Marta F.

Marta F. HR Manager / Trener

Temat: Dlaczego takie hobby?

Mam pytanie do wszystkich rekonstruktorów - jak wiadomo hobby jest dość nietypowe - co skłania was do takiego a nie innego spędzania czasu?
znajomi, towarzystwo? zamiłowanie do historii? chęć bicia się :)?? a może coś innego?

Jakie są wasze motywy?
Dominik Głowacki

Dominik Głowacki Ars enigma -
Właściciel

Temat: Dlaczego takie hobby?

Bo ja wiem czy takie nietypowe? Co w tym bardziej nietypowego niż np w ASG, wspinaczce wysokogórskiej czy skokach na bungee?

U mnie się wzięło od RPG, a RPG się wzięło od zamiłowania "tego rodzaju klimatów", a to wszystko to się pewnie wzięło od Kajka i Kokosza, którymi byłem w dzieciństwie zauroczony.
Mati Szałucki

Mati Szałucki Specjalista ds.
Treści, Grupa
Allegro sp. z o.o.

Temat: Dlaczego takie hobby?

No fakt, spotkanie faceta (bądź kobiety) w kolczudze czy innej zbroi dzierżącego w ręku miecz nie należy do zjawisk częstych;)Ludzie mają na prawdę różne motywacje. Są tacy, których interesuje tylko walka i traktują to, jak dyscyplinę sportu, jeżdżą z turnieju na turniej zbierając nagrody...Są też tacy, dla których liczy się klimat, otoczka i namiastka średniowiecznego życia:)I to jest w całej tej zabawie najciekawsze:) Tak jak napisał poprzednik, bardzo często zaczyna się od fascynacji literaturą czy to historyczną czy też fantasy, grami RPG, a z czasem chce się samemu spróbować poczuć się, jak bohater książki, czy gry. Niestety nie jest to tanie hobby. Na początek trzeba zainwestować dość dużo pieniędzy, dlatego też, dla wielu, zwłaszcza młodzieży jest to bariera trudna do przeskoczenia.

konto usunięte

Temat: Dlaczego takie hobby?

Chęć poznania historii nie takiej książkowej molowej, lecz takiej namacalnej. Pasja kosztowna ale wole na to kasę wydać niż ją przechlać ławce przed blokiem lub przećpać (akurat nie mówię tu o sobie). Zabawa jeszcze raz zabawa Rekonstruuję z 101 Airborna Division z II Wojny Światowej może z takiego powodu ze nie lobię Niemców !!!!!!!!!

Temat: Dlaczego takie hobby?

Reko to pasja, zabawa i edukacja. Sama się wciągnęłam, bo warto posmakować frontowego życia i chociaż na weekend na czas imprezy oderwać się totalnie od rzeczywistości, wyłączyć komórki i iść do boju i tłuc się z Niemcami ;)
Druga strona tego wszystkiego to jakiś ogólniejszy cel - przekazanie współczesnemu człowiekowi ówczesnych realiów i pokazanie dzieciakom, że historia wcale nie jest nudna.

konto usunięte

Temat: Dlaczego takie hobby?

Krótko. Kompleksy. Gdy czuję na sobie sukno obszyte w swastyki, na głowie mam ciężki hełm, a w dłoniach Karabiner 98kurtz to czuję się cholernie twardy:P

A poważnie, to nie mam pojęcia, taki komletny zajob.
Poza nim też mnóstwo bardzo osobistych, dość skomplikowanych odczuć i mało miejsca żeby tu o tym pisać.

Następna dyskusja:

Brak pracy --> dlaczego nie...




Wyślij zaproszenie do