konto usunięte

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

Witajcie, mój problem polega na tym, że po meczu w piłkę ręczną uszkodziłem bark. Okazało się, że jest to cos w poblizu stożka rotatorów, (na szczescie nie on sam, lekarz nie sprecyzowal, uznal to za drobny mikrouraz) co wyklucza mnie z cwiczen...dramat.

Pozostaje basen i aeroby. Stan mój obecny jest taki: 185 cm wzrostu 70 kg wagi. spadłem...nie cwicze na siłowni od 3 miesiecy, przez wakacje zaniedbałem dietę. Skoro teraz przez okres jakis 2 miesięcy nie mogę ciwczyc to pomyslałem, że pozbędę się tkanki tłuszcowej, wyrzezbie swoje ciało. Pytanie czy da się wyrzezbic skoro stracilem 6 kg. Ale basen ponoc czyni cuda?

Czyli basen+bieganie. No i do tego dieta. Nie bardzo wiem jaka jest najlepsza w mojej sytuacjiwięc prosze o pomoc, przedstawiam swoją koncepcję

sniadanie :

jajecznica (4 jajka) z piersią z indyka + chleb razowy (3 kromki)
lub

mleko+płatki owsiane+rodzynki+ siemię lniane (150g)

owoc

drugie sniadanie:

jogurt, kanapki (chleb razowy) - ogorek, pomidor, czasem ser zołty+ szynka z indyka

obiad:

ryz/kasza/makaron/ziemniaki (100g) + piers z kurczaka/indyka/ryba (150g) + salatka warzywna/ surówka dosc duzy rozrzut ale dla urozmaicenia do tego oliwa

posiłek nr 4

to samo co na obiad

posiłek nr 5

twaróg (100g) z bananem (bardzo lubię)/ owoc

kolacja

makrela / tuńczyk/ salatka z warzyw np. feta,oliwki, ogorek/ serek wiejski

pytanie jest takie czy to najlepsze wyjscie w mojej sytuacji? Czy dzieki basenowi i takiej diecie wymodeluje chociaz troche ciało zrzucajac tłuszczyk?

musze cos ze sobą robic a nie chce siedziec dwóch miesiecy

bezczynnie. Dlatego prosze o rady

i jeszzce jedno pytanie, jak się zapatrujecie na takie rzeczy jak:

kako, orzeszki pistacjowe? Dośc dziwne wydawac by się mogło ale jestem uzalezniony :) Aha no i jak to jest z tymi waflami ryzowymi? Rzekomo to ryz naturalny brązowoy ??

dziekuje za pomocSeb Cwilg edytował(a) ten post dnia 16.09.09 o godzinie 18:08

konto usunięte

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

Znając się na tym co ja robiłem kiedy byłem sportowcem i co później robiłem w USA, to powiem, że z taką dietą musiałbyś pływać co najmniej 5 km dziennie aby spalić taką ilość kalorii jaką w siebie chcesz wchłonąć w ciągu dnia. Nie da się również wymodelować ciała przy pomocy samego pływania. Musisz ciut siłki podrzucić aby "dokształcić" mięśnie.

konto usunięte

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

zdaje sobie sprawę, al eto co mam zrobic w chwili obecnej, poza chodzeniem do kriokomory :) ?
Michał Piotrowski

Michał Piotrowski Java Programmer

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

Moze HIIT biegowy/rowerowy?? Z kalorii troche zejdz.

konto usunięte

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

moze zrezygnowac z jednego posilku ? Prosze o daslze rady, dla mnie to tragedia, tym bardziej ze zbliza sie okres ktory raczej sprzyja budowaniu masy, gromadzeniu kalorii w ciele, a ja na odwrot bede je zrzucal, tak jak mowie waze 70/71 kg, nie moge sobie pozwolic na tracenie wiecej dlatego prosze o jakas porade w ramach rownowagi? w miare dobre odzywianie sie i dobra sylwetka
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

Witaj tak jak prosiłeś mnie, pisze swoje uwagi :)
niestety ciężko nazwać to dietą !
Jeżeli chodzi o dietę, ciężko mi jest podać Ci dokładną ilość, tak jak na zapotrzebowanie kcal składa się wiele czynników. Np. rodzaj treningu, czas trwania, aktywność zawodowa (po za treningiem) stres, wiek, waga, wzrost, płeć i wiele innych.
Proponuje żebyś sobie to obliczył. W zależności od celu dodaj albo odejmij 20% ogólnego dziennego zapotrzebowani.
Procentowy udział kalorii powinien wyglądać następująco:
30% białko
40 – 50% węglowodany
20-30% tłuszcze
Gdzie powinieneś spożywać 2g pełnowartościowego białka na kg masy ciała.
Jeżeli chodzi o skład posiłków, polecał bym aby były w pełni zbilansowane:

Jedź mało ale często, 5-6 posiłków.
1 posiłek.
Białko + węglowodany (niskie IG) + zdrowe tłuszcze (na przykład: odżywka białkowa + płatki owsiane (bądź inne o niskim IG) + orzechy włoskie.)

2 -5 posiłku. (tu podobne)
- dobre białko = ryby, filety drobiowe, wołowina chuda (jak dobrze trawisz), białka jaj, odzywki białkowe
- węglowodany (niskie IG) = płatki owsiane (bądź inne o niskim IG), ryż basmati i brązowy, makaron razowy żytni z mąki typ 2000, mąka żytnia typ 2000, pieczywo razowe żytnie (ale tylko dobre ! z sprawdzonej piekarni), kasza gryczana, otręby owsiane.
- tłuszcze: tylko nienasycone, tak jak nasycone dostarczysz z mięsa (porcja kurczaka chudego ma do 3g), i możemy je wytwarzać samodzielnie.
Dodajemy : Oliwa z oliwek, orzechy laskowe i włoskie, masło orzechowe, olej lniany, len, ryby.

6.
Białko i tłuszcze (masz wyżej)

- do posiłków dodawaj porcję warzyw, około 150g. Są one źródłem witamin i minerałów
- do pierwszego posiłku można dodać owoc o niskim IG (wysokie, takie jak banan sprzyjają gromadzeniu tłuszczu), który uzupełni glikogen wątrobowy. Lecz tylko w tedy. Owoce mają fruktozę która uzupełnia glikogen tylko w wątrobie, gdy jest on uzupełniony może zostać odłożona jako tłuszcz.
- jako węglowodany od czasu do czasu można jeść wafle ryżowe, mimo ze wysokie IG to są długo trawione przez swoją osmalność
- ser twarogowy to kiepskie białko ! Mimo ze produkty mleczne mają jakościowo dobry profil aminokwasów, to ser twarogowy jest ograniczony (jako jedyny) co powoduje jego kiepskie zagospodarowanie, mimo dostarczonych kalorii
- nabiał warto ograniczać, jest on ciężko strawny, i zawiera cukru które nie są trawione poprawnie przez dorosłe osoby. Jest on źródłem białka o frakcji „kazeina”. Jest Ono ciężko strawne, ponieważ:
1 frakcja ta nie jest rozpuszczalna w wodzie.
2 enzym „rennina” odpowiedzialny za trawienie, zanika z wiekiem.

Tyle powinno wystarczyć :)
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

co do spalania tłuszczu to zrób ujemny bilans energetyczny. A dodatkowo dodaje treningi aerobowe (polecam rowerek) 4 razy w tygodniu, do 1h maksymalnie.

basen cudów nie zdziała. Jest to trening anaerobowy, czyli bardziej poprawi ci kondycję. Oczywiście pozwoli spalić więcej kcal, ale aerobowy pomoże lepiej pozbyć się tłuszczu

:)
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

ps. pamiętaj tylko ze albo budujemy mięśnie albo spalamy tłuszcz :)

niestety tylko jedno można robić :(

konto usunięte

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

Akop Szostak:
Witaj tak jak prosiłeś mnie, pisze swoje uwagi :)
niestety ciężko nazwać to dietą !
Jeżeli chodzi o dietę, ciężko mi jest podać Ci dokładną ilość, tak jak na zapotrzebowanie kcal składa się wiele czynników. Np. rodzaj treningu, czas trwania, aktywność zawodowa (po za treningiem) stres, wiek, waga, wzrost, płeć i wiele innych.
Proponuje żebyś sobie to obliczył. W zależności od celu dodaj albo odejmij 20% ogólnego dziennego zapotrzebowani.
Procentowy udział kalorii powinien wyglądać następująco:
30% białko
40 – 50% węglowodany
20-30% tłuszcze
Gdzie powinieneś spożywać 2g pełnowartościowego białka na kg masy ciała.
Jeżeli chodzi o skład posiłków, polecał bym aby były w pełni zbilansowane:

Jedź mało ale często, 5-6 posiłków.
1 posiłek.
Białko + węglowodany (niskie IG) + zdrowe tłuszcze (na przykład: odżywka białkowa + płatki owsiane (bądź inne o niskim IG) + orzechy włoskie.)

2 -5 posiłku. (tu podobne)
- dobre białko = ryby, filety drobiowe, wołowina chuda (jak dobrze trawisz), białka jaj, odzywki białkowe
- węglowodany (niskie IG) = płatki owsiane (bądź inne o niskim IG), ryż basmati i brązowy, makaron razowy żytni z mąki typ 2000, mąka żytnia typ 2000, pieczywo razowe żytnie (ale tylko dobre ! z sprawdzonej piekarni), kasza gryczana, otręby owsiane.
- tłuszcze: tylko nienasycone, tak jak nasycone dostarczysz z mięsa (porcja kurczaka chudego ma do 3g), i możemy je wytwarzać samodzielnie.
Dodajemy : Oliwa z oliwek, orzechy laskowe i włoskie, masło orzechowe, olej lniany, len, ryby.

6.
Białko i tłuszcze (masz wyżej)

- do posiłków dodawaj porcję warzyw, około 150g. Są one źródłem witamin i minerałów
- do pierwszego posiłku można dodać owoc o niskim IG (wysokie, takie jak banan sprzyjają gromadzeniu tłuszczu), który uzupełni glikogen wątrobowy. Lecz tylko w tedy. Owoce mają fruktozę która uzupełnia glikogen tylko w wątrobie, gdy jest on uzupełniony może zostać odłożona jako tłuszcz.
- jako węglowodany od czasu do czasu można jeść wafle ryżowe, mimo ze wysokie IG to są długo trawione przez swoją osmalność
- ser twarogowy to kiepskie białko ! Mimo ze produkty mleczne mają jakościowo dobry profil aminokwasów, to ser twarogowy jest ograniczony (jako jedyny) co powoduje jego kiepskie zagospodarowanie, mimo dostarczonych kalorii
- nabiał warto ograniczać, jest on ciężko strawny, i zawiera cukru które nie są trawione poprawnie przez dorosłe osoby. Jest on źródłem białka o frakcji „kazeina”. Jest Ono ciężko strawne, ponieważ:
1 frakcja ta nie jest rozpuszczalna w wodzie.
2 enzym „rennina” odpowiedzialny za trawienie, zanika z wiekiem.

Tyle powinno wystarczyć :)

Mam pytanie, dlaczego akurat ryż Basmati ?? Czym on się różni od normalnego, bo patrząc na skład to niczym. No podobno jest najszlachetniejszy :)
Akop Szostak

Akop Szostak Trener personalny

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

Witaj Dominik :)

zapraszam Ciebie na mój serwis na którym właśnie odpowiadam na pytania dotyczące odżywiania i treningu.

http://sensei.pl/group/1/20,Odzywianie.html

Tam z dużą chęcią przedstawię Ci wszystko :)

Pozdrawiam.

konto usunięte

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

jestem tam już dawno :P
Tobiasz Szlęk

Tobiasz Szlęk SEM, SEO, PPC -
zabawy słowem
(kluczowym).

Temat: czy to jest dobra metoda i czy to dobra dieta??

Nie w kwestii samej diety, ale z aerobów to polecam spinning, daje naprawdę dobre efekty. A z domowych aerobów to o wiele lepsza jest skakanka niż bieganie.



Wyślij zaproszenie do