konto usunięte

Temat: czy reklama kłamie?

Po redbulu się nie lata a po energetyzującym żelu pod prysznic Fa i tak nadal jestem zmęczona. Nie przeżywam orgazmu używając szamponu Herbal ale... nie o takie "kłamstwa" mi chodzi.

Chodzi mi o masakryczne przegięcia w reklamie, które nazwać można jawnym i chamskim naciąganiem ludzi. Znacie jakieś takie?
Jarosław K.

Jarosław K. senior copywriter

Temat: czy reklama kłamie?

Dla mnie przegięciem są często reklamy farmaceutyków. Np. środków przeciwbólowych - człowiek ma ostre bółe w kręgosłupie, zażywa tabletki przeciwbólowe i dalej sobie zyje. Nie idzie do lekarza, leczy tylko ból objawowo każą mu myśleć, że jest ok.
Michał Szydłowski

Michał Szydłowski Dyrektor
Departamentu
Zarządzania
Relacjami z
Klientami

Temat: czy reklama kłamie?

skoro już mowa o lekach przeciwbólowych to przykładem może być również Ibuprom max dla alpinistów
Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk Branding, marketing,
reklama i social
media. The Jedi way.

Temat: czy reklama kłamie?

„O rozmiar szczuplejsza” z Edytą Herbuś (nie pamiętam, czego to reklama). Kłamstwo? Trzeba przeczytać to, co małymi literami ;)

„10,5 procent” w kosmicznej reklamie PKO. Niestety, na 18 miesięcy (też małymi literami), w skali roku wypada cieniutko...

Reklamy jakichś kremów wyszczuplających „subiektywna ocena 30 badanych kobiet” (oczywiście małymi literami).

Mam taką manię, że w reklamach czytam zawsze tylko to, co piszą małymi literami... Ułatwia życie ;)
Zofia B.

Zofia B. strategia i
marketing, marketing
i strategia

Temat: czy reklama kłamie?

Mnie to bardzo denerwuje. Koniec konców jest to psucie rynku. No bo jaki jest efekt? Tak jak normalnie oczekiwania konsumenta wobec produktu byłyby mniej więcej takie jakie zasugerowała mu reklama... Tak teraz każdy obeitnice te dzieli sobie przez trzy.

Jak ktoś naprawdę wyprodukuje krem działający jak lifting, samochód palący 1l/km, proszek usuwający wszystkie plamy, to narzędzie komunikacji jakim jest reklama okaże się dla niego niewystarczające. Bo i tak nikt nie uwierzy.
Magdalena Ogrodowczyk

Magdalena Ogrodowczyk HR Managerka w
Bidfood Farutex | HR
Business Partnerka |
...

Temat: czy reklama kłamie?

Najgorsze kłamstwa są w reklamach skierowanych do dzieciaków. Zwłaszcza reklamy zabawek. Ciężko potem wytłumaczyć że lalka barbie z reklamy tak naprawde nie będzie sama chodziła itp.
Jarosław K.

Jarosław K. senior copywriter

Temat: czy reklama kłamie?

O ile mi wiadomo, takie praktyki są sprzeczne z prawem. Jeśli np. lalka sama nie chodzi, to w spocie trzeba pokazać co najmniej dziecięcą rękę, która nia porusza.
Ania R.

Ania R. strategia

Temat: czy reklama kłamie?

... albo dodać legal:
"koń/ akcesoria/ baterie nie są dołączone do zestawu"

tylko czy ten komunikat dotrze do dziecka? to już inna sprawa

Temat: czy reklama kłamie?

Paweł Tkaczyk:
„O rozmiar szczuplejsza” z Edytą Herbuś (nie pamiętam, czego to reklama). Kłamstwo? Trzeba przeczytać to, co małymi literami ;)

„10,5 procent” w kosmicznej reklamie PKO. Niestety, na 18 miesięcy (też małymi literami), w skali roku wypada cieniutko...

Reklamy jakichś kremów wyszczuplających „subiektywna ocena 30 badanych kobiet” (oczywiście małymi literami).

Mam taką manię, że w reklamach czytam zawsze tylko to, co piszą małymi literami... Ułatwia życie ;)

Czyli generalnie reklamy kłamią jeslli chodzi o kosmetyki.
Leki przeciwbolowe - osobna 'bajka'... nie powinni ich tak reklamowac. a pozniej alarmujace dane, ze konsumenci laduja w szpitalach, bo przedawkowali przeciwbolowe leki...
Krzysztof Z.

Krzysztof Z. SEO / SEM
websukces.net - w
tym miejscu piszemy
coś mądre...

Temat: czy reklama kłamie?

wszystkie reklamy powołujące się na pseudobadania czy na magiczne stwierdzenie "skuteczność gwarantowana..." czy stwierdzające "zdobywca pierwszego miejsca w plebiscycie kółka wzajemnej adoracji" ;)Krzysztof Z. edytował(a) ten post dnia 19.11.08 o godzinie 16:07
Piotr T.

Piotr T. Business Development
+ Sales + Kompozytor

Temat: czy reklama kłamie?

Krzysztof Z.:
wszystkie reklamy powołujące się na pseudobadania czy na magiczne stwierdzenie "skuteczność gwarantowana..." czy stwierdzające "zdobywca pierwszego miejsca w plebiscycie kółka wzajemnej adoracji" ;)Krzysztof Z. edytował(a) ten post dnia 19.11.08 o godzinie 16:07

najbardziej mnie bawi jak jakis niby lekarz czy pieliegniarka sie wypowiada i mowi o tym jak w jego/jej doswiadczeniu wieloletniego lek lub produkt kosmetyczny okazal sie skuteczny. Nie rozumiem ze nadal tworza takie reklamy bo niechce mi sie wierzyc ze ludzie sa az tacy glupi...

konto usunięte

Temat: czy reklama kłamie?

Piotr T.:
niechce mi sie wierzyc ze ludzie sa
az tacy glupi...

są. niestety, są.
takie reklamy wciąż działają i to bardzo skutecznie.
Tomasz S.

Tomasz S. Corel Draw, Excel -
to moje pasje

Temat: czy reklama kłamie?

Ania R.:
... albo dodać legal:
"koń/ akcesoria/ baterie nie są dołączone do zestawu"

tylko czy ten komunikat dotrze do dziecka? to już inna sprawa

Ale to nie jest reklama skierowana do dziecka. I moje dziecko o tym wie. A ja potrafię mu wytłumaczyć (a dziecko zrozumieć i uwierzyć*), że to co w reklamie, to nie zawsze jest prawda, że to nie jeden zestaw, ale dwa - i dwa razy więcej kosztuje, że lalka sama nie chodzi, etc...

*dużo rozmów, szczerość, dotrzymywanie słowa - to skutkuje...

Uważam, że takie reklamy są nieuczciwe, ale nie demonizowałbym. Ja się na to nie daję złapać - i moje dziecko niespełna pięcioletnie też już nie.

Pozdrawiam
T.Tomasz S. edytował(a) ten post dnia 19.11.08 o godzinie 20:33

konto usunięte

Temat: czy reklama kłamie?

Kłamią, oszukują, manipulują, perswadują i imputują, w imię zarobku korporacji nastawionych tylko na zysk...

Zdrowy pyszny sok pełen owocowej świeżości - woda dużo cukru trochę zagęszczonego soku...

Kredyt gotówkowy " Wszyscy biorą weź i ty " - Ksiązkowy przykład perswazji metodą dowodu społecznego.

Pij Mleko będziesz wielki - kampania bezstydnie zlecona przez lobby mleczarskie - mleko wcale nie jest zdrowe. Azjaci wogule nie pijają mleka.

Wszystkie produkty słodzone aspartamem - ten środek jest niebezpieczny dla zdrowia, powinien być zakazany w chemii spożywczej.

i tak dalej i można by magisterke napisać:D

konto usunięte

Temat: czy reklama kłamie?

MALINA W.:
Piotr T.:
niechce mi sie wierzyc ze ludzie sa
az tacy glupi...

są. niestety, są.
takie reklamy wciąż działają i to bardzo skutecznie.


JAKIES fakty do potwierdzenia ze sa bardzo skuteczne??
Stanisław Grabowski

Stanisław Grabowski Strategic Planning
Director

Temat: czy reklama kłamie?

Mateusz H.:
MALINA W.:
Piotr T.:
niechce mi sie wierzyc ze ludzie sa
az tacy glupi...

są. niestety, są.
takie reklamy wciąż działają i to bardzo skutecznie.


JAKIES fakty do potwierdzenia ze sa bardzo skuteczne??

A jakiej przepraszam bardzo odpowiedzi oczekujesz?
Bo chyba nie spodziewasz sie ze ktos Ci na forum Goldenline opublikuje wyniki badan potwierdzajacych efektywnac swojej kampanii?

No luuudzie...
Katarzyna M.

Katarzyna M. MayLily.pl

Temat: czy reklama kłamie?

Łukasz Dynowski:

Pij Mleko będziesz wielki - kampania bezstydnie zlecona przez lobby mleczarskie - mleko wcale nie jest zdrowe. Azjaci wogule nie pijają mleka.

No ja akurat pisałam pracę licencjacką na temat tej kampanii - mleko jest bardzo zdrowe w dzieciństwie - a reklama właśnie dzieci zachęcała do picia mleka. BTW - dla niektórych kultur święta krowa jest niejadalna, czy to znaczy, że jest niezdrowa?

konto usunięte

Temat: czy reklama kłamie?

A czy papież jest katolikiem?
Rοbert R.

Rοbert R. Marketing , sprzedaż
oraz zakupy

Temat: czy reklama kłamie?

No to nie wiecie, że reklamy kłamią? Oczywiście nie wszystkie.
Ja głównie do reklam podchodzę z perspektywy ich informacyjnej funkcji. Wiem, że taki produkt istnieje. A czy on faktycznie daje mi ekstazę, to już inna sprawa.
Przecież każdy producent chce się wyróżnić od innych i wymyśla przeróżne rzeczy o swoich produktach. Przecież to normalne. W reklamach zawsze liczyły się te gwiazdki, pod którymi wszystko (może prawie) jest napisane.
Poza tym społeczeństwa nie analizuje dogłębnie reklam i nie zastanawia się co ona mówi. Tylko faktycznie wierzą w to, co jest powiedziane. Tylko my, ludzie związani z reklamami mamy "zboczenie" i zastanawiamy się, co ona faktycznie mówi.
Fakt, że czasami muszę swojemu synowi tłumaczyć niektóre reklamy, a w zasadzie to co mówią.

konto usunięte

Temat: czy reklama kłamie?

Michał Szydłowski:
skoro już mowa o lekach przeciwbólowych to przykładem może być również Ibuprom max dla alpinistów

Gdy zobaczyłem tą reklamę pierwszy raz to się ...uśmiałem.
Lek na ból głowy na chorobę wysokościową. Dobre.

Ludzie mają fantazję.

Następna dyskusja:

reklama czy spam




Wyślij zaproszenie do