Beata B.

Beata B. HR Business Partner

Temat: CV-Raport w internecie???

Witam,

Może zwróciliście uwagę na stronę http://cv-raport.pl.

Na stronie można znaleźć informację, ile procent CV i listów motywacyjnych, wysłanych przez kandydatów do konkretnej firmy, zostało otwartych. Cel zapewne jest szczytny, ma to pokazywać rzetelność pracy osób rekrutujących. Jednak śmiem twierdzić, żeby to uczciwie działało to trzebaby wyłączyć wszystkie zabezpieczenia antywirusowe - kod jest dopisywany do dokumentów worda i w
w momencie otwarcia dokumentu word via internet melduje się na odpowiednim serwerze - wyjątkowo niebezpieczna metoda - tak mi się wydaje.

Jakie są wasze odczucia?

Pozdrawiam :)

Temat: CV-Raport w internecie???

Beata B.:
Jakie są wasze odczucia?

Pozdrawiam :)

Ja nie jestem calkowicie przekonany o skutecznosci tej metody. Bylo juz pare dyskusji na ten temat.
Paulina C.

Paulina C. Specjalista

Temat: CV-Raport w internecie???

Co w przypadku gdy CV najpierw jest zapisywane na dysku, a dopiero potem czytane? Przecież tego chyba nie uda im się uwzględnić. Poza tym mój program antywirusowy w momencie otwarcia takiego pliku pyta czy zezwolić mu na dostęp do sieci. Prawdopodobnie gdy zanzaczam nie, osoba nie dostanie potwirdzenia prezczytania. Jak dla mnie to trochę bez sensu.
Barbara Seidler

Barbara Seidler "Statek w porcie
jest bezpieczny, ale
nie po to buduje
si...

Temat: CV-Raport w internecie???

Pani Beato,
program działa na mnie rozweselająco :]]]

otwarcie pliku jeszcze nie świadczy o jego czytaniu, a kilka argumentów [ np. Liczy się każde otwarcie załączonych plików, Masz pewność, że załączniki dotarły i zostały przeczytane, Nie są wyświetlane żadne denerwujące komunikaty] - śmiesznych zresztą - służy naciąganiu naiwnych poszukiwaczy pracy.

Zakładka "co mi to da?" - przypomina mi oferty typu: "Ktoś Cię bardzo kocha, wyślij SMS na numer 7656 o treści KOCHA a my powiemy Ci kto już niebawem odmieni Twoje życie"

"... tylko co z tego, jeśli nikt go potem nie czyta?
Jeśli dana firma przeczytała tylko Twoje CV, a nie czytała listu motywacyjnego, może to niestety oznaczać, że masz mniejsze szanse na dane stanowisko." - apeluję drodzy Państwo - to dalece idące wnioski nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Pozdrawiam wszystkich
bs
Agata Qanadilo

Agata Qanadilo Rekruter / Executive
Search Consultant

Temat: CV-Raport w internecie???

a co w przypadku przegladania zalacznika za pomoca podgladu w programie outlook?
Nie trzeba go otwierac, zeby przeczytac tresc. Czy ta czynnosc rowniez zostanie odnotowana?
sprawdzam, dam znac jaki wynik :)
Agata Qanadilo

Agata Qanadilo Rekruter / Executive
Search Consultant

Temat: CV-Raport w internecie???

niestety potwierdzam nieprzydatnosc tego pomyslu-przy przegladaniu pliku za pomoca podgladu w outlooku system nie zadziala...ja korzystam glownie z tego sposobu przegladania zalacznikow nadeslanych aplikacji, wiec polegajac na tym wynalazku, moi kandydaci mogli by wysnuc wniosek, ze niczego nie otwieram ani nie przegladam :/
Beata B.

Beata B. HR Business Partner

Temat: CV-Raport w internecie???

Witam wszystkich,
Rozbawiło mnie gdy ostatnio znalazłam znów w jakiejś gazecie informacje na temat "rewelacyjnego" wynalazku cv-raport ;)

Ech..

Pozdrawiam serdecznie,
Beata
Zyta Machnicka

Zyta Machnicka employer branding II
candidate experience
II szkolenia i ...

Temat: CV-Raport w internecie???

Beata B.:
Witam wszystkich,
Rozbawiło mnie gdy ostatnio znalazłam znów w jakiejś gazecie informacje na temat "rewelacyjnego" wynalazku cv-raport ;)

Ech..

Pozdrawiam serdecznie,
Beata

Beata,
zapewne był to artykuł sponsorowany ;))

konto usunięte

Temat: CV-Raport w internecie???

a czy cv-raport nie jest przypadkiem programem typu spyware, adware??

bo teoretycznie na tym te programy polegają

konto usunięte

Temat: CV-Raport w internecie???

Sprawdziłem powyższe wypowiedzi HRowców, otóż serwis pokazuje odczytanie cv w formacie doc, zarówno po zapisaniu na dysk, jak i podglądu. Dla mnie serwis rewelacja .... okazuje się, że tylko 30% moich cv jest czytane.

Może HRowcy mi wyjaśnią po co daje się ogłoszenie o pracę np na pracuju, albo zamieszcza się je na stronie korporacyjnej a potem nie odczytuje spływających aplikacji .... ?
Agata Qanadilo

Agata Qanadilo Rekruter / Executive
Search Consultant

Temat: CV-Raport w internecie???

Krzysztof C.:
Sprawdziłem powyższe wypowiedzi HRowców, otóż serwis pokazuje odczytanie cv w formacie doc, zarówno po zapisaniu na dysk, jak i podglądu. Dla mnie serwis rewelacja .... okazuje się, że tylko 30% moich cv jest czytane.

Może HRowcy mi wyjaśnią po co daje się ogłoszenie o pracę np na pracuju, albo zamieszcza się je na stronie korporacyjnej a potem nie odczytuje spływających aplikacji .... ?

Panie Krzysztofie,

mozna otworzyc/obejrzec CV ale go nie czytac- to jedno
druga sprawa to to, ze nie zawsze jest potrzeba/mozliwosc czytania wszystkich naplywajacych dokumentow
trzecia- czasami mail naplywa zbyt pozno, albo w nieodpowiedniej formie- temat lub tresc maila moga byc nieodpowiednie
Aleksandra Fiszer - Kubiczek

Aleksandra Fiszer -
Kubiczek
Specjalista ds.
Personalnych

Temat: CV-Raport w internecie???

Nie wiem czy coś się nie zmieniło ale jakiś rok temu system błędnie rejestrował część maili odczytywanych w podglądzie na MS Outlook 2007... był tez jakiś problem z firewallem.

konto usunięte

Temat: CV-Raport w internecie???

Moim zdaniem choć pewna, niekoniecznie rzetelna wiedza na temat otwieranych załaczników daje już jakiś obraz tego, co dzieję się z naszymi aplikacjami.Niestety wysyłając cv często przypomina to wrzucenie kamienia do studni bez żadnego echa...Uważam ,ze to totalna ignorancja, choć wiadomo,że powody zamieszczania ogłoszeń są różne.Ostatnio dowiedziałem się,że jeden z czołowych portali z ofertami pracy ma promocję, gdzie zamieszczenie ogłoszeń na wszystkie regiony kraju jest dużo tańsze, aniżeli wybranie tylko trzech wybranych regionów, na które są wakaty. Ok, każdy z tego skorzysta, kto szuka pracowników wyłącznie nawet na te trzy regiony. Co wtedy? ano to, że załączniki z regionów,które pracodawcy nie interesują , nie są otwierane. To znów przekłada się na rzetelność i opinię firmy zamieszczającej ogłoszenie o pracę.Uważam,że do firm HR, jak i samego programu cv raport należy podchodzić z rezerwą.
Sabina Stodolak

Sabina Stodolak HR Manager, Trener,
Gry miejskie w
Krakowie

Temat: CV-Raport w internecie???

Krzysztof C.:
okazuje się, że tylko 30% moich cv jest czytane.
Coś mi się nie chce wierzyć w te dane, ale nie o to chodzi. Zastanawiam się , jaką REALNĄ korzyść miałoby dawać użytkownikowi korzystanie z tego serwisu. Płacisz kasę i dowiadujesz się, że Twoje CV są nieczytane. I co z tego? CO z tym zrobisz? Przestaniesz szukać pracy i wysłać CV obrażając się na podłych rekruterów? Sfrustrujesz się i zaczniesz narzekać? Zaczniesz się jeszcze mocniej martwić? Zadzwonisz do firmy i nawrzucasz działowi HR? Czy ktoś może mi podać realną korzyść z tego typu systemu?

A tak przy okazji - mi zdarza się otworzyć CV a potem, nie zamykając go, zając innymi rzeczami. A CV siedzi sobie otwarte i zminimalizowane do paska. Czy taka osoba otrzyma informację że przez 45 minut gapiłam się w Jej CV?

Temat: CV-Raport w internecie???

Od jakiegoś czasu korzystam z tej stronki i jestem zadowolony. Otwierałem wysłany do siebie załącznik w firmie (będąc zalogowanym do sieci korporacyjnej) i nie dostałem żadnego pop-up'a z informacją, że program potrzebuje dostępu do sieci. Z firewall'em sobie też poradził.
Dostałem potwierdzenie, jak otworzyłem uprzednio ściągnięty plik z dysku, dostałem nawet potwierdzenie jak ściągnąłem plik i załączyłem go do innego maila i ta osoba go otworzyła.
Wg mnie program ma ci dostarczyć informacji czy twoje cv jest otwierane a wnioski każdy może sam sobie wyciągnąć.
Wysłałem trochę cv i część z nich rzeczywiście nie była czytana. Problemem chyba jest tutaj fakt, że nie ma podanej w ogłoszeniu pensji i cv napływa po prostu za dużo. Na pewno też podejście niektórych osób z HR robi swoje. Dla nich to po prostu jeden z wielu maili a dla osoby aplikującej to coś więcej.

Pozdr.



Wyślij zaproszenie do