Temat: Kawa zbożowa

Ostatnimi czasy zaczęłam się odchudzać. Piję dużo kawy zbożowej, trochę "zapycha". Czy jest zdrowa i odpowiednia przy diecie?Magdalena Gryckiewicz edytował(a) ten post dnia 29.07.10 o godzinie 07:52

konto usunięte

Temat: Kawa zbożowa

Jest zdrowa. Prażony jest z ziaren zbóż, a więc zawiera zawiera cenny dla organizmu błonnik, białko, węglowodany, a przy tym nie zawiera tłuszczu i kofeiny. Często polecana jest własnie osobom będącym na diecie odchudzającej oraz pacjentom z chorobami żołądka, trzustki, wątroby, jelit i serca.

Temat: Kawa zbożowa

Mariusz Rosa:
Jest zdrowa. Prażony jest z ziaren zbóż, a więc zawiera zawiera cenny dla organizmu błonnik, białko, węglowodany, a przy tym nie zawiera tłuszczu i kofeiny. Często polecana jest własnie osobom będącym na diecie odchudzającej oraz pacjentom z chorobami żołądka, trzustki, wątroby, jelit i serca.

Dziękuję, nie wiedziałam o tym :-)

konto usunięte

Temat: Kawa zbożowa

Drobiazg ;)

Temat: Kawa zbożowa

Mariusz Rosa:
Drobiazg ;)

Idę zatem po kolejną filiżankę "Anatola" :-)
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie "zbożówki", czy nadmiar nie powoduje czasem zaparć?Magdalena Gryckiewicz edytował(a) ten post dnia 29.07.10 o godzinie 07:52

konto usunięte

Temat: Kawa zbożowa

Mariusz Rosa:
pacjentom
z chorobami żołądka, trzustki, wątroby, jelit i serca.

Raczej nie, ale zjedź też czasami coś innego ;P

Temat: Kawa zbożowa

Mariusz Rosa:
Mariusz Rosa:
pacjentom
z chorobami żołądka, trzustki, wątroby, jelit i serca.

Raczej nie, ale zjedź też czasami coś innego ;P

Oj jem jem, aż za dużo ;-) :-)
Dzięki Mariusz!
Witek Kurdziel

Witek Kurdziel MOCNYSKLEP.PL,
MOCNYTRENER.PL,
MOCNYBLOG.PL

Temat: Kawa zbożowa

na mnie nadmiar błonnika nie działa za dobrze ;)

poza tym jakby nie było to jednak sa to mówiąc wprost - węgle

Temat: Kawa zbożowa

Witek Kurdziel:
na mnie nadmiar błonnika nie działa za dobrze ;)

poza tym jakby nie było to jednak sa to mówiąc wprost - węgle

Możesz to rozwinąć? :-)

Temat: Kawa zbożowa

Magdalena G.:
Witek Kurdziel:
na mnie nadmiar błonnika nie działa za dobrze ;)

poza tym jakby nie było to jednak sa to mówiąc wprost - węgle

Możesz to rozwinąć? :-)


to może ja :)

Nadmiar błonnika powoduje problemy z wchłanianiem składników pokarmowych jak wapń, magnez, żelazo, cynk co prowadzi do niedoborów,
dodatkowo może dojść do podrażnienia jelit

Temat: Kawa zbożowa

Mariusz Staniszewski:
Magdalena G.:
Witek Kurdziel:
na mnie nadmiar błonnika nie działa za dobrze ;)

poza tym jakby nie było to jednak sa to mówiąc wprost - węgle

Możesz to rozwinąć? :-)


to może ja :)

Nadmiar błonnika powoduje problemy z wchłanianiem składników pokarmowych jak wapń, magnez, żelazo, cynk co prowadzi do niedoborów,
dodatkowo może dojść do podrażnienia jelit

To wiedziałam, poza podrażnieniem, aha :-))
Dzięki!
Witek Kurdziel

Witek Kurdziel MOCNYSKLEP.PL,
MOCNYTRENER.PL,
MOCNYBLOG.PL

Temat: Kawa zbożowa

u mnie sie to objawiało wzdęciami

natomiast druga część jest trywialna , odchuzając sie staram sie unikać wszelkich weglowodanow , co oczywiscie nie jest mozliwe i zjedzenie ich pewnej ilosci jest nie uniknione , wiem tym bardziej uwazam za bez sens dostarczanie ich w taki sposob ale oczywiscie to sprawa indywidualna, pozdr

konto usunięte

Temat: Kawa zbożowa

Ilość błonnika w kawie zbożowej jest tak znikoma, że o utrudnieniu wchłaniania czegokolwiek nawet nie ma mowy. generalnie błonnik ( o ile nie ten naruralny z żywności) powinno się jednak popijać zalecaną przez producenta ilością wody, bo w dużych ilościach naprawdę 'puchnie' w przewodzie pokarmowym. Tak samo nie przekraczać zalecanych dawek. Dodatkowo poleca się nie przyjmować bezpośredni po/przed leków, ze względu na możlliwość utrudnienia w ich wchłanianiu. Ja suplementuję się błonnikiem od kilku lat - ponieważ nie przepadam za pieczywem, kaszami itd. Nie wyobrażam sobie mojej diety bez błonnika. Jeśli kogoś interesujr, to polecam ( po wypróbowaniu chyba wszystkich) błonnik firmy bioogrody.

Temat: Kawa zbożowa

Witek Kurdziel:
u mnie sie to objawiało wzdęciami

natomiast druga część jest trywialna , odchuzając sie staram sie unikać wszelkich weglowodanow , co oczywiscie nie jest mozliwe i zjedzenie ich pewnej ilosci jest nie uniknione , wiem tym bardziej uwazam za bez sens dostarczanie ich w taki sposob ale oczywiscie to sprawa indywidualna, pozdr

Też tak próbuję "działać". Jedząc błonnik i Bio Cla, mam mniejszą ochotę na słodkie, ale tylko trochę... po kawie zbożowej również nie chce mi się jeść. Oczywiście nie słodzę jej, bo wtedy jeszcze bardziej ciągnie mnie ku słodkiemu :-)Magdalena Gryckiewicz edytował(a) ten post dnia 26.10.10 o godzinie 16:38

Temat: Kawa zbożowa

Małgorzata S.:
Ilość błonnika w kawie zbożowej jest tak znikoma, że o utrudnieniu wchłaniania czegokolwiek nawet nie ma mowy. generalnie błonnik ( o ile nie ten naruralny z żywności) powinno się jednak popijać zalecaną przez producenta ilością wody, bo w dużych ilościach naprawdę 'puchnie' w przewodzie pokarmowym. Tak samo nie przekraczać zalecanych dawek. Dodatkowo poleca się nie przyjmować bezpośredni po/przed leków, ze względu na możlliwość utrudnienia w ich wchłanianiu. Ja suplementuję się błonnikiem od kilku lat - ponieważ nie przepadam za pieczywem, kaszami itd. Nie wyobrażam sobie mojej diety bez błonnika. Jeśli kogoś interesujr, to polecam ( po wypróbowaniu chyba wszystkich) błonnik firmy bioogrody.

Tak, ten błonnik z ananasem jest świetny. Także ten z Walmarku jest dobry, ale drożej "wychodzi"...

Temat: Kawa zbożowa

Mnie po zwykłej kawie zapychało. Zrobiłam sobie ten test http://euroimmundna.pl/nietolerancja-pokarmowa i okazało się,że nie toleruje laktozy. Może tak jak u mnie masz tak,że kawa tylko czarna bądź z mlekiem bez laktozy ?

Następna dyskusja:

KAWA GEVALIA KUPIĘ




Wyślij zaproszenie do