konto usunięte

Temat: Wszechwarszawskość

Sam to słowo wymyśliłem, może nie jest najpiękniejsze, ale jeszcze paskudniejsze jest dla mnie to, co ono wyraża.

Przykład dopiero co czytałem tu, na GL. Wygląda to mniej więcej tak:

Na ogólnopolskim forum, w ogólnopolskiej, a nie lokalnej grupie GL itp. pojawia się jakiś temat - dajmy na to: pierogi. Ktoś pisze, że lubi ruskie, ktoś inny, że z mięsem, jeszcze ktoś, że z kapustą i z grzybami...

I w to wszystko wtrynia się ktoś, kto pisze:

A ja lubię podsmażane. Na Hożej w "Pierogalu" dają najlepsze.

Oczywiście nie wspomni ani słowem, że chodzi o ulicę w Warszawie, najwyraźniej wychodząc z założenia, że w każdym polskim mieście, miasteczku i siole znajduje się ulica Hoża, a tam "Pierogal" - lub, że to obchodzi cokolwiek mieszkańców Szczecina, Wrocławia, Lublina, Pcimia czy Krapkowic.

Warszawiacy - please, jeśli już wspominacie na ogólnopolskich forach o czymś, co dzieje się lub jest dostępne w Waszym pięknym mieście, to zaznaczajcie, że chodzi o nie właśnie, bo naprawdę Warszawa to nie cała Polska, podobnie jak USA to nie cały świat...
Tomasz M.

Tomasz M. W życiu jak w tańcu
- każdy krok ma
znaczenie, więc
tańcz...

Temat: Wszechwarszawskość

Nie tylko warszawiaków się to jednak tyczy, zauważyłem, że mieszkańcy innych miast też każą się domyślać, o jakie miasto chodzi i trzeba zajrzeć w profil, żeby się tego domyśleć.

konto usunięte

Temat: Wszechwarszawskość

Polecam wszystkim bardzo konkretny przykład - trzeci post od góry:

http://www.goldenline.pl/forum/klub-smakosza/358946/
Tomasz M.

Tomasz M. W życiu jak w tańcu
- każdy krok ma
znaczenie, więc
tańcz...

Temat: Wszechwarszawskość

[brecht]

heheheee :)))

Zwróć gościowi na to uwagę.
Monika S.

Monika S. always look on the
bright side of life
:)

Temat: Wszechwarszawskość

'W 6/12 na Zurawiej daja przepyszne'...

a w Krakowie na Brackiej pada deszcz ;)Monika Skowrońska edytował(a) ten post dnia 22.05.08 o godzinie 01:35

konto usunięte

Temat: Wszechwarszawskość

Marek T.:
...lub, że to obchodzi cokolwiek mieszkańców Szczecina, Wrocławia, Lublina, Pcimia czy Krapkowic.
W Szczecinie na Hożej nie ma Pierogala. Za to jest zawodówka dla kfjatu polskiej młodzieży. ;)

Ja tego problemu na forach nie zaobserwowałem. O wiele gorzej jest jednak ze stronami www. Szukałem jakiś czas temu czegoś, co nie wszędzie można dostać. Wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że połowa sklepów internetowych ma w dziale 'Kontakt' wyłącznie nazwę i numer ulicy. Nie wiem jak mocno trzeba być ograniczonym, aby na stronie www nie napisać nazwy miasta, ale od kogoś tak ograniczonego na pewno nic nie kupię. :D
Emi B.

Emi B. Mani Mani

Temat: Wszechwarszawskość

w Lublinie nie ma ani ul.Hożej ani Pierocośtam :],ale mogę polecić naleśniki z "Zadorze" na lubelskim Rynku
myślę, że to nie jest kwestia warszawiaków, tylko ludzi z lekka ograniczonych, dla których ich miasto to cały świat...jedyny który znają
Sylwia Małgorzata S.

Sylwia Małgorzata S. Zarządzanie,
projekty społeczne,
administracja
samorządowa.

Temat: Wszechwarszawskość

Edward Łuska:
Wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że połowa sklepów internetowych ma w dziale 'Kontakt' wyłącznie nazwę i numer ulicy. Nie wiem jak mocno trzeba być ograniczonym, aby na stronie www nie napisać nazwy miasta, ale od kogoś tak ograniczonego na pewno nic nie kupię. :D

Ja braku miast nie odnotowałam, ale już numerów kierunkowych to nawet Urzędowi Miasta w Gdańsku nie chciało się podać, bo po co? przecież pewnie sami gdańszczanie tam dzwonią :/

Wracając zaś do tematu:
Warszawka jest po prostu podmiotem domyślnym polskich for internetowych ;)
Może dla odmiany inne miasta - ceniąc własną oryginalność - podkreślają swoją nazwę? Jak choćby już przywołana "Bracka w Krakowie" - żeby ktoś, broń boże, z Warszawą nie pomylił! ;))
Bogda W.

Bogda W. lubię ludzi , ...
którzy mnie lubią

Temat: Wszechwarszawskość

Warszawiacy - please, jeśli już wspominacie na ogólnopolskich
forach o czymś, co dzieje się lub jest dostępne w Waszym pięknym mieście, to zaznaczajcie, że chodzi o nie właśnie, bo > naprawdę Warszawa to nie cała Polska, podobnie jak USA to nie
cały świat...

jako przykład:
http://www.goldenline.pl/forum/wydarzenia-kulturalne/3...

a "wszechwarszawskość" to nie jest cecha przypisana wszystkim warszawiakom i nie ładnie jest tak generalizować
INNYM tzn. nie warszawiakom też się zdarza

ale zgadam się, że powinno się podać dokładnie informację

i jako ciekawostka:
zdarza się, że ludzie zgłaszający wypadek za pomocą telefonu komórkowego podają adres ( ulica i nr domu ) ale zapominają podać nazwy miasta

podrawiam wsystkich

konto usunięte

Temat: Wszechwarszawskość

bogda W.:
jako przykład:
http://www.goldenline.pl/forum/wydarzenia-kulturalne/3...

- to chyba nie jest dobry przykład, bo tekst zaczyna się od:

Po raz drugi w Mielcu odbędzie się...
Sylwia Małgorzata S.

Sylwia Małgorzata S. Zarządzanie,
projekty społeczne,
administracja
samorządowa.

Temat: Wszechwarszawskość

Za to ja właśnie przejrzałam dziś kilka ofert pracy na GL - zakresy obowiązków skrupulatnie wypisane, wymagania takoż - niestety, nikomu już się nie chciało dopisać, gdzie ta praca ma być (o dziwo, sprawdzając po nazwach firm - wszystkie mają siedzibę w Warszawie).
Czyli jednak Marku wychodzi na Twoje...
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Wszechwarszawskość

Jejku, idę sprawdzić moje ogłoszenie...

Ufff... wpisałam miasto:-)Magdalena K. edytował(a) ten post dnia 23.05.08 o godzinie 10:20
Rafał S.

Rafał S. Kreacja produktów +
analizy
strategiczne.
Polkomtel S.A. ...

Temat: Wszechwarszawskość

Marek T.:
Sam to słowo wymyśliłem, może nie jest najpiękniejsze, ale jeszcze paskudniejsze jest dla mnie to, co ono wyraża.

Przykład dopiero co czytałem tu, na GL. Wygląda to mniej więcej tak:

Na ogólnopolskim forum, w ogólnopolskiej, a nie lokalnej grupie GL itp. pojawia się jakiś temat - dajmy na to: pierogi. Ktoś pisze, że lubi ruskie, ktoś inny, że z mięsem, jeszcze ktoś, że z kapustą i z grzybami...

I w to wszystko wtrynia się ktoś, kto pisze:

A ja lubię podsmażane. Na Hożej w "Pierogalu" dają najlepsze.

Oczywiście nie wspomni ani słowem, że chodzi o ulicę w Warszawie, najwyraźniej wychodząc z założenia, że w każdym polskim mieście, miasteczku i siole znajduje się ulica Hoża, a tam "Pierogal" - lub, że to obchodzi cokolwiek mieszkańców Szczecina, Wrocławia, Lublina, Pcimia czy Krapkowic.

Warszawiacy - please, jeśli już wspominacie na ogólnopolskich forach o czymś, co dzieje się lub jest dostępne w Waszym pięknym mieście, to zaznaczajcie, że chodzi o nie właśnie, bo naprawdę Warszawa to nie cała Polska, podobnie jak USA to nie cały świat...

ale jadu w tej wypowiedzi. nie szkoda czasu na takie błahe sprawy...? ;)
Iwona K.

Iwona K. Zarządzanie ofertą
produktową

Temat: Wszechwarszawskość

W żadnej wypowiedzi Marka nie zauważyła m jadu. W tej również :)
Po prostu zwrócił uwagę na coś na co sami często nie zwracamy uwagi. Spotykam sie z czymś takim nie tylko u Warszawiaków, ale i u mieszkańców innych miejscowości. Częściej u mieszkańców stolicy, ale zapewne dlatego, że jest ich tutaj na GL jakby więcej.

masz kolejny przykład...
http://www.goldenline.pl/forum/aby-pomoc-w-48-godzin/3...Iwona K. edytował(a) ten post dnia 23.05.08 o godzinie 15:45

konto usunięte

Temat: Wszechwarszawskość

Przecież i tak wiecie o jakie miasto chodzi w takich sytuacjach, więc nie widzę problemu.
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Wszechwarszawskość

Marek T.:
Polecam wszystkim bardzo konkretny przykład - trzeci post od góry:

http://www.goldenline.pl/forum/klub-smakosza/358946/


Maria B. i wszystko jasne :)))
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Wszechwarszawskość

przykro mi to pisać, bom sam warszawiak od XVIIw.
opuściłem moje miasto kochane w 81.. a teraz, to pełno tam ćwoków z całego kraju, którym się wydaje, ze Wawa to pępek świata i dziwią się rosjanom, że nie patrzą na nas jak na zachód, a moja Wawa kochana do StPtersburga.. ech, szkoda gadać.
przepraszam, za mieszkańców mojego miasta. :)
Magdalena R.

Magdalena R. specjalista ds
personalnych,
Compania de
Distribucion Int...

Temat: Wszechwarszawskość

Interesujące, że osoby którym "przeszkadza" temat "wszechwarszawskości" są w większości spoza Warszawy ;)
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Wszechwarszawskość

Magdalena Rzewuska:
Interesujące, że osoby którym "przeszkadza" temat "wszechwarszawskości" są w większości spoza Warszawy ;)


vide post powyżej na przykład.
Magdalena R.

Magdalena R. specjalista ds
personalnych,
Compania de
Distribucion Int...

Temat: Wszechwarszawskość

I znów reakcja osoby spoza Warszawy :)
a wystarczyło przeczytać dokładnie, iż napisałam "w większości" a nie wszyscy:)



Wyślij zaproszenie do