konto usunięte

Temat: tuńczyk - przepisy

' Jak zobaczyłem ile białka zawiera tuńczyk, od razu mi posmakował ' cytat jednego jegomoscia z sfd :D

Cos w tym jest.... ;) Macie jakies pomysly na tunczyka wieczorowa pora, zeby wychodzila potrawa mocno low carb. Do tej pory jadlem baaardzo wyszukane mieszanki typu puszka 120g tunczyka + troche posiekanej cebuli, ewentualnie sam tunczyk... ;] Ktos ma jakies inne propozycje?

Ewentualnie w ogole jakies przepisy na potrawy wieczorne - ostatni posilek, nie odzywka, szybkie w przygotowaniu, tanie. Juz ten tunczyk i ser bialy mi sie przejadl troche.Sławomir Kawała edytował(a) ten post dnia 01.05.09 o godzinie 20:31

Temat: tuńczyk - przepisy

:)

Tunczyk wsw czy tez świeży kawałek? :)
Jesli z puszki, ja zawsze dodaje mnóstwo świeżych warzyw....

I ja poczekam na ciekawe propozycje.

konto usunięte

Temat: tuńczyk - przepisy

- pół puszki tuny wsw
- jedno jajko gotowane na twardo
- 2 łyżki jogurtu naturalnego chudego
- przyprawy do smaku
Wszystko miażdżymy widelcem, polewamy jagurtem i mamy coś a la sałatkę z tuńczyka.
Joanna Gruszecka

Joanna Gruszecka Instruktor Fitness.
Instruktor
Kulturystyki. Trener
Perso...

Temat: tuńczyk - przepisy

może nie na noc ale na obiad naprzykład

makaron ugotować -

na paletni rozgrzać kapke oliwy i magiczne przyprawy

wrzucić tuńczyka w sosie pomidorowym

dodać ugotowany makaron

nie masz makaronu spróbuj z ryżem -

mieszasz - pycha - naprawdę pszne magicznie

konto usunięte

Temat: tuńczyk - przepisy

Potwierdzam. Tuna z ryżem w sosie pomidorowym (ja robię z bolognese) świetna sprawa!
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: tuńczyk - przepisy

Ja polecam, ale także raczej w ramach obiadu tuńczyka Riomare wymieszanego z ugotowanym al dente makaronem razowym żytnim lub orkiszowym, opcjonalnie kasza gryczana/ryż basmati/ryż brązowy, do tego świeża natka pietruszki oraz przyprawy/zioła. Może być świeżo mielony pieprz kolorowy, szczypta pieprzu białego plus majeranek suszony, wszystko razem wymieszać starannie. Soli nie dodaję, także nie używam podczas gotowania węgli, ale jak kto woli...
Do tego miseczka sałatki w postaci sałaty, czerwonej papryki, pomidorka, łyżka ziaren sezamu co by zwiększyć podaż białka, łyżka oliwy z oliwek lub oleju lnianego, ewentualnie porcja ugotowanej brukselki bądź brokułów. Smacznego! :)
Michał Źródlewski

Michał Źródlewski Konsultant ds.
Suplementacji i
dietetyki

Temat: tuńczyk - przepisy

Białko białku nie równe. Jeśli macie do wyboru tuńczyka i wołowinę to od razu łapcie wołowinkę!

A jeśli chodzi o przepisy to mam coś prostego, szybkiego i poza sezonowego :P

Wyjmujemy tuńczyka z puszki, wrzucamy na talerz, na to wrzucamy żółty ser i do mikrofalówki. Po minucie - dwóch wyjmujemy i polewamy ketchupem.

Mniam :D

Pozdrawiam
Magda Sanchez

Magda Sanchez Trener Kulturystyki,
Trener Personalny,
Instruktor Fitnes...

Temat: tuńczyk - przepisy

Nie zachęciłeś mnie Michale, to chyba mocno ciężkostrawne danie raczej jak tak sobie wyobraziłam, smakowo też nie do końca jak dla mnie osobiście, ale każdy ma inne kubki smakowe przecież i nie wszystkim to samo "wchodzi" :)Magda K. edytował(a) ten post dnia 02.05.09 o godzinie 09:16

konto usunięte

Temat: tuńczyk - przepisy

Hej,

dzieki za przepisy.....niektore wrecz kosmiczne :-) Trzeba bedzie pokombinowac, jeszcze ~10 puszek tunczyka wsw w lodowce czeka na swoja kolej :)
Robert Lech

Robert Lech Account Manager

Temat: tuńczyk - przepisy

z tego co wiem to tunczyk moze zawierac spore ilosci rteci i nie nalezy spozywac jego hurtowo. podobnie jest z lososiem. pamietajcie wiec o jajach, wolowinie i orzechach.
Rafał M.

Rafał M. Zarządzanie i
sprzedaż

Temat: tuńczyk - przepisy

Tuńczyka najbardziej lubię w wersji:
Ryż basmati - 100g
Tuńczyk z puszki - 120g
pokrojony ogórek kiszony
oliwa z oliwek - 2 łyżeczki
olej z orzechów włoskich - 2 łyżeczki
przyprawy (curry, bazylia, czosnek, ostra papryka, pieprz ziołowy, tochę soli).

Na noc trzymam się zestawu: twaróg półtłusty + olej lniany - przyzwyczaiłem sie :)
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: tuńczyk - przepisy

przepraszam za pytanie, ale nie mogę się powstrzymać, a zawsze mnie to intrygowało:)) umie ktoś podać racjonalny powód trzymania puszek w lodówce? ;)

Sławomir Kawała:
Hej,

dzieki za przepisy.....niektore wrecz kosmiczne :-) Trzeba bedzie pokombinowac, jeszcze ~10 puszek tunczyka wsw w lodowce czeka na swoja kolej :)
Joanna Gruszecka

Joanna Gruszecka Instruktor Fitness.
Instruktor
Kulturystyki. Trener
Perso...

Temat: tuńczyk - przepisy

Dominik N.:
przepraszam za pytanie, ale nie mogę się powstrzymać, a zawsze mnie to intrygowało:)) umie ktoś podać racjonalny powód trzymania puszek w lodówce? ;)


a ktoś pisał że trzyma w lodówce??

ja go do lodówki nie wkładam

...dlatego że nie lubie potem jeść zimnego

z jogurtem mam tak samo

żeby rano zjeść w nocy musze wyciągnąć go z lodówki

konto usunięte

Temat: tuńczyk - przepisy

Dominik N.:
przepraszam za pytanie, ale nie mogę się powstrzymać, a zawsze mnie to intrygowało:)) umie ktoś podać racjonalny powód trzymania puszek w lodówce? ;)

Sure... mam mala kuchnie, w zasadzie aneks kuchenny - lodowka to jedyne miejsce, gdzie zmiescilbym 10 puszek i w niczym by mi one nie przeszkadzaly ;]
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: tuńczyk - przepisy

:) no, to ma sens ;)
pozdro,
D.

Sławomir Kawała:
Dominik N.:
przepraszam za pytanie, ale nie mogę się powstrzymać, a zawsze mnie to intrygowało:)) umie ktoś podać racjonalny powód trzymania puszek w lodówce? ;)

Sure... mam mala kuchnie, w zasadzie aneks kuchenny - lodowka to jedyne miejsce, gdzie zmiescilbym 10 puszek i w niczym by mi one nie przeszkadzaly ;]

konto usunięte

Temat: tuńczyk - przepisy

Dominik N.:
przepraszam za pytanie, ale nie mogę się powstrzymać, a zawsze mnie to intrygowało:)) umie ktoś podać racjonalny powód trzymania puszek w lodówce? ;)
hmmm a ktoś trzyma??? dziwne ;DDD Szafki są od tego, no nie? :)
hmmm no chyba, że te puszki otwarte.. to co innego...

Temat: tuńczyk - przepisy

eee.... wyjdę na dziwaka, ale ja trzymam w lodówce bo..
mniemam, że trzeba :D
Dominik N.

Dominik N. EMEA Distribution
Planning Manager

Temat: tuńczyk - przepisy

...ależ to nieekologiczne :D LOL
Joanna Gruszecka

Joanna Gruszecka Instruktor Fitness.
Instruktor
Kulturystyki. Trener
Perso...

Temat: tuńczyk - przepisy

Beata I.:
hmmm a ktoś trzyma??? dziwne ;DDD Szafki są od tego, no nie? :)
hmmm no chyba, że te puszki otwarte.. to co innego...


źle .

otwartych rybnych puszek nie przechowujemy w lodówce

rybę trzeba przełożyc do innego pojemnika i w ten sposób przechowujemy góra dwa dni
Mariusz Kierstein

Mariusz Kierstein Skilled Sales
Development Manager

Temat: tuńczyk - przepisy

Aleksandra S.:
eee.... wyjdę na dziwaka, ale ja trzymam w lodówce bo..
mniemam, że trzeba :D
Spróbuję Cię przebić, ja trzymam zawsze w ... żołądku, bo trudno mi się oprzeć i pałaszuję zaraz po zakupie;-)



Wyślij zaproszenie do