konto usunięte

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Co myślicie o LM w formie Mapy Myśli? Lub czegoś innego kreatywnego?
Może jakaś podpowiedź dla mnie?
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Mnie by się podobało, ale to oczywiście zależy od stanowiska i firmy.
Filmik, link do strony www- ostatnio modne.

konto usunięte

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Praca w sprzedaży.

Sądzę, że tam potrzebna jest kreatywność (w jakimś stopniu) i umiejętność sprzedania siebie.

Mam nadzieję, że jak stworzę swoje dzieło w postaci tej mapy, to będę wywierała tym tylko pozytywne wrażenie :)
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Jak dla mnie git!
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Pomysły na kreatywny LM

I artykuł w temacie:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,6202180,Mapa...

konto usunięte

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Już wcześniej go przeglądałam :D Ciekawy :-)
Stanisław P.

Stanisław P. Software designer

Temat: Pomysły na kreatywny LM

LM jak LM, a co myślicie o takim CV?

Obrazek

Poza tym, że nie ma detali o firmach...
Irek Ś.

Irek Ś. No bez przesady

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Stanisław Pitucha:
LM jak LM, a co myślicie o takim CV?

Dla mnie super jeśli chodzi o formę. Ale w tym konkretnym przypadku jednak przydało by się nieco więcej szczegółów.
Anna N.

Anna N. www.trzebamarzyc.org

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Stanisław Pitucha:
LM jak LM, a co myślicie o takim CV?

Obrazek

Poza tym, że nie ma detali o firmach...
Chyba jetem staroświecka - nie przemawia do mnie
Magdalena L.

Magdalena L. Managerka.com |
Doradca biznesowy i
marketing manager do
...

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Autorstwa mojej kumpeli, która wkurzona kolejnymi pytaniami niezgodnymi z KP, rozesłała coś takiego do 5 firm, z czego 4 zaprosiły ja na rozmowę!

http://www.joemonster.org/article.php?sid=3775
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Pomysły na kreatywny LM

dość prostackie :(
Witold W.

Witold W. Sales Manager w
Technika IT S.A.

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Mariusz Perlak:
dość prostackie :(

Marketing "szokujący" (nie znam nazwy specjalistycznej) daje jednak takowy efekt, szczególnie, że autorka pisze konkrety co robiła i na koniec implikuje, że szuka pracy w marketingu, a nie w łóżku (plus!). Z mojego punktu widzenia - jeśli bym szukał takowej osoby do marketingu i dostał taką aplikację - na pewno bym zaprosił. Z kategorii list motywacyjny dała 10/10 punktów przynajmniej dla mnie. Bardzo bezpośrednie i nie owijane w bawełnę - choć ja sam próbuję bardzo profesjonalnie dobierać słowa, jakoś nie potrafiłbym tak "prostacko" napisać. Może i dlatego kiedyś nie otrzymywałem odpowiedzi ;) Natomiast po otrzymaniu czegoś takiego z chęcią bym poznał daną osobę.

PS. Znam jedną kobietę, której język może i jest rynsztokowy, ale "magu zapolegatsja kak na Zawiszy" - i jednocześnie jej wiedza jest też niesamowita. Może ma syndrom Touretta, ale jakby to określiła "pie***li ją to" :) Potrafi to opanować i funkcjonować. Właśnie dlatego nikogo bym nie skreślał. LM napisane jest "od siebie", więc dopiero na rozmowie możesz stwierdzić, czy dana osoba potrafi się "biznesowo opanować" ;)
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Pomysły na kreatywny LM

jaki marketing? wplatanie pomiędzy opis obowiązków, zapewnienie że nie jest się pierwszą lepszą z dużym biustem, nie jest ani "szokuące", ani świadczące o umiejętności zachowania relacji biznesowych.

zwykle prostactwo i silenie się na kabaretową śmieszność rodem ze skeczów (jednego z nich), który szrandarem dowcipu ustanowił wyśmiewanie homoseksualistów.

w niektórych branżach mit kreatywności sięgnął dna, co widać w załączonym liście.
Anna Łapkiewicz

Anna Łapkiewicz Własna działalność
gospodarcza

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Mariusz Perlak:
jaki marketing? wplatanie pomiędzy opis obowiązków, zapewnienie że nie jest się pierwszą lepszą z dużym biustem, nie jest ani "szokuące", ani świadczące o umiejętności zachowania relacji biznesowych.

zwykle prostactwo i silenie się na kabaretową śmieszność rodem ze skeczów (jednego z nich), który szrandarem dowcipu ustanowił wyśmiewanie homoseksualistów.

w niektórych branżach mit kreatywności sięgnął dna, co widać w załączonym liście.


A wg Ciebie lepiej wysyłać sztampę gdzie jedyną inicjatywą jest użycie kombinacji klawiszy ctrl+c, ctrl+v ??? Chyba tak skoro odrobina niekonwencjonalnej wypowiedzi wzbudza niechęć podszytą jadem i złośliwością. Jeśli każdą formę słowa pisanego odbiegającego od sztywnych schematów oceniasz w ten sposób to współczuję...
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Anna Katarzyna Kowalska:
Mariusz Perlak:
jaki marketing? wplatanie pomiędzy opis obowiązków, zapewnienie że nie jest się pierwszą lepszą z dużym biustem, nie jest ani "szokuące", ani świadczące o umiejętności zachowania relacji biznesowych.

zwykle prostactwo i silenie się na kabaretową śmieszność rodem ze skeczów (jednego z nich), który szrandarem dowcipu ustanowił wyśmiewanie homoseksualistów.

w niektórych branżach mit kreatywności sięgnął dna, co widać w załączonym liście.



A wg Ciebie lepiej wysyłać sztampę gdzie jedyną inicjatywą jest użycie kombinacji klawiszy ctrl+c, ctrl+v ??? Chyba tak skoro odrobina niekonwencjonalnej wypowiedzi wzbudza niechęć podszytą jadem i złośliwością. Jeśli każdą formę słowa pisanego odbiegającego od sztywnych schematów oceniasz w ten sposób to współczuję...

"odrobina niekonwencjonalnej wypowiedzi"? przecież ta forma jest żałosna i prostacka. Ponad to dość nieładnie jest (nie wspominając o nieprofesjonalizmie) nadinterpretować wypowiedzi innych osób. Moja ocena jest dość jasna - opisac swoją motywację i zainteresować czytającego tak, ale sięganie po rynsztokowe numery, rodem z kiepskiego poradnika "zaszokuj przyszłego pracodawcę" jest żałosne i śmieszne.
Wszystko ma swoje granice - niekonwencjonalność także.
Anna Łapkiewicz

Anna Łapkiewicz Własna działalność
gospodarcza

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Mariusz Perlak:
Anna Katarzyna Kowalska:
Mariusz Perlak:
jaki marketing? wplatanie pomiędzy opis obowiązków, zapewnienie że nie jest się pierwszą lepszą z dużym biustem, nie jest ani "szokuące", ani świadczące o umiejętności zachowania relacji biznesowych.

zwykle prostactwo i silenie się na kabaretową śmieszność rodem ze skeczów (jednego z nich), który szrandarem dowcipu ustanowił wyśmiewanie homoseksualistów.

w niektórych branżach mit kreatywności sięgnął dna, co widać w załączonym liście.



A wg Ciebie lepiej wysyłać sztampę gdzie jedyną inicjatywą jest użycie kombinacji klawiszy ctrl+c, ctrl+v ??? Chyba tak skoro odrobina niekonwencjonalnej wypowiedzi wzbudza niechęć podszytą jadem i złośliwością. Jeśli każdą formę słowa pisanego odbiegającego od sztywnych schematów oceniasz w ten sposób to współczuję...

"odrobina niekonwencjonalnej wypowiedzi"? przecież ta forma jest żałosna i prostacka. Ponad to dość nieładnie jest (nie wspominając o nieprofesjonalizmie) nadinterpretować wypowiedzi innych osób. Moja ocena jest dość jasna - opisac swoją motywację i zainteresować czytającego tak, ale sięganie po rynsztokowe numery, rodem z kiepskiego poradnika "zaszokuj przyszłego pracodawcę" jest żałosne i śmieszne.
Wszystko ma swoje granice - niekonwencjonalność także.

Jeśli za profesjonalizm uważasz ocenianie innych nazywając ich "żałosnymi" i "prostackimi" to chyba mamy inne pojęcie słowa "profesjonalizm"

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Napisałam w życiu parę być może "sztampowych" listów motywacyjnych i nie przeszkodziło to w zaproszeniu mnie na rozmowę kwalifikacyjną. Być może w niektórych branżach taki "niestandardowy" list jest akceptowalny. Być może niektórzy rekruterzy zmęczeni sztampą patrzą przychylnie na takie treści. Dla mnie teksty: "ręcić tyłkiem, szczuć klientów koronką pończoch", "Uśmiechałam się do stada nadętych klientów", "zapładniając firmę obcą spermą ", "Jestem w pełni dyspozycyjna, choć w celu skorzystania z innych usług proszę się zgłosić do wykwalifikowanych agencji" są prostackie, zupełnie nie pasują do relacji biznesowej jaką jest kontakt pracodawca-kandydat. I użycie słowa "prostackie" nie jest nieprofesjonalne. To tylko stwierdzenie faktu.
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Anna Katarzyna Kowalska:
Mariusz Perlak:
Anna Katarzyna Kowalska:
Mariusz Perlak:
jaki marketing? wplatanie pomiędzy opis obowiązków, zapewnienie że nie jest się pierwszą lepszą z dużym biustem, nie jest ani "szokuące", ani świadczące o umiejętności zachowania relacji biznesowych.

zwykle prostactwo i silenie się na kabaretową śmieszność rodem ze skeczów (jednego z nich), który szrandarem dowcipu ustanowił wyśmiewanie homoseksualistów.

w niektórych branżach mit kreatywności sięgnął dna, co widać w załączonym liście.



A wg Ciebie lepiej wysyłać sztampę gdzie jedyną inicjatywą jest użycie kombinacji klawiszy ctrl+c, ctrl+v ??? Chyba tak skoro odrobina niekonwencjonalnej wypowiedzi wzbudza niechęć podszytą jadem i złośliwością. Jeśli każdą formę słowa pisanego odbiegającego od sztywnych schematów oceniasz w ten sposób to współczuję...

"odrobina niekonwencjonalnej wypowiedzi"? przecież ta forma jest żałosna i prostacka. Ponad to dość nieładnie jest (nie wspominając o nieprofesjonalizmie) nadinterpretować wypowiedzi innych osób. Moja ocena jest dość jasna - opisac swoją motywację i zainteresować czytającego tak, ale sięganie po rynsztokowe numery, rodem z kiepskiego poradnika "zaszokuj przyszłego pracodawcę" jest żałosne i śmieszne.
Wszystko ma swoje granice - niekonwencjonalność także.

Jeśli za profesjonalizm uważasz ocenianie innych nazywając ich "żałosnymi" i "prostackimi" to chyba mamy inne pojęcie słowa "profesjonalizm"

z pewnością wśród kompetencji profesjonalisty leży czytanie ze zrozumieniem - nie nazwałem nikogo żałosnym prostakiem, tylko formę tego listu.
Używasz po raz kolejny trybu przypuszczającego nadając mu formę faktu.
Na szczęście inaczej rozumiemy słowo profesjonalizm - z korzyścią dla moich przełożonych i klientów.
Wojciech Z.

Wojciech Z. Konsultant
IT/Biznesowy

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Przede wszystkim, co to jest "sztampa" ? Mamy w społeczeństwie pewne uznane wzorce i archetypy zachowań - jak idę na pogrzeb zakładam czarny garnitur, pannie młodej na ślubie nadmieniam, że wygląda wspaniale. Jak ktoś na pogrzeb zakłada bluzę od dresu, a pannie młodej mówi że utyła, to mam go za niewychowanego buraka, albo co gorzej za gnojka silącego się na "kontestację".

konto usunięte

Temat: Pomysły na kreatywny LM

Mariusz Perlak:
dość prostackie :(

Freud Cię zabolał?

Boli, bo w środku każdy kandydat musi mieć coś z "divy", tyle, że nie każdy pracodawca pozwoli sobie na divę luksusową i odpowiednio się wyceniającą.

Dla mnie prostackie=ordynarne, a ordinary to taki pospolity.

Eh, koleżanka Magdy pomysł miała cudny - i w końcu zainwestowała w to ciut więcej niż szeregowy kandydat wklejający LM z wzoru z Gazet Wyborczej (geny 75DD i kreatywności to wprawdzie coś z czym człowiek się rodzi, ale fotka niekoniecznie pstrykana komórką w łazience).

Następna dyskusja:

oryginalne pytania rekrutac...




Wyślij zaproszenie do