Katarzyna S.

Katarzyna S. ekspert,
Laboratorium
Kryminalistyczne
KWP, grupa Tybet

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

To ma chyba związek z tą sprawą, o której mówiła Marta, że Tybetańczycy w Indiach odliczają dni do Olimpiady z nadzieją na wyzwolenie ich kraju:

http://www.interia.tv/clipsid,958064

a tu wklejam zdjęcia Marty z Indii


Obrazek



Obrazek


Co otym sądzicie? Marta pisała, że Tybetańczycy odliczają dni do Olimpiady, bo Chiny obiecały im wyzwolenie. Ale czy według Was te zdjęcia to potwierdzają? Muszę poszperać w necie i jak tylko coś znajdę, to się z Wami podzielę.Katarzyna Subzda edytował(a) ten post dnia 10.08.07 o godzinie 19:52
Katarzyna S.

Katarzyna S. ekspert,
Laboratorium
Kryminalistyczne
KWP, grupa Tybet

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Na stronie Amnesty International wyczytałam:
"Ciągłe łamanie praw człowieka w Chinach stanowi zniewagę wobec zasad zawartych w Karcie Olimpijskiej, takich jak 'ochrona godności ludzkiej', czy 'szacunek dla uniwersalnych i fundamentalnych zasad etycznych'. IOC musi krzewić wspaniałe dziedzictwo ruchu olimpijskiego, który został zbudowany na zasadzie rządów prawa i szacunku dla praw człowieka". - powiedziała Irene Khan.

"Czas ucieka - jeśli chińskie władze nie podejmą odpowiednich kroków, to dokładnie za rok Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zostaną nieodwracalnie splamione brakiem szacunku dla praw człowieka. władze w Pekinie muszą jak najszybciej wywiązać się ze swych obietnic poprawy sytuacji praw człowieka tak, aby w sierpniu 2008 r. obywatele Chin mogli być dumni z tego, co ich kraj ma do zaoferowania światu".

czyżby jakiś cień szansy?
Andrzej Budnik

Andrzej Budnik linencjonowany pilot
dronów UAV, pilot
wycieczek
incentiv...

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Katarzyna S.:
czyżby jakiś cień szansy?

No ja ciągle wierże, że do Tybetu kiedyś pojadę, ale słyszać przewodniczącego MKOL chyba się nie zanosi, że nastąpi to szybko...
Katarzyna S.

Katarzyna S. ekspert,
Laboratorium
Kryminalistyczne
KWP, grupa Tybet

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

A co on mówił? Bo ja się specjalnie sportem nie interesuję więc nie śledzę newsów z tej dziedziny.

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

To ma chyba związek z tą sprawą, o której mówiła Marta, że Tybetańczycy w Indiach odliczają dni do Olimpiady z nadzieją na
wyzwolenie ich kraju.
Co otym sądzicie? Marta pisała, że Tybetańczycy odliczają dni do Olimpiady, bo Chiny obiecały im wyzwolenie.

Kasia, Twoje wątpliwości skłoniły mnie do ponownego rozpatrzenia tematu, porozmawiania z ludźmi i zweryfikowania mojej wiedzy na ten temat. Obietnicy pełnej wolnosci Tybetu ze strony Chin nie było. Natomiast podobno Tynetańczycy liczą na złagodzenie sankcji i respektowanie praw człowieka. Napisałam więcej w wątku
http://www.goldenline.pl/forum/tybet/111144/s/3

pozdrawiam cieplo!! :)
Katarzyna S.

Katarzyna S. ekspert,
Laboratorium
Kryminalistyczne
KWP, grupa Tybet

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Dzięki Marta. Ja też im więcej czytam i oglądam na ten temat, to upewniam się, że nie bylo takiej obietnicy. Walka toczy się o respektowanie praw człowieka, ale nie o wolność. Jednak o wolność dla Tybetu walczy wiele osób na świecie - można zobaczyć te manifestacje na You Tube wpisując po prostu Tybet do wyszukiwarki.

również pozdrawiam Cię ciepło i już pędzę do w/w tematu :)Katarzyna Subzda edytował(a) ten post dnia 12.08.07 o godzinie 21:59
Katarzyna S.

Katarzyna S. ekspert,
Laboratorium
Kryminalistyczne
KWP, grupa Tybet

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Za zgodą Juliusza Bolka wklejam skopiowany z jego forum APEL O BOJKOT OLIMPIADY

OLIMPIADA 2008 w PekiNIE!

APEL do polskich władz i opinii publicznej o wycofanie się z udziału w uczestnictwie w Olimpiadzie PEKIN 2008

Do Igrzysk Olimpijskich PEKIN 2008 został niecały rok. Władze Chińskiej Republiki Ludowej nadal naruszają podstawowe prawa człowieka - raporty Amnesty International, Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Human Rights Watch, Fundacji Helsińskiej opisują nagminne przypadki egzekucji i wiezienia za przekonania, grabieży narządów od więźniów i zatrzymanych, cenzurę, śledzenie dziennikarzy i próby zastraszania walczących o wolność w komunistycznych Chinach.

KARTA OLIMPIJSKA mówi: Celem Olimpizmu jest umieszczanie sportu wszędzie tam, gdzie może on służyć harmonijnemu rozwojowi człowieka, z nastawieniem na dążenie do stworzenia pokojowego społeczeństwa, które troszczy się o zachowanie godności człowieka. Międzynarodowy Komitet Olimpijski głosi, ze: Rola MKOl jest kierowanie promocją Olimpizmu zgodnie z Karta Olimpijska oraz, ze: MKOl może przyznać swój patronat, w takim terminie i na takich warunkach jakie uzna za właściwe, dla międzynarodowych zawodów wielodyscyplinowych - regionalnych, kontynentalnych lub światowych - pod warunkiem ze odbywają się one w absolutnej zgodności z Karta Olimpijska. W przypadku ChRL można mieć całkowita pewność ze warunek ten nie jest dotrzymany.

Decyzja o przyznaniu przez MKOl wielkiego przywileju organizowania Olimpiady przez komunistyczne Chiny w 2008 roku w Pekinie uznać trzeba za wielki skandal i hańbę. Polska, a za jej przykładem i inne kraje powinny zrezygnować z udziału w Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2008. Udział w Igrzyskach Olimpijskich nie jest przymusowy szczególnie, ze nie ma najmniejszych problemów z udowodnieniem, iż Olimpiada Pekin 2008 będzie złamaniem Karty Olimpijskiej i zasad Olimpizmu.

Apelujemy do polskich władz i opinii publicznej o wycofanie się z udziału w uczestnictwie w Olimpiadzie PEKIN 2008

Andrzej Gwiazda - działacz 'Solidarności', IPN, Andrzej Czuma - działacz 'Solidarności', Poseł RP, Julia Pitera - b. Prezes Transperency International Polska, Poseł RP, Bogusław Stanisławski - b. Prezes Amnesty International Polska, Jan Jekiełek - International Society for Human Rights, Michał Orzechowski - World Solidarity, Krzysztof Łoziński - 'Kontrateksty', Krystyna Murdzyk - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, Piotr Cykowski - Fundacja Inna Przestrzeń, Jędrzej Karpiński - Ośrodek Kultur Orientalnych, Than Htike - Solidarnośc Polsko Birmańska, Ewa Dryjańska - E-POLITYKA, Stanisław Biega - Zielone Mazowsze

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

przyznaaje ze i ja zainteresowalem sie stwierdzeniem o obietnicy Chin dotyczacej wyzwolenia Tybetu w roku olimpijskim.

Chyba nie bylo czegos takiego. W każdym razie nie napotkalem nigdzie zadnej oficjalnej informacji o takim wydzwieku.

pozdrawiam

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Andrzej K.:
przyznaaje ze i ja zainteresowalem sie stwierdzeniem o obietnicy Chin dotyczacej wyzwolenia Tybetu w roku olimpijskim.

moze obiecali wyzwolic Tybet z ... resztki zludzen...

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

moze obiecali wyzwolic Tybet z ... resztki zludzen...

jesteś okrutny

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Joanna Felicja B.:
moze obiecali wyzwolic Tybet z ... resztki zludzen...

jesteś okrutny

selawi Felka, selawi...

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

selawi Felka, selawi...

Ty mnie tu nie szpanuje jezykami obcemi. Tylko się zastanów co możesz zrobić dla kraju...;P

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Joanna Felicja B.:
selawi Felka, selawi...

Ty mnie tu nie szpanuje jezykami obcemi. Tylko się zastanów co możesz zrobić dla kraju...;P


dla kraju?... juz sie rwe Fela... nie powstrzymuj mnie...

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

dla kraju?... juz sie rwe Fela... nie powstrzymuj mnie...

Zdaje mi się, że zapomniałeś umieścić w tej wypowiedzi jednego słowa :)

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Joanna Felicja B.:
dla kraju?... juz sie rwe Fela... nie powstrzymuj mnie...

Zdaje mi się, że zapomniałeś umieścić w tej wypowiedzi jednego słowa :)

---> k.

konto usunięte

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

---> k.

Dziękuję za to uzupełnienie ;)
Katarzyna S.

Katarzyna S. ekspert,
Laboratorium
Kryminalistyczne
KWP, grupa Tybet

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

Protesty Tybetańczyków we Francji przeciwko Olompiadzie :

http://www.slide.com/r/hhtvu9yp1z9AxGpsBXB6zpUwdddqmTt...
Katarzyna S.

Katarzyna S. ekspert,
Laboratorium
Kryminalistyczne
KWP, grupa Tybet

Temat: alternatywna Olimpiada Tybetańczyków

"Maria Kruczkowska: Tybet zajęty przez armię chińską w 1950 r. jest nadal uciemiężony. Pod chińską okupacją zginęło ponad milion Tybetańczyków. Pekin ogranicza swobody religijne i dyskryminuje miejscową ludność. Co zmieni fakt, że olimpiada w 2008 r. odbędzie się w Pekinie?

Kesang Y.Takla: Wierzę, że może to wymusić na Chinach większą otwartość, zmusić ich do przestrzegania norm międzynarodowych, co ma duże znaczenie i dla Tybetu.

W 2008 r. na oczach świata może dojść do protestów Tybetańczyków.

- Na pewno nie zorganizuje ich rząd na uchodźstwie, który reprezentuję. W czasie olimpiady mogą zaprotestować obrońcy Tybetu z zachodnich organizacji pozarządowych. My tylko apelujemy do nich: cokolwiek planujecie, unikajcie przemocy.

Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków, apeluje, by nie dopuścić do wybuchu zbrojnego w samym Tybecie. Czy to znaczy, że grozi tam powstanie?

- Za mało wiem o sytuacji w samym Tybecie, by na takie pytanie odpowiedzieć. Nasze obawy budzą nastroje wśród emigracji tybetańskiej. Kongres Młodzieży Tybetańskiej w Dharamsali niecierpliwi się i wypomina Dalajlamie, że taktyka walki bez przemocy nie przyniosła jak dotąd przełomu.

Jak będzie wyglądało następstwo po obecnym XIV Dalajlamie? Po jego śmierci lamowie tybetańscy poszukają jego reinkarnacji. Chińczycy czekają na tę chwilę i zapewne szykują własnego kandydata.

- Jego Świątobliwość Dalajlama powiedział przy pewnej okazji, że narodzi się na nowo, ale tylko w wolnym kraju. Należy to tak rozumieć, że następnej reinkarnacji może nie być.

Przypuśćmy jednak, że zostaną ogłoszeni dwaj dalajlamowie. Że dojdzie do powtórzenia sytuacji z panczenlamą, drugim po dalajlamie duchownym w tybetańskiej hierarchii. W 1995 r. chłopiec ogłoszony przez Dalajlamę jako reinkarnacja zmarłego dziesiątego panczenlamy zniknął i nie został do dziś odnaleziony, a Chińczycy ogłosili własnego panczenlamę.

- Gdyby nawet tak było, Tybetańczycy i tak poznają, który jest ten prawdziwy. Tak było z panczenlamą, Tybetańczycy nie uznają "chińskiej reinkarnacji".

Od lat prowadzone są nieoficjalne rozmowy między przedstawicielami Dalajlamy a chińskimi władzami. Czy można mówić o zbliżeniu?

- Rozmowy, w których Dalajlamę reprezentuje jego starszy brat, mają na celu ocieplenie klimatu przed prawdziwymi negocjacjami. Jak dotąd to się nie powiodło. Chińczycy boją się, że jeśli choć trochę ustąpią, będzie to początek końca ich kontroli nad Tybetem. A my przecież powtarzamy: chcemy autonomii, a nie niepodległości. Kompromis, jeśli się na niego zdobędą, da im to, czego nie przyniesie sam sukces gospodarczy, czyli szacunek świata."

* Kesang Y. Takla jest przedstawicielką Dalajlamy na Europę Północną, kraje bałtyckie i Polskę



Wyślij zaproszenie do