Maciej Jankowski

Maciej Jankowski Moja pasja to
marketing
internetowy,
e-commerce i
startup...

Temat: marki barcampow

Organizuje spotkania branzy internetowej Netcamp w Szczecinie - http://www.netcamp.net.pl . Ciekaw jestem jak postrzegacie marki roznych polskich barcampow, w tym naszego Netcampa.

Wlasnie zmieniamy plakat promujacy nasze spotkania i bylbym wdzieczny za sugestie oraz konstruktywna krytyke obecnego plakatu.

1. Z czym wam sie kojarzy Netcamp widzac po raz pierwszy ten plakat?

2. Jezeli uczestniczyliscie kiedys w jakims barcampie jakie sa dla was 3 glowne korzysci z udzialu w tego typu spotkaniu?

3. Jakie elementy/informacje na plakacie zwrocily by wasza uwage i zachecily do przyjscia na takie spotkanie?


Obrazek
Maciej Budzich

Maciej Budzich bloger - autor bloga
o mediach reklamie i
marketingu

Temat: marki barcampow

Kilka uwag na gorąco

logo - kwestia gustu, nie chcę się wgłębiać, bardziej lokalny patriotyzm niż technologie... ale do każdego logo można się przyzwyczaić. Kolory w orle jak rozumiem nawiązują do koncepcji Szczecina - floating garden... Floating garden jakoś jest takie łagodniejsze... a ten orzeł taki groźny.. No ale nie wnikam za mocno,

Plakat: zupełnie mi się nie podoba...i niestety „amatorsko na poziomie studenta na kradzionym corelu”. Pomijając że jakiś dyskotekowo-juwenaliowy styl ma to też ma sporo technicznych niedoróbek, niektóre to pierdoły, inne poważniejsze.

Nie wiem czy plakat jest drukowany, bo tylko wtedy rozumiem to jasne, białe tło na agendę (wtedy drukuje się plakat matkę i czarnym kolorem dodrukowuje treść na poszczególne imprezy - jest taniej). ale jeśli nie jest drukowany to bym sobie odpuścił... poza tym marginesu z lewej i prawej strony białego obszaru - wywalić albo sensownie zaakcentować.

Treść - agend - zupełnie się źle czyta jak napisy są wyśrodkowane i jednocześnie numerowane... do lewej. Imię i nazwisko - lepiej nie przenosić. I stosować „–” zamiast „-”.

Loga na dole: tutaj najlepiej stosować bezpieczne wyjście, czyli loga na białym tle... bo niektóre na kolorowym podkładzie mogą być nieczytelne (nie zawsze firmy mają odpowiedniki na jasne i ciemne tło). Poza tym rozmieszczenie logotypów jest nieprawidłowe, pola ochronne wchodzą jedne w drugie (to źle, może się kiedyś jakiś patron ostro przyczepić). Np. logo Startups wchodzi w Dziennik Internautów a media2 wjeżdżają w nowoczesną firmę. W przypadku druku jest spore prawdopodobieństwo że logo IAB zostanie przycięte (literka a).

Ogólnie brakuje klimatu technologicznej, merytorycznej imprezy a jest studencka potupaja...
to tak kilka uwag, mam nadzieję, że się przydadzą... :-)
Artur Pszczółkowski

Artur Pszczółkowski Web & Mobile
Application Group
Manager, Sanitec
Corp

Temat: marki barcampow

1. plakat na pierwszy rzut oka wygląda jak zaproszenie na impreze studencką albo mecz piłkarski... totalnie niebarcampowy klimat
2. networking, networking, networking
3. zaskocz mnie!
Łukasz K.

Łukasz K. Kocham sieć. Przez
10 godzin dziennie.

Temat: marki barcampow

Artur Pszczółkowski:
1. plakat na pierwszy rzut oka wygląda jak zaproszenie na impreze studencką albo mecz piłkarski... totalnie niebarcampowy klimat

Raczej na to pierwsze. Wrażenie potęgują bawiący się u dołu plakatu, za logami ludzie.
Artur Pszczółkowski

Artur Pszczółkowski Web & Mobile
Application Group
Manager, Sanitec
Corp

Temat: marki barcampow

Łukasz Kąkolecki:
Artur Pszczółkowski:
1. plakat na pierwszy rzut oka wygląda jak zaproszenie na impreze studencką albo mecz piłkarski... totalnie niebarcampowy klimat

Raczej na to pierwsze. Wrażenie potęgują bawiący się u dołu plakatu, za logami ludzie.

ten orzeł mi pilkarsko zalatuje :)
Łukasz K.

Łukasz K. Kocham sieć. Przez
10 godzin dziennie.

Temat: marki barcampow

Artur Pszczółkowski:
ten orzeł mi pilkarsko zalatuje :)

A do tego ma szalik jak prawdziwy kibic ;-)

Jednak w sumie logo jest całkiem nowoczesne, ostre. Może i, jak napisał Maciej, orzeł jest groźny, ale jakoś mi to nie przeszkadza w patrzeniu na całość imprezy.

Temat: marki barcampow

orzeł kojarzy mi się z jakąś organizacją typu Młodzież Wszechpolska
z kolei tańczący ludzie na dole z imprezą typu disco

disco na narodowo? nie wiem, ale jakoś te symbole nie kojarzą mi się z innowacyjnymi projektami webowymi
Łukasz K.

Łukasz K. Kocham sieć. Przez
10 godzin dziennie.

Temat: marki barcampow

Agnieszka Wiacek:
orzeł kojarzy mi się z jakąś organizacją typu Młodzież Wszechpolska
z kolei tańczący ludzie na dole z imprezą typu disco

Znam agencję, której orzeł kojarzy mi się z orłem III Rzeszy... świetnie sobie radzą na rynku :-D
Maciej Jankowski

Maciej Jankowski Moja pasja to
marketing
internetowy,
e-commerce i
startup...

Temat: marki barcampow

Dzieki za konstruktywna krytyke i czekamy na wiecej. Z tym orlem to byla wczesniej smieszna historia bo byl zbyt podobny do oficjalnego orla miejskiego przygotowanego w ramach nowej marki Szczecina i trzeba bylo zmieniac jego ksztalty :)

Temat: marki barcampow

Maciej Jankowski:
Dzieki za konstruktywna krytyke i czekamy na wiecej. Z tym orlem to byla wczesniej smieszna historia bo byl zbyt podobny do oficjalnego orla miejskiego przygotowanego w ramach nowej marki Szczecina i trzeba bylo zmieniac jego ksztalty :)
ale on w ogóle z jakichs powodow tam musi byc?
Maciej Jankowski

Maciej Jankowski Moja pasja to
marketing
internetowy,
e-commerce i
startup...

Temat: marki barcampow

To w sumie nie orzel tylko Gryf ktory jest tez w herbie Szczecina - takie lokalne nawiazanie.
Artur Pszczółkowski

Artur Pszczółkowski Web & Mobile
Application Group
Manager, Sanitec
Corp

Temat: marki barcampow

Maciej Jankowski:
To w sumie nie orzel tylko Gryf ktory jest tez w herbie Szczecina - takie lokalne nawiazanie.

gryf ma glowe orla :D

konto usunięte

Temat: marki barcampow

plakaty w tym stylu (swiatla i ludzie na dole) robilismy kiedys na imprezy dyskotekowe ;) - vide nie bardzo pasuje mi to to wizerunku barcampow, jesli z imprezy na zasadzie geek spotyka geeka przy piwie, chcecie zrobic spotkania, ktore beda jakos wyznaczaly trendy w branży, inspirowały i byly zaproszeniem do konstruktywnej dyskusji na temat internetu i kierunkow jego rozwoju. Rozumiem, ze ważnym atutem jest podkreslic spolecznosciowosc i luzna atmosfere spotkan,ale troche powagi tez sie czasem przydaje -zwlaszcza dla sponsorow ;))

Pozdrawiam
Maciej Jankowski

Maciej Jankowski Moja pasja to
marketing
internetowy,
e-commerce i
startup...

Temat: marki barcampow

A propo gryfa to tak wyglada nasz szczecinski: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Szc...
Maciej Jankowski

Maciej Jankowski Moja pasja to
marketing
internetowy,
e-commerce i
startup...

Temat: marki barcampow

Czesc,
Pod wplywem waszych sugestii powstala nowa koncepcja plakatu. Licze na kolejne komentarze zwlaszcza krytyczne ;)


Obrazek

konto usunięte

Temat: marki barcampow

duzo lepiej imo. tylko slowo "dryfuje" jest presupozycja - zmienilabym jes na bardziej zachęcajace do dyskusji ;)

edit - nie doczytalam ze to tytul wystapienia - nie zmieniac ;)

ale wspóŁczesny, nie wspólczesny.Anna P. edytował(a) ten post dnia 18.02.09 o godzinie 21:02
Artur Pszczółkowski

Artur Pszczółkowski Web & Mobile
Application Group
Manager, Sanitec
Corp

Temat: marki barcampow

jest już lepiej, ale nadal brakuje jasnego odniesienia do internetu - jakiegos haczyka

niestety mnie nie bedzie ale chetnie bym zobaczył ostatnią prezentacje (najchetniej na przykladzie tego co Tietoenator - delikatnie mówiące - wyrabia w Malmo) - bedzie prezentacja gdzies w necie?
Maciej Jankowski

Maciej Jankowski Moja pasja to
marketing
internetowy,
e-commerce i
startup...

Temat: marki barcampow

Artur Pszczółkowski:
jest już lepiej, ale nadal brakuje jasnego odniesienia do internetu - jakiegos haczyka

niestety mnie nie bedzie ale chetnie bym zobaczył ostatnią prezentacje (najchetniej na przykladzie tego co Tietoenator - delikatnie mówiące - wyrabia w Malmo) - bedzie prezentacja gdzies w necie?

prezentac i video tieto na temat zarzadzania projektami jest na stronie http://www.netcamp.net.pl/

A co grupowe zwolnienia w Szwecji?
Artur Pszczółkowski

Artur Pszczółkowski Web & Mobile
Application Group
Manager, Sanitec
Corp

Temat: marki barcampow

customer service, mam nadzieje ze w polsce dziala to duzo lepiej...
Paulina Wardęga

Paulina Wardęga Ekspert w zakresie
marketingu i PR z
międzynarodowym
dośw...

Temat: marki barcampow

Mam dziwne wrażenie, że liczba wierszy między tematem prezentacji, a prezentującymi jest inna w pierwszej prezentacji, a inna w drugiej i trzeciej.

Ale ja się na tym nie znam. Piszę tylko to co podpowiada mi moje poczucie estetyki ;)

Następna dyskusja:

budowanie wizerunku marki l...




Wyślij zaproszenie do