Magdalena S.

Magdalena S. świat nieustannie
mnie zaskakuje...

Temat: wakacje na Krymie

Witam wszystkich,
wymarzyłam sobie wakacje na Krymie i poszukuję jakiegoś noclegu, najlepiej w hotelu (w miarę niedrogim;-)) Czy ktoś ma jakieś namiary? szukałam już na yahoo.ua ale nie udało mi się znależć nic, co nie byłoby przerażająco drogie;-)
Jacek T.

Jacek T. Security Management

Temat: wakacje na Krymie

jeśli pojawisz się w Bachczysaraju jest taki ośrodek Privał

Taki mocno jeszcze z czasów pionierów, ale czysto i niedrogo. O ile pamiętam 2 lata temu to było 30 hrywien, jakoś tak...

konto usunięte

Temat: wakacje na Krymie

Zależy Tobie na zakwaterowaniu gdzieś nad morzem, czy w centrum? Generalnie można też pomyśleć o spaniu na kwaterach - w takich wypadkach nocleg jest wyjątkowo tani, bo wynosił w minione wakacje 5 dolarów. Warto wtedy pytać jak jest z łazienką, ciepłą wodą itp.
Magdalena S.

Magdalena S. świat nieustannie
mnie zaskakuje...

Temat: wakacje na Krymie

wolałabym nad morzem, myślałam o wyjechaniu w "ciemno" i znalezieniu kwater na miejscu, ale mój zdrowy rozsądek i przeżyte "przygody" skłaniają do szukania noclegu wcześniej, więc jeśli ma ktoś jakieś namiary będę bardzo wdzięczna;-)

konto usunięte

Temat: wakacje na Krymie

jak ja byłem we wrześniu nie było problemu ze znalezieniem noclegu w ciemno w żadnym z miast. Na każdej stacji, czy dworcu autobusowym stoi mnóstwo osób z ofertą pokoju. Tylko jak mówiłem, że warunki często pozostawiają sobie wiele do życzenia.... Powiem szczerze, że zaskoczony jestem, ale w necie rzeczywiście ciężko znaleźć ofertę hotelów na Krymie...
Agata Kuszewska

Agata Kuszewska Starszy specjalista
- koordynator
projektów, trener,
dora...

Temat: wakacje na Krymie

Magdalena Sikora:
wolałabym nad morzem, myślałam o wyjechaniu w "ciemno" i znalezieniu kwater na miejscu, ale mój zdrowy rozsądek i przeżyte "przygody" skłaniają do szukania noclegu wcześniej, więc jeśli ma ktoś jakieś namiary będę bardzo wdzięczna;-)

Jechanie w ciemno i szukanie kwater na miejscu nie są mało rozsądne. Ja z przyjaciółką właśnie tak zwiedziłyśmy cały Krym. Ech, to były wakacje.......
Jacek Filipowicz

Jacek Filipowicz External Affairs PR

Temat: wakacje na Krymie

polecam Ci hotel Kruiz-2 w Ałuszcie. Miasto fajne, są rozrywki, niedaleko Jałty, a ceny niejałtanskie. W sezonie wysokim dwuosobowy pokój (19m2) z lodówką, łazienką, klimatyzacją i TV - 50-60$, poza sezonem o wiele taniej. Na terenie hotelu jest basen.

konto usunięte

Temat: wakacje na Krymie

Witajcie :)

czy ktoś z Was był może w Sevastopolu? I czy faktycznie jest to na tyle piękne miejsce, że mozna zasiać korzenie... na dłużej niż 2 tygodnie?

Temat: wakacje na Krymie

zasiać korzenie?..
wakacyjnie? jeśli wakacyjnie, to raczej polecałabym pozwiedzać cały krym. w sewastopolu myślę, że wystarczy kilka dni pobyć.
chyba że traktować to miasto jako bazę wypadową w okoliczne miejscowości.
jeśli rzeczywiście zasiać korzenie.. czemu nie.
Piotr Guz

Piotr Guz młodszy kierownik
projektu, PTK
Centertel

Temat: wakacje na Krymie

Sofia Truchanowicz:
Witajcie :)
czy ktoś z Was był może w Sevastopolu? I czy faktycznie jest to na tyle piękne miejsce, że mozna zasiać korzenie... na dłużej niż 2 tygodnie?
korzenie mozna zapuscic ewentualnie ;) zasiac mozna mak. ale to mozna siedziec w kozie

Temat: wakacje na Krymie

Magdo, jeśli chciałabyś namiary na kwatery prywatne, mogę za jakiś czas Tobie podać. jedna babuszka z Bakszysraju, jedna z Sewastopolu(raczej juz nie babuszka, a elegancka pani w starszym wieku)
adresy mam spisane cyrylicą więc jakiś sposób musiałabym wykombinować na ich podanie.
Piotr Guz

Piotr Guz młodszy kierownik
projektu, PTK
Centertel

Temat: wakacje na Krymie

ja ma wrazenie ze kolezanka pyta czy mozna tam zamieszkac na stale a nie czy spedzic tam wakacje

konto usunięte

Temat: wakacje na Krymie

Piotr Guz:
ja ma wrazenie ze kolezanka pyta czy mozna tam zamieszkac na stale a nie czy spedzic tam wakacje

Dziękuję Piotrek! Tak, pytam czy jest to na tyle atrakcyjne miejsce, że można by zamieszkać na stałe. No może nie całe żcie, ale kilka lat :)

ps. słuszna uwaga co do korzeni choć Rozdział 2 Księgi Zen (wejście na Pierwszy Stopień) mówi o "zasiewaniu korzeni dobra" :D
Piotr Guz

Piotr Guz młodszy kierownik
projektu, PTK
Centertel

Temat: wakacje na Krymie

Sofia Truchanowicz:
Piotr Guz:
ja ma wrazenie ze kolezanka pyta czy mozna tam zamieszkac na stale a nie czy spedzic tam wakacje

Dziękuję Piotrek! Tak, pytam czy jest to na tyle atrakcyjne miejsce, że można by zamieszkać na stałe. No może nie całe żcie, ale kilka lat :)

ps. słuszna uwaga co do korzeni choć Rozdział 2 Księgi Zen (wejście na Pierwszy Stopień) mówi o "zasiewaniu korzeni dobra" :D

korzenie dobra mozna zasiewac wszedzie ;)

Temat: wakacje na Krymie

też miałam takie wrażenie ;)
natomiast post był wpisany w temacie w wakacje na Krymie więc troszkę się na tym zafiksowałam :)Beata Ławecka edytował(a) ten post dnia 08.02.08 o godzinie 17:35

konto usunięte

Temat: wakacje na Krymie

Sofia Truchanowicz:
Witajcie :)

czy ktoś z Was był może w Sevastopolu? I czy faktycznie jest to na tyle piękne miejsce, że mozna zasiać korzenie... na dłużej niż 2 tygodnie?

Bylem 2 razy: 2 i 3 tygodnie. Na przelomie maja i czerwca jade znow na 2 tygodnie...
Sewastopol polecam, osobiscie lubie to miasto, ma swoj urok.
Polecam kwatery, niemniej szukaj dalej od dworca

Temat: wakacje na Krymie

A jakich temperatur można się spodziewać na Krynmie na przełomie kwietnia i maja?

konto usunięte

Temat: wakacje na Krymie

Co do wakacji na Krymie to polecam kwaterkę:
Ludmiła Tkachenko
Pereulok Pervomaiskij Dom 4
w Teodozji
tel.(0-6562) 2-20-71
email :milacrim@rambler.ru
Tanio,czysto.Przemili gospodarze mówiący trochę po polsku

I do poczytania "Krym Pówyspep rozmaitości" Wydawnictwo bezdroża
dodam że spędziłem wakacje na Krymie we wrześniu 2007
Marek M.

Marek M. Pilot wycieczek
(Rosja, Ukraina,
Litwa, Łotwa,
Estonia, G...

Temat: wakacje na Krymie

Nie dalej jak 3 dni temu pół nocy spędziłem na poszukiwaniu noclegów na Krymie...
ceny w chwili obecnej w wysokim sezonie w miejscowościach nadmorskich są porażające...
ten wysoki sezon to w niektórych miejscach także weekend majowy, choć szczególnie okres wakacji...
udało mi się znaleźć nocleg w gostinicy w Sevastopolu za 300UAH za dwuosobowy pokój w średnim sezonie - co nie jest kwotą wygórowaną

Jałta jest dużo droższa, w innych miejscowościach jest jakby mniej miejsc hotelowych...

na kwatery prywatne nie spoglądałem

Pozdrawiam
M.
Piotr Guz

Piotr Guz młodszy kierownik
projektu, PTK
Centertel

Temat: wakacje na Krymie

wklejam teksty z innego tematu o Krymie:
Bartłomiej Kowalspec. ds. strategii
i rozwoju,
Vitrosilicon S.A.

merlin.pl/review/reviewer/28069529.html;jsessio...

Jaki jest najlepszy przewodnik po Krymie? Myślałem, że ogólnie polecany jest "Krym. Półwysep rozmaitości" ale zerknijcie na powyższy kometnarz!

Pozdrawiam
2.04.2008, 08:11
Link | Zgłoś | Edytuj | Kasuj | Cytuj
---------------------------------------------------
Konrad SamburskiRohlig Poland,
Przedstawiciel
Handlowy

Jesli ceny są 10 krotnie niższe od rzeczywistych to wygląda na to że taniej jechac do Hiszpanii niz na ukraine :))) ale moze być i tak że Pani przeczytała cene kwatery 5 $ i poszła do hotelu gdzie zapłaciła 50$ i to ją tak zbulwersowało :D
2.04.2008, 08:30
Link | Zgłoś | Edytuj | Kasuj | Cytuj
------------------------------------------------------
Sebastian Rekstudent psychologii

Ja korzystałem z przewodnika Pascala i moim zdaniem sprawdzał się dobrze. Nie pamiętam tylko jak było ze zgodnością cen (z hoteli i tak nie korzystaliśmy tylko z namiotu, gościnności lub noclegu u babuszek za 5$ od osoby).
2.04.2008, 14:38
Link | Zgłoś | Edytuj | Kasuj | Cytuj
------------------------------------------------------------
Ana KlimaszewskaEmigrant Media
Group, Właściciel

Nie ma co wierzyć przewodnikom jeśli chodzi o ceny na Ukrainie.
Cena noclegu jest wypadkową znajomości języka, sympatii i umiejętności negocjacyjnych.

Ceny w hotelach na Krymie zawsze są sporo wyższe dla turystów, swego czasu obowiązywała nawet specjalna stawka dla 'inostrańcew'. Polecam Ałusztę jako bazę wypadową, nocleg od babć na dworcu. No chyba, że komuś w luksusach się pławić zachciewa:).
Polecam jeszcze Liwadię, ze względu na atmosferę miejsca
2.04.2008, 20:12
Link | Zgłoś | Edytuj | Kasuj | Cytuj
---------------------------------------------------
Julia Aleksandra Celerod kwietnia sama
sobie sterem

Ja również polecam pewien słup na plaży w Ałuszcie :D
Oczywiście turbazę w Bachczysaraju. Tanio i trasy wypadowe w góry.
3.04.2008, 12:13
Link | Zgłoś | Edytuj | Kasuj | Cytuj
-----------------------------------------------------
Marek Mareckiautorskie wycieczki
- kreacja i pilotaż

Szczerze mówiąc mam w domu kilka książek wydawnictwa Bezdroża i chyba na tych kilku pozycjach poprzestanę, bo ich jakość na tle innych wydawnictw (np. Rewasza lub Kluszczyńskiego) jest prawdę mówiąc - nijaka.
Więc na Krym (na który jadę za kilka dni) trafię bez polskiej książki, kupię sobie ukraińską - ostatnio (tak od kilku lat) wydaje się na Ukrainie kupę fajnych książek. Kupuję sobie te ukraińskie książki, a potem jak ten łoś targam to do Warszawy w plecaku;)))

Co do poziomu obsługi w hotelach ukrainskich - w kilku już spałem więc nie było żadnej róznicy w cenach (swoi a inostrancy), coraz więcej hoteli dba o swój image i to nie tylko w większych miastach.

Co do noclegów na Krymie - niestety po 5 USD to można przespać na plaży latem (za 5 USD kupić alkoholu, żeby zachód i wschód słońca romantyczniejszym uczynić).

Przykładowe ceny na dlugi weekend majowy 2008r.:
hotel niższej kategorii w Sevastopolu stoi po 58-60 USD za dwójkę na noc,
bardzo tani pensjonat w Jałcie - 35 USD z wyzywieniem na osobę,
tani pensjonaik w Ałuszcie - 250 UAH za dwójkę z widokiem na morze

Następna dyskusja:

Wakacje z tańcem na Krymie




Wyślij zaproszenie do