konto usunięte

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

Witam!

Chciałbym się poradzić o zakup samochodu. Na samym początku miał to być mercedes c klasa kombi, lecz ostateczna decyzja - będzie to terenówka bądz ewentualnie suv. Jest to mały budżet lecz niestety na większy sobie nie mogę pozwolić. Będzie to mój pierwszy samochód, chciałbym żeby palił poniżej 13 litrów. Mam dostęp do tańszych części i serwisu Jeepów, więc to jest + który przeważa nad innymi markami. samochód będzie użytkowany w stosunku:
miasto/teren - 75%/25%
nie planuje startować w zawodach, ani przygotowywać auta do ciężkich zastosowań 4x4. Interesuje mnie po prostu samochód off-roadowy. Jedyne co będę chciał w nim zrobić to podniesienie zawieszenia o 3-5 cali.

Zastanawiałem się nad:
LR discovery 2,5 TDI rocznik 96-98
Nissan Patrol 2,8 TD rocznik 94-98
Jeep cherokee 2.5 benzyna/diesel rocznik 93-98

Bardzo dziękuje za wszelkie rady, napewno z nich skorzystam.

Pozdrawiam!Adrian Jarmoliński edytował(a) ten post dnia 07.04.10 o godzinie 09:47
Piotr Obraniak

Piotr Obraniak www.MODERNPET.pl

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

Jeśli Jeep Cherokee to 4.0 benzyna + gaz. Załóż bagażnik wyprawowy, koło zapasowe na górę i nie odczujesz tak bardzo zmniejszenia bagażnika. Nie ładuj się w diesle.

Powodzenia!

konto usunięte

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

wiem że nie utrzymam 4 litrowej benzyny. mój znajomy ma dokładnie taką i ten samochód wiecznie woła jeść. i pali 20/100. poszukuje czegoś co spali poniżej 13, tyle jestem w stanie utrzymać. Dlaczego nie pchać się w diesel ?
Grzegorz Klamer Jasiński

Grzegorz Klamer Jasiński Oracle Premier
Support Sales
Prepresentative
Oracle Polsk...

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

Adrian,
Piotr jest przeżarty amerykańską myślą techniczną z pod znaku Chrysler ;)
Na poważnie:
Przy aucie terenowym, które kupisz za 16k conajmniej 3-4k będziesz musiał włożyć w pakiet startowy, później jeszcze więcej.
Dyskotekę 96-98 kupisz za 16-cie, ale "Dyskotekę kupuje się tylko od znajomego" ;) inaczej wskoczysz w takie koszty, ze po pół roku nie dość, że będziesz miał dość land rovera to i dość terenówek.
Patrol 94-98 to też pakiet na start, mimo, iż bezawaryjnie pojeździsz trochę dłużej, ale za to pakiet do Patrola będzie droższy niż pakiet do LR
Jeep - byleby nie 2,5TD -silniki VMa to przekleństwo nie tylko dla właścicieli ale i dla mechaników ;) Dlatego właśnie Piotr powiedział: nie ładuj się w diesle
4,0 benzyna - to już Piotr powiedział.

A jak masz 16k to kup .... Mercedesa 124 w coupe i bedziesz miał kultowe i bezawaryjne auto

konto usunięte

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

tak poza tematem, szukając w internecie ciekawych jeepów, znalazłem jeden unikatowy odłam cheerokiego... polak jednak potrafi:
URL=
Obrazek
/][IMG=
Obrazek
][/IMG][/URL]

a jakie krążą opinie np o terrano, pajero, bądz daihatsu rocky lub KIA sportage ?Adrian Jarmoliński edytował(a) ten post dnia 07.04.10 o godzinie 13:10
Marcin Suszycki

Marcin Suszycki product manager,
Pentagon Research

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

Jak masz taki budżet i warunki na utrzymanie to kup Vitare. Ja tłukę taką już drugi rok. Auto nie do zarąbania. Rok 1999, silnik 2.0, 132 KM, spalanie benzyny max 9l, gazu 12. Auto jest małe, ale pobawić się można, oj można.
Michał Dąbrowski

Michał Dąbrowski event marketing

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

Jeszcze nie zbudowano auta nie do zarąbania :) Tym bardziej tyczy się to terenówki bez przedniego sztywnego mostu i delikatnego reduktora.
Co do samego zakupu to pytanie jest do czego to ma być auto i ile będzie jeżdżone po czarnym.
Marcin Suszycki

Marcin Suszycki product manager,
Pentagon Research

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

No napisał - asfalt 75%, teren 25%. Czyli do bardzo umiarkowanej zabawy. Jak się ma 16 patyków i mało kasy na benzynkę to ja nie widze lepszego wyboru. Pewnie, że reduktor delikatny, ale autko waży tylko troche ponad tonę. I pewnie, że można zarąbać :) Kulki metalowe tez można popsuć.
Hubert H.

Hubert H. Referendarz,
Ministerstwo Pracy i
Polityki Społecznej

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

do 16-17 tysi kupiłbym ładnego nissana terrano I w bogatej wersji i jeszcze Ci zostanie na ewentualny pakiet startowy. Jak dobrze poszukasz trafisz auto z klima i elektrycznymi szybami.
Piotr Obraniak

Piotr Obraniak www.MODERNPET.pl

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

Jak mawia Klamer, jestem przeżarty myślą techniczną zaoceaniczną, ale do Jeepów nikogo nie namawiam - ja się w Jeepie zakochałem na długo przed zakupem, więc wiele mu wybaczam (choć aż tak wiele do wybaczania nie ma).

Nie patrz na spalanie beny tylko na koszty - 4.0 nie spali w mieście więcej niż 17-18 litrów gazu więc 100 km kosztować Cię będzie max 40 złotych. Na trasie załapiesz się w okolice 12-15 l. Mówię o realnym zużyciu dla 4.0 z wyprawówką, na 3,5 cala liftu i oponkach MT 31". Te silniki bardzo dobrze współpracują z porządną instalką - nie musi być sekwencja, II generacja w zupełności wystarczy.

Jak będziesz kupował to raczej po roczniku 92' - parę rzeczy wtedy poprawili. Szukaj m.in. w dziale Giełda na jeep.org.pl, czasem trafiają się fajne lekko zmotane sztuki w dobrych cenach.

Ale, jak mówiłem, kupuj jeśli kochasz, to do nikogo nie będziesz miał pretensji, że miało być bezawaryjne za 16k a nie jest ;)

Powodzenia!

PS. No i szyby elektryczne + klimę masz w 90% egzemplarzy na rynku ;)Piotr Obraniak edytował(a) ten post dnia 13.04.10 o godzinie 12:00
Michał C.

Michał C. ...umiarkowanie w
dążeniu do prawdy
nie jest cnotą...

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

A ja stanowczo odradzam kupno jeepa w pl, takze sprowadzonego. I to nie tylko na bazie wlasnych ale i cudzych doswiadczen ;). Z takim budzetem pomsylalbym o samuraju (chociaz k... niewygodny).
Jeep'a 2,5 zarzniesz w terenie w ciagu pierwszych 15 minut. Niestety glupia konstrukcja silnika. Jak juz to podobno lepszy jest 2,1 T ale to tylko znam ze slyszenia bo rzadko spotykany model.
A najlepiej to posluchaj Grzegorza W124 (albo jeszcze lepiej W123) - lejesz opalowy coco jambo i do przodu ;) Bo niestety ale terenowki maja bardzo wiele kosztow ukrytych ktorych nie jestes w stanie skalkuolowac ;)
Arek Klich

Arek Klich Fotograf, operator,
Projektant form
przemyslowych,
render...

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

tak mozna sie bawic kazdym autem jak jest przygotowane do tego:

http://www.youtube.com/watch?v=l_KwsbK5UMg&feature=rel...

Michał Czyż "Jeep'a 2,5 zarzniesz w terenie w ciagu pierwszych 15 minut."
Cos gdzies uslyszeli i tak sobie gadaja (bez urazy)

http://www.youtube.com/watch?v=y6JNKsV1bm8&feature=rel...

ten bialy to walsnie 2,5 benzyna i juz tak 2 rok sobie plywa i jezdzi bez wiekszych awarii bardziej eksploatacyjne naprawy.

Trzeba konkretnie sobie powiedzec do czego ma byc auto do lansu na grzyby, ryby, polowania czy do ekstremalnej jazdy w terenie.
Potem liczymy kase jaka mamy do wydania i szukamy auta dawcy do przebudowy. Ja bardzo polecam samuraja. Jest to bardzo prosty samochod do modyfikacji tani i dzielny w terenie. A Jeep drozszy do modyfikacji lub porownywalny np model XJ natomiast Jeep'em mozna jechac z rodzina a samurajem raczej nie polecane chyba ze na rozwod;)

pozdrawiam

Temat: Samochód terenowy do 16 tyś.

ja własnie sobie kupiłam takiego kioska.. Oł YEAH ! ;)


Obrazek


XJ Cherokee 4.0l '91.. i zamierzam nim jeździć wszędzie ;)

Piotr Obraniak:
... i dlatego właśnie mam jeepa ;)

dodam tylko, że jest to autko do 16 tys na początek.. modyfikacje wedle potrzeb i upodoban.. wolnoc tomku w swoim domku.. ;)Ania T. edytował(a) ten post dnia 22.04.10 o godzinie 08:30

Następna dyskusja:

Samochód terenowy lub Suv ...




Wyślij zaproszenie do