Anna Maj

Anna Maj Redaktor

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Artur Kaczówka:
ostatnio napisała do mnie maila młoda osoba, której ktoś ( nie bedę wymieniał firmy) sprzedał polisę na życie " na wszelki wypadek" - dwuletnią, z możliwością przedłużenia, bez funduszu inwestycyjnego, za 20 zł miesiecznie. Jeśli będzie na rynku więcej takich agentów, którzy będą robili sobie produkcję kosztem klienta, to niedługo pies z kulawą nogą nie będzie się za nami oglądał, a przecież, agent ubezpieczeniowy, to powinien być zawód zaufania publicznego !!!!!

co myślicie ?


A dlaczego młoda osoba nie może mieć polisy czysto ochronnej?

Ja raczej uważam, że to Ty jako agent z takim podejściem - sam niszczysz rynek!

Po pierwsze należy przyjrzeć się sytuacji.

Osoba młoda, mająca kredyt (np na samochód), wynajmująca mieszkanie i nie mająca wysokich dochodów - ze wzgledu na ostatni rok studiów pracuje tylko na pół etatu.... itd.

- w powyższym przypadku ubezpieczenie czysto ochronne jest dobrym rozwiązaniem. (zabezpiecza jej kredyt i ewentualnie koszty mieszkaniowe na jakiś czas)

Gdy klientka np skończy studia i zmienią się jej zarobki wtedy można klientce zaproponować ubezpieczenie ochronno-kapitałowe.

Jako agent ubezpieczeniowy unikaj ataków i plucia na innych agentów czy inne firmy!

Pamiętaj, że ubezpieczony klient to ktoś komu już wcześniej inny agent rozbudził potrzeby.
Pamiętaj, że Twój klient był kiedyś dumny i zadowolony ze swojej polisy i decyzji... nie obrzydzaj mu jej nigdy!

Znajdź dobre strony i ewentualnie przedstaw produkt uzupełniający lub alternatywny.

A swoją drogą to co to jest za ub ochronne za 20 zł miesięcznie?
- jaka suma ubezpieczenia?
- jakie wykluczenia?

Pozdrawiam Ania
Piotr D.

Piotr D. trener IT (człowiek
o różnych
umiejętnościach i
zainteres...

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Anna Maj:
A swoją drogą to co to jest za ub ochronne za 20 zł miesięcznie?
- jaka suma ubezpieczenia?
- jakie wykluczenia?

Pozdrawiam Ania

Pani Aniu, to już było...

http://www3.ing.pl/1/u235/navi/42298Piotr D. edytował(a) ten post dnia 07.01.09 o godzinie 13:24
Anna Maj

Anna Maj Redaktor

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Piotr D.:
Anna Maj:
A swoją drogą to co to jest za ub ochronne za 20 zł miesięcznie?
- jaka suma ubezpieczenia?
- jakie wykluczenia?

Pozdrawiam Ania

Pani Aniu, to już było...

http://www3.ing.pl/1/u235/navi/42298Piotr D. edytował(a) ten post dnia 07.01.09 o godzinie 13:24


ach tak, dziękuję. ;-)
Ze względu na to, że rozmawiamy o osobie młodej.... a wiadomo młodość jest "szalona" to mając to ubezpieczenie ile pieniędzy otrzyma ta młoda dziwczyna jeżeli w wyniku wypadku drogowego, który spowoduje pod wpływem alkoholu zostanie sparaliżowana do połowy?

Z góry dziękuję za szczerą odpowiedź.
Robert P.

Robert P. szukam .....

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

pani Aniu, dziewczyna w powyższej sytuacji nie otrzyma w ŻADNEJ firmie ubezpieczeniowej wypłaty świadczenia.W pani firmie też.
Piotr D.

Piotr D. trener IT (człowiek
o różnych
umiejętnościach i
zainteres...

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Oj, ktoś czyta tylko na niby...
A tam jest wszystko napisane i nawet są OWU, których to Arek F. i Marcin M. nie mogli się doszukać.

Pozdrawiam

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

myślę że zasada w ubezpieczeniach jest prosta - chodzi mi o ten alkohol (!?)

ubezpieczenia są wypłacane w ramach przypadku/wypadku zdarzenia niezależnego itd. a nie głupoty
Arkadiusz Ferdyn

Arkadiusz Ferdyn Doświadczony Ekspert
Kredytowy,
Właściciel Finanse i
Nier...

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Piotr D.:
Oj, ktoś czyta tylko na niby...
A tam jest wszystko napisane i nawet są OWU, których to Arek F. i Marcin M. nie mogli się doszukać.

Pozdrawiam

Już są (i chwała), co nie znaczy, że były (przypominam, że chodziło o FIRkę) w owym czasie.

I zgoda, że w powyższej sytuacji (po alkoholu) szanse na świadczenie bliskie zeru.
Anna Maj

Anna Maj Redaktor

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Robert P.:
pani Aniu, dziewczyna w powyższej sytuacji nie otrzyma w ŻADNEJ firmie ubezpieczeniowej wypłaty świadczenia.W pani firmie też.


Panie Robercie, MYLI SIĘ Pan. W Pramerica ta dziewczyna w opisanej przeze mnie sytuacji otrzyma 100% sumy ubezpieczenia i właśnie m.in. powyższy przykład jest dowodem na to, że Nasza firma, ma najbardziej profesjonalne produkty ubezpieczeń na życie.

Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z oferty Pramerica.... jeśli chce pan być chroniony np. pijąc piwko na żaglach...Anna Maj edytował(a) ten post dnia 08.01.09 o godzinie 15:46
Anna Maj

Anna Maj Redaktor

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Michał S.:
myślę że zasada w ubezpieczeniach jest prosta - chodzi mi o ten alkohol (!?)

ubezpieczenia są wypłacane w ramach przypadku/wypadku zdarzenia niezależnego itd. a nie głupoty


Większość wypadków spowodowana jest "głupotą", nierozwagą, brawurą, bezmyślnością, chwilą zapomnienia. Dlatego, wybierając ubezpieczenie na życie i płacąc za nie, warto mieć produkt, który zabezpiecza Nas rónież w takich chwilach.

W Pramerica klient pod wpływem alkoholu czy jakichkolwiek innych używek ma spokój ducha, że jeżeli coś się stanie z jego własnej cyt. "głupoty" to będzie miał (lub jego rodzina) wypłatę świadczenia.

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

ja osobiście bym tępił wszystkie przypadki za nierozwagę i głupotę ludzką spowodowaną alkoholem także osobiście ograniczyłbym możliwości dla takich osób w tym z wypłatą ubezpieczenia itp. itd. - moje osobiste zdanie. :-)Michał S. edytował(a) ten post dnia 08.01.09 o godzinie 11:08
Marcin Murzyński

Marcin Murzyński Credit Advisor

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Piotr D.:
Oj, ktoś czyta tylko na niby...
A tam jest wszystko napisane i nawet są OWU, których to Arek F. i Marcin M. nie mogli się doszukać.

Pozdrawiam

Widze, że pada tu moja osoba wiec moze sie tylko odwolam.
Nie mam nic do strony ING ale w porownaniu do innych to nad niektorymi OWU i TOiP trzeba ie niezle naszukac.
Wiec prosze bez zartow bo to opinia juz nie jednej osoby...
Piotr D.

Piotr D. trener IT (człowiek
o różnych
umiejętnościach i
zainteres...

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Ta uwaga była konkretnie do Anny, gdyż zadaje pytanie bezzasadne! Wystarczyło wejść na stronę i w krótkim jasnym opisie przeczytać, że jest to ubezpieczenie na wypadek ŚMIERCI!!! (szczegóły w dostępnym OWU).

Arku, widzę, że zajrzałeś i zauważyłeś, że już są...

Marcin, właśnie tak chciałem Ci zasygnalizować, że miałeś z tym sporo racji (ciężko było znaleźć komuś postronnemu), ale to się właśnie już poprawiło! Pierwsze co znajdziemy to OWU.
Marcin Murzyński

Marcin Murzyński Credit Advisor

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Piotr D.:
Ta uwaga była konkretnie do Anny, gdyż zadaje pytanie bezzasadne! Wystarczyło wejść na stronę i w krótkim jasnym opisie przeczytać, że jest to ubezpieczenie na wypadek ŚMIERCI!!! (szczegóły w dostępnym OWU).

Arku, widzę, że zajrzałeś i zauważyłeś, że już są...

Marcin, właśnie tak chciałem Ci zasygnalizować, że miałeś z tym sporo racji (ciężko było znaleźć komuś postronnemu), ale to się właśnie już poprawiło! Pierwsze co znajdziemy to OWU.

Widze wlasnie...
Ok cieszy, ze firma potrafi dostrzec uchybienia i je naprawic:)

Pozdrawiam

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Arkadiusz F.:
I zgoda, że w powyższej sytuacji (po alkoholu) szanse na świadczenie bliskie zeru.

Panie Arku, niezgoda.
Albo jest alohol/narkotyki w wykluczeniach albo nie.
Jak jest to na 99,9% nie będzie wypłaty.
A jak nie ma to na 100% będzie wypłata.
Czyli szanse na otrzymanie świadczenia są bliskie zeru, a raczej zerowe są wtedy kiedy owa Pani byłby ubezpieczona w innej firmie niż Pramerica.Marcin Marciński edytował(a) ten post dnia 09.01.09 o godzinie 22:48

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Michał S.:
ja osobiście bym tępił wszystkie przypadki za nierozwagę i głupotę ludzką spowodowaną alkoholem także osobiście ograniczyłbym możliwości dla takich osób w tym z wypłatą ubezpieczenia itp. itd. - moje osobiste zdanie. :-)


To delikatnie mówiąc jest NIEMĄDRA demagogia.
Gdyby napisał to stary wyjadacz, uznałbym to za pozornie ZMYŚLNY chwyt. Jako, że nim nie jesteś, powiem/napiszę tylko tyle, że sugerowanie, że dane ubezpieczenie jest lepsze, bo jest gorsze... (dla klienta), jest albo nie przemyślaną wypowiedzią, albo desperacką obroną. :)

Michał sam pomyśl nad szerokim znaczeniem swoich słów, zwłaszcza w takim kontekście.
Załóżmy, że jesteś ubezpieczony, masz rodzinę.
Przez cały tydzień ciężko pracujesz dla dobra rodziny, przychodzi przysłowiowy piątek wieczór, idziesz na przysłowiowe piwo z przysłowiowymi kolegami. Balujecie, ale nie aż tak jak kiedyś.
Wracasz oczywiście pieszo, jesteś w końcu przykładnym obywatelem...
Niestety, potykasz się, przewracasz, może wpadasz do studzienki, lub po prostu spadasz ze schodów w swoim bloku/domu.
Dodajmy, że płaciłeś przez 5 lat po 2500zł rocznie...

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

no nie no chwila mówimy o wypadku który przez ciebie (nie dosłownie) był spowodowany. Jak jedziesz z kimś samochodem i macie wypadek nie ze swojej winy a Ty piłeś, ale oczywiście nie prowadziłeś no to logiczne, że świadczenie jest wypłacane. Przykład był podany na spowodowaniu wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i na takie coś nigdy bym się nie zgodził. Tępię takie zachowania nie ważne gdzie i jak i to jest mój osobisty komentarz do tej sprawy :) nie zawodowy :)

a w zasadzie i zawodowy i prywatny i jeszcze jakiś :)Michał S. edytował(a) ten post dnia 08.01.09 o godzinie 22:37

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Jeszcze coś... Nie mam tym nacelu razić, sraszyć czy przerażać.
W życu bywa różnie, czasem niesamowicie niemiło.

Wracając do końcówki mojego przykładu:
...upadasz, przecież niekoniecznie giniesz, może po prostu bardzo poważnie łamiesz kręgosłup i stajesz się poważnym obciążeniem dla rodziny.
Dobrze, że firma nie wypłaci świadczenia ?

Bardzo niedobrze, wręcz tragicznie, a Pramerica wypłaciłaby pełną sumę umowy głównej.

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Michał S.:
no nie no chwila mówimy o wypadku który przez ciebie (nie dosłownie) był spowodowany. Jak jedziesz z kimś samochodem i macie wypadek nie ze swojej winy a Ty piłeś, ale oczywiście nie prowadziłeś no to logiczne, że świadczenie jest wypłacane. Przykład był podany na spowodowaniu wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i na takie coś nigdy bym się nie zgodził. Tępię takie zachowania nie ważne gdzie i jak i to jest mój osobisty komentarz do tej sprawy :) nie zawodowy :)

a w zasadzie i zawodowy i prywatny i jeszcze jakiś

Może coś powtórzę...
Albo alochol/narkotyki są w wykluczeniach albo nie.
Jak są to na 99,9% nie będzie wypłaty (w każdych okolicznościach).
A jak nie ma to na 100% będzie wypłata.
Arkadiusz Ferdyn

Arkadiusz Ferdyn Doświadczony Ekspert
Kredytowy,
Właściciel Finanse i
Nier...

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Wracasz oczywiście pieszo, jesteś w końcu przykładnym obywatelem...
Niestety, potykasz się, przewracasz, może wpadasz do studzienki, lub po prostu spadasz ze schodów w swoim bloku/domu.
Dodajmy, że płaciłeś przez 5 lat po 2500zł rocznie...

OK, zatem odróżnijmy 2 sytuacje - wspominana wyżej (również w wyniku alkoholu) oraz jazda po pijaku. W tej drugiej sytuacji wypłacanie świadczenia - moim osobistym zdaniem (mam nadzieję, że jako przestępstwo zgodnie z OWU taka sytuacja i u Was znalazłaby się w wyłączeniach) jest niewskazane.
Anna Maj

Anna Maj Redaktor

Temat: terminowe ubezpieczenie na życie

Zawód policjanta (najlepiej w drogówce) daje możliwość tępienia brawury, głupoty itd.

Agent ubezpieczeniowy natomiast powinien tak jak adwokat skupić się na najlepszej opcji dla klienta a nie na ocenach moralnych.

Fakt jest jeden

w Pramerice po jakimkolwiek nieszczęśliwym zdarzeniu pod wpływem alkoholu kończącym się całkowitym inwalidztwem lub śmiercią - klient lub jego rodzina otrzyma pełną sumę ubezpieczenia. (prócz samobójstwa przez pierwsze 24 miesiące trwania ubezpieczena)

Dalszą dyskusję na ten temat uważam za zbędną... Wszyscy tu jesteśmy agentami ubezpieczeniowymi i doskonale wiemy o co chodzi.
Jeżeli, któryś z Panów chciałby mieć powyższe zabezpieczenie to warto zostać klientem w Pramerica.

Pozdrawiam.Anna Maj edytował(a) ten post dnia 09.01.09 o godzinie 10:58



Wyślij zaproszenie do