Urszula K.

Urszula K. Główny Księgowy/
Kontroler ...... SP
Z O.O.

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Proponuje na bazie własnych doświadczeń w granicach rozsądku i dobrego smaku stworzyć ranking dobrych i złych firm rekrutujących w celu unikniecia przez nas marnowania czasu na zbyteczne rozmowy donikąd prowadzące.

Na chwilę obecną plus dla GRAFTONA za własciwe i pro-pracownicze podejscie do klienta, bo my szukajacy pracy też jesteśmy klientami biur rekrutujących.

Minus dla firmy z literami MP (podobno renomowana), za wysyłanie po skrzynkach mailowych powiadomień z nieaktualnymi ogłoszeniami rekrutujacymi. Za brak odzewu na 5 telefonów ze strony rekrutującego i wysyłanie na spotkanie gdzie nikt sie nie spodziewa wizyty. Do tego na miejscu okazuję się, że oferowane jest inne stanowisko.Urszula Kwiatkowska edytował(a) ten post dnia 21.01.09 o godzinie 06:34
Jolanta D.

Jolanta D.
____________________
____________________
______________

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

też dodam minus dla MP :) nad resztą zastanowię się jak będę miała bardziej świeży umysł :)
Katarzyna S.

Katarzyna S. Każdego dnia
zdobywasz
doświadczenie

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

ja korzystałam z HRK rekrutację zakończyli tydzień przed czasem :)
Urszula K.

Urszula K. Główny Księgowy/
Kontroler ...... SP
Z O.O.

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Jakby pojawiły się plusy dla jakiś firm też było by miło.
Witold W.

Witold W. Sales Manager w
Technika IT S.A.

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Ja niestety rozmowy miewałem tylko z firmami końcowymi, więc o tym jak rozmowa wygląda nie opowiem. Za to powiem pokrótce odczucia z kontaktów z różnymi agencjami HR:
- adecco - zazwyczaj w kontakcie, rzeczowa odpowiedź po wysłaniu aplikacji (typu - co im nie pasuje itp) - duży plus. w sumie najbardziej rzeczowe komentarze miałem od ludzi związanych z nimi :)
- stegmann - kontakt kończył się zawsze na autoresponderze, dobre i to
- grafton - zwykle bez odpowiedzi, za to gdy pytałem o techniczne aspekty ogłoszenia (ogólnikowe było) to dostałem w miarę rzeczową odpowiedź
- hays - również nie obawiają się odpowiedzi "nie przeszedł pan", ale za to kluczą przy konkretach dlaczego. za to, że jest kontakt i tak plus.
- randstad,manpower,straight - zero odpowiedzi
- tutaj nie chcę robić nikomu antyreklamy, jednak jedna agencja na literę J opublikowała ogłoszenie dosłownie skierowane na mnie (doświadczenie w branży, spełnienie każdego wymogu, itp, itd), po tygodniu od wysłania aplikacji bez odpowiedzi - dzwonię do Pani X z tej firmy która to obsługiwała, odbiera Pani i przedstawia się po moim pytaniu o X jako Y i mówi, że X jest na spotkaniu. Dzwonię kolejnego dnia - ta sama historia. Dzwonię trzeciego i pytam się o... Panią Y... To mi odpowiada, ten sam głos (!), że nazywa się X, a pani Y jest na spotkaniu... Szybko obróciłem piłeczkę i mówię, że się nawet dobrze składa... Długo nie pogadałem, połączenie się straciło... :)

Jednak ja sądzę, że to raczej zależy od rekrutującego, a nie agencji. Poza tym nie mam też odpowiedniej próby statystycznej, trzeba by wysłać z 1000 aplikacji (najlepiej każdą od innego kandydata) i potem sprawdzić jak wyszło. Ja mam od 1 do 10 do każdej z tych agencji od momentu jak zacząłem konkretniej prowadzić dokumentację co wysłałem i do kogo :)

konto usunięte

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Pani Ulu, rozumiem, że robimy ranking z punktu widzenia rekrutowanego a nie Klienta :)

Chętnie się przyjrzę i zapoznam z Państwa uwagami - ma Pani rację: nie tylko Pracodawcy są naszymi Klientami:)))

Z perspektywy rekrutowanego mogłabym wystawi parę plusów i minusów, ale z racji, że siedzę w "branży" nie chcę obsmarowywać konkurencji.

konto usunięte

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Duży PLUS dla Adecco Warszawa - konkretnie prowadzona rekrutacja , kontakt z osobą nawet już po zatrudnieniu i niejako opieka podczas pierwszych kroków w nowej rzeczywistości
pozdrawiam Pan Magdo
Robert
Jolanta D.

Jolanta D.
____________________
____________________
______________

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

ja tu się łapię póki co tylko na "zgadzam się", ale właśnie zgadzam się z plusem dla Adecco :) bardzo miły HH mi się trafił :)
Tadeusz W.

Tadeusz W. Architekt Sprzedaży

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Urszula Kwiatkowska:
Proponuje na bazie własnych doświadczeń w granicach rozsądku i dobrego smaku stworzyć ranking dobrych i złych firm rekrutujących w celu unikniecia przez nas marnowania czasu na zbyteczne rozmowy donikąd prowadzące.

Na chwilę obecną plus dla GRAFTONA za własciwe i pro-pracownicze podejscie do klienta, bo my szukajacy pracy też jesteśmy klientami biur rekrutujących.

Minus dla firmy z literami MP (podobno renomowana), za wysyłanie po skrzynkach mailowych powiadomień z nieaktualnymi ogłoszeniami rekrutujacymi. Za brak odzewu na 5 telefonów ze strony rekrutującego i wysyłanie na spotkanie gdzie nikt sie nie spodziewa wizyty. Do tego na miejscu okazuję się, że oferowane jest inne stanowisko.Urszula Kwiatkowska edytował(a) ten post dnia 21.01.09 o godzinie 06:34

Bardzo dobry pomysł. Gratuluję, pozwoli on na wypromowanie firm, które stosują się do dobrych standardów – potrzebna definicja.
*
Do definicji:
Nie powinniśmy oczekiwać, że na każde wysłane CV otrzymamy entuzjastyczny e-list zaczynający się od słów „.... z wielką uwagą pochyliliśmy się nad twoim CV....”, wystarczy, że otrzymamy szybką informację zwrotną (na tak lub nie) po spotkaniu z ew. pracodawcą. Wagę i znaczenie tego problemu dostrzegła także Gazeta Wyborcza, która 12 01 (dodatek gazetapraca) poświęciła mu całą pierwszą stronę a w następnym tygodniu (19 01) w rubryce listy wydrukowała wypowiedź czytelnika nawiązującą do tego artykułu i wymieniającą firmę Anglo-European Resourcing oraz p. Piotra Dziedzica jako przykład do naśladowania.
*
Ja ze swojej strony proponuję dopisać do tej listy firmę Bigram oraz KornFerry.
*
Na podstawie powyższych wypowiedzi zaczątek listy wygląda jak następuje (alfabetycznie):

1) Adecco
2) Anglo-European Resourcing
3) Bigram
4) Grafton
5) Hays
6) HRK
7) KornFerry
8) ……….

*
Rozbudowywujmy tę listę, promujmy ją na różnych forach i wśród znajomych - bądźmy kowalami ... . Uśmiech.
Marek F.

Marek F. Doradca
Ubezpieczeniowy

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

ja byłbym ciekaw jeszcze opinii HRowców współpracującymi z firmami rekrutacyjnymi w końcu to druga strona kliencka dla tych organizacji.

konto usunięte

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Tadeusz W.:
Na podstawie powyższych wypowiedzi zaczątek listy wygląda jak następuje (alfabetycznie):

1) Adecco
2) Anglo-European Resourcing
3) Bigram
4) Grafton
5) Hays
6) HRK
7) KornFerry
8) ……….

*
Rozbudowywujmy tę listę, promujmy ją na różnych forach i wśród znajomych - bądźmy kowalami ... . Uśmiech.

Witajcie

A jaki sens ma umieszczanie na tej samej liście frmy pokroju KornFerry obok (przy całym szacunku) Graftona?
Przecież te firmy działają w innych sektorach rynku, a co więcej świadcza INNE usługi?
Marek F.

Marek F. Doradca
Ubezpieczeniowy

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Korna bym raczej porównywał do:
Russell Reynolds
Spencer Stuart
Egon Zehnder International
Ray & Berndston
itp.
to raczej ten obszar.
Ilona Ż.

Ilona Ż. Sales Manager -
Modern Trade

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Mega olbrzymi plus dla:
Sedlak & Sedlak

Plus dla Adecco o/Opole
:)
Tadeusz W.

Tadeusz W. Architekt Sprzedaży

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Piotr Goliński:
Tadeusz W.:
Na podstawie powyższych wypowiedzi zaczątek listy wygląda jak następuje (alfabetycznie):

1) Adecco
2) Anglo-European Resourcing
3) Bigram
4) Grafton
5) Hays
6) HRK
7) KornFerry
8) ……….

*
Rozbudowywujmy tę listę, promujmy ją na różnych forach i wśród znajomych - bądźmy kowalami ... . Uśmiech.

Witajcie

A jaki sens ma umieszczanie na tej samej liście frmy pokroju KornFerry obok (przy całym szacunku) Graftona?
Przecież te firmy działają w innych sektorach rynku, a co więcej świadcza INNE usługi?

Witam Panie Piotrze,

Dziękuję za Pański głos w dyskusji.
Jak Pan zauważył obie firmy świadczą usługi. My ich nie wartościujemy, tylko (i aż) oceniamy jakość ich usług. Stąd też umieszczenie ich na jednej liście jest zasadne.
*
Jest to bardzo subiektywna ocena, dlatego, jak zaznaczyłem, ważne są kryteria. Pańska pomoc w ich zdefiniowaniu jest bardzo wskazana.

Pozdrawiam,
Adam L.

Adam L. dyrektor finansowy

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

ja moge polecic Hays:) informacja zwrotna bez względu na przebieg rekrutacji, wywiązują się z terminów, interesują się jak poszła rozmowa kwalifikacyjna u ich klienta. Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z tą firmą mimo, że za ich pośrednictwem nie znalazłem pracy.

pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Tadeusz W.:
Dziękuję za Pański głos w dyskusji.
Jak Pan zauważył obie firmy świadczą usługi. My ich nie wartościujemy, tylko (i aż) oceniamy jakość ich usług. Stąd też umieszczenie ich na jednej liście jest zasadne.
*
Jest to bardzo subiektywna ocena, dlatego, jak zaznaczyłem, ważne są kryteria. Pańska pomoc w ich zdefiniowaniu jest bardzo wskazana.

Pozdrawiam,

Problem tylko taki, że nie świadczą takich samych usług :-)
Może lepiej zrobic oddzielne listy wg uslug, ktore te firmy swiadcza?
Urszula K.

Urszula K. Główny Księgowy/
Kontroler ...... SP
Z O.O.

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Okay, dwie listy (w sumie racja) :
a. z pkt widzenia firmy - np szukałem/łam pracownika i dobrze wspominam .... osoby, które do mnie skierowano okazały się profesjonalistami, obiecującymi świeżynkami lub zmarnowali mój czas a kandydaci okazali się nieporozumieniem, wydane środki na usługi tej czy tamtej firmy nie przełożyły się na efekt koncowy

b. z pkt widzenia pracownika - np do tej a tej firmy udać się warto... a tej unikać, bo szkoda czasu
Łukasz Woronowicz

Łukasz Woronowicz Brand Manager,
Henkel Polska

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

I w ten sposób wypracowaliśmy rozsądny kompromis. Uśmiech.
*
Mamy dwie listy Listę a) i Listę b).
Panie Piotrze czy zechce nam Pan pomóc we właściwym przypisywaniu firm do odpowiedniej listy?
Tadeusz W.

Tadeusz W. Architekt Sprzedaży

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

Łukasz Woronowicz:
I w ten sposób wypracowaliśmy rozsądny kompromis. Uśmiech.
*
Mamy dwie listy Listę a) i Listę b).
Panie Piotrze czy zechce nam Pan pomóc we właściwym przypisywaniu firm do odpowiedniej listy?

Niechcący schowałem sie za profilem syna. Przepraszam jego i Was.

konto usunięte

Temat: Ranking.... firm rekrutujących

.Jakub Ch edytował(a) ten post dnia 15.04.10 o godzinie 16:00

Następna dyskusja:

STANDARDY PRACY FIRM REKRUT...




Wyślij zaproszenie do