Paweł S.

Paweł S. architekt, własne
studio

Temat: Off-topic a SV

Temat poruszyłem w wątku o dzieciach w czasie mszy, ale problem (a może dla wielu nie problem ???) jest powszechny.
Ktoś zakłada nowy temat w interesującej go sprawie. Liczy na wypowiedzi, dyskusję. Tymczasem temat się rozmywa, jest nieczytelny, bo:
- ludzie wypowiadają się nie na temat albo wręcz złośliwie temat próbując ośmieszyć
- schodzą z tematu prowadząc wzajemną pyskówkę
- komentują wklejając olbrzymie cytaty, żeby napisać kilka słów komentujących nieznaczną cześć tego co wkleili

W efekcie żeby zapoznać się z kilkunastoma opiniami trzeba przewertować kilkanaście stron "dyskusji".
Jedną z takich osób "ośmieliłem" się nazwać troglodytą. Zostałem za to zbesztany m. in przez ludzi, którym nie chce się nawet cytując długą wypowiedź wyciąć komentowany fragment i kasując resztę.
Całe takie zachowanie osobiście traktuję jako lekceważenie czyjegoś czasu - i założyciela tematu i tych co chcą w dyskusji uczestniczyć - oraz jako celowe lub bezmyślne psucie dyskusji.

Moje pytania:
- na ile wypada rozmywać temat własnymi dyskusjami - kiedy można zacytować kogoś w nowym wątku i tam jeśli znajdą się chętni kontynuować swoje nie związane z problemem mysli?
- jak traktować tych co chamsko wcinają się w temat (przykład - dla mnie ta wypowiedź oznacza - "twój problem jest idiotyczny kobieto") - czy ignorować, czy komentować czy wycinać i banować
- co robić z tymi którzy zaśmiecają fora olbrzymimi cytatami albo "cytatami z cytatów cytatów" itp - wycinać? dyskutować? upominać? ignorować?.
Anna Maria Woźniak

Anna Maria Woźniak ... restart
systemu...

Temat: Off-topic a SV

Paweł S.:

- co robić z tymi którzy zaśmiecają fora olbrzymimi cytatami albo "cytatami z cytatów cytatów" itp - wycinać? dyskutować? upominać? ignorować?.

Należy z tym walczyć. Najbardziej denerwują mnie na forach wypowiedzi, złożone z długiego cytatu i jednego wiersza komentarza autora.
Kasowanie części cytatów to podstawa netykiety.

Podobnie ciężko jest czytać forum, gdy komentujący pisze nad a nie pod tekstem, do którego odnosi się komentarz.
Maria B.

Maria B. Niczego nie wiedzą,
niczego nie potrafią
znaleźć, bo ich ...

Temat: Off-topic a SV

A co do off topie. Każda rozmowa, także w realnym swiecie zaczyna sie od jednego tematu, a kończy zupełnie innym. Nigdy nie jest to rozmowa wyłącznie na jeden temat. Mało tego, monotematyczna rozmowa po chwili staje sie po prostu nudna. A wszystko co my tutaj robimy to po prostu rozmawiamy

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Pawel, dostapilem tego zaszzczytu, ze jestem jednym z modow na tym forum.
Sam offtopuje czasami, sam czasami sie wsciekam na offtopy.

Moglbym sie pobawic w moda czy tez CENZORA i wycinac, banowac - jednym zdaniem wprowadzac CENZURE na forum.

Ale jako dziennikarz i prywatnie - Jerzy Kleczek - jestem ostatni, ktory to zrobi.

* Ciekawy watek obroni sie sam.
* Tak, jak napisala Maria, w rozmowie (na forum rowniez) watek lubi UCIEKAC z glownego toru i to naturalne
* jakis idiota czy TROGLODYTA zabanowany/wyciety, bedzie z siebie robil ofiare, cierpiętnika, lepiej gdy osmieszy sie sam, lub forumowicze - najgorsza z mozliwych broni to nie stral w gebe, nie banowanie, nie wycinanie, ale OSMIESZeNIE wlasnie

i najwazniejsze:
procz PRZYPADKOWYCH osob, na forum SV jest takze STALA grupa ludzi. A naukowo udowodniono, ze zbytnia powaga jest szkodliwa na dluzsza mete.
Dlatego np. madry wykladowca "odśmieje" sluchaczy co kilkadziesiat minut, dlatego slyszales zapewne o "wisielczym humorze", dlatego na stypie, gdy pojawi sie wodka, nagle zaczyna byc... zabawnie.
Naturalny mechanizm, obrona.
Ci sami ludzie maja cos do powiedzenia na SV, ale z drugiej strony nie sa CYBORGAMI, maszynami, tylko normalnymi ludzmi, dlatego trzeba im ozwolic offtopowac, bo grupa zrobi sie sztuczna i sztywniacka.

O to np. tocze slowne boje z drugim Bogiem na GL - Krzysztzofem Bochanackim, ktorego cholernie szanuje i licze sie z jego opinia, ale nie podzielam jego teorii, ze swiat jest czarno-bialy i jest jak uklad zero-jedynkowy.

Wg mnie swiat jest odcieniem szarosci, dlatego nie wiem jak inni modratorzy tego watku i - przede wszystkim - zalozyciel, ale uwazam ze offtopowanie jest czyms zwyczajnie naturalnym, a zarty - takie jak watki w stylu "jak skakac" czy "jak wyslac elegancko kota nad morze" sa nie tylko nieszkodliwe, ale nawt POTRZEBNE ;)

:)

Pawle - nieco wiecej luzu, usmiechu, tolerancji i ogolnego ekumenizmu :)))))))
Mysle, ze to jedna z podstaw Savoir Vivre`u - nie tego sztucznego, sztywno trzymajacego sie kanonow i zasad, ale tego charakteryzujacego ludzi z klasa ;)

:)
Dorota W.

Dorota W. Kropla drąży skałę

Temat: Off-topic a SV

Mnie osobiście drobne off topy nie przeszkadzają, rzeczywiście sprawiają one, że dyskusja wygląda naturalnie jak rozmowa. Denerwują mnie natomiast pyskówki i inwektywy, ale - jak powiedział Jerzy - ludzie sami sobie w ten sposób wydają świadectwo. Bardzo męczące jest dla mnie i, jak widzę, dla wielu osób wklejanie olbrzymich cytatów, wręcz dialogów. Właśnie to, a nie off topy powoduje - moim skromnym zdaniem - że dyskusja się rozmywa. Popieram również Annę Marię - mnie także przeszkadza komentarz nad komentowanym tekstem, ale to może dlatego, że jesteśmy przyzwyczajone do tego, że znakomita większość forumowiczów umieszcza komentarze pod cytatami. Pozdrawiam wszystkich :)
Maria B.

Maria B. Niczego nie wiedzą,
niczego nie potrafią
znaleźć, bo ich ...

Temat: Off-topic a SV

Cytowanie calosci oraz odpowiadania nad cytatem jest sprzeczne z netykieta - czyli SV w sieci.

Tak wiec osoby to robiace po prostu lamia SV

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Jerzy K.:
Pawel, dostapilem tego zaszzczytu, ze jestem jednym z modow na tym forum.
Sam offtopuje czasami, sam czasami sie wsciekam na offtopy.

Moglbym sie pobawic w moda czy tez CENZORA i wycinac, banowac - jednym zdaniem wprowadzac CENZURE na forum.

Ale jako dziennikarz i prywatnie - Jerzy Kleczek - jestem ostatni, ktory to zrobi.
I za to Cię cenię
:)

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Jerzy pierwszy baner noweczesnej Europy! :)
Ja najbardziej uwielbiam off topy, mogę wtedy cokolwiek napisać na jakikolwiek znany mi temat. ;)

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Popieram popieranie off-topów :)
Dzięki temu forum jest żywe, nie stanowi tylko zbioru czarno-białych porad cytowanych z podręcznika.

Czasem off-topy bywają denerwujące, ale zgadzam się z poprzednikami, że pyskówki i długie cytaty z nic nie wnoszącym komentarzem na końcu są bardziej denerwujące.

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

A czasem offtopy sa duzo ciekawsze, duzo wiecej wnosza i bardziej ucza, niz temat zasadniczy ;)

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Żeby nie OT, nie byłoby penicyliny!

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Albo szampana...

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Paweł S.:
- jak traktować tych co chamsko wcinają się w temat (przykład - dla mnie ta wypowiedź oznacza - "twój problem jest idiotyczny kobieto") - czy ignorować, czy komentować czy wycinać i banować

Póki takie wcinanie nie przekracza granic dobrego smaku, nie łamie regulaminu, nie jest wulgarne (i tym podobne skrajne przypadki) - ignorować.

Dla spokoju własnego ducha można pisać "nie wysłane listy" :)
Czasem jak mnie coś naprawdę zbulwersuje, na GL albo w innej części Internetu, klikam guzik Odpisz, rozwodzę się na dwie strony wyrzucając swoje żale, a kiedy emocje opadną stwierdzam, że to bezsensu i wiadomości nigdy nie wysyłam :)

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Jerzy K.:
Albo szampana...

Albo LSD...
Zdarzyło mi się przeczytać książkę Hoffmana ;)
W ramach OT - polecam, całkiem interesujące :)
Robert Drózd

Robert Drózd WebAudit / Świat
Czytników

Temat: Off-topic a SV

Agata Szybowska:
Paweł S.:
- jak traktować tych co chamsko wcinają się w temat (przykład - dla mnie ta wypowiedź oznacza - "twój problem jest idiotyczny kobieto") - czy ignorować, czy komentować czy wycinać i banować

Póki takie wcinanie nie przekracza granic dobrego smaku, nie łamie regulaminu, nie jest wulgarne (i tym podobne skrajne przypadki) - ignorować.

Od tego jest moderacja, aby zabezpieczać spokojną dyskusję. Będąc moderatorem takiej grupy usuwałbym natychmiast takie prowokacje.

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Robert Drózd:
Od tego jest moderacja, aby zabezpieczać spokojną dyskusję. Będąc moderatorem takiej grupy usuwałbym natychmiast takie prowokacje.

A czytales powyzej dlaczego tego się tutaj nie robi?
;)

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Nie przesadzajcie, jesli zaczniecie usuwac wszystkie offtopy itp, to zrobi sie z tego iscie encyklopedyczna dyskusja z suchym przekazem. Co nastepne? Usuwanie emotek bo nie pasuja do powagi dyskusji?

P.S.
Przy okazji- Jerzy dzieki za niekasowanie wątku o kocie (mimo sugestii).Obiecuje wrzucac takie tematy nie za czesto:DKonrad Nowiński edytował(a) ten post dnia 17.04.09 o godzinie 11:54
Robert Drózd

Robert Drózd WebAudit / Świat
Czytników

Temat: Off-topic a SV

Jerzy K.:
A czytales powyzej dlaczego tego się tutaj nie robi?
;)

Czytałem - ale linkowana wypowiedź nie była "drobnym off-topem" (jeśli to akurat masz na myśli). To typowa odzywka, z gatunku tych które na Onecie pojawiają się pod każdym z wątków choćby tylko wspominającym o religii.

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Robert Drózd:
Jerzy K.:
A czytales powyzej dlaczego tego się tutaj nie robi?
;)

Czytałem - ale linkowana wypowiedź nie była "drobnym off-topem" (jeśli to akurat masz na myśli). To typowa odzywka, z gatunku tych które na Onecie pojawiają się pod każdym z wątków choćby tylko wspominającym o religii.

Człowiek wyraził swoją opinię. Trochę nie w temacie, trochę prowokacyjnie, ale nie popadajmy w przesadę, nie napisał "wszyscy jesteście debile". Przez większość został zignorowany, więcej się nie odezwał, dyskusja toczyła sie dalej swoim torem, nic się nie stało :)

konto usunięte

Temat: Off-topic a SV

Robert Drózd:
Jerzy K.:
A czytales powyzej dlaczego tego się tutaj nie robi?
;)

Czytałem - ale linkowana wypowiedź nie była "drobnym off-topem" (jeśli to akurat masz na myśli). To typowa odzywka, z gatunku tych które na Onecie pojawiają się pod każdym z wątków choćby tylko wspominającym o religii.


Gdybym wyciął wypowiedzi, o jakie Ci chodzi, to:
- autor tych słów podniósłby larum, że jest przesladowany za:
* wolnosc slowa
* swiatopoglad
- dalabym żer i wodę na młyn wszystkim wojującym ateuszom
- sam czułbym się jak cenzor, a nienawidze tego i zawodowo i prywatnie
- autor sam się ośmieszył wystarczająco, pomogli mu także w tym forumowicze, a nie ma lepszej i skuteczniejszej broni niż ośmieszenie kogoś

;)

Następna dyskusja:

Off topic:P




Wyślij zaproszenie do