konto usunięte

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Fotki z geotagami z wyjazdu na bieżąco:

http://picasaweb.google.pl/GMPST2001/Augustow20090905#

Zebrałem po raz kolejny, co było do zebrania i załadowałem w ten post.

UWAGA:

WYJAZD W PIĄTEK,
DWA NOCLEGI

> > SAMOCHODAMI < <



ZBIÓRKA (04.09.09)- Warszawa Centralna 15:00

Przejazd:

Maciej Ch.
Maciej - rower w bagażniku
Monika - rower w bagażniku
Zabieram poprzeczki

Dariusz A.
Dariusz - rower na dachu
Magda - rower na dachu
Ania - rower na dachu

Maciej M.
Maciej - rower w bagażniku
Marta - rower w bagażniku

Przemek K.
Przemek - rower w bagażniku
Jacek - rower w bagażniku
Przemek zabiera dodatkowo 3 rynny i poprzeczki na wszelki wypadek.

Edyta - dojeżdża z Białegostoku.

KWATERY:

Lokalizacja: STARY FOLWARK (pokoje u Kasi. tel. 504 860 918)

Dojazd na kwaterę:

Z Suwałk wyjechać na Sejny, Ogrodniki. W Starym Folwarku za przystankiem autobusowym skręcić w prawo. Na końcu tej drogi asfaltowej jest droga piaszczysta. Jadąc asfaltem miniemy sklep "SZPUNT". Po lewej będzie muzeum WPN a po prawej kwatera.

W skrócie. Pytać się o MUZEUM Wigierskiego Parku Narodowego. Kwatera jest po drugiej stronie ulicy przy której stoi muzeum ;-)

Cena za nocleg: 30 pln od osoby (ponoć cena zawiera pościel) :-)
Cena łączna noclegów: 2 x 30 pln od osoby = 60 pln

Termin przyjazdu: 4.09 ok. godz. 21:30 (potwierdzimy telefonicznie z drogi).

Termin wyjazdu: 6.09 rano, by pokręcić się jeszcze w pobliżu Wigier.

Suwałki <-> Stary Folwark ok. 11 km. :D

TRASA - DZIEŃ 1 - SOBOTA

Wyjazd na trasę wokół jeziora Wigry. Łacznie coś ok. 50 km po lesie. mamy na to caaaaały dzień. Po drodze wspinanie się na wieże widokowe i robienie masy zdjęć.

TRASA - DZIEŃ 2 - NIEDZIELA

Kręcenie się rowerowe wokół Suwałk. Dokładniej trasę ustalimy w sobotę wieczorem.

LISTA WYJEŻDŻAJĄCYCH

1. Maciej Chojnacki
2. Edyta Alechnowicz
3. Dariusz Arendzikowski
4. Monika Bryła
5. Maciej "MUZZY" Michalczyk
6. Jacek Borys
7. Przemek K.
8. Anna Grochowska
9. Magda G.
10. Marta "BORÓWKA"

Osprzęt do zabrania - wystarczy sztuka na ekipę, więc nie kupujcie wszystkiego, tylko to, czego nie biorę ja.

0. Apteczka (mam, biorę)
1. Dętka do kół (super układ każdy ma jedną w swoim
rozmiarze).
2. Jeden komplet łyżek do opon (mam, biorę)
3. Skuwacz do łańcucha (mam, biorę)
4. Spinki (jeden komplet w sakwie mam, biorę)
5. Trzpień do skucia łańcucha (mam 1 szt., biorę. Potrzebna
jeszcze min. jedna sztuka)
6. Pompka AUTO i PRESTO (mam, przydałaby się jeszcze jedna w
pełni sprawna)
7. Zapasowy łańcuch i klucze podstawowe (mam, biorę - nasadowych, płaskich, bocznych nie mam, bo mam zaciskówki przy kołach)
8. Odblaski, światła przód i tył (powinny być, warto zabrać,
na wszelki wypadek)
9. Latarka (mam, biorę, jeszcze jedna , dwie nie zaszkodzą)
10. Dokument, karta płatnicza info o grupie krwi i osoba do
powiadomienia w razie wypadku (każdy, uzupełnimy w pociągu)
11. Linka do zapięcia roweru (może się przydać)
12. Mapa (a po co? dobra, dobra, mam, biorę)
13. GPS (mam, biorę)
14. Dobry humor (każdy zabiera, koniecznie!)
15. Prochy od bólu głowy (kto miewa, niech weźmie, w apteczce nie ma takich używek)
16. Papier toaletowy - praktyka pokazuje, że czasem się przydaje
;-) (każdy powinien mieć choć trochę)
17. Okulary p.słon. lub białe, by nie złapać owada w oko w
czasie jazdy (wedle uznania)
18. Ręczniki (najfajniejsze są z mikrofibry ale każdy sobie wozi
swój) i środki higieny własnej w tym coś na ząb (a po co? ;-).
19. Ciuch na zmianę do pociągu do Wawy, by nie śmierdzieć
niemożebnie w przedziale ;-) (każdy)
20. Nakrycie wierzchnie głowy (na rowerze fajnie jest mieć kask,
jednak nikt nikogo nie zmusza. Każdy miś ma swój
rozumek i na głowę weźmie to, co chce).
21. Jeżeli ktoś ma mapnik rowerowy, to byłoby super. Jeżeli nie, to też damy radę ;-)
22. Ładowarka do GSM (iPHONE, biorę ładowarkę)
23. Ładowarka do GPS (mam, biorę końcówka mała-szeroka USB jak do zewnętrznego dysku twardego)
24. Ładowarka do GSM (wystarczy jedna od każdego typu - napiszcie czego używacie i się dogadajcie na forum, bo nie ma po co brać kilku takich samych ładowarek)
25. Ładowarki do aparatów foto + zapasowe karty pamięci na wypadek duuuuuuużej ilości zdjęć :-)

Nie trzeba zabierać kuchni ani garów ani sztućcy ani śpiwora. Czyszczenie łańcuchów zrobimy według poziomu
zabrudzenia, ja zabiorę sprzęt do tego.Maciej Chojnacki edytował(a) ten post dnia 03.09.09 o godzinie 13:19
Tomasz M.

Tomasz M. W życiu jak w tańcu
- każdy krok ma
znaczenie, więc
tańcz...

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Na początku września i przy sprzyjających prognozach pogody to można jeszcze szarpnąć się na wyjazd z namiotami i rozłożyć się gdzieś na trawce - noce zimne nie będą... mógłbym wtedy wziąć swoją przyczepkę, wtedy mógłbym wziąć do niej też dwa małe plecaki (gdyby jakieś dziewczyny się zdecydowały. Przyczepka wygląda tak:

Obrazek
Dariusz A.

Dariusz A. Doradca podatkowy,
ANS Kancelaria
Podatkowa

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Maciej Chojnacki:
Witam,
W kilku wątkach padł temat rowerowego wypadu do Augustowa. Ponieważ większość z nas nie przejedzie tam i z powrotem rowerem, proponuję spokojnie się przygotować do całodziennej wycieczki z przejazdem PKP/TLK do i z Augustowa a pod Augustowem
pokręcić pedałami tak ze 100 km. Być może padną jakieś propozycje akcji rowerowej z noclegiem? Może ktoś zna miejsca
warte odwiedzenia i wspomoże grupę ułożeniem ciekawej trasy po
okolicach tego uroczego mazurskiego miasta? Proszę o wypowiedzi.

Augustow to lepiej z noclegiem zrobic ze wzgledu na czas przejazdu tam i z powrotem. Namiotow chyba nie wato brac, we wrzesniu nie powinno byc problemu z kwaterami. W razie problemow pogodowych latwiej wyschnac niz pod namiotem.

Pozdro!
Dawid G.

Dawid G. Szukam ciekawej
pracy

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Temat Augustowa rzeczywiscie sie pojawil, ale przewidywalismy termin 29-30 sierpnia, a takze planowalismy rozlozyc wycieczka na wiecej niz 1 dzien. Za tym zreszta optuje, by wyjazd przewidywal nocleg. Wiecej mozna przejechac jak i zobaczyc.

Nocleg moglby byc rzeczywiscie w namiotach, (mi to odpowiada), ale pewnie nie kazdy dysponuje namiotem i lubi takie warunki, wiec pozostaje sie dostosowac do ogolu.

Rzucam haslo, bo tak jak pisalem
http://www.goldenline.pl/forum/rowerem-po-warszawie-i-...

ze wzgledu na wyjazd nie jestem w stanie nic zaplanowac.

Wiec ktos musi temac pociagnac i ustalic.

konto usunięte

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Damy radę Dawid :-) Nie tylko do Augustowa się jeździło pociągiem. Ja to nawet z Warszawy do Pruszkowa się raz przejechałem PKP i musiałem wracać do Warszawy na piechotę :-)

Jeżeli będą chętni na wyjazd jednodniowy, będziemy mieli mało czasu na miejscu, bo tylko 3 godzinki. Jeżeli dwudniowy, to znajdziemy coś agroturystycznego lub camping z domkami + namioty i bedzie "gitara" ;-)
Edyta M.

Edyta M. ....sometimes things
fall apart so better
things can fall...

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

2 dni, namioty i gitara na mazurach :))) lepiej być nie możEeee poprostu raj! to działamy, na 29-30 tak było ustalane albo 4-5 VIIIedyta A. edytował(a) ten post dnia 20.08.09 o godzinie 23:48
Dawid G.

Dawid G. Szukam ciekawej
pracy

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

edyta A.:
2 dni, namioty i gitara na mazurach :))) lepiej być nie możEeee po porstu raj! to działamy, na 29-30 tak było ustalane albo 4-5 VIIIedyta A. edytował(a) ten post dnia 20.08.09 o godzinie 16:24
Edyta a moze Ty organizacje wyjazdu wezmiesz w swoje rece?

konto usunięte

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Dawid G.:
Edyta a moze Ty organizacje wyjazdu wezmiesz w swoje rece?

Byłoby wspaniale. Ja w Augustowie to byłem raz i ... nie pamiętam więcej niż hotel Delfin i rejs dnia następnego w okolice bobrzych żeremii. Będzie mi więc trudno złapać coś na kilka(naście?) osób.

Prośba tylko, coby zrobić ten dalszy dla większości z nas wyjazd we wrześniu.Maciej Chojnacki edytował(a) ten post dnia 20.08.09 o godzinie 21:07
Renata L.

Renata L. księgowa

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Ja chętnie sie piszę na wyjazd rowerowy do Augustowa, ale dostepna jestem tylko w następny weekend 29-30 sierpnia.

Mogę ewnetulanie wesprzeć w zorganizowaniu noclegów na prywatnych kwaterach, nie mam nic konkretnego na myśli, ale kto pyta .....
Edyta M.

Edyta M. ....sometimes things
fall apart so better
things can fall...

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Dawid G.:
edyta A.:
2 dni, namioty i gitara na mazurach :))) lepiej być nie możEeee po porstu raj! to działamy, na 29-30 tak było ustalane albo 4-5 VIII
Edyta a moze Ty organizacje wyjazdu wezmiesz w swoje rece?


nie nie nie ja zgłaszam chęć wyjazdu, tu potrzeba męskiej ręki i zmysłu logistycznego !!! aaa jak dla mnie może być na żywioł :))) oBy grupa się zebrała ! reszta będzie improwizacją a takie wyjazdy są najfajniejszeee ...edyta A. edytował(a) ten post dnia 20.08.09 o godzinie 22:54
Barbara Korycka (Jurkiewicz)

Barbara Korycka
(Jurkiewicz)
Lead Buyer kat.
marketing - region
Polska, Czechy,
Słowacja

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Ja chyba też się piszę na wyjazd

konto usunięte

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

edyta A.:
(...)tu potrzeba męskiej ręki i zmysłu logistycznego !!! aaa jak dla mnie może być na żywioł :))) oBy grupa się zebrała ! reszta będzie improwizacją a takie wyjazdy są najfajniejszeee

OK. Namawiałaś i namawiałaś i namówiłaś mnie ;-)

W tym poście będę zamieszczał wynalezione przez Was i przez siebie trasy pod rowerowy wypad w okolice Augustowa.

Wyjazd nabrał kształtu na WARIANT 2 (nazywany dalej W2), czyli :

WYJAZD w SOBOTĘ (05.09.09)
Warszawa Centralna -> Augustów
odj. 07:25
przyj. 12:00
czas w pociągu 4:35
bezpośredni POŚPIESZNY z przewozem rowerów

Po przyjechaniu do AUGUSTOWA, wyjazd rowerami w kierunku jeziora Wigry. Trasa ma długość ok. 30 km. By dojechać do Wigier (zgodnie z Waszymi oczekiwaniami zakładamy tam nocleg), trzeba będzie jeszcze pedałować ok 20 km wzdłuż linii brzegowej jeziora.

Piwko, jakieś ognisko, czy grill i nocleg w okolicy Wigier. Preferowane są domki / domek / agroturystyka. Cena nie powinna powalać. Wszystko kosztuje w tych okolicach od 30 do 50 pln za nocleg. Do tego pewnie jakieś klimatyczne + to, co kto lubi przegryźć / zapić zakupione w sklepie ;-)

Następnego dnia (niedziela) popedałujemy nad jeziorem Wigry tam, gdzie nie było nas poprzedniego dnia :-) Pozapychamy do końca nasze karty w aparatach fotograficznych i przyjedziemy znad jeziora Wigry do AUGUSTOWA

POWRÓT w NIEDZIELĘ (06.09.09)
Augustów -> Warszawa Centralna
odj. 15:57
przyj. 20:30
czas na plotki 4:33 i wymianę doświadczeń, bądź drzemkę.
bezpośredni pośpieszny z przewozem rowerówMaciej Chojnacki edytował(a) ten post dnia 25.08.09 o godzinie 14:05
Edyta M.

Edyta M. ....sometimes things
fall apart so better
things can fall...

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

ooo Maciek ! właśnie takiego kogoś szukaliśmy :))))
Marcin Lipowski

Marcin Lipowski
http://www.cyklopedi
a.mazoviamtb.pl/Marc
in_Lipowski_3050 ...

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

wlasnie jestesmy w Starym Folwarku (polnocny kraniec jeziora wigry) tu sa na prawde rewwelacyjne tereny. dzis byl maraton wiec duzo nie obejrzelismy ale i tak traski nad czarna hancza sa sliczne. jutro jedziemy wokol wigier, z obiadem w augustowie i spowrotem z kreceniem sie po tamttej puszczy wiec bede mogl zdac relacje jak to wszystko wyglada, ale jezeli tak jak nad hancza to to sa jedne z najsympatyczniejszych terenow rowerowych jakie widzialem w tym kraju :)

ps. mozna rozpatrzec jako nocleg Stary Folwark. osoby ktore prowadza ta agroturystyke sa bardzo goscinni (m.in. odholowali mnie zepsutym samochodem w sobote rano do serwisu i przekonali serwisantow zeby samochod byl juz na dzis, ja w tym czasie hjechalem maraton, a oni pojechali do serwisu i przyprowadzili dzialajacy samochod pod domek. abstrahujac od faktu ze wczoraj wieczorem jak przjechalismy to od razu byla propozycja piwka/wodeczki i zakaski ;)
Dariusz A.

Dariusz A. Doradca podatkowy,
ANS Kancelaria
Podatkowa

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Marcin Lipowski:
wlasnie jestesmy w Starym Folwarku (polnocny kraniec jeziora wigry) tu sa na prawde rewwelacyjne tereny. dzis byl maraton wiec duzo nie obejrzelismy ale i tak traski nad czarna hancza sa sliczne.

Tamte rejony sa WSPANIALE!. W ciemno polecam kazda trase. Zarowno na rower jak i na kajak. Albo na rower wodny... :)
Jez. Serwy, albo Wigry. Kwestia znalezienia kwarery i opracowania dojazdu. Samochod z bagaznikiem na 4 rowery jest rozsadna opcja, czlowiek jest nieazlezny od torow i rozkladu jazdy. W Jeleniewie (na polnoc od Suwalk) jest fajna knajpa a w niej Kartacze. Mniam... :)

konto usunięte

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Kochane chlopaki. jeszcze sie okaze, ze Augystow to będzie tylko nazwa wyprawy a czy tam dotrzemy... ?
Dariusz A.

Dariusz A. Doradca podatkowy,
ANS Kancelaria
Podatkowa

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Maciej Chojnacki:
Kochane chlopaki. jeszcze sie okaze, ze Augystow to będzie tylko
nazwa wyprawy a czy tam dotrzemy... ?

To zalezy wylacznie od nas no i troche od pogody... :)
Katarzyna Peszek

Katarzyna Peszek Specjalista, Bank

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

edyta A.:
2 dni, namioty i gitara na mazurach :))) lepiej być nie możEeee poprostu raj! to działamy, na 29-30 tak było ustalane albo 4-5 VIIIedyta A. edytował(a) ten post dnia 20.08.09 o godzinie 23:48


jestem za:) najlepiej 29-30,tak jak było planowane
no i proszę o zabookowanie miejsca dla mnie w namiocie:)

właśnie wróciłam znad morza po zasmakowaniu windsurfingu, ciekawa jestem czy i ktoś z Was uprawia ten sport? mnie się baaardzo spodobało. rower, deska z żaglem i Hel - takie mi się marzą kolejne wakacje :)
Edyta M.

Edyta M. ....sometimes things
fall apart so better
things can fall...

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

Kasia w pozytywnym znaczeniu zazdroszczę wrażeń! faktycznie Hel to urokliwe miejsce :))

to uzgadniamy szczegóły, szczególnie jeżeli chodzi o termin bo wciąż przewijają się 2 z nich! kto na 29-30 a kto pierwszy weekend września, i chyba większość ma głos decydujący co ??? dla mnie oba terminy są do zaakceptowania

konto usunięte

Temat: 5 - 6 . 09 . 2009 - Augustów i okolice

W tym wątku jest wyjazd do Augustowa 5 - 6.09. Przełóżcie swoje plany ciut i jedźcie we wrześniu :-))))Maciej Chojnacki edytował(a) ten post dnia 23.08.09 o godzinie 22:28

Następna dyskusja:

01-02 . 08 . 2009 (Wawa, ok...




Wyślij zaproszenie do