Paweł S.

Paweł S. Grupa PM, PRINCE2(R)
approved trainer,
Project Manager -
...

Temat: VIII Spotkanie SPIN, Kraków 20.09

Przekazuję wszytkim zainteresownym za Moniką:

Przypominam o kolejnym VIII już spotkaniu krakowskiego SPINu.
Wracamy do tematyki 'procesowej'. Pana Bogdana z jego wykładem na temat "Automated Defect Prevention" będziemy gościć na spotkaniu listopadowym. Już teraz zapraszam serdecznie.
A w ten czwartek trochę o szacowaniu. Chyba każdy choć raz uczestniczył w projekcie, który był niedoszacowany. Projekt zakładał określoną funkcjonalność, która miała zostać stworzona w określonym, a tutaj klapa. Czas na wykonanie całego projektu zbyt krótki, budżet się nie domyka.
Jak można temu zaradzić? Jak dobrze oszacować czas i koszty projektu?
Na ten temat będziemy dyskutować, mam nadzieję, zawzięcie i gorąco już w ten czwartek. Przyjrzymy się metodzie punktów funkcyjnych z bliska i zobaczymy jak to wygląda w praktyce.
Zapraszam serdecznie 20 września o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się na AGH w budynku B1 w sali 121


Ze swojej strony serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych - spotkania mają charakter otwarty, można spotkać ciekawych ludzi, praktyków IT i trochę podyskutować.
Paweł S.

Paweł S. Grupa PM, PRINCE2(R)
approved trainer,
Project Manager -
...

Temat: VIII Spotkanie SPIN, Kraków 20.09

Krótki komentarz na temat spotkania:


Spotkanie wrześniowe dla mnie osobiście było hard-corowe, no ale sami chcieliśmy :)
Marcin wprowadzał nas w arcy-ciekawy temat metody punktów funkcyjnych.
Metoda dość skomplikowana, ale dzięki temu pozwalająca znaleźć odpowiedź na pytanie: wyrobimy się na czas i w budżecie z projektem czy nie.
Sami wiecie, ile znaczy dla Project Managera taka wiedza. Zachęcam gorąco do przeglądnięcia prezentacji Marcina i wgłębienia się w temat. Polecam też excella, który powinien znacznie ułatwić pracę. Marcin radził, by przejść przez metodę punktów funkcyjnych dla mini-projektu i nie przerażać się wszystkimi danymi, które należy wyznaczyć. no i się nie poddawać ;)
Na spotkaniu pojawiło się też znacznie więcej osób niż zazwyczaj, a to dzięki informacji zamieszczonej na 'it w Krakowie' (http://www.it.wkrakowie.org). Podziękowania wielkie dla Mariusza :)

I jeszcze informacja o sali. Tym razem znowu korzystaliśmy z gościnności Pawła - dzięki wielkie Pawle :)
Mam nadzieję, że to ostatni już raz. Staram się ustalić jedną salkę już na stałe. Wydawałoby sie to proste i bezproblemowe, ale trzeba sie trochę napracować. W październiku postaram się złożyć pismo do dziekana Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH z prośbą o udostępnienie sali. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i pozbędziemy się comiesięcznego problemu z poszukiwaniem sali.

Następna dyskusja:

XXVII spotkanie SPIN-u - Kr...




Wyślij zaproszenie do