Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Uścisk dłoni

Czy oceniacie nowo poznanych ludzi po uścisku dłoni? Jak reagujecie na zbyt mocne uściśnięcie z tych miażdżacych? Jak na "zimną rybę"?

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

Ja wolę być lekko zmiażdżona niż dotknąć zimnej ryby... a fuj!!!
Myślę, że miażdżą dłoń osoby bardziej pewne siebie, może nawet przebojowe, a ci od ryb są skryci, posunę się dalej- ja bym im zbytnio nie ufała. Ale to tylko takie moje domysły :)

Temat: Uścisk dłoni

Marta G.:Ja wolę być lekko zmiażdżona niż dotknąć zimnej ryby... a fuj!!!
Myślę, że miażdżą dłoń osoby bardziej pewne siebie, może nawet przebojowe, a ci od ryb są skryci, posunę się dalej- ja bym im zbytnio nie ufała. Ale to tylko takie moje domysły :)


a co do tych miażdżących może też trzeba być ostrożnym :)jak ścisną zbyt mocno to zanim dojdziemy do siebie to oni mogą być już daleko przed nami :)


Katarzyna Oruc edytował(a) ten post dnia 10.12.06 o godzinie 20:57

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

w relacji z drugim mężczyzną staram się aby był to zdecydowany ale nie zbyt mocny uścisk. Jeśli witam się z kobietą siłą rzeczy robisię to delikatniej.

Uścisk a'la "imadło" kojarzy mi się z nieokrzesaniem i - mówiąc wprost - brakiem kultury i chamstwem.
Karolina C Dulnik

Karolina C Dulnik Ekspertka w
dziedzinie
komunikacji
wewnętrznej,
interpers...

Temat: Uścisk dłoni

Bardzo istotne, kluczowe, jak pierwsze wrażenie.

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

a co sądzicie o jeszcze żywej w Polsce "tradycji", że rękę podaje się tylko mężczyznom?

ostatnio słyszałam opinię mężczyzny właśnie, że on by chętnie podał rękę kobiecie, gdyby ona ją pierwsza do niego wyciągnęła. hm, w momencie kiedy to on wszedł do pomieszczenia... jakoś nie bardzo sobie to wyobrażam...
Arek R.

Arek R. Chyba czas na zmianę
- SAP (BW, BPC,
FICO) Development
Te...

Temat: Uścisk dłoni

Patrycja O.:a co sądzicie o jeszcze żywej w Polsce "tradycji", że rękę podaje się tylko mężczyznom?

ostatnio słyszałam opinię mężczyzny właśnie, że on by chętnie podał rękę kobiecie, gdyby ona ją pierwsza do niego wyciągnęła. hm, w momencie kiedy to on wszedł do pomieszczenia... jakoś nie bardzo sobie to wyobrażam...


Wydaje mi sie, ze to kobieta powinna wyciagnac reke. Jezeli tego nie robi to wyciagniecie reki przez mezczyzne (jako pierwszego) jest bledem.
Zgadzam sie z tym co napisalas. Chetnie podalbym reke ale generlanie kobiety nie podaja jej jako pierwsze.

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

Witam Panie i Panów serdecznie,
uczono mnie - tak jak wskazuje Arek - że to właśnie do kobiety należy inicjatywa podać rękę, czy nie.
Jeśli zaś chodzi o ocenę dotyczącą rodzaju i mocy uścisku - psychologia społeczna ma wiele do powiedzenia na ten temat. Osobiście oceniam osoby po sposobie w jakim się witamy podając sobie rękę. Generalnie podaje rękę, gdy ta dłoń kobiety jest do mnie wyciągnięta i raczej jest to lekki uścisk niż dżdżownica. Męszczyzn witam pierwszy : młodszych, przychodzących do mnie, podwładnych. Jak w każdej dziedzinie życia i tu mamy do czynienia z precedencją.
Pozdrawiam - Jarek


Jarek Twardowski edytował(a) ten post dnia 11.12.06 o godzinie 07:34
Anna Wybieralska

Anna Wybieralska samodzielna księgowa
w Baumit Sp. z o.o.

Temat: Uścisk dłoni

słyszałam, że to osoby "wyższe rangą" powinny pierwsze wyciągnąc rękę (przełożony, osoba starsza, kobieta)...
pozdrawiam
Aleksander Rak

Aleksander Rak Fortune Auto Finance
- Internal Control &
Management Info...

Temat: Uścisk dłoni

Podzielam uwagę Ani.
Czytałem, że osoby "Niższe rangą" pierwsze się kłaniają, ale czekają na wyciągnięcie ręki przez osobę "wyższą rangą", gdyż takie powitanie stanowi rodzaj "nobilitacji" :)
A jako osoba "niższa rangą", bo właśnie przed chwilą przyłączona do grupy, kłaniam się wszystkim :)
Anna G.

Anna G. W życiu chodzi o to
by być trochę
niemożliwym ;)

Temat: Uścisk dłoni

Uścisk dłoni to częstokroć nasz pierwszy kontakt z osobą nowo poznaną. Ów kontakt często wiele może nam powiedzieć o charakterze i postawie danej osoby. :)

Witamy nowo przyłączonych do GL :))))

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

Jarek T.:Witam Panie i Panów serdecznie,
uczono mnie - tak jak wskazuje Arek - że to właśnie do kobiety należy inicjatywa podać rękę, czy nie.


a czy ta reguła nie ulega zmianie w pewnych okolicznościach? to znaczy, czy jednak inicjatywa nie należy do osoby dołączającej do większego grona? i czy witanie się tylko z mężczyznami nie jest w stosunku do kobiet niegrzeczne?
z babskich plotek przy kawie wiem, że panie różnie to odbierają.


Patrycja Obara edytował(a) ten post dnia 11.12.06 o godzinie 22:04

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

a czy ta reguła nie ulega zmianie w pewnych okolicznościach? to znaczy, czy jednak inicjatywa nie należy do osoby dołączającej do większego grona? i czy witanie się tylko z mężczyznami nie jest w stosunku do kobiet niegrzeczne?
z babskich plotek przy kawie wiem, że panie różnie to odbierają. Patrycja Obara edytował(a) ten post dnia 11.12.06 o godzinie 22:04


W takiej sytuacji oczywiście inicjatywa nal;eży do osoby dołączającej :) a wspomniane zachowanie jest niegrzeczne i jest to chyba dość oczywiste (IMO) :]

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

Paweł L.: W takiej sytuacji oczywiście inicjatywa nal;eży do osoby dołączającej :) a wspomniane zachowanie jest niegrzeczne i jest to chyba dość oczywiste (IMO) :]


jak się okazuje niestety nie jest oczywiste, a takie 'towarzyskie pominięcia' zdarzają się nagminnie. ale dzięki, pocieszające jest to co piszesz :).

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

Momentalnie tracę szacunek do faceta, który podaje mi śniętą rybę. Uścisk powinien aż trzeszczeć. Nie lubię za to gdy ktoś przesadnie "uderza" ręką do przodu, tak, że trzeba amortyzować całym barkiem. Nie na tym polega uścisk.

Kobiety ściskające mocno zyskują w moich oczach. Sam staram się ich zbytnio nie plaszczyć, ale też nie podaję śledzia. W końcu nie są z puchu.

Patrycja - tak jak było powiedziane wcześniej, kobieta jest "wyższa rangą" i to ona powinna zainicjować uścisk, jeśli go sobie życzy. Uchroni faceta przed popełnieniem gafy i zyska w jego oczach.

Gdy wchodzę do pomieszczenia, w którym są ludzie o wiele ode mnie starsi, którym winien jestem szacunek, nie kręcę się jak na szkolnym korytarzu, wyciągając do wszystkich łapę tylko czekam na reakcję. Gdy widzę wyciągnięte dłonie - ściskam, jeśli nie, musi wystarczyć "dzień dobry". A dołączając do grupy to grupa stoi wyżej, więc ona decyduje o powitaniu.
Karina Ciosk - Komorowska

Karina Ciosk -
Komorowska
właściciel agencji
SPINKI, trener w
Akademii Pani Spinki

Temat: Uścisk dłoni

Anna W.:słyszałam, że to osoby "wyższe rangą" powinny pierwsze wyciągnąc rękę (przełożony, osoba starsza, kobieta)...
pozdrawiam


- tak wlasnie jest i stosujmy sie do tego, ja jesli mam ochote sie z kims przywitac to podaje reke ale z checia zagryzlabym faceta ktory robi to jako pierwszy!!!mam alergie na takich!!

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

[author]Edward

konto usunięte

Temat: Uścisk dłoni

To się nie wyklucza. Wchodzisz, łechtasz obecnych grzecznym "Dzień dobry" i czekasz na reakcję.
Karina Ciosk - Komorowska

Karina Ciosk -
Komorowska
właściciel agencji
SPINKI, trener w
Akademii Pani Spinki

Temat: Uścisk dłoni

Paweł L.:To się nie wyklucza. Wchodzisz, łechtasz obecnych grzecznym "Dzień dobry" i czekasz na reakcję.


- tak właśnie :)
Karolina Gromek-Solak

Karolina Gromek-Solak Kierownik Zespołu,
Bank Pekao S.A.

Temat: Uścisk dłoni

A co jeśli jestem kobietą (tzn co do tego nie mam wątpliwości) i wchodzę do pomieszczenia gdzie znajdują się i mężczyźni i kobiety?
Mówię 'dzieńdobry' i czekam na reakcję kobiet? ;)

Następna dyskusja:

Lampka szampana zawsze w le...




Wyślij zaproszenie do