Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

To jest taki nowy wątek - aby może tym rekrutowanym coś podpowiedzieć na co nie zwracają czasem uwagi :):
Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Jeżeli nie ma lm - to w mailu lub w temacie fajnie by było napisać w jakiej sprawie, na jakie stanowisko lub w odpowiedzi na jakie ogłoszenie.
jeżeli ktoś dzwoni w sprawie ogłoszenia - to ułatwia sprawę jezeli od razu powie jakiego.

konto usunięte

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

a jeśli w temacie podaję nr Ref. to wystarczy?
Jeśli w ogłoszeniu jest napisane"ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O NADSYŁANIE CV ZE ZDJĘCIEM Z ZAZNACZENIEM W TYTULE EMAILA NR REF NA ADRES ...."
Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

No jasne - ważne żeby ta informacja się pojawiła gdzieś.
wiele jest takich wiadomości - gdzie tak jak w temacie - rekruterze domyśl się sam :P
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

świetny wątek....

co do doświadczenia zawodowego w CV warto napisać parę słów o obowiązkach na stanowisku

stosowanie technik manipulacyjnych: przyjście wcześniej, dzwonienie, czy nie daj boże, podrzucanie pełnej dokumentacji w ładnej oprawie, nie tylko nie da efektu, ale potrafi zdenerwować (miałem takie przypadki)

rozmowa kwalifikacyjna, to spotkanie biznesowe, obowiązuje elegancki strój ;)

masz prawo zadzwonić i zapytać się, co z twoją kandydaturą

jeżeli nie masz hobby, nie wpisuj jazda na rowerze - w zeszłe wakacje zamiast zespołu pracowników mogłem stworzyć klub kolarski ;)

list motywacyjny ma zachęcić do przeczytania CV i jak sama nazwa wskazuje mówi o motywacji - czasami zdarza mi się czytać LM, gdzie mam informacje o dyspozycyjności i oczekiwaniach finansowych - ułatwia pracę

profesjonalniej wygląda CV z nazwą pliku typu "Anna Kowalska_CV", niż "CV_kotusia poprawione" :)

znalazłeś "stare" ogłoszenie --> zapytaj czy jest aktualne, zamiast pytać o szczegóły

postaram się aktualizować "dobre rady"

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Kandydacie, jeżeli zamierzasz nie przyjść na umówione spotkanie, zadzwoń. Rekruter nie domyśli się, czy rezygnujesz z oferty, czy akurat coś Ci wypadło.
Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Kandydacie - pisząc mail z prośba o dodatkowe informacje - najlepiej zostawić swój numer telefonu. (rekruter nie zawsze ma czas na pisanie mail, a w dodatku niektórych informacji nie można podawać mailem)

konto usunięte

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

A jeśli chcę wysłać swoje CV do jakiejś firmy, która na swojej stronie internetowej nie zamieściła formularza aplikacyjnego to czy mogę je wysłać na podany numer kontaktowy email? I jeśli tak, to co wpisać jeśli nie odpowiadam na żadną ofertę?
Karolina C.

Karolina C. Assistant Manager,
Zarządzanie
Ryzykiem,
PricewaterhouseC...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

do rekrutujacych: a jesli ktos naprawde uwaza jazde na rowerze za swoje hobby i zabiera rower nawet na praktyki zagraniczne? ;)
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Karolina C.:
do rekrutujacych: a jesli ktos naprawde uwaza jazde na rowerze za swoje hobby i zabiera rower nawet na praktyki zagraniczne? ;)

;) no to pogratulować zdrowego trybu zycia
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Anna K.:
A jeśli chcę wysłać swoje CV do jakiejś firmy, która na swojej stronie internetowej nie zamieściła formularza aplikacyjnego to czy mogę je wysłać na podany numer kontaktowy email? I jeśli tak, to co wpisać jeśli nie odpowiadam na żadną ofertę?

najlepiej upewnić się, czy firma prowadzi bazę kandydatów - zazwyczaj każda agencja coś takiego posiada i w treści maila, bądź też w liście poprosić o wpisanie do bazy kandydatów i podać swoje oczekiwania zawodowe

co do pierwszego pytania, to CV powinno dotrzeć do odpowiedniej osoby, jeżeli nie możemy zdobyć maila do działu HR ze strony, spróbować telefonicznie, ewentualnie w temacie zaadresować do działu personalnego, ewentualnie działu kadr
Karolina C.

Karolina C. Assistant Manager,
Zarządzanie
Ryzykiem,
PricewaterhouseC...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

no tak, ale wtedy trafiam na kupke 'druzyny kolarskiej' przeciez..

Mariusz P.:
Karolina C.:
do rekrutujacych: a jesli ktos naprawde uwaza jazde na rowerze za swoje hobby i zabiera rower nawet na praktyki zagraniczne? ;)

;) no to pogratulować zdrowego trybu zycia

konto usunięte

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Mariusz P.:
Anna K.:
A jeśli chcę wysłać swoje CV do jakiejś firmy, która na swojej stronie internetowej nie zamieściła formularza aplikacyjnego to czy mogę je wysłać na podany numer kontaktowy email? I jeśli tak, to co wpisać jeśli nie odpowiadam na żadną ofertę?

najlepiej upewnić się, czy firma prowadzi bazę kandydatów - zazwyczaj każda agencja coś takiego posiada i w treści maila, bądź też w liście poprosić o wpisanie do bazy kandydatów i podać swoje oczekiwania zawodowe

co do pierwszego pytania, to CV powinno dotrzeć do odpowiedniej osoby, jeżeli nie możemy zdobyć maila do działu HR ze strony, spróbować telefonicznie, ewentualnie w temacie zaadresować do działu personalnego, ewentualnie działu kadr
Dziękuję bardzo za cenną podpowiedź.
Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

hmmm... ja mam pewien problem - bo nie wiem czy Karolino tak na poważnie zadajesz pytania??

Karolina C.:
no tak, ale wtedy trafiam na kupke 'druzyny kolarskiej' przeciez..

Mariusz P.:
Karolina C.:
do rekrutujacych: a jesli ktos naprawde uwaza jazde na rowerze za swoje hobby i zabiera rower nawet na praktyki zagraniczne? ;)

;) no to pogratulować zdrowego trybu zycia
Karolina C.

Karolina C. Assistant Manager,
Zarządzanie
Ryzykiem,
PricewaterhouseC...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

bardzo na powaznie, bo ok, jesli sie uprawia sporty, ktore nie sa powszechne.
ale jak mielismy tu przyklad z jazda na rowerze.. jak sie wyroznic spomiedzy tych, ktorzy wpisali-bo-nie-mieli-co?
Joanna C.

Joanna C. Psychlog, Doradca
Personalny i
Specjalista
ds.Rekrutacji ...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

to wychodzi w trakcie rozmowy.
Karolina C.

Karolina C. Assistant Manager,
Zarządzanie
Ryzykiem,
PricewaterhouseC...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Joanno, czy zapytalabys kogos na rozmowie o prace o jazde na rowerze, ktora ma wpisana w CV jak pińćsto innych osob?
tak na serio?
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Karolina C.:
bardzo na powaznie, bo ok, jesli sie uprawia sporty, ktore nie sa powszechne.
ale jak mielismy tu przyklad z jazda na rowerze.. jak sie wyroznic spomiedzy tych, ktorzy wpisali-bo-nie-mieli-co?


oczywiście zainteresowania nie są "dogłębnie" analizowane podczas przeglądania CV

oczywiście nie twierdzę, że jazda na rowerze nie może być pasjonującym hobby, znam wielu zapalonych rowerzystów
o zainteresowania pytamy, kiedy chcemy poznać bliżej osobę, tak z prywatnej strony, jakim jest człowiekiem, co go interesuje itd. jeżeli np. rekrutuje na stanowisko marketingowca to ciekawe i kreatywne zainteresowania są plusem (bo kreatywność jest jedną z ważniejszych kompetencji marketingowca), poza tym Karolino postaw się z drugiej strony, ktoś wpisuje w CV jazda na rowerze, a zapytany o szczegóły odpowiada "jeżdżę sobie latem" (a są wakacje i praktycznie większość osób "sobie jeździ" hmmm....
odpowiadając na twoje pytanie Karolino: lepiej zostawić zainteresowania puste, niż zrobić "złe" wrażenie

o to mi chodziło w wypowiedzi na ten temat
Karolina C.

Karolina C. Assistant Manager,
Zarządzanie
Ryzykiem,
PricewaterhouseC...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

Mariuszu, ja sie z Toba jak najbardziej zgadzam, dlatego pytam czy w ogole jest sens wpisywanie rowerowania, tym bardziej ze nie jest to, jak powiedziales, doglebnie analizowane. :)
Karolina C.

Karolina C. Assistant Manager,
Zarządzanie
Ryzykiem,
PricewaterhouseC...

Temat: Rekruterze - domyśl sie sam

o, wiem, jeszcze mam jedno pytanie do Was - czesto na rozmowach pytaja 'gdzie sie Pan/Pani widzi za 5-10 lat?"

jak oceni osoba rekrutujaca odpowiedz: 'jestem jeszcze mloda, dopiero sie ucze i szukam swojego miejsca w zyciu zawodowym, nie boje sie zmian, dlatego gdybym miala sie przekwalifikowac, podjac zupelnie nowe, interesujace i nieznane mi wyzwanie,to bym sie zdecydowala'?

juz co prawda pisalam o tym w innym watku, ale pozostal bez odpowiedzi.Karolina Chlebowska edytował(a) ten post dnia 11.04.07 o godzinie 15:44

Następna dyskusja:

No i czego sie stresujesz?




Wyślij zaproszenie do