konto usunięte

Temat: Kolejność

W jakiej kolejności witamy prywatnie a w jakiej biznesowo i do kogo wypada wyciągnąć rękę, a do kogo nie? :)

konto usunięte

Temat: Kolejność

z tego co wiem panie wyciągają do panów, a starsi do młodszych - to chyba główne zasady.

konto usunięte

Temat: Kolejność

jesteś pewien że przejrzałeś wątki na tym forum i nie było żadnego w tym temacie?
Monika A.

Monika A. Marketing
Communication
Academy

konto usunięte

Temat: Kolejność

Monika A.:
http://www.goldenline.pl/forum/savoir-vivre-czyli-sztu...

..et voilla. dzięki, Monika.
Monika A.

Monika A. Marketing
Communication
Academy

Temat: Kolejność

Nie ma za co.
Coś mi się wydawało, że to już było...
Szymon Maliński

Szymon Maliński Specjalista, Śląski
Urząd Wojewódzki

Temat: Kolejność

można podać nogę.

konto usunięte

Temat: Kolejność

a łokieć?
Adam Jarczyński

Adam Jarczyński Marketingu &
Branding & PR

Temat: Kolejność

Precedencja w biznesie - ranga odgrywa kluczowa rolę.

Jednak - są jak zwykle odstępstwa. Prezes firmy, który jest młodszy od zasłużonej pracownicy - przepracowała w firmie 40 lat - nie popełni gafy, jak ukłoni się pierwszy.

Prywatnie - zasada starszeństwa i płci. Choć jak powyżej, jest kilka odstępstw.

Pozdrawiam,
Adam
Aleksander Rak

Aleksander Rak Fortune Auto Finance
- Internal Control &
Management Info...

Temat: Kolejność

Panie Adamie,
Oczywiście zgadzam się z tą sytuacją, ale wydaje mi się, że z kontekstu z tego co Pan napisał wynika, jakby w "normalnej" sytuacji to, że prezes ukłoni sie pierwszy, było gafą.
Myślę, że to tylko tak wynikło z kontektsu i tak naprawdę, to Pan tak nie uważa, ale na wszelki wypadek chciałbym to wyjaśnić:

Moim zdaniem nie ma możliwości popełnienia gafy przez to, że pierwsi się kłaniamy.
Bycie "zbyt uprzejmym" - nawet wobec osób "niższych rangą" - raczej nie jest gafą.
Adam Jarczyński

Adam Jarczyński Marketingu &
Branding & PR

Temat: Kolejność

Aleksander R.:
Panie Adamie,
Oczywiście zgadzam się z tą sytuacją, ale wydaje mi się, że z kontekstu z tego co Pan napisał wynika, jakby w "normalnej" sytuacji to, że prezes ukłoni sie pierwszy, było gafą.
Myślę, że to tylko tak wynikło z kontektsu i tak naprawdę, to Pan tak nie uważa, ale na wszelki wypadek chciałbym to wyjaśnić:

Moim zdaniem nie ma możliwości popełnienia gafy przez to, że pierwsi się kłaniamy.
Bycie "zbyt uprzejmym" - nawet wobec osób "niższych rangą" - raczej nie jest gafą.


Zgadzam się z Panem całkowicie. Uprzejmym trzeba być zawsze - przynajmniej starać się.

Następna dyskusja:

K2 - kolejność artykułów




Wyślij zaproszenie do