Temat: Jakie buty??

Witam,

jakiej firmy polecacie buty dla początkującego??
Damian Pawełczyk

Damian Pawełczyk Johnson Controls
Siemianowice Śląskie

Temat: Jakie buty??

zalezy ile chcesz wydac

konto usunięte

Temat: Jakie buty??

kup buty w ktorych bedzie CI wygodnie na maksa. wygoda to podstawa, nic ma nie uwierac, nie cisnac itd. but jeszcze dopasuje Ci sie do nogi. nie patrz na firmy tak do konca bo czasem markowe mega drogie buty sa gorsze od jakis tanszych noname.
Michał B.

Michał B. Administrator SAP
CO, PGNiG SA

Temat: Jakie buty??

Najważniejsze jest oczywiście, żeby pasowały do kurtki, spodni, deski, wiązań, gogli, kasku i reszty.

Jezeli już spełniają te wymogi to można zwrócić jeszcze uwagę na takie mniej istotne cechy jak:

wygoda
dopasowanie i nie ocieranie nogi
wymienną wkładkę lub nie
trzymanie pięty

co do firm szukałbym raczej renomowanych producentów bo mają bogatsza gamę kolorystyczną, ciekawe wzornictwo, ładne loga oraz choć to mniej istotne
szerszą ofertę skierowaną do różnych riderów.Michał Biłobran edytował(a) ten post dnia 27.02.09 o godzinie 10:28

konto usunięte

Temat: Jakie buty??

Michał Biłobran:
Najważniejsze jest oczywiście, żeby pasowały do kurtki, spodni, deski, wiązań, gogli, kasku i reszty.

heheheh :) to Ci sie udalo :)
Natalia Jędrzejczyk

Natalia Jędrzejczyk Pracę w sporcie
chętnie przyjmę

Temat: Jakie buty??

Poza wyglądem:) istotne jest:
- żeby trzymały piętę,
- były na tyle duże (ale nie za duże) by było miejsce na ciepłe skarpetki i troche luzu dla stopy (palce)
- osobiście preferuję sznurowane niż z innymi systemami wiązania, ale może kto inny zna się na tym lepiej
- i kwestia pewnie indywidualna ale są buty, które mają dużo różnych udogodnień w środku ( w wewnętrznym bucie np. burton sapphire), które mają lepiej trzymać stopę itd, ale nie zawsze to się sprawdza, bo gdy noga zaczyna pracować w czasie jazdy okazuje się, że nie ma na to miejsca, że stopa w ogóle się nie rusza, więc czasami prosty model jest jednak lepszy.Natalia Jędrzejczyk edytował(a) ten post dnia 27.02.09 o godzinie 10:38

Temat: Jakie buty??

Natalia Jędrzejczyk:
- były na tyle duże (ale nie za duże) by było miejsce na ciepłe skarpetki i troche luzu dla stopy (palce)

Tutaj się nie zgodzę :)

Buty mają być idealnie dopasowane, czyli przy kupnie najlepiej wybrać te, które nie mają w ogóle luzu, ani na stopie ani na palcach. Czujesz przód i tył buta ;)
Po jakimś czasie i tak lekko się rozbiją i będzie w sam raz. But ma pewnie trzymać nogę, nie ma ona w nim latać bo wtedy nie będziesz mógł sprawnie kontrolować deski.
Natalia Jędrzejczyk

Natalia Jędrzejczyk Pracę w sporcie
chętnie przyjmę

Temat: Jakie buty??

:)
miałam już parę par takich butów, które były idealnie dopasowane, czułam przód i tył buta, but miał się jeszcze dopasować do nogi i niestety, niestety ale stopy bolały mnie tak bardzo, że nie mogłam jeździć. (nie były za małe rozmiarowo) Masz rację, że but powinien dobrze trzymać nogę/stopę, ale wg mnie nie powinien jej ograniczać (co oznacza, że trochę luzu nie zaszkodzi:)
Magdalena J.

Magdalena J. FM Client Accounting
Operations Manager,
CBRE Corporate O...

Temat: Jakie buty??

A propos trzymania piety. Na razie jezdze na wypozyczanym sprzecie, bo dopiero zaczynam, ale ciagle mam ten problem. W wypozyczalni wydaje mi sie ze sa OK, a juz przy pierwszym zjezdzie okazuje sie, ze but nie trzyma piety tak jak powinien. Dajcie prosze jakas rade jak tego uniknac, bo wczesniej czy pozniej bede kupowac buty i jak wtedy sie okaze to samo, to bedzie slabo...
Dzieki wielkie!
Łukasz B.

Łukasz B. robię to co lubię :)

Temat: Jakie buty??

nie nie buty z wypożyczalni to porażka :) sam w takich jeździłem i dosyć długo je dobierałem niby wszystko OK ale jak "przesiadłem" się do swoich to jak z malucha do mercedesa :)

obecnie używam butów
Northwave Freedom z systemem SL2 i jest 100 razy lepszy niz sznurówka i nawet lepszy niż Nitro TLS
polecam te buciki :)
Borys Skoracki

Borys Skoracki Programy
lojalnościowe,
marketing relacyjny,
customer mar...

Temat: Jakie buty??

Natalia Jędrzejczyk:
:)
miałam już parę par takich butów, które były idealnie dopasowane, czułam przód i tył buta, but miał się jeszcze dopasować do nogi i niestety, niestety ale stopy bolały mnie tak bardzo, że nie mogłam jeździć.

Jeśli but dobrze trzyma i przy tym jest dość twardy, to na początku sezonu, a nawet na początku każdego dnia jazdy, czujesz tępy ból śródstopia, trudny do zniesienia.- TO BARDZO DOBRZE, tak ma być.
Ból ten bierze się z chwilowego niedokrwienia mięśni stopy, ale minie po rozjeżdżeniu się.
Polecam rozluźnianie wiązań na wyciągu i próbę poruszania stopą w bucie- pomaga natychmiast.
Ten ból jest ceną za kontrolę nad deską i świadomość, że niebawem przejdzie, pozwala go zniaść.

Co do tematu dyskusji- zależy jaka jazda Cię interesuje. Jeśli szybkość i kontrola, to z czystym sumieniem polecam firmę - http://thirtytwo.com/
bardzo twarde i bardzo lekkie. Na pewno robią też coś do free syle'u, ale nie znam się na tym i nie umiem doradzić.
Michał B.

Michał B. Administrator SAP
CO, PGNiG SA

Temat: Jakie buty??

Borys Skoracki:
Jeśli but dobrze trzyma i przy tym jest dość twardy, to na początku sezonu, a nawet na początku każdego dnia jazdy, czujesz tępy ból śródstopia, trudny do zniesienia.- TO BARDZO DOBRZE, tak ma być.
Ból ten bierze się z chwilowego niedokrwienia mięśni stopy, ale minie po rozjeżdżeniu się.
Polecam rozluźnianie wiązań na wyciągu i próbę poruszania stopą w bucie- pomaga natychmiast.
Ten ból jest ceną za kontrolę nad deską i świadomość, że niebawem przejdzie, pozwala go zniaść.

Mogę się dowiedzieć skąd taka teoria?
To jakieś potwierdzone tezy czy własne masochistyczne doznania?

Ten ból świadczy o złym dobraniu butów lub ich złym zawiązaniu.
Prawidłowo dopasowane buty i wkładka w nich trzymają wystarczająco mocno i nie mają prawa doprowadzać do niedokrwienia.

Proponowałbym jednak nie proponować innym tego typu wprowadzających w błąd przemysleń.

konto usunięte

Temat: Jakie buty??

Borys Skoracki:
Natalia Jędrzejczyk:
:)
miałam już parę par takich butów, które były idealnie dopasowane, czułam przód i tył buta, but miał się jeszcze dopasować do nogi i niestety, niestety ale stopy bolały mnie tak bardzo, że nie mogłam jeździć.

Jeśli but dobrze trzyma i przy tym jest dość twardy, to na początku sezonu, a nawet na początku każdego dnia jazdy, czujesz tępy ból śródstopia, trudny do zniesienia.- TO BARDZO DOBRZE, tak ma być.
Ból ten bierze się z chwilowego niedokrwienia mięśni stopy, ale minie po rozjeżdżeniu się.
Polecam rozluźnianie wiązań na wyciągu i próbę poruszania stopą w bucie- pomaga natychmiast.
Ten ból jest ceną za kontrolę nad deską i świadomość, że niebawem przejdzie, pozwala go zniaść.

czyli zeby miec kontrole nad deska to buty musza powodowac niedokrwienie stopy???
nie radz tak ludziom bo im nogi poodpadaja zanim sie naucza jezdzic :)
Borys Skoracki

Borys Skoracki Programy
lojalnościowe,
marketing relacyjny,
customer mar...

Temat: Jakie buty??

"chwilowe niedokrwienie", które wynika bardziej z twardości butów niż ich rozmiaru.
Chciałem tylko powiedzieć, że ten tępy ból jest czymś normalnym i przejdzie, więc nie ma czym się martwić.
Borys Skoracki

Borys Skoracki Programy
lojalnościowe,
marketing relacyjny,
customer mar...

Temat: Jakie buty??

Mogę się dowiedzieć skąd taka teoria?
To jakieś potwierdzone tezy czy własne masochistyczne doznania?

Ten ból świadczy o złym dobraniu butów lub ich złym zawiązaniu.
Prawidłowo dopasowane buty i wkładka w nich trzymają wystarczająco mocno i nie mają prawa doprowadzać do niedokrwienia.
Nie wiem jakie sa Wasze doświadczenia z twardymi butami?
Kiedyś jeździłem w miękkich i też tego nie odczuwałem.
W twardych butach narciarskich też jest to uczucie z tym, że o wiele silniejsze.
Rozmawiałem kiedyś z byłym zawodnikiem i instruktorem, który tak mi to wyjaśnił.
To nie jest niedokrwienie objawiające się sinieniem stóp czy czymś podobnym (choć może groźnie zabrzmiało), ale chwilowe niedotlenienie. Nie świadczy ono o złym rozmiarze buta, ale o jego dużej twardości i być może dla tego koleżanka, której odpisywałem, czuła dyskomfort.
Natalia Jędrzejczyk

Natalia Jędrzejczyk Pracę w sporcie
chętnie przyjmę

Temat: Jakie buty??

ale ja jeżdzę w miękkich butach:) więc w tym wypadku raczej noge nie powinna mnie boleć. Wydaje mi się, że stopa w bucie powinna pracować. a już na pewno należy móc poruszyć palcami.
Michał B.

Michał B. Administrator SAP
CO, PGNiG SA

Temat: Jakie buty??

Natalia Jędrzejczyk:
ale ja jeżdzę w miękkich butach:) więc w tym wypadku raczej noge nie powinna mnie boleć. Wydaje mi się, że stopa w bucie powinna pracować. a już na pewno należy móc poruszyć palcami.

Noga w bucie nie pracuje raczej. Wręcz przeciwnie but ma blokować oderwanie pięty przy wykonaniu skrętu.
Borys Skoracki

Borys Skoracki Programy
lojalnościowe,
marketing relacyjny,
customer mar...

Temat: Jakie buty??

Natalia Jędrzejczyk:
ale ja jeżdzę w miękkich butach:)

Pisząc twarde, nie mam na myśli tylko plastikowych skorup.
Również wśród butów tzw. miekkich są różne twardości.
Jeździłem kiedyś w takich Burtonach, które miały specjalną wkładkę usztywniającą na język i to były istne imadła do nóg.
Może twoje pamiętne buty, nie tylko miały dopasowany rozmiar, ale były twardsze od poprzednich. Jeśli nie, to poprostu były niewygodne.

Co do tematu głównego, to dla początkujących, oczywiście nie polecam ektremalnych butów wyczynowych.

konto usunięte

Temat: Jakie buty??

cześć,

moje stare AirWalk'i zrobiły się za małe :( i rozglądam się teraz za nowymi bucikami.

jeździ ktoś z Was w butach Deeluxe? podoba mi się model Empire FS. są sztywne i mają fajny system wiązania. czy ktoś może się podzielić opinią? jakieś wady, zalety?

IS

konto usunięte

Temat: Jakie buty??

Cześć,

Arek Marcyjanik:

jakiej firmy polecacie buty dla początkującego??

Nie nastawiałbym się zbytnio na konkretną markę. Wybór jest chyba spory.

Natalia Jędrzejczyk:

- były na tyle duże (ale nie za duże) by było miejsce na ciepłe skarpetki i troche luzu dla stopy (palce)

Buty snowboardowe są na tyle ciepłe, że raczej nie potrzeba grubych skarpet i nawet te przeznaczone specjalnie na deskę są pogrubiane tylko w niektórych miejscach, wcale nie po to by było ciepło w stopę.

Michał Biłobran:

Noga w bucie nie pracuje raczej. Wręcz przeciwnie but ma blokować oderwanie pięty przy wykonaniu skrętu.

Zgadzam się w 100%. Im lepsze dopasowanie tym łatwiej i szybciej można zamienić zamiar w czyn. A czasami ułamki sekund bywają ważne ;-)

Magdalena Jakubas:

A propos trzymania piety.

Można chyba kupić jakieś wkładki z wypełnieniem żelowym pod piętą, a niektóre firmy ponoć nawet takowe "bonusy" dodają do butów w standardzie.. tak tylko słyszałem, więc potrzebujący muszą sami zbadać ten temat ;)

Borys Skoracki:

Jeśli but dobrze trzyma i przy tym jest dość twardy, to na początku
sezonu, a nawet na początku każdego dnia jazdy, czujesz tępy ból
śródstopia, trudny do zniesienia.- TO BARDZO DOBRZE, tak ma być.

Nie wydaję mi się, że ból nogi wynikający z niedokrwienia to coś pozytywnego i jest ceną za moc kontroli nad deską. Jak wszystko jest dobrze dopasowane to nie powinno nic boleć. Wydaję mi się, że tego typu ból może wynikać ze zbyt mocnego ściskania buta samym wiązaniem. Moje buty są komfortowe prawie jak "adidaski", a przy tym ruch stopy wewnątrz buta jest totalnie zablokowany ;)Damian L. edytował(a) ten post dnia 01.03.09 o godzinie 13:11

Następna dyskusja:

Jakie buty do wiązań Fastec?




Wyślij zaproszenie do