Temat: Maciej Wieczorek

A ja dawno się tak nie uśmiałam, gdy zobaczyłam Macieja sarenkę na Youtube. Chociaż tak naprawdę wcale mi nie było do śmiechu.
Mój kolega po 15 sekundach emisji poprosił żebym wyłączyła, bo nie wydzierżył.
Tak czy siak, Maciej,
zostałeś mianowany nowym Kononowiczem w środowisku NLP. Filmik krąży po sieci.
Stary, nie wiem, jak Ty się z tego wyplączesz...
ale życzę powodzenia i uporu

konto usunięte

Temat: Maciej Wieczorek

Malwina Anna Użarowska:
A ja dawno się tak nie uśmiałam, gdy zobaczyłam Macieja sarenkę na Youtube. Chociaż tak naprawdę wcale mi nie było do śmiechu.
Mój kolega po 15 sekundach emisji poprosił żebym wyłączyła, bo nie wydzierżył.
Tak czy siak, Maciej,
zostałeś mianowany nowym Kononowiczem w środowisku NLP. Filmik krąży po sieci.
Stary, nie wiem, jak Ty się z tego wyplączesz...
ale życzę powodzenia i uporu

Malwina :))))))))

Temat: Maciej Wieczorek

;p

Temat: Maciej Wieczorek

Powiedzcie mi, że te filmy Maćka to na żarty,a nie na poważnie.
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

dla mnie to jest malo spojne, kiedy trenerzy sie wypowiadaja na swoj temat. zarowno jezeli w jakims stopniu konkuruja, jak i kiedy wspolpracuja. w jednym i drugim przypadku takie opinie nie sa dla mnie istotne. bardziej cenie sobie opinie uczestnikow szkolen.

ja bylem na jednym szkoleniu, z map mysli. mi sie podobalo. o ile same mapy mysli nie sa czysto nlpowskie, to szkolenia bylo prowadzone w wlasnie jak trening nlp. w zasadzie wiecej tam bylo motywacji i zmiany przekonan i zmiany nastawienia, niz samej techniki mapowania (ktora oczywiscie tez zostala przedstawiona).

co do jelonka to widzialem video z bandlerem, ktory opowiadal podobne rzeczy o aligatorach, wiec mnie to nie dziwi.
zreszta to jest jeden ze sposobow, jak na kogos nie dziala, to sie szuka innego rozwiazania.

osobiscie wole zeby trener mial w zanadrzu pierdyliard czasami nielogicznych i zwariowanych technik, niz trzymal sie jakiegos ustalonego schematu.

no i na koniec: uwazam, ze to dobrze, ze jedni pracuja w taki sposob, inni maja odmienne podejscie, tym sposobem kazdy moze znalezc trenera, ktory mu pasuje.
mi odpowiada taki bandlerowski styl :)
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

Magdalena Łabuś:
Powiedzcie mi, że te filmy Maćka to na żarty,a nie na poważnie.

smiech to zdrowie :]

Temat: Maciej Wieczorek


osobiscie wole zeby trener mial w zanadrzu pierdyliard czasami nielogicznych i zwariowanych technik, niz trzymal sie jakiegos ustalonego schematu.

no i na koniec: uwazam, ze to dobrze, ze jedni pracuja w taki sposob, inni maja odmienne podejscie, tym sposobem kazdy moze znalezc trenera, ktory mu pasuje.


Zgadzam się z tymi dwiema kwestiami
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: Maciej Wieczorek

Czyli, jak jestem tenerem i mam opanowany warsztat, rozpoznaję i odrózniam realne umiejętności od bajerowania uczestników to jednak nie powinienem się wypowiadać, żeby nie zostać posądzonym o stronniczość lub brak obiektywizmu?

Mówisz, że cenniejsze są opinie zaczarowanych uczestników, którzy pewnie nigdy nie byli na żadnym szkoleniu niż opinie fachowców?

W sumie interesujące podejście.

To może przedstawię swoje. Uważam mianowicie, że najważniejsze w naszym zawodzie jest to, jakich umiejętności nauczą się uczestnicy, jakie z nich zajdą realne i długotrwałe zmiany na lepsze, a nie to jakie wrażenie na nich wywrzemy.

Swoją drogą wrażenie, jakie wywiera kolega Wieczorek jest poniżej mojego poziomu estetyki. Disco Polo też muzyka ale nie każcie mi się nią zachwycać :)Przemysław Lisek edytował(a) ten post dnia 21.05.08 o godzinie 01:12
Paweł P.

Paweł P. Human Resources

Temat: Maciej Wieczorek

Przemysław Lisek:
To może przedstawię swoje. Uważam mianowicie, że najważniejsze w naszym zawodzie jest to, jakich umiejętności nauczą się uczestnicy, jakie z nich zajdą realne i długotrwałe zmiany na lepsze, a nie to jakie wrażenie na nich wywrzemy.

I właśnie po tym można odróżnić trenerów od "trenerów" :-).
Co z tego, że uczestnicy na szkoleniu mieli dobry "fun" i było świetnie - to samo można uzyskać jadąc do Disneyworld . Sześć miesięcy po szkoleniu wychodzi prawda - ile taki uczestnik pamięta ze szkolenia i co z tego stosuje w codziennym życiu. Dobry klimat jest ważny ale ważniejszy jest cel szkolenia czyli zdobycie konkretnej wiedzy lub umiejętności a tego nie załatwi się dobrą zabawą.Paweł Pieniążek edytował(a) ten post dnia 21.05.08 o godzinie 08:10
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

Przemysław Lisek:0
Czyli, jak jestem tenerem i mam opanowany warsztat, rozpoznaję i odrózniam realne umiejętności od bajerowania uczestników to jednak nie powinienem się wypowiadać, żeby nie zostać posądzonym o stronniczość lub brak obiektywizmu?

mysle, ze musisz sie z tym liczyc, ze moze tak byc.
Mówisz, że cenniejsze są opinie zaczarowanych uczestników, którzy pewnie nigdy nie byli na żadnym szkoleniu niż opinie fachowców?

ciezko mi sobie wyobrazic fachowca z dziedziny nlp, ktory pisze "pewnie nigdy nie byli na żadnym szkoleniu".
moge napisac np "Mówisz, że cenniejsze są opinie zaczarowanych uczestników, którzy pewnie nigdy nie byli na żadnym szkoleniu niż opinie fachowców, którzy pewnie nigdy nie byli na żadnym szkoleniu trenera X?"
W sumie interesujące podejście.

inne :)
To może przedstawię swoje. Uważam mianowicie, że najważniejsze w naszym zawodzie jest to, jakich umiejętności nauczą się uczestnicy, jakie z nich zajdą realne i długotrwałe zmiany na lepsze, a nie to jakie wrażenie na nich wywrzemy.

masz racje i sie z Toba zgadzam.
Swoją drogą wrażenie, jakie wywiera kolega Wieczorek jest poniżej mojego poziomu estetyki.

Twoja mapa, Twoj poziom estetyki. szanuje i dodam to, co napisalem wczesniej. bardzo dobrze, ze jest wielu trenerow, ktorzy maja swoje sposoby prowadzenia szkolen. kazdy moze sobie wybrac tego, ktory mu bardzije pasuje.
Disco Polo też muzyka ale nie każcie mi się nią zachwycać >:)[edited]

heh :)
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

Paweł Pieniążek:
I właśnie po tym można odróżnić trenerów od "trenerów" :-).

jasne, tylko pod warunkiem, ze mialo sie okazje byc u nich na szkoleniach i masz podstawe do porownania.
Co z tego, że uczestnicy na szkoleniu mieli dobry "fun" i było świetnie - to samo można uzyskać jadąc do Disneyworld . Sześć miesięcy po szkoleniu wychodzi prawda - ile taki uczestnik pamięta ze szkolenia i co z tego stosuje w codziennym życiu.

no Ameryki nie odkryles. to jest raczej oczywiste :)
Dobry klimat jest ważny ale ważniejszy jest cel szkolenia czyli zdobycie konkretnej wiedzy lub umiejętności a tego nie załatwi się dobrą zabawą.

dla mnie wazne jest jedno i drugie. pamietam z liceum zajecia z geografii, na ktorych byla cisza i spokoj, ludzie sie zglaszali, zaliczali sprawdziany i kartkowki... i niby wszystko ladnie i pieknie, ale tak naprawde wszyscy byli zesrani na dzien przed zajeciami i wszyscy wykuwali nie dlatego, ze wykladowca mial autorytet i zachecil ich do studiowania geografii, tylko ze strachu.
no i masz przyklad: wszyscy zdobylismy oficjalnie konkretna wiedze i umiejetnosci, nabawiajac sie przy tym permanentnej niecheci do geografii/ wykladowcy, a neiktorzy nawet do sali (kotwica na miejsce). "tymczasowy" efekt edukacyjny zostal osiagniety, ale co z tego?

parafrazujac to co napisales: uwazam ze wiedze i konkretne umiejetnosci mozna zdobyc dobrze sie bawiac na szkoleniach na ktorych jest dobry klimat.
"dobrze sie bawiac" to pojecie wzgledne, kazdy ma swoje zdanie, podobnie jak z przytoczonym przkladem disco polo :)
Paweł P.

Paweł P. Human Resources

Temat: Maciej Wieczorek

parafrazujac to co napisales: uwazam ze wiedze i konkretne umiejetnosci mozna zdobyc dobrze sie bawiac na szkoleniach na ktorych jest dobry klimat.
"dobrze sie bawiac" to pojecie wzgledne, kazdy ma swoje zdanie, podobnie jak z przytoczonym przkladem disco polo :)

Zgadzam się, że można zdobyć wiedzę i umiejętności dobrze się bawiąc (nawet lepiej gdy jest to zmieszane razem) - problem zaczyna sie wtedy, gdy forma przerasta treść.

A przy okazji na spotkaniach AMWAYA też jest fun :-)Paweł Pieniążek edytował(a) ten post dnia 21.05.08 o godzinie 13:06
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

Paweł Pieniążek:
Zgadzam się, że można zdobyć wiedzę i umiejętności dobrze się bawiąc (nawet lepiej gdy jest to zmieszane razem) - problem zaczyna sie wtedy, gdy forma przerasta treść.

ja wiem, ze mamy to samo zdanie :)
A przy okazji na spotkaniach AMWAYA też jest fun :-)

rozumiem, ze jestes ex-amway'owcem i mozesz cos na ten temat powiedziec, bo w innym wypadku zdawalbys sobie sprawe, ze na powyzsze stwierdzenie moge odpowiedziec pytaniem "skad wiesz?" i jezeli nie jestes ex (albo wciaz) amway'owcem, to lezysz, bo nie masz na ten temat zadnej konkretnej wiedzy, tak? :)
Paweł P.

Paweł P. Human Resources

Temat: Maciej Wieczorek

Dominik Szewior:
Paweł Pieniążek:
Zgadzam się, że można zdobyć wiedzę i umiejętności dobrze się bawiąc (nawet lepiej gdy jest to zmieszane razem) - problem zaczyna sie wtedy, gdy forma przerasta treść.

ja wiem, ze mamy to samo zdanie :)
A przy okazji na spotkaniach AMWAYA też jest fun :-)

rozumiem, ze jestes ex-amway'owcem i mozesz cos na ten temat powiedziec, bo w innym wypadku zdawalbys sobie sprawe, ze na powyzsze stwierdzenie moge odpowiedziec pytaniem "skad wiesz?" i jezeli nie jestes ex (albo wciaz) amway'owcem, to lezysz, bo nie masz na ten temat zadnej konkretnej wiedzy, tak? :)

Akurat miałem tą wątpliwą przyjemność być na spotkaniu.
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

Paweł Pieniążek:
Akurat miałem tą wątpliwą przyjemność być na spotkaniu.

o widzisz, to jestes pierwszym, ktory sie na temat amwaya wypowiada i mial jakis kontakt z tematem.
Paweł P.

Paweł P. Human Resources

Temat: Maciej Wieczorek

Dominik Szewior:
Paweł Pieniążek:
Akurat miałem tą wątpliwą przyjemność być na spotkaniu.

o widzisz, to jestes pierwszym, ktory sie na temat amwaya wypowiada i mial jakis kontakt z tematem.

Staram się nie wypowiadać na tematy, których sam nie przerobiłem.
A co do spotkania, to była to totalna manipulacja.
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: Maciej Wieczorek

Dominik Szewior:
Mówisz, że cenniejsze są opinie zaczarowanych uczestników, którzy pewnie nigdy nie byli na żadnym szkoleniu niż opinie fachowców?

ciezko mi sobie wyobrazic fachowca z dziedziny nlp, ktory pisze "pewnie nigdy nie byli na żadnym szkoleniu".

A mnie nie mieści się w głowie, że ktoś pisze tak, jakby zakładał, że fachowcem od szkoleń może być tylko trener NLP.
Ja akurat NLP się nie zajmuję, choć podstawy znam. Opanowałem natomiast warsztat trenerski i odróżniam treść od formy. Powiedzmy, że na szkoleniach za kilka tysięcy za dzień szkoleniowy mówi się inaczej i o czym innym niż na szkoleniach "dla nieśmiałych".

Dominik mała uwaga - zanim znów spróbujesz odpowiedzi bawiąc się formą i łapiąc za słówka, wiedz, że nie gram w ta grę. Po prostu nie lubię. Za dwa akapity zobaczysz jednak, że potrafię, jesli trzeba.
Twoja mapa

Nie mam "mapy" tylko światopogląd ;)
mysle, ze musisz sie z tym liczyc, ze moze tak byc.

Nic nie MUSZĘ ;)
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

Przemysław Lisek:
A mnie nie mieści się w głowie, że ktoś pisze tak, jakby zakładał, że fachowcem od szkoleń może być tylko trener NLP.

temat dotyczy goscia, ktory zajmuje sie nlp, wiec mowmy o tym. wiadomo, ze sa rozne sposoby przeprowadzania szkolen, nawet na ten sam temat. co trener to inne podejscie. i dobrze.
ja nie zakladam, ze fachowcem od szkolen moze byc tylko NLP'owiec, ale fachowiec od szkolen nie zwiazanych z NLP niekoniecznie musi znac specyfike prowadzenia treningow NLP, zatem wszystko co powie moze bc uzyte przeciwko niemu :)
Ja akurat NLP się nie zajmuję, choć podstawy znam. Opanowałem natomiast warsztat trenerski i odróżniam treść od formy. Powiedzmy, że na szkoleniach za kilka tysięcy za dzień szkoleniowy mówi się inaczej i o czym innym niż na szkoleniach "dla nieśmiałych".

wypowiadamy sie w watku o gosciu zajmujacym sie NLP.
nawet wsrod trenerow nlp sa rozne sposoby prowadzenia szkolen, wiec mowienie o "opanowaniu warsztatu" nie ma zbytnio sensu, bo kazdy ma swoj warsztat, np.: Richard Bandler - Persuasion Engineering - mozesz poszukac nagran w sieci i sprawdzic jak niektorzy prowadza szkolenia za duze pieniadze.
Dominik mała uwaga - zanim znów spróbujesz odpowiedzi bawiąc się formą i łapiąc za słówka, wiedz, że nie gram w ta grę. Po prostu nie lubię. Za dwa akapity zobaczysz jednak, że potrafię, jesli trzeba.

ostatnio to moje hobby - zabawa slowkami ;)
Twoja mapa

Nie mam "mapy" tylko światopogląd ;)

mapa = swiatopoglad. kazdy ma swoj. obaj wiemy o co chodzi.
mysle, ze musisz sie z tym liczyc, ze moze tak byc.

Nic nie MUSZĘ ;)

a no tak, mozesz. moj blad :)
Paweł P.

Paweł P. Human Resources

Temat: Maciej Wieczorek

ja nie zakladam, ze fachowcem od szkolen moze byc tylko
NLP'owiec, ale fachowiec od szkolen nie zwiazanych z NLP
niekoniecznie musi znac specyfike prowadzenia treningow NLP

Ale właśnie się uśmiałem - wyobraziłem sobie showmana NLP prowadzącego szkolenie Six Sigma dla inżynierów :-D
Wywalili by gościa po pierwszej godzinie.
Swoją drogą dziwię się dlaczego NLP z daleka omija tematy "twardych" umiejętości? Pewnie powodem jest to, że tutaj wynik szkolenia jest zero-jedynkowy. :-)

A ile niezagospodarowanych nisz rynkowych:

- NLP w księgowości
- Programownie neurolingwistyczne urzędnika celnego
- wdrażanie systemu ISO 9001 metodami NLP

Sorrki, ale mam niezły ubaw.Paweł Pieniążek edytował(a) ten post dnia 21.05.08 o godzinie 19:07
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Maciej Wieczorek

Paweł Pieniążek:
ja nie zakladam, ze fachowcem od szkolen moze byc tylko
NLP'owiec, ale fachowiec od szkolen nie zwiazanych z NLP
niekoniecznie musi znac specyfike prowadzenia treningow NLP

Ale właśnie się uśmiałem - wyobraziłem sobie showmana NLP prowadzącego szklenie Six Sigma dla iżynierów :-D

mozemy sobie wyobrazac co chcemy, np. ja moge sobie tez wyobrazic, ze masz pojecie o czym piszesz.
Wywalili by gościa po pierwszej godzinie.

nie, bo wogole by go tam nie bylo.
Swoją drogą dziwię się dlaczego NLP z daleka omija tematy "twardych" umiejętości?

pewnie dlatego, ze nie rozwija "twardych umiejetnosci", chociaz pomaga w pewnych przypadkach "twardoglowia".
Pewnie powodem jest to, że tutaj wynik szkolenia jest
zero-jedynkowy. :-)

fantastyczny przyklad podales. to tak jakbys wzial kolesia zajmujacego sie programowaniem w asemblerze do przeprowadzenia w firmie triumph szkolenia z projektowania seksownych biustonoszy na rok 2011, przy zalozeniu, ze wymiary "sexmbomby" to nie 1024 x 768 pikseli.

zauwazyles juz bezsens przykladow, ktore podales? fajnie, ze sie usmiales, bo smiech to zdrowie.
A ile niezagospodarowanych nisz rynkowych:

- NLP w księgowości
- Programownie neurolingwistyczne urzędnika celnego
- wdrażanie systemu ISO 9001 metodami NLP

eeeeehhhhhhhhhhh...
Sorrki, ale mam niezły ubaw.[edited]

dobrze Ci szlo z wyobrazaniem sobie trenera nlp na szkoleniu six sigma, to teraz sobie wyobraz jaki ja mam ubaw z tego, co napisales.
sorrki, ale ja Cie nie przeprosze, ze sie dobrze bawie :P

Następna dyskusja:

Maciej Wieczorek, Magia Hip...




Wyślij zaproszenie do