu. Zastanawiam się jednak czy po drodze nie zatrzymać się gdzieś w nadmorskiej miejscowości co by odpocząć po wariackim zwiedzaniu Rzymu?! Poleciłbyś coś? Zastanawiam się nad Rimini, ale boję się tłumów turystów...

Może znacie jakieś urocze miasteczko (nie za małe, nie za duże..) Nie całkowicie zdeptane przez turystów ale też nie jakieś malutkie mieścinki....

kurcze, ja to mam wymagania ! Hehehehe Ale może macie jakieś upatrzone miejsce nad morzem ;)
Michał M.

Michał M. poszukiwacz

Temat: Rzym w cztery dni.....

Termini to centrum. Główna stacja w Rzymie, krzyżują się na niej linie metra i jest dworzec autobusowo-tramwajowy + pociągi.

Nadmorskie miejscowości znam tylko od Rzymu w dół buta więc może kto inny poradzi.

Jaki przewodnik?

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Super ;)
Planuję zakupić przewodnik "Wiedzy i Życia" - jego hiszpański odpowiednik bardzo był mi przydatny rok temu w podóży ;)
Zastanawiałam się przez chwilę nad wydawnictwem National Geographic, ale wolę chyba wypróbowany WiŻ.

No chyba, ze Ty polecasz jakiś inny rewelacyjny ?
Aleksandra S.

Aleksandra S. Marketing Project
Manager; Operations
Analyst

Temat: Rzym w cztery dni.....

Witam! :)

NOCLEGI: zdecydowanie blisko centrum, najlepiej w okolicy dworca Termini. Powód taki, iż we Włoszech często odbywają się tak zwane "sciopero" (czyli strajki). Wtedy wszelkiego rodzaju komunikacja miejska zatrzymuje się i najlepszym środkiem transportu są własne nogi. Dlatego też nocleg najlepiej blisko centrum. Polecam fajny hotelik na via Montebello 94 (czyściutki i za przystępna cenę): Hotel Virginia. A zresztą najlepiej wejść na stronkę http://booking.com i według własnych kryteriów poszukać czegoś fajnego.

JEDZENIE: najlepsze jest tam, gdzie trzeba czekać na wolny stolik. Naprawdę warto. Włosi kochają dobrą kuchnię i są w stanie czekać długo by zjeść dobrze.

ZWIEDZANIE: jeśli chodzi o Watykan to rzeczywiście cały dzień trzeba przeznaczyć i najlepiej od wczesnych godzin porannych. Proponowałabym zacząć od Bazyliki i wjazdu/wejścia na kopułę, ponieważ rano kolejki nie są tak duże, a widok z kopuły naprawdę niesamowity. Polecam również Forum Romanum, Panteon, Piazza Navona - chyba najpiękniejszy plac Wiecznego Miasta, oraz Piazza del Popolo. Jeśli chodzi o Piazza di Spagna i Fontanna di Trevi to cały urok tych miejsc jest o poranku lub późnych godzinach nocnych, gdy są oświetlone i nie ma ludzi.

PRZEWODNIK: polecam przewodnik wyd. Pascal. Posiada dużo informacji typowo turystycznych, czyli: co, gdzie i za ile.

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu! :)

konto usunięte

Temat: Rzym w cztery dni.....

Dziekuję!!! Pomogłaś mi bardzo!!!

Następna dyskusja:

Rzym - wycieczka samolotem ...




Wyślij zaproszenie do