Joanna Trompeter-Makysm

Joanna Trompeter-Makysm właściciel, JOCKER
studio Agencja
Reklamy
www.jocker.com.pl

Temat: deseczka jakies firmy

jakiej firmy macie deseczki, jakie polecacie ??

ja jezdzilam na wielu, generics, salomon, burton, F2, byl tez nobile ;) w tym roku bede na morrow

bardzo dobrze jeszdzilo mi sie na starych genericsach i salomonie

konto usunięte

Temat: deseczka jakies firmy

Palmer Pani Joanno, Palmera polecam, wszystko-mająca i wszystko-wybaczająca HoneyPro

Temat: deseczka jakies firmy

Otóż to, Panie Dyrektorze!
Deska - miód.
Chociaż przyznam, że na puch może lekko-zbyt-twardawa.. ;-)
Ola Drachal

Ola Drachal UI/UX Designer -
Unicorn /
Webdesigner /
Interactive Art...

Temat: deseczka jakies firmy

Dla amatorów, którzy nie koniecznie chcą wydać majątek, wpasowuje się również Rossignol (choć to w żadnym razie najwyższa półka, lepsze od marketowych ale żadna konkurencja dla Burtona czy Palmera)
Małgorzata S.

Małgorzata S. Konsultant SAP

Temat: deseczka jakies firmy

A ja od kilku lat jezdze na Voelkl.
I zapewne nastepna deska którą kupie również bedzie od tego producenta :)
Przemysław Kuc

Przemysław Kuc Sales Manager, TP
EmiTel

Temat: deseczka jakies firmy

Kochani jezeli jezdzimy na deskach to jestesmy raczej lużnymi ludzmi zatem proponuję żeby w tej grupi nie Paniować ani Panować sobie w postach ????

Zatem Asiu, dobór deski w chwili obecnej musi być przemyślaną decyzją i nie możana sie kierowac tylko elewacją.
Deski producentów są na tak wyrównanym poziomie produkcji że róznice miedzy markami sa subtelne.
Na świecie jest 8 fabryk liczących się w których produkuje sie deski dla 90% producentów.

Dla Ciebie mam taką propozycję co do doboru.
1. Jaka deska zależy obecnie od wagi ciała i wzrostu, wiekszośc desek (poza marketowymi) mają opisy dla jakiego zakresu wagowego są przeznaczone np: 55 - 70
Długośc deski do brody - lub nosa w tym przedziale długości bedzie ok.

Są wyjatki jesteś wysoka i szczupła to potrzebujesz dłuuugiej deski ale bardzo miękiej. Jesteś malutka i okrąglutka potrzebujesz deski krótkiej a o sztywnyn rdzeniu

2. Jaki poziom i styl jazdy prezentujesz przypuszzczam ze to początek bo zaawansowanie takich pytań nie zadają:) polecam deski FS jako najbardzij miękie, uniwersalne i pozwalające na najszybszą naukę techniki jazdy i pełne wytorzystanie charakterystyki deski.

Zasada jest taka: mieka(krótka) deska szybki postęp w nauce ale duże ograniczenia nauki średnio zaawansowanych ewolucji.
sztywna deska: wieksze wymagania technicze, trudniej wywołać reakcję deski, większe panowanie nad sprzetwm przy duzych prędkościach, łatwiej sie jest uczyć trudniejszych skrętów jak np: cięte

Powodzenia
Inst PZS


Przemysław Kuc edytował(a) ten post dnia 30.11.06 o godzinie 10:51
Joanna Trompeter-Makysm

Joanna Trompeter-Makysm właściciel, JOCKER
studio Agencja
Reklamy
www.jocker.com.pl

Temat: deseczka jakies firmy

Przemysław K.:Kochani jezeli jezdzimy na deskach to jestesmy raczej lużnymi ludzmi zatem proponuję żeby w tej grupi nie Paniować ani Panować sobie w postach ????

Zatem Asiu, dobór deski w chwili obecnej musi być przemyślaną decyzją i nie możana sie kierowac tylko elewacją.
Deski producentów są na tak wyrównanym poziomie produkcji że róznice miedzy markami sa subtelne.
Na świecie jest 8 fabryk liczących się w których produkuje sie deski dla 90% producentów.

Dla Ciebie mam taką propozycję co do doboru.
1. Jaka deska zależy obecnie od wagi ciała i wzrostu, wiekszośc desek (poza marketowymi) mają opisy dla jakiego zakresu wagowego są przeznaczone np: 55 - 70
Długośc deski do brody - lub nosa w tym przedziale długości bedzie ok.

Są wyjatki jesteś wysoka i szczupła to potrzebujesz dłuuugiej deski ale bardzo miękiej. Jesteś malutka i okrąglutka potrzebujesz deski krótkiej a o sztywnyn rdzeniu

2. Jaki poziom i styl jazdy prezentujesz przypuszzczam ze to początek bo zaawansowanie takich pytań nie zadają:) polecam deski FS jako najbardzij miękie, uniwersalne i pozwalające na najszybszą naukę techniki jazdy i pełne wytorzystanie charakterystyki deski.

Zasada jest taka: mieka(krótka) deska szybki postęp w nauce ale duże ograniczenia nauki średnio zaawansowanych ewolucji.
sztywna deska: wieksze wymagania technicze, trudniej wywołać reakcję deski, większe panowanie nad sprzetwm przy duzych prędkościach, łatwiej sie jest uczyć trudniejszych skrętów jak np: cięte

Powodzenia
Inst PZS Przemysław Kuc edytował(a) ten post dnia 30.11.06 o godzinie 10:51


Ja zalozylam ten post tylko po to zeby zorientowac sie jakie firmy sa bardziej i mniej lubiane. Osobiscie jezdze na desce ponad 12 lat ;) (wczesniej na nartach) i raczej sie do poczatkujacych nie zaliczam ;) zreszta jestem instruktorem snowboardu :)

Jezdzialam juz na miekkich i na twardych deskach, startowalam i w slalomie w zawodach i w skokach, teraz uwielbiam jazde poza trasami po lesie, po zlebach :) teraz wole deske freerajdowa niz freestyle bo raczej os jakiegos extremalnego skakania odchodze bo juz nie chce sie polamac :)

Osobiscie staram sie kupic deske dobra a w miare tania, bo chyba bym sie zaplakala jakbym wjechala deska za 3000 zl w skale pod sniegiem :) Palmer jest fajny ale w Krakowie nigdzie nie widzialam palmerow a morrow tez jest ok :) Jakos nieprzekonuje mnie kupowanie desek firm narciarskich... :)
P P

P P banking

Temat: deseczka jakies firmy

Polecam Burtona i Palmera :D

Jeśli chodzi o modele to: Shaun White, Andy Finch i nieśmiertelny GAP 2:D
Marcin Bacia

Marcin Bacia ...-BraveMind-...

Temat: deseczka jakies firmy

Ja tam sobie pomykam na Salomonie Ace fs/fr... i narzekać nie mogę. Nie jest to jakiś super wypaśny model za kupe $$$, ale sprawdza się znakomicie.

konto usunięte

Temat: deseczka jakies firmy

Heja... widze sporo wyjadaczy... :)
co powiecie nt Salomon Link (model 2006)??
kuplem sobie taka po poprzednim sezonie i jeszcze nie mialem przyjemnosci (tylko nie kosmacic mi tu myslami prosze ;))
do tego parapetu przymocowalem Mission Burtona - mam nadzieje, ze ciekawa kombinacja
a co do mnie - dopiero w poprzednim sezonie odwazylem sie przywiazac do dech i puscic pede w dol... no i... spodobalo mi sie..
w sumie spedzilem kilka dni na desce, troszeczke sie podszkolilem (sam, bo nie mialem ochoty molestowac instruktora)
wiec tak - dobry to sprzet? pytam ogolnie no i na co mam sie nastawic jak zainauguruje nim sezon 2006/07

pozdrawiam
Szymon
Joanna Trompeter-Makysm

Joanna Trompeter-Makysm właściciel, JOCKER
studio Agencja
Reklamy
www.jocker.com.pl

Temat: deseczka jakies firmy

Szymon jak moge ci poradzic wez sobie choc godzine z instruktorem zeby nie nauczyc sie wadliwych ruchow tak jak np przeciwskrety ;) zeby ktos obiektywnie popatrzyl na ciebie i powiedzial co dobrze a co zle robisz !! :) Lepiej eliminowac takie rzeczy na poczatku niz potemjak juz czlowiek tak sie nauczy jezdzic.

Co do sprzetu deska to malo skomplikowana rzecz. Na pocztaku nie ma znaczenia na czym sie jezdzi potem bardziej wg mnie warto zwrocic uwage na wytrzymalosc np jak sie jezdzi w jakis extremalny sposob. Wiazania...no coz tu duzej filozofii nie ma...wazne zeby design i kolor sie podobal :)

konto usunięte

Temat: deseczka jakies firmy

Piotr P.:Polecam Burtona i Palmera :D

Jeśli chodzi o modele to: Shaun White, Andy Finch i nieśmiertelny GAP 2:D


O, spoko, a czemu akurat te?

konto usunięte

Temat: deseczka jakies firmy

Joanna: mam juz za soba kilka godzin z instruktorem, wiec ten etap mam juz za soba... teraz staram sie prede wszystkim wyszukiwac okazji, aby sie wyrwac na jakis stok i jezdzic... szkoda, ze jest ich (okazji) tak malo
Joanna Trompeter-Makysm

Joanna Trompeter-Makysm właściciel, JOCKER
studio Agencja
Reklamy
www.jocker.com.pl

Temat: deseczka jakies firmy

ja tez juz sie nie moge doczekac jazdy !! tylko sniegu nie ma !! cieszy mnie ze mam blisko gor i w sumie codziennie nawet moge byc na desce !! :)
Marcin M.

Marcin M. Project Manager, BSH

Temat: deseczka jakies firmy

Mysle, ze sama deska to tylko narzedzie... Osobiscie widzialem rozne przypadki od skrajnych szalencow, ktorzy rewelacyjnie radzili sobie na tanich, zniszczonych genericsach jak i szpanujaca mlodziez w burtonach (i spedzajaca na tylku 50% czasu)...

Najwazniejsze to gladki slizg, ostra krawedz i zeby buty byly dopasowane ;DD

konto usunięte

Temat: deseczka jakies firmy

Niestety sniegu nie widac, w Alpach na razie tez nie zawesolo. Nawet nie ma jak desek wyprobowac. A ja w tym roku przesiadlem sie z nart na deske i co ? nawet na osla laczke nie zawedruje....:-(
Radosław Filar

Radosław Filar właściciel,
Produkcja Terrabony
i Przemiał Kamienia

Temat: deseczka jakies firmy

Hmm jakoś nikt nie wymienił Sims'a a ja sobie bardzo chwale:)

oprócz tego miałem przyjemność na Salomonie i Burtonie pomykać i obie firmy godne polecenia


Radosław Filar edytował(a) ten post dnia 20.12.06 o godzinie 16:56

konto usunięte

Temat: deseczka jakies firmy

Ja mam Jeenyus do parku i World Industries na trasy.
Wczesniej jezdzilam na Sims, Burton Voelkl, Nitro, Hammer, Fanatic.. nie pamietam juz jakie.. W planach zakup Sapient, Jeenyus jednak pokonal wszystkie:)
Wiazania Drake i Burton, ale chcialabym Ride.. A buty tylko Burton

Temat: deseczka jakies firmy

Ja drugi sezon na Salomonie i narzekać nie mogę.
Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku.
Marcin S.

Marcin S. Head of DTP studio
4FRAME Sp. z o.o.

Temat: deseczka jakies firmy

Sylwia Z.:Ja mam Jeenyus do parku i World Industries na trasy.
Wczesniej jezdzilam na Sims, Burton Voelkl, Nitro, Hammer, Fanatic.. nie pamietam juz jakie.. W planach zakup Sapient, Jeenyus jednak pokonal wszystkie:)
Wiazania Drake i Burton, ale chcialabym Ride.. A buty tylko Burton
Tylko Forum lub Jeenyus!!! Wiazania Forum lub Ride. Pozatym niesamowity jest tez Endeavor.

Następna dyskusja:

FIRMA "Airtracks Snowboards...




Wyślij zaproszenie do