Marcin Staszewski

Marcin Staszewski konflikty to moja
specjalność....
mediator, trener,
freel...

Temat: ToT finansowane z EFS

Parp pod koniec zeszłego tygodnia opublikował listę projektów rekomendowanych do realizacji w ramach działania POKL 2.2.2 (w skrócie - szkolenia trenerskie).

Oto linka
http://parp.gov.pl/index/more/6703

13 projektów są i "starzy znajomi" i "prestiżowi gracze"... i niestety takie "liche firmy", których bym unikał :)

Dla rozpoczynających drogę trenerską - dostać się na takie szkolenia to gratka nie lada (nie trzeba wywalać tyle z własnej kieszeni).

Ci bardziej doświadczeni mogą tu w tym wątku się trochę "podoradzać"...

(EDIT inspired by JK)Marcin Staszewski edytował(a) ten post dnia 09.12.08 o godzinie 00:00
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

No cóż... jak dla mnie to widziałem tam dwie firmy o ktorych mógłbym coś powiedzieć. Jedna bez zastrzeżeń do Moderator (jeżeli to ten w Wrocławia) druga to HoS ale oni przegrywają u mnie za ich pzaerność na kase pomimo, że trenerów (przynajmniej część) mają dobrych i nie ma się z czym spierać.

Miłego
Marcin Staszewski

Marcin Staszewski konflikty to moja
specjalność....
mediator, trener,
freel...

Temat: ToT finansowane z EFS

Co do HoS - to właśnie ten projekt może być szansą na darmowe szkolenie u nich - dla wielu przyszłych trenerów to duża szansa. Choć raczej nie łatwo będzie być u nich "zrekrutowanym".

Znane szkoły trenerskie prowadzi też Trop i Ewa Sołtys i moim zdaniem obie są godne polecenia. Znam trochę ludzi po obu, raczej dają radę :). Szkoły te też nie są tanie w wersji komercyjnej :)

Moderator to ten z Wrocławia.

Spotkałem też kilku absolwentów matrika.

ODiTK - to ponoć najstarsza firma szkoleniowa na rynku - był tu o tym wątek.

Dla FRDL mi się udało pracować przez ponad 3 lata.

W sumie jak spojrzałem na listę to nie mogłem nic powiedzieć o 3 firmach. W sumie o 2 firmach i jednym NGO. Zrobiłem więc google research i oto co mi wyszło (cytat z prywatnego e-maila - rankingu opini o tych firmach o który zostałem poproszony).

1.Heuresis – ich szkoła trenerów to to samo co MATRIK, przynajmniej w formie
2.Firma 2000 Sp. z o.o. – Ci mają dużo realizacji EFS i są założycielami PIFS
3. Meritum ( to NGO – słabo znane na rynku, i nie ma przełożenia biznesowego, i mają zatrojanowaną strone internetową ;(

Ogólnie założyłem, że skoro ich nie znam to daje im kredyt zaufania. Lub raczej zastosował bym co do nich regułę ograniczonego zaufania. Bo raczej nie zalecam zgłaszania się właśnie tam (moja prywatna opinia).Marcin Staszewski edytował(a) ten post dnia 09.12.08 o godzinie 18:09
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

PIFS to ja bym spalił... potem zaorał...zasypał wapnem...potem znowu spali (na wszelki wypadek) oraz znowu zaorał (również na wszelki wypadek) a potem to już napalm i za jakieś 20 lat trawka...Artur Kucharski edytował(a) ten post dnia 09.12.08 o godzinie 18:13
Marcin Staszewski

Marcin Staszewski konflikty to moja
specjalność....
mediator, trener,
freel...

Temat: ToT finansowane z EFS

Ja nie oceniam w tym miejscu PIFS - tylko stwierdzam fakt, że ktoś był założycielem. Z samego faktu niewiele tak naprawdę wynika, ale tylko to mogę powiedzieć o Firmie 2000 - niestety. Dlatetego jest to dla mnie firma "neutralna" - tzn trudno mi jej coś zarzucić, z drugiej strony nie chce krytykować nie mając żadnych podstaw (poza współtworzeniem PIFS - jeśli przyjmiemy, że to samo wsobie jest negatywne :) - ja jednak nie chcę wyciągać aż tak jednoznacznych i kategorycznych sądów tylko na tej podstawie). Dodam tylko, że jeśli mnie ktoś zapyta wprost co sądze o danej firmie, a będę miał o niej złą opinię to wyraże to również.... wprost :)
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: ToT finansowane z EFS

Artur Kucharski:
PIFS to ja bym spalił... potem zaorał...zasypał wapnem...potem znowu spali (na wszelki wypadek) oraz znowu zaorał (również na wszelki wypadek) a potem to już napalm i za jakieś 20 lat trawka...Artur Kucharski edytował(a) ten post dnia 09.12.08 o godzinie 18:13

___________________

A jakieś argumenty?
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

Tak najważniejszy - nie lubie ich, drugi - nie lubie zbędnych tworów.
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

Marcin Staszewski:
Jakoś mi tak się skojarzyło:)
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: ToT finansowane z EFS

Artur Kucharski:
Tak najważniejszy - nie lubie ich, drugi - nie lubie zbędnych tworów.

_______________

No właśnie - argumenty przemawiające za zbędnością by się przydały.
Bo smak możesz mieć wypaczony...Janusz K. edytował(a) ten post dnia 09.12.08 o godzinie 18:34
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

Janusz K.:
No właśnie - argumenty przemawiające za zbędnością by się przydały.
Bo smak możesz mieć wypaczony...

Podałem argumenty jak do Ciebie nie trafiają to Twój problem bo ja nie dbam o to czy Ciebie przekonałem czy też nie.
Generalnie nie specjalnie interesuje mnie dyskusja z Tobą - odpowiedziałem tylko z poczucia taktu.
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: ToT finansowane z EFS

No rzeczywiście. Wybacz mi ślepotę - człowiek tak taktowny zapewne jest także wzorem tolerancji...
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

Janusz K.:
No rzeczywiście. Wybacz mi ślepotę - człowiek tak taktowny zapewne jest także wzorem tolerancji...
Ciebie nie toleruje i wcale nie mam zamiaru tego ukrywać przed nikim a juz na pewno nie przed Tobą.
Marcin Staszewski

Marcin Staszewski konflikty to moja
specjalność....
mediator, trener,
freel...

Temat: ToT finansowane z EFS

Postulat - temat PIFS wyrzucamy do oddzielnego wątku albo... w zasadzie to ten temat tu uznaje za zamknięty. Jedni ich lubią, inni do nich należą, jeszcze inni ich zlewają - skądinąd wiem, że temat PIFS w "środowisku" to temat "rzeka" - jednak w tym wątku poboczny :)
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

Marcin Staszewski:
Moja wina :) szkoda oddzielnego tematu na PIFS :))
Tadeusz Reimus

Tadeusz Reimus trener, coach PCC,
konsultant,

Temat: ToT finansowane z EFS

faktycznie jest to gratka dla młodych trenerów.

Co do dyskusji to obawiałbym się, że "dzięki" takim projektom skończy się to w długiej perspektywie jakimś rodzajem certyfikacji EFS-u (chodziły takie słuchy). czyli - chcesz szkolić w EFS, miej papiór z EFS. Nie to żeby mnie to martwiło, ale rynkowo byłaby to niezła brona ciągnąca (moim zdaniem) w dół
Marcin Staszewski

Marcin Staszewski konflikty to moja
specjalność....
mediator, trener,
freel...

Temat: ToT finansowane z EFS

Nie sądze - to raptem niecałe 22 bańki - znając komercyjne ceny tych firm to nie wykształcą za to zbyt wielu trenerów. Koszty w EFS zazwyczaj się jeszcze przy tym zawyża (zwłaszcza administracji) - EFS ma jakość jaką ma, bo generalnie potrzeba tam wielu ludzi i to z doskoku. EFS może być dobrym poligonem, a i czasami przyzwoitym "chlebem powszednim".Marcin Staszewski edytował(a) ten post dnia 09.12.08 o godzinie 22:31

konto usunięte

Temat: ToT finansowane z EFS

A wiecie może kiedy będzie następna edycja konkursu?
Cyprian Szyszka

Cyprian Szyszka trener freelancer

Temat: ToT finansowane z EFS

z tego co pamiętam, to koło marca/kwietnia. Ale to są dawne dane i nie jestem pewien czy coś nie uległo zmianie.
Artur Kucharski

Artur Kucharski Zajmuję się rozwojem
ludzi i firm

Temat: ToT finansowane z EFS

Tadeusz Reimus:
faktycznie jest to gratka dla młodych trenerów.

Co do dyskusji to obawiałbym się, że "dzięki" takim projektom skończy się to w długiej perspektywie jakimś rodzajem certyfikacji EFS-u (chodziły takie słuchy). czyli - chcesz szkolić w EFS, miej papiór z EFS. Nie to żeby mnie to martwiło, ale rynkowo byłaby to niezła brona ciągnąca (moim zdaniem) w dół
...z PIFS-u nie z EFS-u
tak na marginesie dbając o rzteleność i jasnośc przekazu:)
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: ToT finansowane z EFS

A nie z PARP??



Wyślij zaproszenie do