konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Świetna forma reklamy społecznej. Wreszcie ktoś użył komunikatu, który obrzydza i wyśmiewa palenie, a nie straszy konsekwencjami.


Obrazek


Hasło mówi: "Palenie robi z ciebie niewolnika nikotyny"

Zabawnie byłoby zobaczyć reakcje polskiego społeczeństwa na tak skonstruowane reklamy :)Adam Gabryelów edytował(a) ten post dnia 24.02.10 o godzinie 19:06

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

wow, hardcorowe

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Chciałabym zauważyć, że nie każdego nastolatka zbrzydzi aluzja do seksu oralnego, nawet powiązanego z elementami dominacji.. Efekt może być odwrotny.

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Dobre podejście do tematu ;]. Ale chyba raczej się nie przyjmie.

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi


Obrazek


Też dosyć "mocne".
Kuba Jarzębowski

Kuba Jarzębowski Neverending
Stories:)

Temat: Nie bierz do buzi

bardziej hardcore'owe byłoby podejście do tego tematu od drugiej strony... dosłownie...
Kuba Jarzębowski

Kuba Jarzębowski Neverending
Stories:)

Temat: Nie bierz do buzi

Dawid Tkocz:

Obrazek


Też dosyć "mocne".
to jest szczególnie odpychające w połączeniu z tekstami z kampanii prasowej, które odnoszą się do elementów kultury japońskiej, napisanych w zupełnie innym klimacie...
Małgorzata P.

Małgorzata P. Project Manager in
the Project
Management Office

Temat: Nie bierz do buzi

Dawid Tkocz:

Obrazek


Też dosyć "mocne".
W każdym razie zwraca uwage...a czego dotyczy? Bo mi nie wynika:/
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Nie bierz do buzi

Kuba Jarzębowski:
bardziej hardcore'owe byłoby podejście do tego tematu od drugiej strony... dosłownie...

zależy co kto lubi, ale i tak już było:

Obrazek
Kuba Jarzębowski

Kuba Jarzębowski Neverending
Stories:)

Temat: Nie bierz do buzi

Dominik Szewior:
Kuba Jarzębowski:
bardziej hardcore'owe byłoby podejście do tego tematu od drugiej strony... dosłownie...

zależy co kto lubi, ale i tak już było:

Obrazek
niezupełnie o to mi chodziło, ale to też ciekawa realizacja;)
Dominik Szewior

Dominik Szewior decolights.pl

Temat: Nie bierz do buzi

Adam Gabryelów:
Świetna forma reklamy społecznej. Wreszcie ktoś użył komunikatu, który obrzydza i wyśmiewa palenie, a nie straszy konsekwencjami.


Obrazek


Nie podoba mi się.
Hasło mówi: "Palenie robi z ciebie niewolnika nikotyny"

To jest stwierdzenie faktu, a nie kopnięcie kogoś we właściwą stronę. Dla mnie to bezużyteczne. Może gdzieniegdzie wywoła trochę szumu i... nic.

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Anita L.:
Chciałabym zauważyć, że nie każdego nastolatka zbrzydzi aluzja do seksu oralnego, nawet powiązanego z elementami dominacji.. Efekt może być odwrotny.

Mnie też nie obrzydza nawiązanie do seksu oralnego jako takiego :)

Ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś chciał się obnosić jako "lachociąg", a gdzieś w tym kierunku zdryfował przekaz tej reklamy

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Dawid Tkocz:

Obrazek


Też dosyć "mocne".

Już było ze 3 razy.

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Najlepiej narzekać :P
Ewa M.

Ewa M. Creativity is the
art of taking a
fresh look at old
knowl...

Temat: Nie bierz do buzi

Z tym małym i dużym to całkowity niewypał, jak dla mnie i do tego niepoprawny gramatycznie ten tekst, jeśli już się wie, do czego się odnosi.
Piotr L.

Piotr L. • Weź Mnie •

Temat: Nie bierz do buzi

Adam Gabryelów:

Obrazek


Hasło mówi: "Palenie robi z ciebie niewolnika nikotyny"

Moim zdaniem debilnie słabe, kolejny przykład myślenia coponiektórych że podtekst erotyczny to gwarancja skuteczności kampanii :)
Nie dość że odbiór jest raczej odwrotny (stawia palacza na miejscu ofiary), to wykonanie też pozostawia sporo do zyczenia... odnoszę wrażenie że jakąś rolę (jako inspiracja) odniosła tu kampania o AIDS, tyle że klasa nie ta :)

niby jaki jest tego przekaz? Paląc robisz komuś dobrze?
Na głowę bije to nasza kampania odnosnie zaproszenia do urn :)

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Ewa M.:
Z tym małym i dużym to całkowity niewypał, jak dla mnie i do tego niepoprawny gramatycznie ten tekst, jeśli już się wie, do czego się odnosi.

A sądzisz, że w dzisiejszych czasach dobre hasło to wszystko? - czasami niepoprawność stylistyczna jest świadomie zamieszczona... dodam jeszcze coś do wcześniejszego posta - wszyscy oceniają okiem speców od marketingu, ale zwykły Kowalski ni cholery nie spojrzy na to od strony racjonalnej, a ucieszy jape (^_^) i tylko pod względem emocjonalnym to oceni.
Ewa M.

Ewa M. Creativity is the
art of taking a
fresh look at old
knowl...

Temat: Nie bierz do buzi

Błażej Statuch:
Ewa M.:
Z tym małym i dużym to całkowity niewypał, jak dla mnie i do tego niepoprawny gramatycznie ten tekst, jeśli już się wie, do czego się odnosi.

A sądzisz, że w dzisiejszych czasach dobre hasło to wszystko? - czasami niepoprawność stylistyczna jest świadomie zamieszczona... dodam jeszcze coś do wcześniejszego posta - wszyscy oceniają okiem speców od marketingu, ale zwykły Kowalski ni cholery nie spojrzy na to od strony racjonalnej, a ucieszy jape (^_^) i tylko pod względem emocjonalnym to oceni.
Może to się ludziom podoba, mi nie. Nie obraża mnie, nie jest dla mnie wulgarne, ale wole jednak coś bardziej finezyjnego niż zestawienie małego i dużego;)

konto usunięte

Temat: Nie bierz do buzi

Ewa M.:
Błażej Statuch:
Ewa M.:
Z tym małym i dużym to całkowity niewypał, jak dla mnie i do tego niepoprawny gramatycznie ten tekst, jeśli już się wie, do czego się odnosi.

A sądzisz, że w dzisiejszych czasach dobre hasło to wszystko? - czasami niepoprawność stylistyczna jest świadomie zamieszczona... dodam jeszcze coś do wcześniejszego posta - wszyscy oceniają okiem speców od marketingu, ale zwykły Kowalski ni cholery nie spojrzy na to od strony racjonalnej, a ucieszy jape (^_^) i tylko pod względem emocjonalnym to oceni.
Może to się ludziom podoba, mi nie. Nie obraża mnie, nie jest dla mnie wulgarne, ale wole jednak coś bardziej finezyjnego niż zestawienie małego i dużego;)


No ale czy przeciętny Kowalski wejdzie po tej reklamie na strone funai kupić małego ?:) codzienie jak przejeżdzam koło tej reklamy zachodzę w głowę o co goł i chyba czas sprawdzic :)
Arkadiusz Radwan

Arkadiusz Radwan Strategy and
Business Development
Director, HYPERmedia
sp...

Temat: Nie bierz do buzi

Re: FUNAI
Jak nic z badań wyszło, że spory potencjał sprzedażowy jest w segmencie mniejszych TV, kupowanych najczęściej jako drugi w gospodarstwie. Dorobiono do tego historię 'lekarstwa na wojnę o pilota', zdefiniowano target jako męski (oglądaj sobie spokojnie mecze w małym pokoju, kiedy twoja żona tłucze serial AGENTKI) i na koniec postawiono na przekaz z mocną konotacją erotyczną, która dodatkowo ma męskiego widza dowartościować, w efekcie skupić większą uwagę i wygenerować WoM.
...tylko czy ktoś zrobił badania na ile to się będzie kojarzyć z TV w przypadku marki o słabej znajomości? Śmiem twierdzić, że nie. Natomiast WoM w środowisku zatacza kręgi aż furczy :-)



Wyślij zaproszenie do