Karina Ciosk - Komorowska

Karina Ciosk -
Komorowska
właściciel agencji
SPINKI, trener w
Akademii Pani Spinki

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Komu kogo pierwszego przedstawiamy?
Wiecie?

Osobie starszej osobe młodszą.
osobie wyższej rangą osobę niższą.
Kobiecie męzczyznę.
Itd...
To raczej oczywiste :)
Ale pomyslmy o bardziej skomplikowancyh przypadkach...hmm?
Magdalena Kuncewicz

Magdalena Kuncewicz kierownik projektu

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Myślę, że te ogólne zasady mają zawsze zastosowanie i są swoistą receptą. A o jakich skomplikowanych przypadkach myślisz?
Karina Ciosk - Komorowska

Karina Ciosk -
Komorowska
właściciel agencji
SPINKI, trener w
Akademii Pani Spinki

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

No nie wiem...
Np mama dziewczyny poznaje się z mamą chłopaka...
Np siostra dziewczyny poznaje się z siostra chłopaka...
i wiele innych gdzie mniej więcej soby sa w tym samym wieku, takie prywatne spotkania..
Albo spotkania służbowe gdzie osoby są na tych samych stanowiskach etc...
??
Dorota  Szcześniak-Kosio rek

Dorota
Szcześniak-Kosio
rek
Trener; Doradca
wizerunku i etykiety

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Wszystko zależy od tego czy w tych przypadkach jest trzecia osoba, która występuje w roli osoby przedstawiającej - wtedy to ona decyduje kogo pierwszego przedstawi komu. A jeżeli są tylko 2 osoby z podobną "rangą" np. siostra dziewczyny poznaje się z siostra chłopaka (bez osób trzecich?), to wtedy nie ma znaczenia która pierwsza się przedstawi, może ta grzeczniejsza?

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Dorota S.:
Wszystko zależy od tego czy w tych przypadkach jest trzecia osoba, która występuje w roli osoby przedstawiającej - wtedy to ona decyduje kogo pierwszego przedstawi komu. A jeżeli są tylko 2 osoby z podobną "rangą" np. siostra dziewczyny poznaje się z siostra chłopaka (bez osób trzecich?), to wtedy nie ma znaczenia która pierwsza się przedstawi, może ta grzeczniejsza?


albo bardziej śmiała ;-)

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Jeśli zapoznajemy ze sobą osoby z kręgów "około rodzinnych", np. przyszłych teściów i rodziców, to zazwyczaj jest to na tyle mało oficjalna chwila, że "samo leci".
Oprócz tych wszystkich zasad: starszemu - młodszego, kobiecie - mężczyznę itp. nauczono mnie jeszcze jednej zasady: matce przedstawiamy wszystkich, niezależnie od wieku, płci i stanowiska.
Dorota  Szcześniak-Kosio rek

Dorota
Szcześniak-Kosio
rek
Trener; Doradca
wizerunku i etykiety

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Kamil Korczak:
nauczono mnie jeszcze jednej zasady: matce przedstawiamy wszystkich, niezależnie od wieku, płci i stanowiska.

Słuszna uwaga! to jest wyjątek!

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

A co z Ojcem ? ;)
Aleksander Rak

Aleksander Rak Fortune Auto Finance
- Internal Control &
Management Info...

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Kinga W.:
A co z Ojcem ? ;)

Ojca również przedstawiamy matce. No chyba że tak wyszło, że już się znają ;)

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Skoro sie juz nie znaja to mozna ich sobie przedstawic ;)
Anna Maria Woźniak

Anna Maria Woźniak ... restart
systemu...

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Karina Barbara Komorowska:
No nie wiem...
Np mama dziewczyny poznaje się z mamą chłopaka...

Jesli spotkanie odbywa sie w domu dziewczyny, to panna przedstawia mamie przyszla tesciowa i na odwrot. Prezentacji dokonuje ten, na czyim terenie jestesmy i osobe dalsza przedstawia osobie blizszej.
Np siostra dziewczyny poznaje się z siostra chłopaka...
i wiele innych gdzie mniej więcej soby sa w tym samym wieku, takie prywatne spotkania..

Chlopaka siostrze - znaja sie dluzej.
Albo spotkania służbowe gdzie osoby są na tych samych stanowiskach etc...

Wtedy dokonujemy wyboru: kto jest dla nas blizszym wspolpracownikiem.
??

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

A gdybyście zapoznawali współmałżonka/ drugą połówkę swojemu przełożonemu/ej/dyrektorowi etc. kogo przedstawiamy najpierw??

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Zawsze obowiązuje podstawowa zasada: gościa przedstawia się gospodarzowi.

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Tak, a jak jest się na neutralnym terenie np w restauracji i przedstawia się sobie 2 równe rangą osoby, to np jak przyszło się z Tomkiem to jemu się przedstawia Romka, który już był pierwszy w restauracji i na nas czekał?

Muszę przyznać, że zawsze mam mętlik w głowie przed przedstawianiem sobie osób. Ciężko mi tak szybko ocenić kto ważniejszy kto w jakiej kolejności

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Ewa Sobczak:
Muszę przyznać, że zawsze mam mętlik w głowie przed przedstawianiem sobie osób. Ciężko mi tak szybko ocenić kto ważniejszy kto w jakiej kolejności

zgadzam się, że czasami sytuacja nabiera szybkiego tempa i jest niegroźnie póki przedstawiamy sobie znajomych.

A tak z czysdtej ciekawości może ktoś polecić jakoś książkę? Ewentualnie artykuł?

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Najlepiej się spóźnić i wtedy nie trzeba nikogo przedstawiać, ale Ciebie przedstawią ;) A tak na poważnie to co jest ważniejsze płeć czy wiek? W sensie gdy trzeba przedstawić 2 równorzędne osoby biznesowe na zasadzie młodsza kobieta - starszy mężczyzna?

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

Michal S.:
Najlepiej się spóźnić i wtedy nie trzeba nikogo przedstawiać, ale Ciebie przedstawią ;) A tak na poważnie to co jest ważniejsze płeć czy wiek? W sensie gdy trzeba przedstawić 2 równorzędne osoby biznesowe na zasadzie młodsza kobieta - starszy mężczyzna?

Gdzieś czytałam, że jeśli różnica wieku jest duża, do wiek jest ważniejszy.
No ale ciężko stwierdzić, jaka to duża różnica wieku :)

Tak na moje oko: jeśli mężczyzna i kobieta są w wieku, kiedy mogli by się sobą zainteresować (pomijam ewentualne zaobrączkowanie itp.) to przedstawiałbym mężczyznę kobiecie. Jeśli mężczyzna to już naprawdę starszy pan, który raczy młodsze pokolenia opowieściami z czasów wojny, to kobietę mężczyźnie :)
Oczywiście sposób luźny, jak zwykle kwestia wyczucia.

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

a co jesli znamy kogos, i spotykamy go w miejscu tj restauracja czy klub? kto pierwszy powinien powiedziec czesc, mezczyzna czy kobieta?
Dorota  Szcześniak-Kosio rek

Dorota
Szcześniak-Kosio
rek
Trener; Doradca
wizerunku i etykiety

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

mężczyzna kobiecie

konto usunięte

Temat: Komu kogo pierwszego przedstawiamy?

grzeczniejszy temu drugiemu

Następna dyskusja:

komu najpier wręczać kwiaty?




Wyślij zaproszenie do