Agata M.

Agata M. yes, I can! -
copywriter/mediator/
PR - freelancer

Temat: jak zacząć?

Witam wszystkich i proszę o poradę jak zacząć karierę trenerską, kiedy ma się duuuużą wiedzę teoretyczną (doktorat na ukończeniu), a brakuje praktyki.
Czy szkoła trenerów jest jedyną drogą?
Katarzyna Herman

Katarzyna Herman Life Energy &
Consciousness Coach

Temat: jak zacząć?

Witaj,

Osobiście zaczynałam od szkoleń trenerskich. Potem nawiązałam współpracę z firmami jako trener freelancer, teraz mam własną firmę.
Moim celem jest pomagać ludziom w spełnianiu ich marzeń. Przygotowałam specjalny projekt dla osób pragnących rozpocząć karierę trenerską ABC TRENERA czyli jak szkolić innych.
Projekt rusza 10.09.2007

Zapraszam!
Kasia Gręda
http://eternal.com.pl/otwarte.htmKatarzyna Gręda edytował(a) ten post dnia 05.08.07 o godzinie 20:02
Agata M.

Agata M. yes, I can! -
copywriter/mediator/
PR - freelancer

Temat: jak zacząć?

problem w tym, że we wszystkich ogłoszeniach wśród wymagań jest doświadczenie (od 2-.. lat). Jak je zdobyć? Samo skończenie szkoły trenerów i certyfikat tego chyba nie załatwi?
Piotr S.

Piotr S. renesansowa dusza

Temat: jak zacząć?

Agata M.:
problem w tym, że we wszystkich ogłoszeniach wśród wymagań jest doświadczenie (od 2-.. lat). Jak je zdobyć? Samo skończenie szkoły trenerów i certyfikat tego chyba nie załatwi?
np. w jakiejś organizacji młodzieżowej lub "uczelnianej" (AISEC, ESTIEM, BEST) czy dla samych samorządów studenckich...

Pozdrawiam
P.
Katarzyna Herman

Katarzyna Herman Life Energy &
Consciousness Coach

Temat: jak zacząć?

szkolenie jest potrzebne aby zdobyć podstawową wiedzę na temat prowadzenia zajęć. Praktykę możesz zdobyć na przykład pracując jako asystent trenera aby obserwować się i uczyć od kogoś kto ma doświadczenie.

Pozdrawiam,
Kasia

konto usunięte

Temat: jak zacząć?

Agata M.:
problem w tym, że we wszystkich ogłoszeniach wśród wymagań jest doświadczenie (od 2-.. lat). Jak je zdobyć? Samo skończenie szkoły trenerów i certyfikat tego chyba nie załatwi?
Sam certyfikat faktycznie nie załatwi sprawy, ale niektóre szkoły umożliwiają absolwentom prowadzenie szkoleń w charakterze kotrenera.

Pozdrawiam
Katarzyna K.

Katarzyna K. Sprzedaż to moja
pasja...

Temat: jak zacząć?

Dla mnie najlepsi trenerzy to przede wszystkim praktycy w biznesie - jeśli chodzi np. o szkolenia sprzedażowe czy z zakresu zarządzania... Dlatego dobrze oprócz wiedzy teoretycznej samemu posprzedawać lub pełnić funkcję zarządzającą (chociażby prowadzić własną firmę).
Bo co z tego, że trener ma doktorat, szkołę trenerską czy mnóstwo szkoleń za sobą, jeśli nie jesteś autorytetem praktycznym dla szkolonej grupy. Często handlowcy zadają trenerowi pytanie "Czym się możesz pochwalić, jaką największą sprzedaż zrobiłeś/aś?", jeśli trener odpowie "Nigdy nie sprzedawałem" to często grupa po prostu "zjada go na śniadanie".
Dlatego myślę, podobnie jak Maciek, że dyplomy i certyfikaty to nie wszystko, potrzeba jeszcze doświadczenia w prowadzeniu szkoleń oraz doświadczeń praktycznych biznesowych.
A tak w ogóle to trzeba loubić ludzi i tę robotę...
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: jak zacząć?

Bo co z tego, że trener ma doktorat, szkołę trenerską czy mnóstwo szkoleń za sobą, jeśli nie jesteś autorytetem praktycznym dla szkolonej grupy. Często handlowcy zadają trenerowi pytanie "Czym się możesz pochwalić, jaką największą sprzedaż zrobiłeś/aś?", jeśli trener odpowie "Nigdy nie sprzedawałem" to często grupa po prostu "zjada go na śniadanie".
W pełni się zgadzam. Doświadczenie potrzebne jest choćby po to, by móc odpowiedzieć uczestnikowi na pytanie "co sądzisz o sytuacji X, jaka mi się przytrafiła?". Weźmy sprzedaż - firmy dzielą rynek sektorowo, geograficznie, w sposób mieszany. Gdzieś pomiędzy sprzedawcą a klientem istnieje dział obsługi klienta, dział zamówień, dział logistyki, dział opiniujący umowy etc. W każdej firmie miejsce i funkcje tego działu wyglądają inaczej. Sama sprzedaż też jest totalnie różna w przypadku np. wdrożeń ERP i samochodów. Ciężko się w tym połapać a tym bardziej robić dobre szkolenie bez podstaw wiedzy na temat funkcjonowania firm na rynku.

Pozdrawiam
Dariusz G.

Dariusz G. Pilot Drona,
właścicel Akademi
Droningu, Trener
Szkolenio...

Temat: jak zacząć?

Napiszę krótko, po pierwsze - trzeba się wkręcić na asystenta.

konto usunięte

Temat: jak zacząć?

Dariusz G.:
Napiszę krótko, po pierwsze - trzeba się wkręcić na asystenta.
a co po drugie ? zwłaszcza że o to pierwsze trudno?

A może przypomnę propozycję naszej koleżanki z grupy w WSB,żeby zaprzyjaznionym firmom zrobić szkolenie nieodpłatnie -nowe doświadczenie i referencje gwarantowane
Katarzyna Herman

Katarzyna Herman Life Energy &
Consciousness Coach

Temat: jak zacząć?

Po moim treningu trenerskim ABC TRENERA proponuję dalszą edukację na cyklicznych spotkaniach gdzie zrzucamy się tylko na salę i jedzonko reszta jest za free), e -szkoleniach oraz tworzenie i realizowanie wspólnych projektów. Chcę promować młodych stażem trenerów i działać dając im sznse na rozwój w branży.

Co o tym myślicie?Katarzyna Gręda edytował(a) ten post dnia 07.08.07 o godzinie 21:27

konto usunięte

Temat: jak zacząć?

Witajcie.
Mam solidne doświadczenie poparte praktyką w zakresie sprzedaży, marketingu, hr-u. Mam tez na swoim koncie sporo przeprowadzonych szkolen wewnętrznych dla swoich (i nie tylko) zespołów średnio ok 2 modułów szkoleniowych (kazdy co najmiej 16 godzinny) w miesiacu z wyjątkiem wakacji .
Od roku mam indywidualne coachingi
Od października wybieram sie do szkoły trenerów aby uzyskac dyplom i chce zaczac współpracę z kilkoma firmami by docelowo otworzyc własną.
Ciekawe czy brak udokuemntowanego przeprowadzenia szkolen moze mi te plany zniweczyć ?
Jakie są wasze doswiadczenia w tej kwestii?
Justyna Kasjaniuk

Justyna Kasjaniuk szkolenia, team
coaching

Temat: jak zacząć?

Sylwio, jesli masz doświadczenie w spzredaży, marketingu itp. to mysle ze jest to solidna podstawa do prowadzenia szkolen spzredazowych, z obslugi klienta itp. pytanie teraz tylko jak czujesz sie w pracy z grupami. jak sobei z tym radzisz?..
pzrepis na dobrego trenera biznesowego to moim zdaniem własne doswiadzcenia zawodowe w biznesie (np. spzredazowe, kierownicze itp) plus zdolnosci trenerskie (niekonicznie poparte certyfikatami). sama wiedza i doswiadczenie biznesowe nie wystarczy jesli trener nie rozumie dynamiki grupy, zle sie prezentuje, nie potrafi swojej wiedzy "spzredać" na szkoleniu.. i odwrotnie - trener z doświadczeniem w pracy z grupami ale bez własnej 'pzreszłości biznesowej' nie jest do knca autentyczny jako trener biznesowy..

a odpowiaając na twoje pytanie dot. braku udokumetowanego doswiadczenia.. nie sądze zeby to byla pzreszkoda. jesli zaczniesz wspolpracujac jako terner np z taka firmą jak moja, zostaniesz poproszona pzrede wszytskim o probki swoich umiejetnosci (np poprowadzenie fragmentu pokazowego szkolenia). i wtedy juz wsyzstko zalezy od ciebie a nie od twoich 'udokmentowanych doswiadczen'..Justyna Kasjaniuk edytował(a) ten post dnia 17.08.07 o godzinie 11:38

konto usunięte

Temat: jak zacząć?

Justyna, dzieki za dobre słowo. Twoje stanowisko daje mi sporo do myslenia i wiesz co ,zaczynam działać ...pozdrawiam
Justyna Kasjaniuk

Justyna Kasjaniuk szkolenia, team
coaching

Temat: jak zacząć?

Sylwio, powodzenia :)

a co do szkoleń prowadzonych za darmo...

dosc latwo nasuwa se taki pomysl - jako zrodlo 'szybkiego' doswiadczenia i referencji..
jest w tym jednak spore zagrozenie niestety. jedno - psuje się rynek. tak tak, kiedyś zechcemy zarabiać pienazki na trenerstwie i moze byc trudno - w kazdym razie ci którzy mieli juz u nas szkolenia za darmo moga pozniej krecic nosem na oferte za kase, nieststy.. tym bardziej ze obok beda mieli nastepnych poczatkujacych trenerów ktorzy chetnie zrobia to za darmo/pol darmo/ ćwierć darmo..
ale jest tez drugie - jeszcze bardziej bezposrednie zagrozenie. moje doświadczenie jest niestety takie, ze mniej szanuje sie coś za co sie nie zaplaci.. po prostu pzreklada sie to na komfort prowadzenia skzolenia, zwlaszcza jesli uczetsnicy wiedza ze to 'za darmo'. bywa tez ze mimo umowy: "szkolenie za darmo ale zapewnienie sali i niezbednego spzretu po stronie klienta" - konczy sie na tym ze trener musi byc nie tylko ternerem ale i organizoatorem takiego pzredsięwziecia..
dlatego ja tam zawsze wole jak mi placą ;)
ale tak na serio.. prawdopodobnie w wielu wypadkach prowadzenie czegoś za darmo to jedyna droga do zdobycia doswiadzcenia na poczatku. i wcale nie pzrekreslam jej, warto jednak pamietac o tych zagrozeniach. i probowac sie jakos bronic - byc asertywnym, jasno ustalic co lezy w oboiwazkach trenera i jakie musi miec zapewnione warunki (moze nawet na pismie?). no i pzrede wszystkim wiedziec kiedy pzrestac robic to tylko dla 'satysfakcji' :]
Ania C.

Ania C. "Człowiek może
osiągnąć sukces
prawie we wszystkim,
do cz...

Temat: jak zacząć?

pzyznam, ze sama tez bardzo chcialabym byc trenerem. zgadzam sie w wpelni z tym, ze najlepiej iec dosiwadczenie biznesowe, np w sprzedazy jesli akurat tym mielibysy sie zajmowac jako trenerzy.
sama na razie dopiero zaczynam na drodze zwanej kariera, wiec takowego doswiadczenia nie posiadam.(dopeiro niedawo zaczelam praktyki i prace w agencji personalnej). jednak juz podczas wczensiejszych lat studiow dzialam w organizacjach i kolach naukowych. w jendym z nich zajmuje sie prowadzeniem skzolen dla studentow, wiec wrabiam sobie po woli umiejetnosci. teraz zapisalam sie do studium umiejetnosci z grupa metoda warsztatowa. chcialabym, jesli bedzie taka mozliwosc, skorzystac z tej "inwestycji" i wspolpracowac ze studium na zasadzie takiego stazu trenerskiego.
obecnie nawet dostalam propozycje poprowadzenia szkolenia dla duzej firmy. duze wyzwanie, troche sie boje, ale nie odrzuce go:) bo ma swietna mozliwosc sprawdzenia sie i jednoczesnie zdobycia doswiadczenia:) na razie sa to szeroko rozumiane umiejetnosci miekkie, ale marzy mi sie wyspecjalizowanie w jakiejs dziedzinie:) albo branzy...wtedy to ma na prawde sens:)
bardzo podoba mi sie to, co robi kasia gręda. mianowicie samo przeprowadzenie terningu dla przyszlych trenerów nic nie da. kasiu fajnie, ze dajesz ludziom takim jak ja, czyli totalnym zoltodziobom, mozliwosc zdobycia doswiadczenia i poszerzenia trenerskich horyzontów:)
Igor Grochowski

Igor Grochowski Igor Grochowski

Temat: jak zacząć?

Ja w pełni podpisuję sie pod słowami Pani Katarzyny Kaczkowskiej.
Ja współpracuję z trenerką, która ma doświadczenie w biznesie(sama bawiła się w sprzedaż i to z niezłym skutkiem).
Ktoś taki jest przede wszystkim wiarygodny.
Osoba wyciągnięta z sektora corpo; a która tam bawiła się w trenowanie i do tego nigdy nie sprzedawała.....to papierowe postaci.
Aaaaaa!!!! .... boją się ludzie sprzedawać i rwą się sie za razem do doradzania sprzedawcą. Coś w takim układzie nie gra.

Pozdrawiam
Igor Grochowski
Katarzyna Herman

Katarzyna Herman Life Energy &
Consciousness Coach

Temat: jak zacząć?

Witam,

Zgadzam się z przedmówcami, że doświadczenie sprzedażowe jest bardzo pomocne w pracy trenera. Sama zaczynałam jako przedstawiciel handlowy w dużej korporacji finansowej a dopiero potem zostałam trenerem, który szkolił i wdrażał PH do pracy.

Kasia
Jarek Sikorski

Jarek Sikorski Coach ICC, Trener
Biznesu

Temat: jak zacząć?

Katarzyna G.:
Witam,

Zgadzam się z przedmówcami, że doświadczenie sprzedażowe jest bardzo pomocne w pracy trenera. Sama zaczynałam jako przedstawiciel handlowy w dużej korporacji finansowej a dopiero potem zostałam trenerem, który szkolił i wdrażał PH do pracy.

Kasia
AMENO !

Wszystkie powyższe wypowiedzi utwierdzają mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że droga, którą chcę w przyszłości podążać jest właściwa.
Prawie dziesięcioletnie doświadczenie sprzedazowe, a od roku kierowanie regionem sprzedaży - mam nadzieję, jest dobrym zaczątkiem do drogi trenerskiej.
Pragnę wyspecjalizować się w NLP. Znalazłem studium, które zakończy się certyfikatem trenera NLP w kwietniu 2008. Wiem, że to dopiero początek, kosztuje nieco pieniążków i pewnie na tym sięnie skończy.
Jednak, jako - prywatnie - wielki gaduła, kochający ludzi,oraz niepoprawny optymista - wiem, że nie ma mozliwości, aby mi się nie udało.
Przekonałem do swojego planu rodzinkę i jest git.
Nie powiem. Wydatek ( dla mnie ) nie małej kwoty pieniążków jest pewnym ryzykiem.
Jednakowoż - podjąłem decyzję i nie ma odwrotu.
Pzdr Wszystkich !
Moc jest z nami !!!!!!!!
Katarzyna Herman

Katarzyna Herman Life Energy &
Consciousness Coach

Temat: jak zacząć?

Jarosław S.:
>> AMENO !

Wszystkie powyższe wypowiedzi utwierdzają mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że droga, którą chcę w przyszłości podążać jest właściwa.
Prawie dziesięcioletnie doświadczenie sprzedazowe, a od roku kierowanie regionem sprzedaży - mam nadzieję, jest dobrym zaczątkiem do drogi trenerskiej.
Pragnę wyspecjalizować się w NLP. Znalazłem studium, które zakończy się certyfikatem trenera NLP w kwietniu 2008. Wiem, że to dopiero początek, kosztuje nieco pieniążków i pewnie na tym sięnie skończy.
Jednak, jako - prywatnie - wielki gaduła, kochający ludzi,oraz niepoprawny optymista - wiem, że nie ma mozliwości, aby mi się nie udało.
Przekonałem do swojego planu rodzinkę i jest git.
Nie powiem. Wydatek ( dla mnie ) nie małej kwoty pieniążków jest pewnym ryzykiem.
Jednakowoż - podjąłem decyzję i nie ma odwrotu.
Pzdr Wszystkich !
Moc jest z nami !!!!!!!!

Jarku,

Z takim zapałem i wiarą uda się w 100%.
Powodzenia ! :)



Wyślij zaproszenie do