Temat: Garnitur a biżuteria

Witam. Zaczęło mnie zastanawiać co można założyć do garnituru. Mówi się, że jedyną dopuszczalną biżuterią jest zegarek, ale ja nie do końca się z tym zgadzam. Co uważacie o np. bransoletach które łaczą ze sobą srebro ze skórą. Bardzo modne ostatnio i zarazem dość stylowe lub proste, gładkie i niezbyt masywne sygnety?
Zapraszam do dyskusji
Ewa Dolińska

Ewa Dolińska homo iuridicus

Temat: Garnitur a biżuteria

IMHO z biżuterii dopuszczalny jest jedynie zegarek, obrączka, spinki i ewentualnie sygnet (oczywiście noszony na innej dłoni niż obrączka i nie na pół ręki...). Bransolety zdecydowanie nie. Choć podobno są teraz modne - patrz biżuteria ze "stajni" Armaniego. W końcu należy wyglądać elegancko, a nie jak choinka... A ja jakoś nie wyobrażam sobie takiego enpe managera ze skórzano-srebrną bransoletą.

Przede wszystkim, jednak, nie widzę też sensu zakładania bransolety do garnituru - skoro i tak do garnituru musisz mieć koszulę z długim rękawem, to nic nie będzie widać ;)

konto usunięte

Temat: Garnitur a biżuteria

Dawid Daniel P.:
Witam. Zaczęło mnie zastanawiać co można założyć do garnituru. Mówi się, że jedyną dopuszczalną biżuterią jest zegarek, ale ja nie do końca się z tym zgadzam. Co uważacie o np. bransoletach które łaczą ze sobą srebro ze skórą. Bardzo modne ostatnio i zarazem dość stylowe lub proste, gładkie i niezbyt masywne sygnety?
Zapraszam do dyskusji

Zegarek, obrączka, spinki, ew.sygnet (ale ostrożnie!). Niektórzy mówią jeszcze o spinkach do krawata, ale one wyszły z mody dobre kilka lat temu. Wszystko inne sprawia że facet wygląda jak drugoligowy piłkarz, kierowca TIRa lub gwiazda disco-polo (nikomu nie uwłaczając).Piotr Truszkowski edytował(a) ten post dnia 30.08.07 o godzinie 12:04
Ewa Dolińska

Ewa Dolińska homo iuridicus

Temat: Garnitur a biżuteria

Piotr T.:
Dawid Daniel Pacholczyk:
Witam. Zaczęło mnie zastanawiać co można założyć do garnituru. Mówi się, że jedyną dopuszczalną biżuterią jest zegarek, ale ja nie do końca się z tym zgadzam. Co uważacie o np. bransoletach które łaczą ze sobą srebro ze skórą. Bardzo modne ostatnio i zarazem dość stylowe lub proste, gładkie i niezbyt masywne sygnety?
Zapraszam do dyskusji

Zegarek, obrączka, ew.sygnet (ale ostrożnie!). Niektórzy mówią jeszcze o spinkach do krawata, ale one wyszły z mody dobre kilka lat temu. Wszystko inne sprawia że facet wygląda jak drugoligowy piłkarz, kierowca TIRa lub gwiazda disco-polo (nikomu nie uwłaczając).

Oczywiście chodziło mi o spinki do mankietów. Spinkom krawaciarskim mówimy zdecydowane "eee tam" ;)

Temat: Garnitur a biżuteria

Zgadzam się, że trzeba uważać z ilością ponieważ wiadomo, że co za dużo to nie zdrowo. Jednakże nie można od razu powiedzieć, że robi to z faceta podrzędnego kierowcy TIRa czy drugoligowego piłkarza ponieważ czasami to może być indywidualny styl podkreślający osobowść a nie jakiś głupi szpan :) Co do spinki przy krawacie jakoś nigdy nie uważałem jej za coś istotnego...
ale rozważmy jeszcze jeden scenariusz...szybkie spotkanie z klientem gdzie nie trzeba być ubranym bardzo elegancko. Można przecież ubrać się luźno. Jeansy, bluzka + marynarka od garnituru. Jak wtedy wg. was te zasady się zmieniają?

konto usunięte

Temat: Garnitur a biżuteria

Rozumiem że masz bransoletkę i koniecznie chcesz naukowo uzasadnić fakt, że jednak jest OK ją nosić - otóż moje zdanie jest takie że facet w marynarce z bransoletką (jakąkolwiek, włączając "Save Darfour" oraz "heineken music festival") wygląda niepoważnie.

Temat: Garnitur a biżuteria

nie bransolety takiej nie posiadam :) I nie staram się niczego udowodnić - najzwyczaj w świecie przedstawiam swoją opinię :) Bo chyba o to chodziDawid Daniel Pacholczyk edytował(a) ten post dnia 30.08.07 o godzinie 12:49
Ewa Dolińska

Ewa Dolińska homo iuridicus

Temat: Garnitur a biżuteria

Dawid Daniel P.:
szybkie spotkanie z klientem gdzie nie trzeba być ubranym bardzo elegancko. Można przecież ubrać się luźno. Jeansy, bluzka + marynarka od garnituru. Jak wtedy wg. was te zasady się zmieniają?

Bluzka to mi się kojarzy z bluzką damską (choć wiem, że używa się tego określenia także do cześci męskiej garderoby) tym bardziej, że wg SJP PWN - bluzka to "górna część ubrania kobiet lub dzieci". A kobietom wypada nosić bransoletki, więc byłoby OK :D IMHO mężczyźni preferują jednak koszule, bluzy lub T-Shirty. Zdecydowanie bez bransoletek ;)

Temat: Garnitur a biżuteria

Ewo nie tylko Tobie się słowo bluzka tak kojarzy jednak akurat to słowo mi się napatoczyło :)
Ewa Dolińska

Ewa Dolińska homo iuridicus

Temat: Garnitur a biżuteria

Ale ja się przecież nie czepiam. Prawie... Zresztą, może lubisz bluzki? ;)
Ewa Dolińska

Ewa Dolińska homo iuridicus

Temat: Garnitur a biżuteria

Ale ja się przecież nie czepiam. Prawie... Zresztą, może lubisz bluzki? ;)

Temat: Garnitur a biżuteria

hehe jeżeli mamy na myśli bluzki wg. definicji to nie noszę ich :) Jeżeli chodzi o to co miałem na myśli to tak...a miałem na myśli koszulkę z długim a nie krótkim rękawem :)

konto usunięte

Temat: Garnitur a biżuteria

Myślę, że strój luźny to niekoniecznie jeansy, T-shirt i marynarka. Zwłaszcza od garnituru. Ja na przykład bardzo nie lubię takiego stroju nie mówiąc już o tym, że marynarka od garnituru nijak nie pasuje do jeansów! Luźno ale z klasą można założyć samą marynarkę (ale nie od jakiegoś kompletu) i spodnie, które do niej pasują. Niekoniecznie w kant, ale czy na pewno jeansy? chyba nie bardzo.

Temat: Garnitur a biżuteria

Maciek K.:
Myślę, że strój luźny to niekoniecznie jeansy, T-shirt i marynarka. Zwłaszcza od garnituru. Ja na przykład bardzo nie lubię takiego stroju nie mówiąc już o tym, że marynarka od garnituru nijak nie pasuje do jeansów! Luźno ale z klasą można założyć samą marynarkę (ale nie od jakiegoś kompletu) i spodnie, które do niej pasują. Niekoniecznie w kant, ale czy na pewno jeansy? chyba nie bardzo.

Nie zrozumieliśmy się :)To pasuje do siebie jak najabrdziej ale wszystko zależy jaką marynarkę założymy. Zgodzę się jeśli pomyślałeś o marynarce stricte oficjalnej...jednak jeżeli do jeansów założysz np. oliwkową marynarkę wykonaną ze sztruksu to komponuje się jak najbardziej :)

konto usunięte

Temat: Garnitur a biżuteria

Ewa D.:
Ale ja się przecież nie czepiam. Prawie... Zresztą, może lubisz bluzki? ;)
Bluzki może lubić.
nie zmienia to jednak faktu, że bransoletki do garnituru nie powinien zakładać w żadnej sytuacji.
Sylwia B.

Sylwia B. Prawnik Budownictwo
FIDIC Energetyka

Temat: Garnitur a biżuteria

Jak dla mnie mżęzczyzna plus biżuteria równa się pomyłka...
taka juz staromodna jestem

Temat: Garnitur a biżuteria

SYLWIA B.:
Jak dla mnie mżęzczyzna plus biżuteria równa się pomyłka...
taka juz staromodna jestem

Staromodna? Więc skoro tak to powinnaś być jak najbardziej za facetami z biżuterią. W końcu przypomnijmy sobie że w przeszłości wszyscy wielcy i bogaci byli obwieszeni złotem, pierścieniami...ci fajniejsi mieli nawet ładne korony :)
Sylwia B.

Sylwia B. Prawnik Budownictwo
FIDIC Energetyka

Temat: Garnitur a biżuteria

Dawid Daniel P.:
SYLWIA B.:
Jak dla mnie mżęzczyzna plus biżuteria równa się pomyłka...
taka juz staromodna jestem

Staromodna? Więc skoro tak to powinnaś być jak najbardziej za facetami z biżuterią. W końcu przypomnijmy sobie że w przeszłości wszyscy wielcy i bogaci byli obwieszeni złotem, pierścieniami...ci fajniejsi mieli nawet ładne korony :)
staromodna w babcinym podejściu, że są rzeczy damskie i rzeczy męskie a bizuteria jak dla mnie jest zarezerwowana dla kobiet

konto usunięte

Temat: Garnitur a biżuteria

SYLWIA B.:
staromodna w babcinym podejściu, że są rzeczy damskie i rzeczy męskie a bizuteria jak dla mnie jest zarezerwowana dla kobiet

a ja myślę, że dobrany stylowy zegarek (np. srebrny lub tytanowy), subtelna obrączka i spinka do krawata (nosi sie jeszcze?) oraz do mankietów to bardzo dobry zestaw męskiej biżuterii - bo tak sie to nazywa :)
Panowie? Co wy na to?
Sylwia B.

Sylwia B. Prawnik Budownictwo
FIDIC Energetyka

Temat: Garnitur a biżuteria

Małgorzata N.:
SYLWIA B.:
staromodna w babcinym podejściu, że są rzeczy damskie i rzeczy męskie a bizuteria jak dla mnie jest zarezerwowana dla kobiet

a ja myślę, że dobrany stylowy zegarek (np. srebrny lub tytanowy), subtelna obrączka i spinka do krawata (nosi sie jeszcze?) oraz do mankietów to bardzo dobry zestaw męskiej biżuterii - bo tak sie to nazywa :)
Panowie? Co wy na to?
Widzsz, jak dla mnie zegarek nie mieści się w pojęciu biżuterii.. ale jesli tak go interpretowac to jest jak najbardziej pożądany!

Następna dyskusja:

Biżuteria sama w sobie..




Wyślij zaproszenie do