Łukasz Macheta

Łukasz Macheta Head of Production @
Only Only

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Ciekawa akcja zrealizowana w Londynie 2 dni temu dla T-Mobile:

http://pl.youtube.com/watch?v=VQ3d3KigPQM

Mam pytanie: czy znacie przykłady innych flashmobów wykorzystanych do celów reklamowych? Poza niewidzialnymi psami z krakowskiej akcji piwa Dog in the Fog ;)Łukasz Macheta edytował(a) ten post dnia 24.01.09 o godzinie 21:21
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Łukasz, jeśli mogę pociągnę dodatkowy wątek pytaniem: czy ludzie biorący udział w tym flashmobie wiedzieli, że będzie wykorzystany w reklamie?

Nie zdziwiłbym się, gdyby wiedzieli i mimo to przyszli, bo to wciąż ciekawe przedsięwzięcie; flashmoby to świetne widowiska. Zdziwiłbym się jednak, gdyby nikt ich wcześniej nie poinformował. Może na fali radości po udziale nie miałbym pretensji, jednak na sucho - poczułbym się oszukany.Dominik Koza edytował(a) ten post dnia 17.01.09 o godzinie 15:09
Jan Stańko

Jan Stańko Graphic Designer

Temat: Flashmob na usługach reklamy

A ja węszę spisek. Dziwnie dobrze tańczą...
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Kojarzę jeszcze reklamę Orange zrealizowaną w Warszawie - bylo to układanie wielkiego uśmiechu lub napisu. Również posłużyła za reklamę.
Dawid S.

Dawid S. creative director /
partner, Pride&Glory
Interactive

Temat: Flashmob na usługach reklamy

To trudno nazwać flashmobem :) Kiludziesięciu tancerzy ćwiczyło 8 tygodni. Na youtube jest też teaser pokazujący przygotowania. Idę o zakład, że tańczące starsze panie i większość ludzi dzwoniących do znajomych i uchwyconych na taśmie to również podstawione osoby.

Ale... i tak genialne :))

konto usunięte

Temat: Flashmob na usługach reklamy

szyte grubymi nićmi.
Jan Stańko

Jan Stańko Graphic Designer

Temat: Flashmob na usługach reklamy

No tak, wystarczyło zajrzeć na youtube i wszystko jasne :P

konto usunięte

Temat: Flashmob na usługach reklamy

były kiedyś proby wykorzystania idei flashmobu w reklamie, ale chyba nie bardzo wypaliły, już nie mówiąc, że coś takiego trudno nazwac flashmobem.
flashmob to przedsięwzięcie spontaniczne i pozbawione sensu (w sensie celowości). czyli na bakier z reklamą.
Łukasz Macheta

Łukasz Macheta Head of Production @
Only Only

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Jan Stańko:
A ja węszę spisek. Dziwnie dobrze tańczą

W akcji uczestniczyło prawie 300 profesjonalnych tancerzy
Łukasz Macheta

Łukasz Macheta Head of Production @
Only Only

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Dominik Koza:
Kojarzę jeszcze reklamę Orange zrealizowaną w Warszawie - bylo to układanie wielkiego uśmiechu lub napisu. Również posłużyła za reklamę.

Z tą akcją była nawet afera, bo ludziom sypiącym piasek dla zabawy ;) nikt nie powiedział, że będą bohaterami spotu. Bodajze Mediafun o tym pisal.

konto usunięte

Temat: Flashmob na usługach reklamy

"nikt nie powiedział, że będą bohaterami spotu. "

zwyaczajnie nikt im za to nie zapłacił,wydymali ichJan D. edytował(a) ten post dnia 17.01.09 o godzinie 18:57

konto usunięte

Temat: Flashmob na usługach reklamy

C~C http://pl.youtube.com/watch?v=620ZlVn_uno

chyba Pepsi :)http://pl.youtube.com/watch?v=JBSgA6WSdvk

ale czy to jeszcze jest flashmoob czy już viral :>

Temat: Flashmob na usługach reklamy

jak flashmob to tylko na GrandCentral : )

http://www.youtube.com/watch?v=jwMj3PJDxuoBartek Koplin edytował(a) ten post dnia 18.01.09 o godzinie 14:51

konto usunięte

Temat: Flashmob na usługach reklamy

ciekawszy pomysł tylko niepotrzebnie plącze się ten "kierownik " z plecaczkiem między ludźmi i nagabuje.
Anna Pater

Anna Pater Brand Manager

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Obserwując te wszystkie fantastyczne pomysły tak sobie myślę - w dzisiejszych czasach cholernie trudno przebić się przez reklamowy clutter.
Ale dzięki temu powstają czasem tak fajne pomysły.

konto usunięte

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Witam.
Jeśli chodzi o 'flashmobowe' reklamy, to moim zdaniem całkowicie poza zasięgiem jest genialny 'Shootout' X-box'a :)

http://www.youtube.com/watch?v=KRt0s_BJEyo
Dariusz Dąbrowski

Dariusz Dąbrowski Szukasz inwestora?
Zadzwoń.

Temat: Flashmob na usługach reklamy

pytanie czy tak wyreżyserowany flashmob to jeszcze flashmob?
Dominik Koza

Dominik Koza ogarniacz /
rozwijacz, Hand Made

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Zależy, co rozumiesz przez wyreżyserowany. Improv Everywhere to ekipa, która dobrze koordynuje akcje. Kwestia, kto za tym stoi - firma i agencja czy niekomercyjna grupa.
Dariusz Dąbrowski

Dariusz Dąbrowski Szukasz inwestora?
Zadzwoń.

Temat: Flashmob na usługach reklamy

Zbyt dobry, opłacony, na usługach reklamy ... ;)

Komercja zabija takie inicjatywy. Pytanie: ile osób włącza się do akcji spontanicznie, dla zabawy, a ile za kasę.

W ten sposób można zorganizować niecodzienne przestawienie na dworcu, z udziałem setek profesjonalnych aktorów i tez nazwiemy to flashmobem?

konto usunięte

Temat: Flashmob na usługach reklamy

a ja Wam powiem tak.
być może to będzie naiwne i idealistyczne...

trzęsłam się i płakałam, jak to oglądałam.

być może było tam i trzystu aktorów.
być może akcja była zaplanowana przez stu ludzi od perswazji, reklamy i innego gówna.

ALE.
ale prawdopodobnie był tam chociaż jeden człowiek 'spoza". zwykły koleś, który znalazł się tam przypadkiem.

i wiecie co?

ja myślę, że on po takich dla Niego spontanicznych tańcach poszedł do pracy, wpadł do gabinetu swojego szefa i powiedział: "wie Pan co, szefie. Nigdy Pana nie lubiłem, jest Pan świnia, zwalniam się!".

albo był to jakiś starszy Pan, który ze swoją siateczką i w swoim starym kapeluszu poszedł do swojej kamienicy, zadzwonił domofonem do swojej sąsiadki, uroczej wdówki i powiedził Jej: Mery, kocham Panią, czy zechciałaby Pani zostać moją żoną?"

Tak sobie właśnie pomyślałam, oglądając ten spocik.
Tłumaczyć nie będę.
Koniec i bomba, kto nie zrozumiał, ten trąba.MALINA W. edytował(a) ten post dnia 03.02.09 o godzinie 00:01

Następna dyskusja:

Reklamy podczas siatkarskic...




Wyślij zaproszenie do